Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Agnieszka Hyży ostro o drakońskim prawie aborcyjnym: "Będę DRŻAŁA z niepokoju, gdy moja córka zechce rodzić w Polsce" (WIDEO)

195
Podziel się:

Agnieszka Hyży nie przebierała w słowach, gdy reporterka Pudelka zapytała ją o wyrok, który usłyszała aktywistka Justyna Wydrzyńska. Celebrytka zauważa, że odbieranie kobietom możliwości decydowania o własnym zdrowiu nakłania wielu młodych do opuszczenia kraju.

Agnieszka Hyży ostro o drakońskim prawie aborcyjnym: "Będę DRŻAŁA z niepokoju, gdy moja córka zechce rodzić w Polsce" (WIDEO)
Agnieszka Chyży o drakońskim prawie antyaborcyjnym (fot. Pudelek Exclusive)

Kolejny już dzień głośno jest o wyroku skazującym, który usłyszała aktywistka Justyna Wydrzyńska za udostępnienie tabletek poronnych potrzebującej kobiecie. Decyzja sądu wyraźnie zaniepokoiła środowiska feministyczne i prodemokratyczne. Swoje zmartwienie zaistniałą sytuacją wyraziła również prezenterka Agnieszka Hyży w ostatniej rozmowie z reporterką Pudelka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agnieszka Hyży komentuje sytuację kobiet w Polsce. "Będę drżała z niepokoju o moją córkę"

Agnieszka Hyży lęka się o przyszłość córki w Polsce

Dziennikarka nie ukrywa, że obecne ustawodawstwo dyktowane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego kierowanego przez Julię Przyłębską napawa współczesne rodziny niepokojem. Mamy bowiem do czynienia z przypadkiem, kiedy światopogląd pewnej grupy osób na wysokich stołkach może (i niestety w wielu przypadkach już tak się dzieje) oddziaływać negatywnie na zdrowie i życie Polek.

Temat ten jest mi szczególnie bliski, jak każdej kobiecie i każdej matce, zwłaszcza jako kobiecie, która ma różne doświadczenia z byciem w ciąży i niebyciem w ciąży. Mam córkę. Jak myślę sobie, że ona będzie chciała być mamą i będzie chciała rodzić w Polsce, to naprawdę będę drżała z niepokoju, czy wszystko będzie ok.

Agnieszka Hyży apeluje o zachowanie rozsądku w kwestiach aborcyjnych

Hyży podkreśla przy tym, że decyzja o aborcji nie jest dla żadnej kobiety łatwa i debata publiczna poświęcona temu zagadnieniu powinna być prowadzona z należytym wyczuciem. Dziennikarka jest zdania, że pewną formą kompromisu mogłoby być w tym przypadku rozpisanie referendum.

To, co się dzieje, jest dla mnie niepokojące. Nie ma sytuacji czarno-białych w tych kwestiach. Powinny być argumenty różne brane pod uwagę. Powinna się odbyć debata społeczna na ten temat. Kobiety powinny mieć możliwość wziąć udział w referendum na ten temat. Nie można zamykać komuś drogi do decydowania o swoim zdrowiu, o swoim życiu. Każda sytuacja jest inna - mówi Hyży w rozmowie z Pudelkiem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(195)
Anya
3 miesiące temu
Boże, nawet na prawie aborcyjnym się musza promować… ciekawe ile jej córka ma lat, że już jej to spędza sen z powiek?
Bezdzietna 33...
3 miesiące temu
ja nie chcę mieć dzieci ,zawsze to jeden stres mniej ,w tych czasach mieć dzieci to odwaga
Ewa
3 miesiące temu
🍅🍅🍅🍅 już po 28zl/kg , podczas gdy w Niemczech 9eur/kg gdzie oni zarabiają 4razy więcej. To tylko 1 z niewielu przykładów w jakim idzie nasz kraj. Dodam że wycieczki w te same miejsca mogą się różnić w biurach podróży z Polski i Niemiec. Okazuje się że w Niemczech wychodzi taniej. Nawet więcej linii mają do USA czy Emiratów . To co dla Polaka jest nieosiągalne albo wyprawa życia dla zwykłego 20 letniego Niemca tj normalność. To samo dotyczy innych państw na zachodzie. Tu żyje się w ciemnogrodzie.nosadzaja tylko swoich na stołki. A ty tyraj i tak nie dostajesz do emerytury
Ewa
3 miesiące temu
autorytet moralny z tvn. Jak zabierała dzieciom ojca to nie drzala ze strachu
No comment
3 miesiące temu
Ledwo udalo jej się zajsc w ciążę i urodzić dziecko (po poronieniach) teraz rozprawia nad tym czy jej mala corka, jak dorośnie będzie mogła sie skrobać na żądanie.
Najnowsze komentarze (195)
Olga
3 miesiące temu
A ja sądzę, że jej córka zmieni płeć i będzie po problemie. 👍😅
Aha
3 miesiące temu
Czyli, że nie chce być babcią czy jak?
rtyùi
3 miesiące temu
Ochrona życia podstawowym prawem każdego człowieka. Także tego, które ma się narodzić. Sprawa bezdyskusyjna. Żyj, ale pozwól też żyć najbardziej bezbronnemu.
Sowa
3 miesiące temu
Może wyjechać z tego ,, niedobrego " kraju i zapewnić córce dostęp do wszystkiego. Tylko za granicą byłaby zwykłym szaraczkiem. Zamiast jęczeć niech się 10 razy zastanowi co mówi.
gay
3 miesiące temu
Niedawno w mediach było głośno o sprawie, w której ktoś zamordował kobietę w ciąży. Media prześcigały się w tym jakie to okropne, że dziecko też zmarło, a przecież te same media są często proaborcyjne. Nie wiem czy to jest aż takie zaburzenie logicznego myślenia, czy aż taka hipokryzja.
Ewa41
3 miesiące temu
Do czasu gdy jej córka będzie w ciąży jeszcze prawo może się zmienić . Czego przeżywa już za wczasu
gryka
3 miesiące temu
ale mamy tumoków w Polsce....aż płakać można.
sarna
3 miesiące temu
Pani Hyży juz teraz zyczymy bezpiecznej aborcji dla pani córki i dla pani też bo kto wie
hahaaa
3 miesiące temu
Co ma rodzenie do aborcji? Tej pani się coś pomieszało...
Ustawa
3 miesiące temu
WIĘCEJ HYZYCH NIE CHCEMY.
5t5t
3 miesiące temu
Teka ministry zdrowia w nowym rządzie murowana 😂🤣😂😂🤣
Bee
3 miesiące temu
Ta i potem zdjęcie w dwóch różnych skarpetkach, ryk, że po 5 skrobnce córcia nie zajdzie już jak 60% młodych Brytyjek. A zresztą większość onych tych teno sreno....
Gosc
3 miesiące temu
Co za bzdura. Wychowac trzeba corke,dac dobry przyklad,uswiadomic,byc z nia ,a nie bedzie problemu. Ja wiem ,ze moje corki juz sa madre ,a z pewnoscia nie beda krzyczaly ,ze chca aborcji na zyczenie.
Polak
3 miesiące temu
Zanim jej córka dorośnie, to zmieni się rząd i pierwsze zmiany bedą w sprawie dopuszczalności aborcji, nikt nie nakazuje jej przeprowadzać, ale będzie wolność wyboru.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie