Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Wzburzona Maffashion deklaruje, że NIE CHCE mieć więcej dzieci! "Wolę, by mój syn był jedynakiem niż SIEROTĄ"

341
Podziel się:

Maffashion jest poruszona śmiercią ciężarnej Izabeli. Celebrytka napisała emocjonalny wpis i zdradziła, że podczas jej porodu też pojawiły się komplikacje. "Strach być kobietą we własnym kraju" - wyznała.

Wzburzona Maffashion deklaruje, że NIE CHCE mieć więcej dzieci! "Wolę, by mój syn był jedynakiem niż SIEROTĄ"
Wzburzona Maffashion deklaruje, że nie chce mieć więcej dzieci (East News)

Tragiczna śmierć ciężarnej 30-latki w szpitalu w Pszczynie odbiła się szerokim echem i sprowokowała ogólnonarodową dyskusję o restrykcyjnym prawie aborcyjnym w Polsce. Głos w tej sprawie zabrało już wiele osób publicznych, w tym apolityczna i dystansująca się od spraw "kontrowersyjnych" Anna Lewandowska. Emocjonalny wpis zamieściła też Maffashion. Wzburzona celebrytka stwierdziła, że nie chce mieć już więcej dzieci.

TO MOGŁA BYĆ KAŻDA Z NAS! Moim marzeniem od zawsze była dwójka/trójka dzieci, z małą różnicą wieku. Obecnie już tego nie planuję, bo się boję, bo nie chcę ryzykować, bo… wolę, by mój syn był jedynakiem niż sierotą - napisała Maff.

Jeśli sytuacja w kraju nie ulegnie zmianie, mój synek nie będzie miał więc rodzeństwa. A już na pewno nie urodzonego w ojczyźnie. Jako matka, córka, osoba mająca w rodzinie bliskie kobiety czy przyjaciółki mówię stanowczo NIE! NIE WYRAŻAM ZGODY na to, by mój kraj tak brutalnie, przedmiotowo i niesprawiedliwie traktował kobiety i ich ciała. Nie jesteśmy inkubatorami! Każdy człowiek ma prawo stanowić o sobie i swoim życiu. Jestem matką rocznego chłopca i NIE ZGADZAM SIĘ, aby w przyszłości, planując rodzinę, ktoś musiał podejmować pewne decyzje, tylko dlatego że został postawiony pod murem i bakiem wyboru - dodała blogerka.

Zobacz także: Śmierć 30-latki z Pszczyny. Poruszający komentarz Nowackiej

Celebrytka złożyła kondolencje rodzinie 30-letniej Izabeli i stwierdziła, że współczuje również lekarzom.

To, co się ostatnio wydarzyło (dotarło do opinii publicznej), ta bezsensowna i okrutna śmierć młodej kobiety. Młodszej ode mnie! Niech otworzy oczy tym, którzy nie widzą bądź odwracali dotychczas wzrok. To mogła być każda z nas! Po pierwsze, ratujmy zagrożone życie! Jak ratowanie życia w takich przypadkach może być dyskusyjne i obarczone stracham? Kara? Nie pojmuję. A lekarze? Są postawieni w najgorszej z możliwych sytuacji, nie mogą nieść pomocy w obawie o naruszenie prawa. Ogromnie współczuję całej rodzinie pani Izabeli. Dołączam się do kondolencji - pisze Maff.

Maff zamieściła też kilka prywatnych fotografii z okresu, kiedy była w ciąży.

Zostawiłam sobie te zdjęcia do prywatnej galerii. Bo są dla mnie sentymentalne i ważne. Ważne jest także to, co dzieje się w kraju, w którym żyję i planuję mieszkać z rodziną. To mój kraj, moi bliscy, moja ojczyzna, chcę tu mieć dom! Dom bezpieczny, który dba o swoich domowników! Nie mam innych bardziej wymownych zdjęć niż te w oczekiwaniu na poród (który do ostatniego końca jest "niewiadomą" i obawą, czy wszystko pójdzie dobrze). W moim przypadku podczas porodu pojawiły się komplikacje. Ale pozwólcie, zostawię to dla siebie. Całe szczęście skończyło się wszystko szczęśliwie. Ale! Mogło być różnie! Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której lekarze boją się podejmować słuszne i ratujące życie decyzje. Strach być kobietą we własnym kraju - dodała.

Słowa w punkt?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(341)
Agata Greg
2 lata temu
Co jak co, ale szanuje Julię, że nie boi się zabierać głosu w ważnych sprawach. Ma zasięgi i wpływy, powinna je wykorzystywać również do takich celów. Brawo!
Aga
2 lata temu
Co ta władza zrobiła z tym krajem???? Jestem załamana..:(
Weraaa
2 lata temu
Ma rację!! Strach się bać
Kas
2 lata temu
Mam tak samo.. chciałam mieć drugie dziecko, ale w obecnych czasach, przy obecnym prawie po prostu się boję:(
Gosc
2 lata temu
Z takim prawem w kraju, 500+ i inne dodatki nie zachęcą ludzi do posiadania dzieci.
Najnowsze komentarze (341)
Gość
2 lata temu
Wszystkie celebrytki oburzone tym co się stało. Na tych ludzkich tragediach zdobywają rozgłos. Moje pytanie brzmi:czy, któraś z nich pomogła realnie matce, dziecku, rodzinie czy potrafią tylko wypisywać posty dostosowane do danej sytuacji w mediach społecznościowych?
StarGirl
2 lata temu
W tym kraju to strach umierać, zaraz wyjdzie jakaś pseudocelebrytka jak ta Maff i będzie na czyjejś trumnie, budować sobie popularność, udzielając wywiadu. Wstydu dziewczyno nie masz, rodzina w żałobie , myślisz że kogoś interesuje że nie chcesz mieć dzieci?!?!
😩😩😩
2 lata temu
Twoje życie,twoja sprawa
Klara
2 lata temu
Boże co za tępi ludzie mianują się celebrytami !!! Aborcja jest dozwolona w przypadku zagrożenia życia matki,wad płodu i gwałtu baranki. W Pszczynie lekarze nie bali się tylko im sie nie chciało,czekali na następna zmianę i na szczescie wylecieli już z roboty
Zuza
2 lata temu
Zakładam wkładkę . Niechce mieć dzieci
Kulka
2 lata temu
Mam to samo. I nawet jak władza się zmieni to ja już dziecka nie zdążę urodzić. Nie je dziecko jest skazane na jedynactwo prze ten rząd.
Kulka
2 lata temu
Mam to samo. I nawet jak władza się zmieni to ja już dziecka nie zdążę urodzić. Nie je dziecko jest skazane na jedynactwo prze ten rząd.
W 1960 r.
2 lata temu
lekarz podczas porodu powiedział do mojego wujka: matka albo dziecko. Wujek powiedział dziecko. Żyją matka i dziecko.
Iza
2 lata temu
"To mogła być każda z nas" - tak każda z nas mogła trafić na rutyniarza konowała.
Rty
2 lata temu
Wtf?
Buhahahahaha
2 lata temu
Jakim kraju , polska ? Juz dawno po rozbiorach
Qqqq
2 lata temu
Pani julio panią stać na rodzenie za granicą proszę nie zabierać głosu w imieniu nie zbyt bogatych polskich kobiet
Monia
2 lata temu
Nie znasz dnia ani godziny. Każdy z nas odejdzie z tego świata. Kobieto naprawdę pora zacząć myśleć. Wiesz ile młodych matek umiera na nowotwory, na tętniaki i inne zdarzenia losowe i zostawia dzieci sierotami. Współczuję rodzinie takiej tragedii. A wszystkim celebrytom proponuję odrobinę refleksji zanim coś powiedzą w mediach tylko po to aby było o nich głośno.
Marta
2 lata temu
Jestem w zaawansowanej ciąży i cała ta sytuacja bardzo mnie zestresowała.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie