Trwa ładowanie...
Paww
|

Anna Lewandowska, Jacek Poniedziałek i Joanna Kulig mieli dzieciństwo naznaczone biedą. Kto jeszcze musiał poradzić sobie z problemami? (ZDJĘCIA)

185
Podziel się:
185
Podziel się:

Wiele gwiazd z pokorą opowiada o dorastaniu w ciężkich warunkach i odmawianiu sobie najprostszych przyjemności. Wdzięczność za pomoc innych okazała między innymi Joanna Kulig.

1
 / 15
Anna Lewandowska, Jacek Poniedziałek i Joanna Kulig mieli dzieciństwo naznaczone biedą. Kto jeszcze musiał poradzić sobie z problemami? (ZDJĘCIA)
Anna Lewandowska, Jacek Poniedziałek i Joanna Kulig mieli dzieciństwo naznaczone biedą. Kto jeszcze musiał poradzić sobie z problemami? (ZDJĘCIA)
Anna Lewandowska, Jacek Poniedziałek i Joanna Kulig mieli dzieciństwo naznaczone biedą (AKPA, Instagram)
0
0

Dziś Anna Lewandowska to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w polskim show biznesie. Żona Roberta Lewandowskiego prowadzi kilka firm, w social mediach zachęca do zmiany nawyków żywieniowych oraz podjęcia aktywności fizycznej. Celebrytka regularnie przypomina jednak, że jej dzieciństwo nie było usłane różami. Ciężki start w życiu miała również Joanna Kulig, która opowiedziała ze łzami w oczach swoją historię w "Dzień Dobry TVN". Wyznała, że dzięki pomocy darczyńców była w stanie zacząć pracować na własny sukces.

Rodzinne problemy z nałogami i pieniędzmi wspominali też Jacek Poniedziałek, Michał Wiśniewski oraz Demi Moore. Podstawowych warunków bytowych pozbawione było również mieszkanie rodziców Beaty Tadli. Dziennikarka przyznała, że w jej rodzinnym domu brakowało między innymi... bieżącej wody.

Zobaczcie, jak gwiazdy, którym udało się osiągnąć sukces, opisywały swoje "mroczne lata". Kto jeszcze nie miał łatwego startu w dorosłe życie?

2
 / 15
Anna Lewandowska

W najnowszym wywiadzie dla "Twojego Stylu" Anna Lewandowska opowiedziała o tym, jak dorastała bez ojca oraz o trudnej sytuacji finansowej. Żona Roberta Lewandowskiego opowiedziała o pomocy ze strony babci oraz dorywczych pracach, z których zarobek przekazywała mamie.

Musiałam zostać kolejną kobietą z charakterem w rodzinie. Miałam 12 lat, gdy tata nas opuścił. Z dnia na dzień ja i brat zostaliśmy tylko z mamą, bez pieniędzy i perspektyw. A zaledwie rok wcześniej przeprowadziliśmy się do nowego domu w Podkowie Leśnej. Tata zgromadził nas wtedy przy stole i zapytał: "Dzieci, czy chcecie, żeby odtąd mamusia była w domu?". Chcieliśmy. Mama zrezygnowała z pracy zawodowej, aby zająć się domem, a wkrótce zostaliśmy sami. Pamiętam taką sytuację, gdy mama rozpłakała się w sklepie na widok pomarańczy, bo nie było nas na nie stać - wyznała w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

3
 / 15
Jacek Poniedziałek

Jacek Poniedziałek przez ciężki start w dorosłe życie stał się bardzo zakompleksiony. W 2020 roku udzielił wywiadu, w którym opowiedział o dorastaniu w biedzie.

Bieda była odczuwalna na etapie szkoły średniej, a później szkoły teatralnej. Ta bieda przekładała się na bardzo radykalne ograniczenie możliwości edukacyjnych - filmów, kursów, wyjazdów, książek. W biednej rodzinie nikt takich zainteresowań nie podsycał, bo nie miał na to czasu ani głowy - powiedział w rozmowie z Onetem Jacek Poniedziałek.

4
 / 15
Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski już w wieku 15 lat musiał zacząć zarabiać sam na siebie i tym samym wspomagać rodzinny budżet. Jego rodzina nie należała do najbogatszych.

Wyrastałem na podwórku i pobliskiej starej cegielni. Rano wybiegałem z pajdą chleba umoczoną w wodzie z wiadra i posypaną cukrem, a wracałem wieczorem umorusany, babcia wrzucała mnie i siostrę do balii od prania i potem szedłem spać pod wielką pierzynę w kompletnej ciemności, bo wtedy jeszcze w domu nie było światła - wyznał przed laty Zbigniew Zamachowski.

5
 / 15
Joanna Kulig

Joanna Kulig podczas ostatniej wizyty w programie śniadaniowym opowiadała o Szlachetnej Paczce. Przy okazji sama nawiązała do swojej przeszłości oraz trudnych warunków, w jakich się wychowywała.

To dla mnie bliska inicjatywa, dlatego że sama jako dziecko dużo pomocy otrzymałam. Wielu ludzi mi bardzo pomogło. Będąc z małej miejscowości, gdzie dużo takich paczek sama otrzymałam, teraz pojawiam się w Hollywood, czyli wyszłam z totalnej biedy do tego, co teraz mam - mówiła z łzami w oczach w "Dzień Dobry TVN".

6
 / 15
Demi Moore

Demi Moore wychowywała się w domu z ojczymem-hazardzistą oraz alkoholikiem. W wieku 16 lat uciekła z domu i postanowiła zaangażować się w modeling.

7
 / 15
Beata Tadla

W 2013 roku w wywiadzie z "Grazią" Beata Tadla wspominała, że wychowała się w domu bez łazienki i kaloryferów.

Wychowywałam się w skromnych warunkach. Nie mieliśmy w domu łazienki ani kaloryferów. Tata doprowadził gaz i wodę zimną. Może dlatego uciekałam w świat wyobraźni? Dużo czytałam, słuchałam bajek. Na podwórku było mnóstwo ciekawych miejsc, gdzie można się było schować, wyobrażać sobie inną rzeczywistość.

8
 / 15
Jennifer Lopez

Jennifer Lopez wychowała się w jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic w Nowym Jorku, Harlemie. Jej rodzina mierzyła się z problemem biedy. Piosenkarka od najmłodszych lat zarabiała na swoje utrzymanie.

9
 / 15
Mila Kunis

Mila Kunis pochodzi z ubogiej rodziny imigrantów z Ukrainy. Aktorka w 2009 roku udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o ciężkich chwilach oraz zapewniła, że dzięki doświadczeniu biedy odniosła sukces.

Nie byliśmy nawet klasą średnią. Byliśmy bardzo biedni i musiałam szybko dorosnąć i nauczyć się życia. Bo nie ma nic za darmo. O wszystko trzeba walczyć.

10
 / 15
Selena Gomez

W wywiadzie dla "Elle" Selena Gomez opowiedziała, że jej rodzina mierzyła się z poważnymi problemami finansowymi. W rozmowie przytoczyła między innymi historię o tym, jak samochód zatrzymał się na środku autostrady, bo jej rodzice nie mieli pieniędzy na benzynę.

11
 / 15
Paulina Sykut-Jeżyna

10 lat temu Paulina Sykut-Jeżyna w programie Krzysztofa Ibisza "Zrozumieć kobietę" otworzyła się na temat biedy, która panowała w jej rodzinnym domu. Dziennikarka starała się wesprzeć rodzinny budżet, zbierając butelki.

Byliśmy biedną rodziną. Zbieraliśmy z bratem zioła, lipę. Suszyliśmy ją na strychu i odstawialiśmy do Herbapolu. Zbieraliśmy też butelki i odnosiliśmy do skupu, a kwiaty sprzedawaliśmy na targu.

12
 / 15
Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski przez rodzicielskie zaniedbania oraz nałóg matki trafił do domu dziecka. O relacjach z rodzicielką oraz problemach finansowych można przeczytać w książce "Dziewczynka z kieliszkami".

Sam nigdy nie dostałem prezentu od mamy, ale ona zrobiła mi raz najważniejszy i najpiękniejszy prezent w życiu, gdy przestała pić. Więcej prezentów od niej nie oczekiwałem i nie oczekuję - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" .

13
 / 15
Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz bardzo chętnie opowiada o swojej drodze do sukcesu. Dziennikarka w 2019 roku przyznała, że wychowywała się w biednej rodzinie. Sytuacja zmusiła ją do szybkiego usamodzielnienia się.

Pochodzę z bardzo prostej, robotniczej rodziny. Wszyscy moi przyjaciele z podstawówki byli z podobnych domów. Wiedzieliśmy jedno: jeśli nie chcesz do końca życia mieszkać we współlokatorskim mieszkaniu, musisz o to walczyć. Nie powiedzieli mi tego rodzice, tylko nauczyciele, którzy byli dla nas autorytetami. Kiedy kończyłam ośmioletnią podstawówkę ze świadectwem z czerwonym paskiem i listem pochwalnym, usłyszałam od rodziców: "Paulina, musisz iść do zawodówki, musisz zarabiać, żeby nam pomóc". W mojej rodzinie nikt nigdy o studiach nawet nie pomyślał. To był przełom. Ja od pierwszej klasy liceum, w weekendy i popołudniami myłam szyby na stacjach CPN, nocami wynajmowałam się do pilnowania dzieci i uczyłam się języków po to, żeby pracować na Targach Poznańskich jako hostessa - powiedziała w wywiadzie dla "Vivy".

14
 / 15
Edyta Górniak

Edyta Górniak jako dziecko też żyła w biednej rodzinie. Kiedy miała dziewięć lat, jej ojciec zostawił matkę. Piosenkarka musiała szybko zacząć zarabiać na siebie i rozpoczęła karierę w modelingu.

15
 / 15
Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska w ostatnich latach bardzo dużo opowiedziała o swoim dzieciństwie, które nie było usłane różami. Celebrytka w jednym z wywiadów wyznała, że oszczędna kuchnia babci sprawiła, że nie wiedziała nawet o istnieniu gołąbków z mięsem.

Wychowywałam się w biedzie. Miałyśmy z mamą domek bez ogrzewania, na betonowej podłodze leżała licha wykładzina, taka, jakiej używa się podczas remontów. Nie mam pojęcia, jak udawało się mamie wiązać koniec z końcem - wspominała Dorota Szelągowska w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

KOMENTARZE
(185)
Dajcie żyć
rok temu
Lewa i brak pomarańczy w nowym domu.To się nazywa bieda. Ja dziś chciałabym taką biedę klepać….
Taaa jasne......
rok temu
Serio...Lewandowska i bieda????? Bez przesady
Agnes
rok temu
No po prostu straszne, wszyscy inni w tych czasach mieli wszystkiego po dziurki w nosie. Biedna p. Lewandowska , no pomarańczy nie miała, śmieszne...
ina
rok temu
z biedy mentalnej nie wyszli
Ja!
rok temu
I pewnie miliony innych w tym kraju. I nikt o tym nie wie, i nikt o to nie pyta. Wszędzie jest bieda, ani się tym chwalić ani żalić. Życie toczy się dalej, są instytucje społeczne, i własny rozum.
Najnowsze komentarze (185)
ess
rok temu
Z tej biedy to tylko do telewizji.
Taki lajf
rok temu
Ja to mam nudne życie. Nie wychowałam się w biednej rodzinie, pomarańcze jadałam,.mimo, że to czasy PRL. Nie byłam molestowana, nie mam traumatycznych wspomnień z czasu religii, nikt mnie nie straszył piekłem, a ksiądz na lekcji religii puszczal muzykę z filmu "hair". Tak samo jak nikt nie wytykał mnie palcami jak w wieku 14 lat przestałam chodzić do kościoła w ogóle. W podstawówce nauczyciele nie bili dzieci. I niestety nigdy nie dorobiłam się takiej kasy jak towarzystwo na opowiadaniu w mediach bajek z mchu i paproci.
Hdggb
rok temu
Kto wychowany w Polsce PRL miał bogate życie?
Mmm
rok temu
Wieśniaczka Lewandowska żyła w biedzie czy ona wie co to bieda w latach 60,70 to była bieda
Piotr
rok temu
Były już wyznania molestowania depresji teraz JAKAS MODA NA biede każdy podchodzi nagle z biednej rodziny ... niektórzy by zaistnieć opowiadają wszystko
Lila
rok temu
I tak powinni pozostać,może mieliby szacunek dla ludzi i nie odbiłoby im w głowach,Boże pożal się celebryci!!
Domi
rok temu
Ta na zdjęciu to na pewno Lewandowska ? Co się stało z jej twarzą? Promotorka zdrowego odżywiania, sportu... to możliwe że już sobie coś wstrzykuje czy poprawia ?
Paula
rok temu
To jest k...a żałosne A czy ktoś orientuje się ile ludzi - oprócz tych "gwiazdeczek ", wychowywało się w biedzie ????? MILIONY MIIIIILIONY ROZUMIECIE, MILIONY....
mirka
rok temu
Od 4 roku życia pracowałam w kopalni za miskę wody z czerstwym chlebem, który codziennie oddawałam młodszemu rodzeństwu. W niedziele mieliśmy na obiad gotowaną cebulę, a w święta jeszcze zupę szczawiową. Pierwszy raz spałam w łóżku w średniej szkole, kiedy znalazłam się w szpitalu z niedożywienia, w domu spaliśmy na podłodze, przykryci gazetami. Nie było łatwo.
olo
rok temu
połowa ludzi nie miała na wszystko oni nie mają pojęcia o biedzie niech się nie użalają nad sobą bo to już szczyt
Jan
rok temu
Opowiadają te historyjki by się ciągle lansować. Prawdziwej biedy nigdy nie zaznali i nie mają o tym pojęcia.
Nika
rok temu
Nie miałam swojego pokoju. Wieczorami uczyłam się w kuchni. Pomarańczy w czasach PRL też nie było, a jak były to brakowało kasy, bo ojciec po roku 81 nie mógł dostać pracy. Domyślacie się pewnie, że chodzi o stan wojenny i związane z nim kłopoty. Nie wiedziałam co to wyjazdy na narty podczas ferri zimowych. Cieszyłam się, że mogę się wyspać i obijać, bo w tamtych czasach uczniowie nie byli tak przeładowani nauką. Cieszyłam się również z drobnostek. Ciuchy nosiłam po starszym rodzeństwie, albo po kimś obcym.
Stefan
rok temu
U nas była taka bieda ,że jedliśmy ciągle szczawiową z ryżem,a ojciec pędził samogon z mirabelek, i często zbieraliśmy wongiel z nasypu kolejowego
nlklk
rok temu
mojej mamy tez nie było stac na pomarańcze , jak większości miasteczka bo takie czasy były..ale każdy miał minimalną pensję i kazdy biedował tak samo.. no chyba że mama lewej ne pracowała , no ale to do kogo pretensje? praca była jak się chciało... mam wrażenie, patrząc na lewej matkę, że to kobieta z tych wiecznie umęczonych i ile by od życia nie dostała to będzie miała minę zbolałego psa...narcystyczna męczennica, wzór katoliczki
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Garstka gwiazd na premierze spektaklu: mroczna Anna-Maria Sieklucka i Marcin Bosak z ukochaną (ZDJĘCIA)

W środę wieczorem na Scenie Relax odbyła się premiera spektaklu "Tajemnica 16. piętra". Na wydarzeniu nie zabrakło rodzimych celebrytów. Zobaczcie, kto zaprezentował się najlepiej.
9.

Zatrzęsienie gwiazd na 60. urodzinach Piotra Gąsowskiego: Katarzyna Skrzynecka z mężem, Beata Ścibakówna i Jan Englert (DUŻO ZDJĘĆ)

We wtorek w Teatrze Capitol odbyło się huczne przyjęcie urodzinowe Piotra Gąsowskiego. Na miejscu czekali już fotoreporterzy, którzy skrzętnie dokumentowali meldujące się gwiazdy. Zobaczcie, kto był na liście gości.
8.

Bartosz Żukowski i Małgorzata Pieńkowska "przyłapani" na papierosku. Aktor ujawnił, co ich łączy (ZDJĘCIA)

Bartosz Żukowski i Małgorzata Pieńkowska dali się sfotografować podczas wspólnego wypadu do kawiarni. Zdjęcia te zrodziły plotki, że gwiazda "M jak miłość" i aktor "Świata według Kiepskich" mogą być parą. 48-latek ujawnił, co ich łączy.
7.

Henry Cavill opuszcza hotel w towarzystwie CIĘŻARNEJ partnerki (ZDJĘCIA)

Henry Cavill niebawem odkryje uroki tacierzyństwa. Aktor przyjął wiadomość o rychłych narodzinach jego pierwszego dziecka z olbrzymim entuzjazmem. Na krok nie odstępuje przyszłej mamy, wyręczając ją w nawet najprostszych czynnościach.
6.

Mama Roberta Lewandowskiego zadaje szyku w zielonym kompleciku u boku ukochanego artysty-rzeźbiarza (ZDJĘCIA)

Miłość Iwony Lewandowskiej i Jacka Zwoniarskiego kwitnie w najlepsze. We wtorek zakochani pojawili się na premierze spektaklu w Małej Warszawie. 64-latka chętnie pozowała z partnerem, a uśmiech nie schodził jej z twarzy.
5.

"Big Brother": Tak ZMIENILI SIĘ uczestnicy pierwszej edycji kontrowersyjnego show. Co słychać u mieszkańców "Wielkiego Brata"? (ZDJĘCIA)

Program "Big Brother" na zawsze zmienił oblicze polskiej telewizji i świata show-biznesu. Zobaczcie, co słychać u uczestników pierwszej edycji tego kultowego show. Bardzo się zmienili?
4.

Klaudia El Dursi ma 150-metrowy apartament. Złoto, marmury i designerskie oświetlenie. Mieszkanie jak z katalogu? (ZDJĘCIA)

Klaudia El Dursi jakiś czas temu kupiła luksusowe mieszkanie z widokiem na panoramę Bydgoszczy. Wnętrza są urządzone w minimalistycznym stylu z akcentami glamour. Prowadząca "Hotel Paradise" ma dobry gust?
3.

Ciężarna Marina Łuczenko w piżamie za 18 TYSIĘCY ZŁOTYCH chwali się swoim "la dolce vita", wczasując się z rodziną nad jeziorem Como (ZDJĘCIA)

Marina Łuczenko zrelacjonowała na Instagramie jednodniowy wypad z Wojtkiem Szczęsnym i małym Liamkiem nad słynne włoskie jezioro. "Dla nas taki czas kiedy możemy się wyrwać na choćby jeden dzień całą rodzinką jest bezcenny" - napisała.
2.

5. urodziny "Forbes Women": obwieszona metkami Omenaa Mensah z torebką za 17 tysięcy, Joanna Racewicz, Bogna Sworowska... (ZDJĘCIA)

Plejada kobiet biznesu wzięła udział we wtorkowym evencie zorganizowanym z okazji piątych urodzin magazynu "Forbes Women". Na wydarzeniu pojawiła się między innymi obwieszona markowymi akcesoriami Omenaa Mensah.
1.

Huczna impreza z okazji 60. urodzin Piotra Gąsowskiego: Tłumy celebrytów, dzieci, byłe partnerki, występy i 91-letni ojciec jubilata (ZDJĘCIA)

Piotr Gąsowski 60. urodziny świętował wraz z całą śmietanką towarzyską w Teatrze Capitol. Sam zagrał na fortepianie, a Hanna Śleszyńska, Majka Jeżowska i Magda Steczkowska dały mu prywatny koncert. Nie zabrakło też tańców. Fajnie?