Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Anna Lewandowska PORUSZONA śmiercią ciężarnej Izabeli: "To po prostu NIELUDZKIE"

286
Podziel się:

"Jestem osobą wierzącą. W sytuacji 'próby' zapewne nie poddałabym się aborcji - ale jeśli od tego zależałoby moje życie i przyszłość moich córek? Nie wiem" - wyznała Anna Lewandowska.

Anna Lewandowska PORUSZONA śmiercią ciężarnej Izabeli: "To po prostu NIELUDZKIE"
Anna Lewandowska jest przerażona skutkami wprowadzenia tzw. ustawy aborcyjnej (Instagram)
bESZNCnF

Śmierć 30-letniej Izabeli w szpitalu w Pszczynie wstrząsnęła opinią publiczną. Kobieta była w 22. tygodniu ciąży, gdy zgłosiła się do szpitala. Lekarze nie dokonali aborcji, choć ciąża zagrażała życiu pacjentki. Dobę przed śmiercią Izabela napisała SMS-a do swojej matki.

Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają, aż umrze lub coś się zacznie, a jeśli nie, to mogę spodziewać się sepsy. Przyspieszyć nie mogą. Musi albo przestać bić serce, albo coś się musi zacząć.

bESZNCnH

Dramatyczna śmierć pani Izabeli jest pokłosiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który 22 października 2020 roku zaostrzył przepisy aborcyjne. Głośną sprawę skomentowało już wiele osób publicznych. Poruszona tragedią jest również Anna Lewandowska, która w rozmowie z Gazetą.pl opisała, co czuje, gdy czyta o sprawie pani Izabeli.

Złość. Niemoc. Frustrację. Ból. Naprawdę nie mogę tego zrozumieć, jak w XXI wieku może dochodzić do takiej sytuacji, w której lekarze stoją przed wyborem: życie kobiety albo prokuratura - powiedziała.

Zobacz także: Śmierć 30-latki z Pszczyny. Poruszający komentarz Nowackiej

Gwiazda wytłumaczyła też, dlaczego dołączyła do akcji #anijednejwiecej, zamieszczając grafikę z hasztagiem na Instagramie.

bESZNCnN

Dla mnie to wyraz jedności ludzi, którzy szanują to, że każdy powinien mieć prawo wyboru w kwestiach swojego zdrowia i życia. Nikt nie powinien zmuszać kobiety do heroizmu. Jestem osobą wierzącą, w sytuacji "próby" zapewne nie poddałabym się aborcji - ale jeśli od tego zależałoby moje życie i przyszłość moich córek? Nie wiem. Wiem na pewno, że nikt nigdy nie powinien nikomu narzucać – ani jednej, ani drugiej decyzji - stwierdziła.

Lewandowska dała również jasno do zrozumienia, że jest przerażona skutkami wprowadzenia tzw. ustawy aborcyjnej:

Powiedziałabym: rozumiem Was. Też bym się bała. Mówię "bym", bo mieszkam na co dzień w Monachium. Ale pamiętajcie, że w Polsce mam rodzinę, przyjaciółki. Niedawno żona mojego brata urodziła. Naprawdę rozumiem ten strach i uważam, że jest w pełni uzasadniony, bo ciągle nie mogę uwierzyć w to, że pani Izabela z Pszczyny zmarła w taki sposób. Jeśli okaże się faktycznie, że lekarze nie podjęli odpowiednich działań ze względu na strach przed konsekwencjami prawnymi, to jest to po prostu przerażające. Prawo, które popycha ludzi do nieudzielenia komuś pomocy, jest niegodne i niezgodne ani z zasadami moralnymi, ani z wiarą. To po prostu nieludzkie - dodała w rozmowie z Gazetą.pl.

Ważny głos w sprawie?

bESZNCnO
bESZNCnP
bESZNCoi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(286)
Gosc
4 tyg. temu
Mieszkam w uk, mam 35 lat i 2 córki w iwki 4i 2 latka. Nigdy w życiu nie wrócę to tego patologicznego kraju. Horror rodziny dużo większy niż aborcja. Niech ktoś tera wytłumaczy dziecku tej kobiety dlaczego mamusia juz nigdy nie wróci. Serce pękło.
***** ***
4 tyg. temu
Współczuję rodzinie, porą wyjść na ulicę
Alicja
4 tyg. temu
No W KOŃCU PRZEMÓWIŁA
bESZNCoj
IRR
4 tyg. temu
Popieram.
Kliko
4 tyg. temu
Wg Was Anna Lewandowska nie ma prawa wypowiedzi bo jest bogata i znana itd. Wy walczące o prawa kobiet zabraniacie się wypowiadać kobiecie bo uważacie, że jest taka czy inna. Za chwilę wyjdziecie piorunami walczyć o oprawa kobiet. Hipokrytki
Najnowsze komentarze (286)
Mis
3 tyg. temu
Nie wiesz? Współczuję głupoty...
jest
3 tyg. temu
Ann, w końcu wyrocznia przemówiła.
Gloria
3 tyg. temu
Jak to było?,,Nie kłóćmy się". Nagle taka zmiana postawy. Zakłamana jak zawsze i we wszystkim.
Eryk
3 tyg. temu
Jaka sytuacja "próby ", co ty gadasz za bzdury? Wiesz w ogóle Lewandowska, w jakim temacie zabierasz głos? Umarłabyś z zatrucia wewnątrzmacicznego w imię ratowania wadliwego płodu? Ogarnij się.
Eww
4 tyg. temu
Tutaj jest ewidentna wina lekarzy. Przecież ustawa mówi jasno, zawidli wszyscy i pielęgniarki również. Przeziębienie. Haaha, dobrze że nie covid
Anka
4 tyg. temu
No ok, ale o co chodzi? W przypadku zagrozenia zycia kobiety aborcja jest przeciez legalna w Polsce...
Justyna
4 tyg. temu
Mdli mnie od tak pseudo dyplomatycznych wypowiedzi tej kobiety. Czyli cytując to wybór należy do ciebie, jeżeli chcesz to możesz umrzeć przez nienarodzone dziecko. A co jej tam, że będziesz taką nieżywą bohaterką. Kobieta która umarła nie chciała być bohaterką i na pewno nie chciała umrzeć, tylko chciała mieć jedyny wybór DO ŻYCIA!!!. I to jest jeden i prawdziwy wybór czyli do życia. Nie ma wyboru do cierpienia, umierania za płód i wyboru heroizmu w postaci urodzenia martwego czy chorego dziecka. Takie teksty są bardzo niebezpieczne i manipulują drugim człowiekiem, ponieważ wzbudzają w nim poczucie winy za niby spowodowanie śmierci płodu. A jak wiadomo płód to nie dziecko bo człowiekiem stajemy się po urodzeniu. Jeżeli ludzie dalej będą stać tak w rozkroku jak ona, jak dziecko we mgle to dalej będzie rządziła ta okrutna mafia. Tu trzeba mówić konkretnie i pokazywać odważne czyny. W dzisiejszym świecie nie ma miejsca na bylejakość i poddaństwo tylko na rewolucje. Ja nigdy nikomu nie poradziłabym żeby umarł za płód, albo przez chory płód. Ale żeby wysnuć takie poglądy to trzeba mieć trochę oleju w głowie i empatii do drugiego człowieka. A nie kierować się własnymi interesami w swojej wypowiedzi. Nawet nie nazwałabym tej wypowiedzi bezpieczną tylko bezmyślną. Taka mdła papka i w głowie i w gębie. Swoimi słowami to ty się możesz przypodobać godek, hierarchom kościoła, elektoratowi i pisowskiej mafii. A i obajtkowi, który sprzedaje twój szajs na stacji Orlen
Nick
4 tyg. temu
W Polsce tak naprawdę poprzez decyzje Trybunału pani Przyłębskiej pod patronatem pana Kaczyńskiego, tak naprawdę prokurator, a nie lekarz prowadzi ciążę
bESZNCob
pol
4 tyg. temu
Lepiej żeby ta dziwna ekspertka od jakichś ćwiczeń nie zabierała głosu w sprawach o których nie ma żadnego pojęcia !
kurad
4 tyg. temu
Odezwało się to bogate żyjątko nie mające o niczym żadnego pojęcia !
Jolaaa
4 tyg. temu
Naprawdę Anno nie wiesz co byś ostatecznie zrobiła żeby nie osierocić swoich córek??? Jakie to asekuracyjne ...jak zawsze eh
UFO
4 tyg. temu
W oświadczeniu brata była prośba o uszanowanie prywatności i w ogóle tematu to później zaczęli się tym wszystkim wycierać jak sadyści.Walic to wszystko!!!
ABCD
4 tyg. temu
Kolejna tragedia się wydarzyła, ale za to te same praktycznie osoby i grupy wykorzystują to do tego, by poczuć się lepiej.
Peter
4 tyg. temu
Pani Aniu czy Pani tez nie rozumie,ze to nie skutek ustawy aborcyjnej.Mozna bylo i trzeba bylo dokonac aborcji tylko zawiedli lekarze-brak intuicji i moze wiedzy,czekali nie wiadomo na co?moze na nastepna zmiane. W przypadku gwaltu tez dozwolona jest aborcja I nie zaklamujcie rzeczywistosci😂😎
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESZNCoU
bESZNCoV
bESZNCoW
bESZNCoX
bESZNCoY
bESZNCoD