Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|

19-letni Xavier Wiśniewski oburzony brakiem dofinansowania dla Telefonu Zaufania: "To jakiś ŻART! Sam miewam takie myśli"

180
Podziel się:

"Nie lubię angażować się w politykę, ale dzisiaj ***** ***" - pisze najstarszy syn Michała Wiśniewskiego po szokującej decyzji rządu Mateusza Morawieckiego o braku wsparcia finansowego dla Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

19-letni Xavier Wiśniewski oburzony brakiem dofinansowania dla Telefonu Zaufania: "To jakiś ŻART! Sam miewam takie myśli"
(AKPA)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży funkcjonował nieprzerwanie od 13 lat. Przez ten czas pod numer 116 111 wykonano 1,4 miliona połączeń. Przedstawiciele fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przeprowadzili ponad 3 tysiące interwencji w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia najmłodszych. Jak okazało się niedawno, w 2022 roku Telefon Zaufania nie otrzyma dofinansowania od rządu.

Statystki dotyczące prób samobójczych wśród dzieci i nastolatków budzą przerażenie. Nieznane są na ten moment dane dotyczące 2021 roku, ale według Komendy Głównej Policji szacuje się, że do końca listopada 1339 nastolatków próbowało odebrać sobie życie. Decyzja rządu zszokowała społeczeństwo, ale przede wszystkim przedstawicieli fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. By Telefon Zaufania nadal funkcjonował i pomagał najmłodszym, zorganizowano zbiórkę. Na ten moment zebrano już ponad 700 tysięcy złotych. Swojego oburzenia nie kryją też celebryci. Jednym z tych, którzy otwarcie skrytykowali posunięcie rządu Mateusza Morawieckiego, jest najstarszy syn Michała Wiśniewskiego, 19-letni Xavier.

W tym miejscu warto przypomnieć, że już jakiś czas temu Michał Wiśniewski wyraził swój niepokój o stan zdrowia syna. Powodem jego lęku była treść jednego z singli 19-latka.

Teraz Xavier Wiśniewski osobiście odniósł się do tragicznej sytuacji, w jakiej znalazła się fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. W serii wpisów na InstaStories 19-latek wyznaje:

To jest jakiś żart. Dzieciaki nie wiedzą, gdzie szukać wsparcia. Fakt faktem raczej nie korzystają z tej możliwości, ale to chyba nie jest powód do odbierania jednej z desek ratunku? Wielu z moich znajomych choć raz miało myśli samobójcze, ale o tym się nie mówi. Z mojego gimnazjum odeszły trzy osoby, bo czuły się niepotrzebne. Zero wsparcia - a z całym szacunkiem - psycholodzy szkolni raczej nie pomagają dzieciakom w większości przypadków - zauważa Xavier.

Następnie przyznaje:

Sam miewam takie myśli i wiem, jak istotny jest dialog. Nie lubię angażować się w politykę, ale dzisiaj ***** *** - dodaje.

Syn Michała Wiśniewskiego zaapelował też do swoich odbiorców, by nie przechodzili obojętnie obok osób, które mają gorszy czas.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(180)
Taka prawda
4 miesiące temu
Ma chłopak rację. Co tu dużo gadać. Młodzież nie ma żadnej sensownej pomocy psychologicznej w tym kraju
Ddddddd
4 miesiące temu
Chłopak ma całkowitą rację .ten telefon jest jak najbardziej potrzebny dla młodzieży .ostatnie wydarzenia w kraju to pokazują 😟
cóż
4 miesiące temu
Za to raper jakiś tam, dostał 2 mln zapomogi na BMW i walizki Viton
Lila
4 miesiące temu
Dzięki Make Life Harder zebrano już ok 700 tysięcy na ten cel. Od wczoraj. O tym warto coś napisać.
Ewa
4 miesiące temu
Sama kiedyś zadzwoniłam dla żartów z koleżankami na telefon zaufania. Co prawda było to w ok 2006 roku czy coś , ale pani "radząca" mi w potrzebie naprawdę chciała pomóc.... I widać było zaangażowanie
Najnowsze komentarze (180)
Tad tad
2 miesiące temu
Fajny chłopak, udał się rodzicom, zaradny, rozsądny. Pamiętam jak sie urodził, Michał był wtedy na topie, ja z ciocia zastanawiałyśmy się jak to imię się wymawia 😁😊
STKMS
4 miesiące temu
Jest pytanie czy rząd rządzi czy spełnia dobre uczynki na byle zawołania. Nawet w krytyce są ograniczenia.
Dnb
4 miesiące temu
Jak byłam mała wujek zrobił mi krzywdę. W szkole były przyjaciel opowiedział o tym wszystkim w wersji, że robiłam to z własnej woli. Chciałam się wtedy zabić, płakałam w wc i planowałam co robić. Pani psycholog z pedagogiem wzięły mnie na rozmowę. Następnego dnia mój wychowawca wziął mnie na bok i zrugał, że robię zła opinię jego klasie na forum nauczycieli. Naplułabym na was dziś chętnie, sz**\\. Żałuję, że nie zadzwoniłam wtedy na tę linię, na pewno pomogliby mi bardziej.
gosc
4 miesiące temu
lans na tatusiu
Kinga
4 miesiące temu
No to teraz będzie wysyp wszelakich fotek i newsów o geniuszach Wiśniewskich żeby to jeszcze coś mądrego i ambitnego a tu takie bzdety.
Twoj
4 miesiące temu
Bo ci juz narodzeni to niewaze, plody trzeba ratowac.
mimi
4 miesiące temu
zauważyliście, że trolle w komentarzach atakują nawet ten temat? jak PiS kiedyś stwierdzi, że wszyscy obywatele RP powinni umrzeć dla ojczyzny, to w komentarzach też będzie hip hip, hurra od 'obywateli'. za pieniądze tych prawdziwych obywateli. przerażające.
Kla
4 miesiące temu
Pracowałam dla ngosów, nie wpłaciłabym tam ani złotówki, ta kasa w większości nie jest przeznaczona na bezpośrednia pomoc. Nie będę nawet wspominać o premiach jakie dostaje się za kazde naciągnięcie kogoś na regularną pomoc telefonicznie czy na ulicy. Jeden wielki biznes.
Ale jaja
4 miesiące temu
Niezły obciach to być synem Wiśniewskiego i mandaryny. Jego rówieśnicy od pierwszych dni mieli chronioną prywatność i normalne życie. A on - cała Polska widziała jak ryczy, je, usypia, wali kloca w pieluche, sika. Zblazowany bananowy dzieciak, który teraz będzie gadał jakie to miał ciężkie życie będąc synem znanej pary. Ustawiony do końca życia, jak nie pójdzie na studia czy do normalnej pracy to zostanie tiktokerem lub influencerem. Dziwne, że za czasów po nie był taki polityczny i nie pisał jbc po. Selebriti za 5 groszy.
Obserwator
4 miesiące temu
Oby nie poszedł tą drogą co tata
biały
4 miesiące temu
wszystko ok popieram itd - ale odpuście już z tymi Wiśniewskimi - patrzeć nie można na ojca a teraz dzieci tyle po nim i każde będzie celebrytą ? niedobrze mi
matka
4 miesiące temu
Nasi zwierzchnicy martwią się o dzieci nienarodzone,a póżniej zapominają o nich.Dać 500+ i z głowy! Wystarczy ,żeby mieć wyborców,a reszta niech się martwi,ot,co!
Dno dna
4 miesiące temu
Gratulacje dla tej pani mamy. Inaczej dziecko jie potrafi powiedzieć co myśli?
Ewa
4 miesiące temu
Też Pudel nie masz kogo cytować, autorytety Wiśniewskie. Daj se spokój kogo lansujesz!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie