Trwa ładowanie...
Paww
|

Anna Lewandowska, Jacek Poniedziałek i Joanna Kulig mieli dzieciństwo naznaczone biedą. Kto jeszcze musiał poradzić sobie z problemami? (ZDJĘCIA)

185
185
Podziel się

Wiele gwiazd z pokorą opowiada o dorastaniu w ciężkich warunkach i odmawianiu sobie najprostszych przyjemności. Wdzięczność za pomoc innych okazała między innymi Joanna Kulig.

1
 / 15
Anna Lewandowska, Jacek Poniedziałek i Joanna Kulig mieli dzieciństwo naznaczone biedą. Kto jeszcze musiał poradzić sobie z problemami? (ZDJĘCIA)
Anna Lewandowska, Jacek Poniedziałek i Joanna Kulig mieli dzieciństwo naznaczone biedą. Kto jeszcze musiał poradzić sobie z problemami? (ZDJĘCIA)
Anna Lewandowska, Jacek Poniedziałek i Joanna Kulig mieli dzieciństwo naznaczone biedą (AKPA, Instagram)
0
0

Dziś Anna Lewandowska to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w polskim show biznesie. Żona Roberta Lewandowskiego prowadzi kilka firm, w social mediach zachęca do zmiany nawyków żywieniowych oraz podjęcia aktywności fizycznej. Celebrytka regularnie przypomina jednak, że jej dzieciństwo nie było usłane różami. Ciężki start w życiu miała również Joanna Kulig, która opowiedziała ze łzami w oczach swoją historię w "Dzień Dobry TVN". Wyznała, że dzięki pomocy darczyńców była w stanie zacząć pracować na własny sukces.

Rodzinne problemy z nałogami i pieniędzmi wspominali też Jacek Poniedziałek, Michał Wiśniewski oraz Demi Moore. Podstawowych warunków bytowych pozbawione było również mieszkanie rodziców Beaty Tadli. Dziennikarka przyznała, że w jej rodzinnym domu brakowało między innymi... bieżącej wody.

Zobaczcie, jak gwiazdy, którym udało się osiągnąć sukces, opisywały swoje "mroczne lata". Kto jeszcze nie miał łatwego startu w dorosłe życie?

2
 / 15
Anna Lewandowska

W najnowszym wywiadzie dla "Twojego Stylu" Anna Lewandowska opowiedziała o tym, jak dorastała bez ojca oraz o trudnej sytuacji finansowej. Żona Roberta Lewandowskiego opowiedziała o pomocy ze strony babci oraz dorywczych pracach, z których zarobek przekazywała mamie.

Musiałam zostać kolejną kobietą z charakterem w rodzinie. Miałam 12 lat, gdy tata nas opuścił. Z dnia na dzień ja i brat zostaliśmy tylko z mamą, bez pieniędzy i perspektyw. A zaledwie rok wcześniej przeprowadziliśmy się do nowego domu w Podkowie Leśnej. Tata zgromadził nas wtedy przy stole i zapytał: "Dzieci, czy chcecie, żeby odtąd mamusia była w domu?". Chcieliśmy. Mama zrezygnowała z pracy zawodowej, aby zająć się domem, a wkrótce zostaliśmy sami. Pamiętam taką sytuację, gdy mama rozpłakała się w sklepie na widok pomarańczy, bo nie było nas na nie stać - wyznała w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

3
 / 15
Jacek Poniedziałek

Jacek Poniedziałek przez ciężki start w dorosłe życie stał się bardzo zakompleksiony. W 2020 roku udzielił wywiadu, w którym opowiedział o dorastaniu w biedzie.

Bieda była odczuwalna na etapie szkoły średniej, a później szkoły teatralnej. Ta bieda przekładała się na bardzo radykalne ograniczenie możliwości edukacyjnych - filmów, kursów, wyjazdów, książek. W biednej rodzinie nikt takich zainteresowań nie podsycał, bo nie miał na to czasu ani głowy - powiedział w rozmowie z Onetem Jacek Poniedziałek.

4
 / 15
Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski już w wieku 15 lat musiał zacząć zarabiać sam na siebie i tym samym wspomagać rodzinny budżet. Jego rodzina nie należała do najbogatszych.

Wyrastałem na podwórku i pobliskiej starej cegielni. Rano wybiegałem z pajdą chleba umoczoną w wodzie z wiadra i posypaną cukrem, a wracałem wieczorem umorusany, babcia wrzucała mnie i siostrę do balii od prania i potem szedłem spać pod wielką pierzynę w kompletnej ciemności, bo wtedy jeszcze w domu nie było światła - wyznał przed laty Zbigniew Zamachowski.

5
 / 15
Joanna Kulig

Joanna Kulig podczas ostatniej wizyty w programie śniadaniowym opowiadała o Szlachetnej Paczce. Przy okazji sama nawiązała do swojej przeszłości oraz trudnych warunków, w jakich się wychowywała.

To dla mnie bliska inicjatywa, dlatego że sama jako dziecko dużo pomocy otrzymałam. Wielu ludzi mi bardzo pomogło. Będąc z małej miejscowości, gdzie dużo takich paczek sama otrzymałam, teraz pojawiam się w Hollywood, czyli wyszłam z totalnej biedy do tego, co teraz mam - mówiła z łzami w oczach w "Dzień Dobry TVN".

6
 / 15
Demi Moore

Demi Moore wychowywała się w domu z ojczymem-hazardzistą oraz alkoholikiem. W wieku 16 lat uciekła z domu i postanowiła zaangażować się w modeling.

7
 / 15
Beata Tadla

W 2013 roku w wywiadzie z "Grazią" Beata Tadla wspominała, że wychowała się w domu bez łazienki i kaloryferów.

Wychowywałam się w skromnych warunkach. Nie mieliśmy w domu łazienki ani kaloryferów. Tata doprowadził gaz i wodę zimną. Może dlatego uciekałam w świat wyobraźni? Dużo czytałam, słuchałam bajek. Na podwórku było mnóstwo ciekawych miejsc, gdzie można się było schować, wyobrażać sobie inną rzeczywistość.

8
 / 15
Jennifer Lopez

Jennifer Lopez wychowała się w jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic w Nowym Jorku, Harlemie. Jej rodzina mierzyła się z problemem biedy. Piosenkarka od najmłodszych lat zarabiała na swoje utrzymanie.

9
 / 15
Mila Kunis

Mila Kunis pochodzi z ubogiej rodziny imigrantów z Ukrainy. Aktorka w 2009 roku udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o ciężkich chwilach oraz zapewniła, że dzięki doświadczeniu biedy odniosła sukces.

Nie byliśmy nawet klasą średnią. Byliśmy bardzo biedni i musiałam szybko dorosnąć i nauczyć się życia. Bo nie ma nic za darmo. O wszystko trzeba walczyć.

10
 / 15
Selena Gomez

W wywiadzie dla "Elle" Selena Gomez opowiedziała, że jej rodzina mierzyła się z poważnymi problemami finansowymi. W rozmowie przytoczyła między innymi historię o tym, jak samochód zatrzymał się na środku autostrady, bo jej rodzice nie mieli pieniędzy na benzynę.

11
 / 15
Paulina Sykut-Jeżyna

10 lat temu Paulina Sykut-Jeżyna w programie Krzysztofa Ibisza "Zrozumieć kobietę" otworzyła się na temat biedy, która panowała w jej rodzinnym domu. Dziennikarka starała się wesprzeć rodzinny budżet, zbierając butelki.

Byliśmy biedną rodziną. Zbieraliśmy z bratem zioła, lipę. Suszyliśmy ją na strychu i odstawialiśmy do Herbapolu. Zbieraliśmy też butelki i odnosiliśmy do skupu, a kwiaty sprzedawaliśmy na targu.

12
 / 15
Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski przez rodzicielskie zaniedbania oraz nałóg matki trafił do domu dziecka. O relacjach z rodzicielką oraz problemach finansowych można przeczytać w książce "Dziewczynka z kieliszkami".

Sam nigdy nie dostałem prezentu od mamy, ale ona zrobiła mi raz najważniejszy i najpiękniejszy prezent w życiu, gdy przestała pić. Więcej prezentów od niej nie oczekiwałem i nie oczekuję - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" .

13
 / 15
Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz bardzo chętnie opowiada o swojej drodze do sukcesu. Dziennikarka w 2019 roku przyznała, że wychowywała się w biednej rodzinie. Sytuacja zmusiła ją do szybkiego usamodzielnienia się.

Pochodzę z bardzo prostej, robotniczej rodziny. Wszyscy moi przyjaciele z podstawówki byli z podobnych domów. Wiedzieliśmy jedno: jeśli nie chcesz do końca życia mieszkać we współlokatorskim mieszkaniu, musisz o to walczyć. Nie powiedzieli mi tego rodzice, tylko nauczyciele, którzy byli dla nas autorytetami. Kiedy kończyłam ośmioletnią podstawówkę ze świadectwem z czerwonym paskiem i listem pochwalnym, usłyszałam od rodziców: "Paulina, musisz iść do zawodówki, musisz zarabiać, żeby nam pomóc". W mojej rodzinie nikt nigdy o studiach nawet nie pomyślał. To był przełom. Ja od pierwszej klasy liceum, w weekendy i popołudniami myłam szyby na stacjach CPN, nocami wynajmowałam się do pilnowania dzieci i uczyłam się języków po to, żeby pracować na Targach Poznańskich jako hostessa - powiedziała w wywiadzie dla "Vivy".

14
 / 15
Edyta Górniak

Edyta Górniak jako dziecko też żyła w biednej rodzinie. Kiedy miała dziewięć lat, jej ojciec zostawił matkę. Piosenkarka musiała szybko zacząć zarabiać na siebie i rozpoczęła karierę w modelingu.

15
 / 15
Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska w ostatnich latach bardzo dużo opowiedziała o swoim dzieciństwie, które nie było usłane różami. Celebrytka w jednym z wywiadów wyznała, że oszczędna kuchnia babci sprawiła, że nie wiedziała nawet o istnieniu gołąbków z mięsem.

Wychowywałam się w biedzie. Miałyśmy z mamą domek bez ogrzewania, na betonowej podłodze leżała licha wykładzina, taka, jakiej używa się podczas remontów. Nie mam pojęcia, jak udawało się mamie wiązać koniec z końcem - wspominała Dorota Szelągowska w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

KOMENTARZE
(185)
Dajcie żyć
2 tyg. temu
Lewa i brak pomarańczy w nowym domu.To się nazywa bieda. Ja dziś chciałabym taką biedę klepać….
Taaa jasne......
2 tyg. temu
Serio...Lewandowska i bieda????? Bez przesady
Agnes
2 tyg. temu
No po prostu straszne, wszyscy inni w tych czasach mieli wszystkiego po dziurki w nosie. Biedna p. Lewandowska , no pomarańczy nie miała, śmieszne...
ina
2 tyg. temu
z biedy mentalnej nie wyszli
Ja!
2 tyg. temu
I pewnie miliony innych w tym kraju. I nikt o tym nie wie, i nikt o to nie pyta. Wszędzie jest bieda, ani się tym chwalić ani żalić. Życie toczy się dalej, są instytucje społeczne, i własny rozum.
Najnowsze komentarze (185)
ess
2 tyg. temu
Z tej biedy to tylko do telewizji.
Taki lajf
2 tyg. temu
Ja to mam nudne życie. Nie wychowałam się w biednej rodzinie, pomarańcze jadałam,.mimo, że to czasy PRL. Nie byłam molestowana, nie mam traumatycznych wspomnień z czasu religii, nikt mnie nie straszył piekłem, a ksiądz na lekcji religii puszczal muzykę z filmu "hair". Tak samo jak nikt nie wytykał mnie palcami jak w wieku 14 lat przestałam chodzić do kościoła w ogóle. W podstawówce nauczyciele nie bili dzieci. I niestety nigdy nie dorobiłam się takiej kasy jak towarzystwo na opowiadaniu w mediach bajek z mchu i paproci.
Hdggb
2 tyg. temu
Kto wychowany w Polsce PRL miał bogate życie?
Mmm
2 tyg. temu
Wieśniaczka Lewandowska żyła w biedzie czy ona wie co to bieda w latach 60,70 to była bieda
Piotr
2 tyg. temu
Były już wyznania molestowania depresji teraz JAKAS MODA NA biede każdy podchodzi nagle z biednej rodziny ... niektórzy by zaistnieć opowiadają wszystko
Lila
2 tyg. temu
I tak powinni pozostać,może mieliby szacunek dla ludzi i nie odbiłoby im w głowach,Boże pożal się celebryci!!
Domi
2 tyg. temu
Ta na zdjęciu to na pewno Lewandowska ? Co się stało z jej twarzą? Promotorka zdrowego odżywiania, sportu... to możliwe że już sobie coś wstrzykuje czy poprawia ?
Paula
2 tyg. temu
To jest k...a żałosne A czy ktoś orientuje się ile ludzi - oprócz tych "gwiazdeczek ", wychowywało się w biedzie ????? MILIONY MIIIIILIONY ROZUMIECIE, MILIONY....
mirka
2 tyg. temu
Od 4 roku życia pracowałam w kopalni za miskę wody z czerstwym chlebem, który codziennie oddawałam młodszemu rodzeństwu. W niedziele mieliśmy na obiad gotowaną cebulę, a w święta jeszcze zupę szczawiową. Pierwszy raz spałam w łóżku w średniej szkole, kiedy znalazłam się w szpitalu z niedożywienia, w domu spaliśmy na podłodze, przykryci gazetami. Nie było łatwo.
olo
2 tyg. temu
połowa ludzi nie miała na wszystko oni nie mają pojęcia o biedzie niech się nie użalają nad sobą bo to już szczyt
Jan
2 tyg. temu
Opowiadają te historyjki by się ciągle lansować. Prawdziwej biedy nigdy nie zaznali i nie mają o tym pojęcia.
Nika
2 tyg. temu
Nie miałam swojego pokoju. Wieczorami uczyłam się w kuchni. Pomarańczy w czasach PRL też nie było, a jak były to brakowało kasy, bo ojciec po roku 81 nie mógł dostać pracy. Domyślacie się pewnie, że chodzi o stan wojenny i związane z nim kłopoty. Nie wiedziałam co to wyjazdy na narty podczas ferri zimowych. Cieszyłam się, że mogę się wyspać i obijać, bo w tamtych czasach uczniowie nie byli tak przeładowani nauką. Cieszyłam się również z drobnostek. Ciuchy nosiłam po starszym rodzeństwie, albo po kimś obcym.
Stefan
2 tyg. temu
U nas była taka bieda ,że jedliśmy ciągle szczawiową z ryżem,a ojciec pędził samogon z mirabelek, i często zbieraliśmy wongiel z nasypu kolejowego
nlklk
2 tyg. temu
mojej mamy tez nie było stac na pomarańcze , jak większości miasteczka bo takie czasy były..ale każdy miał minimalną pensję i kazdy biedował tak samo.. no chyba że mama lewej ne pracowała , no ale to do kogo pretensje? praca była jak się chciało... mam wrażenie, patrząc na lewej matkę, że to kobieta z tych wiecznie umęczonych i ile by od życia nie dostała to będzie miała minę zbolałego psa...narcystyczna męczennica, wzór katoliczki
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Zaspana Julia Wieniawa sunie na próby do teatru w owocowej stylizacji za prawie 40 TYSIĘCY złotych! (ZDJĘCIA)

Otulona w Chanel i Gucci Julia Wieniawa wyruszyła w smutny środowy poranek na podbój teatralnej sceny. Widać, że ma do tego serce?
9.

Promienni Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski opuszczają studio "PnŚ" (ZDJĘCIA)

Po zakończonej emisji "Pytania na śniadanie" Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wspólnie opuścili studio TVP. Maszerując na parking, zakochani okazjonalnie spoglądali sobie w oczy, a z ich twarzy nie znikały promienne uśmiechy.
8.

Tak mieszka Ewa Chodakowska: marmurowa łazienka, osobista siłownia i oddzielna garderoba na bieliznę (ZDJĘCIA)

Ewa Chodakowska ma dwa mieszkania: to w Warszawie liczy sobie 360 metrów kwadratowych. Ma prywatną siłownię, ogromny taras i garderobę tylko na staniki... Robi wrażenie?
7.

Jakub Rzeźniczak i Paulina Nowicka z drogą torebką i rozporkiem do uda urządzają sobie sesję na plaży w Sopocie. Słodko? (ZDJĘCIA)

Jakub Rzeźniczak i Paulina Nowicka wybrali się ostatnio do Sopotu. Małżonkowie urządzili sobie sesję na plaży, podczas której ochoczo wymienili czułości. W pewnym momencie pozdrowili też obserwującego ich paparazzo.
6.

Gala Człowiek Roku "Wprost" 2022: seledynowa Katarzyna Burzyńska, Ewa Błaszczyk cała na biało i Ida Nowakowska w garniturze (ZDJĘCIA)

"Wprost" wręczył nagrodę dla Człowieka Roku, zapraszając na swoją galę nawet... ministra Mariusza Błaszczaka. Na uroczystym wydarzeniu nie zabrakło i innych znanych nazwisk: w tłumie można było dostrzec między innymi Katarzynę Burzyńską, Idę Nowakowską czy Ewę Błaszczyk.
5.

Edyta Górniak w naturalnej odsłonie buszuje po butiku i posyła uśmiechy paparazzi (ZDJĘCIA)

Edyta Górniak postanowiła skorzystać ze stołecznych wyprzedaży i wybrać się na mały shopping. W zakupach towarzyszyli jej paparazzi, a ich obecność najwyraźniej nie przeszkadzała piosenkarce, bo po opuszczeniu butiku serdecznie uśmiechała się do fotoreporterów.
4.

Piotr Stramowski z nową ukochaną zajadają się fast foodem i nie szczędzą sobie czułości (ZDJĘCIA)

Ostatnio Piotr Stramowski i jego nowa partnerka zaliczyli pierwsze wspólne wyjście na event. Po wszystkim aktor zabrał Natalię do restauracji z fast foodem. Zakochani wymieniali pocałunki. Słodko?
3.

Celebryci na premierze filmu "Masz ci los": Koronkowa Izabela Kuna, Maja Staśko w staniku, Martyna Kaczmarek znów bez makijażu... (ZDJĘCIA)

Premierowy pokaz komedii "Masz ci los" przyciągnął rzeszę mniej bądź bardziej znanych twarzy. Na ściance chętnie pozowali zarówno zaangażowani w produkcję aktorzy, jak i zaproszeni celebryci. Kto wypadł najlepiej?
2.

Tak mieszka Agnieszka Kaczorowska: przytulny salon, drewniane akcenty, bajkowe dziecięce pokoje (ZDJĘCIA)

W domu Agnieszki Kaczorowskiej królują minimalizm i stonowane barwy. Celebrytka może pochwalić się przestronną jadalnią z drewnianym stołem, przytulnym salonem czy okazałym ogrodem. Zobaczcie, jak mieszka.
1.

Anna Lewandowska w brązowym dresie pędzi na trening z kolegą z Hiszpanii po finale WOŚP (ZDJĘCIA)

Anna Lewandowska wykorzystała minioną niedzielę do maksimum. Nie dość, że odwiedziła śniadaniówkę i wzięła udział w finale WOŚP, to znalazła jeszcze czas na trening w ramach Camp by Ann, w którym towarzyszył jej znajomy z Hiszpanii. Tego dnia celebrytka zmieniała stylizację aż trzy razy.