Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Agata Duda będzie dostawała MIESIĘCZNĄ PENSJĘ! Polski prezydent również dostał PODWYŻKĘ

471
Podziel się

Choć dzięki nowemu projektowi ustawy para prezydencka będzie mogła liczyć na spory zastrzyk gotówki, na tle innych głów państw Dudowie wciąż wypadają słabo.

Agata Duda będzie dostawała MIESIĘCZNĄ PENSJĘ! Polski prezydent również dostał PODWYŻKĘ
Agata Duda będzie dostawała pensję (East News)
bCXFAxUB

Długo oczekiwane wybory prezydenckie już za nami, jednak emocje wokół starcia Rafała Trzaskowskiego z Andrzejem Dudą wciąż nie opadły. Jak od samego początku przypuszczano, zwycięzcą w wyścigu o fotel prezydenta okazała się dotychczasowa głowa państwa, jednak różnica w głosach między kandydatami była minimalna.

6 sierpnia o 10 rano krakowianin został zaprzysiężony na prezydenta Polski. Tym samym zwycięzca ostatnich wyborów oficjalnie rozpoczął drugą i ostatnią dla niego kadencję na najwyższym w kraju urzędzie. W sejmie, gdzie odbyła się uroczystość, Dudzie towarzyszyły dwie kobiety jego życia - żona Agata i córka Kinga.

bCXFAxUD

Andrzej Duda został zaprzysiężony. Posłowie opozycji nie wierzą w jego zmianę

Jak się okazuje, Andrzej będzie miał teraz kolejny (i to całkiem spory) powód do zadowolenia. Prezydent ma teraz dostać niemałą podwyżkę. Zgodnie z nowym projektem ustawy, jego pensja ma wynieść... 26 tysięcy złotych brutto. Do tej pory nieznacznie przekraczała 20 tysięcy.

Jeszcze bardziej na zmianach ma skorzystać żona prezydenta, Agata Kornhauser-Duda. Do tej pory polskie przepisy nie gwarantowały wynagrodzenia dla pierwszej damy: państwo nawet nie opłacało jej ubezpieczeń zdrowotnych. Według nowego projektu, małżonka prezydenta ma dostawać wynagrodzenie odpowiadające 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego Sądu Najwyższego - czyli niecałe 18 tysięcy złotych.

Co ciekawe, na tle innych państw zarobki naszej pierwszej pary po podwyżkach nie będą prezentować się szczególnie imponująco. Na dziś dzień prezydent USA zarabia w przeliczeniu 123 tysiące złotych miesięcznie, niemiecki - 72 tysiące, a francuski - około 66 tysięcy. Czesi płacą swojemu prezydentowi równowartość 51 tysięcy złotych, a Słowacy - ponad 40 tysięcy.

bCXFAxUJ

Zasłużyli?

bCXFAxUK
bCXFAxVe
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(471)
Bella
miesiąc temu
Konfederacja w calosci jako jedyna byla przeciw podwyzkom dla posłow. Wstyd!!!!!!
anna
miesiąc temu
ja uważam że prezydentowa powinna dostawać równowartość swojej ostatniej pensji przed objęciem stanowiska przez męża jako rekompensate.i nic więcej!
oLA
miesiąc temu
NAJLEPSZE JEST TO, ŻE POPARŁY TEN POMYSŁ WSZYSTKIE PARTIE OPOZYCYJNE PRÓCZ KONFEDERACJI. ZAŚMIALI SIĘ POLAKOM W TWARZ. PODWYŻKI I TO JESZCZE W DOBIE KRYZYSU, KIEDY POLACY TRACĄ MAJĄTKI ŻYCIA I NIE MAJĄ NA PODSTAWOWE ŻYCIE. WSTYD I HAŃBA.
bCXFAxVf
Nika
miesiąc temu
Ale za co?! Ma jakieś określone obowiązki? I aż 18 tysięcy?! Żałosne, 18 tysięcy za bycie żoną, której mąż dobrze zarabia. A tymczasem podwyżka pensji minimalnej będzie niższa i podwyżek w budżetówce nie będzie. Ceny zapewne też w górę. A wszystko to najbardziej uderza w osoby samotne. Albo życie od pierwszego do pierwszego albo mieszkanie u rodziców. Mogę zrozumieć to, że wysocy urzędnicy powinni dużo zarabiać. Ale żona prezydenta i to aż tyle? Niepracująca żona: dochód 20000 zł na osobę, brak opłat za mieszkanie. Pracująca samotna: dochód 2000 zł, wszystko pochłaniają opłaty i jedzenie.
Szok
miesiąc temu
Dudowa wypada słabo na tle innych prezydentowych bo nie robi nic. Płacą jej chyba za milczenie
Najnowsze komentarze (471)
proca
miesiąc temu
pensje nauczycieli tez odstają od reszty Europy. Ale program koryto+ nie uwzględnia LUDZI PRACUJACYCH... szkoda.
Miła
miesiąc temu
I znowu wina P Tuska 😁
Jsnf
miesiąc temu
Senat odrzucil brawo brawo
Smutna
miesiąc temu
Dobrze ze się wycofują 18 tyś skandal
Zasmucona
miesiąc temu
Ktoś to super skomentował na 9gagu "18000? Those are high rates for an escort"
Smutna
miesiąc temu
P Tusk slusznie apeluje o ogarnięcie sie opozycji sami siebie 😁 nagrody Adrian masz okazję zawetowac 😉 WETO Weto
🦆🦆🦆
miesiąc temu
Niech pracuje jako nauczycielka i taka pensję jej dac Agata jak spojrzysz koleżanka w oczy Jak poslowie sami sobie moga dawac podwyzki Dobrze niech tak będzie ale realne w nowej kadencji za 3 łata 😁
kika
miesiąc temu
Żony prezydentów , starostów, burmistrzów nie mają za free pałacu , poslików, kosmetyczki, fryzjera , wczasów . Mężowie bywają gościem w domu . Żony chowają dzieci , robią zakupy , sprzątają i robią wszystko to co cała rzesza kobiet w tym kraju , tych co mają mężów na stanowisku i tych których mężowie pracują po dwanaście godzin na dobę, żeby zapewnić byt rodzinie . Do tego w większości same pracują zawodowo . Pani prezydentowa sama powinna jeszcze pamiętać . Ja nie miałbym odwagi przyjąć takich pieniędzy. Większość na te 18 tysięcy musi pracować pół roku.
bCXFAxUX
Hbm
miesiąc temu
Wieście
Wioletta
miesiąc temu
Zarobki pracujących w Polsce tez na tle innych państw wypadają słabo.Wstyd,żeby za strojenie się za nasze pieniądze i milczenie zawsze w ważnych dla kobiet sytuacji-jeszcze dostawać wypłatę
Gość
miesiąc temu
Ludzie pracujący w Polsce jeszcze słabiej wypadają na tle innych państw!!!!!!!
WRONG
miesiąc temu
Prezydent jako reprezentant Polski jak najbardziej niech ma 25 tys. Małżonka również niech zarabia ale 10 to jest absolutnie maks. No ale posłowie absolutnie nieeee!!! Do 8 tys.niech dojadą ale nie wyżej-sorry ale na tyle wyceniam ich pracę. Pomyślcie ile mają jeszcze dodatków i diet do tego! A większość z nich jak już dopchała się do koryta to teraz już sobie bimba. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy bo jeśli takich mamy polityków to grozi nam korupcja za korupcją a nie dbanie o dobro Polski. 40%podwyżki!!!!kto to słyszał!!!Nawet w żadnej korpo nie ma takiej rozpusty i to za nasze podatki!!!
Akuku
miesiąc temu
Jak można w tak bezczelny sposób dysponować pieniędzmi publicznymi???Hańba!!!
Adam
miesiąc temu
Cena milczenia: 18’000,00 PLN
...
Następna strona
bCXFAxVz