Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Anna Lewandowska pozuje z chorymi na zespół Downa. Internauci: "Jak to się ma do pani poparcia dla STRAJKU KOBIET?"

275
Podziel się

Niektórzy zarzucili trenerce hipokryzję. "Proponuję czytać ze zrozumieniem" - broni się "Lewa".

Anna Lewandowska pozuje z chorymi na zespół Downa. Internauci: "Jak to się ma do pani poparcia dla STRAJKU KOBIET?"
Anna Lewandowska pozuje z chorymi na zespół Downa (Instagram)
bDmJMQpx

Ostatnie tygodnie w Polsce upłynęły pod znakiem zażartej dyskusji na temat aborcji po tym, jak Trybunał Konstytucyjny orzekł, że kobiety będą musiały rodzić nawet ciężko uszkodzone płody. Skandaliczna decyzja TK wywołała sprzeciw ogromnej części społeczeństwa, a przez kraj przeszła fala protestów.

Polki walczące o swoje prawa poparło wiele gwiazd i celebrytów, którzy niekoniecznie są zwolennikami aborcji, ale zgodnie przyznają, że kobiety powinny mieć wybór.

bDmJMQpz

W podobnym tonie wypowiedziała się Anna Lewandowska.

Wierzę, że są obszary życia, które powinny być rozstrzygane w sumieniach, a wkraczanie polityków w te obszary jest naruszeniem nie tylko praw kobiet, ale ogólnie praw człowieka. (...) wspieram i zawsze będę wspierać kobiety oraz ich prawa - napisała w jednym ze swoich postów.

Na jej InstaStories pojawiła się z kolei relacja z protestu w Monachium, gdzie Niemki solidaryzowały się z Polkami. "Lewa" pokazała protestujące kobiety z transparentami i dołączyła do relacji serduszko.

bDmJMQpF
Zobacz także: Burza po zdjęciu Anny Lewandowskiej. Maja Staśko i Edyta Litwiniuk zabierają głos

Z okazji obchodzonego w poniedziałek Dnia Tolerancji Anna opublikowała zdjęcie na którym przytula się do chorych na zespół Downa. Trenerka od 2016 roku jest prezesem Olimpiad Specjalnych Polska, a jej mąż, Robert Lewandowski, pełni rolę ambasadora tej organizacji.

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Wspierajmy się, bądźmy otwarci na różnorodność, nie wykluczajmy osób chorych czy niepełnosprawnych. Traktujmy innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani - napisała celebrytka.

Niektórzy zarzucili jej hipokryzję.

bDmJMQpG

"A ty przypadkiem nie poparłaś strajku "wściekłych macic" do "skrobania" takich "słodkich różnorodności"? Zamiast wyrazić wsparcie dla kobiet, które urodziły lub mają urodzić chore dzieci, ty dyplomatycznie poparłaś prawo wyboru. Hipokryzja level hard", "Pani Aniu, jak ten post ma się do pani poparcia dla strajku kobiet, czyli aborcji? Dlaczego kasuje pani komentarze na ten temat?" - pytają internauci.

Anna postanowiła odpowiedzieć.

Tolerancja - zapraszam do zapoznania się ze znaczeniem tego słowa w słowniku, bo widzę, że chyba jest to obce pani słowo. A jeśli chodzi o strajk kobiet - zapraszam raz jeszcze do lektury moich postów i czytania ze zrozumieniem - napisała.

Rozumiecie, dlaczego Lewandowska spotyka się z takimi zarzutami?

bDmJMQpH
bDmJMQpI
bDmJMQqa
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(275)
Gość
1 tyg. temu
akurat tutaj jestem po jej stronie... w strajku kobiet chodzi o wybór, a nie o przymusową aborcję - jeśli kobieta zgodzi się urodzić dziecko z zespołem Downa to obojgu należy się pomoc i szacunek
anita
1 tyg. temu
to ze ktoś popiera wybór w kwestii aborcji, nie oznacza, ze jest przeciwnikiem osób z zespołem downa czy innymi chorobami i ze ich nie akceptuje. czy to tak trudno ludziom zrozumiec? to żadna hipokryzja
Inka
1 tyg. temu
Znam osoby z zespołem Downa, to przesympatyczne, serdeczne osoby z sercem na dłoni, często też samodzielne. Nie zawsze ten zespół to ciężkie kalectwo czy uposledzenie. W strajku kobiet nie chodzi o zabijanie osób z niedoskonałościami, bo wszyscy jesteśmy niedoskonali pod takim czy innym wzgledem. Chodzi o możliwość wyboru przy ciężkim uszkodzeniu płodu. Nie zarzucajcie hipokryzji skoro nie rozumiecie tematu. Btw skłonność do hejtu to też niedoskonałość.
bDmJMQqb
nata
1 tyg. temu
Dobrze, że mówi o tolerancji dla niepełnosprawnych. Często mówiąc o tolerancji ogranicza się to do osób LGBT, a to osoby niepełnosprawne częściej są dyskryminowane. Trudniej jest im znaleźć pracę, partnera. Są wykluczone z mediów, z życia społecznego, towarzyskiego.
Wrrr
7 dni temu
Ludzie czy wy wiecie o co chodzi w strajku? Żeby kobieta sama decydowała żeby facet z kotem nie decydował o mojej macicy i moim życiu .Bo to ja chce zdecydować ZY mam tyle siły i możliwości żeby poświęcić czasem 24 H na chore dziecko.i tu nie chodzi o chorych na Downa.takze odczepcie się od Lewej
Najnowsze komentarze (275)
ana
4 dni temu
No jak jej nie trawię to tym razem ma rację. Popiera prawo WYBORU a nie obowiązek aborcji. Co ma wspólnego jedno z drugim??? Nie wiecie jakiego wyboru dokonałaby w sytuacji gdyby musiała zdecydować czy usunąć chore dziecko czy nie. To, że popiera wybór nie oznacza, że jest przeciwko osobom chorym.
Nodowns!
6 dni temu
Ja nigdy nie zwracałam uwagi na osoby z ZD, ale teraz, kiedy miałabym przymys urodzenia osoby z taką niepełnosprawnością, mam do ich wstęt i obrzydzenie! Nie mogę patrzeć! Przymus tak działa! Zamiast miłości i akceptacji, nienawiść.
ewa
6 dni temu
Niech sie Brzeczek zacznie modlic zeby ten dzisiejszy mecz wygrali ,bo Lewandowski to lepszy pilkarz od Ronaldo,a kto to ,,,,,,,ten trener.Po ukladzie ust bylo widac ze Lewego traktuje jak ,,,,,
www
6 dni temu
Oczywiście, że dobrze odpowiedziała. Jedno nic nie ma wspólnego z drugim... . Czytać ze zrozumieniem się nauczcie. W strajku chodzi o możliwość WYBORU !
MARCIN
6 dni temu
Można mieć już dość !!! Przecież NIKT nie odbiera prawa do życia dzieciom z zespołem Downa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chodzi o uszkodzone i nie zdatne do życia płody.
Meg
6 dni temu
Zmuszanie kobiet do trudnych ciąż a przyjaźń z osobą niepełnosprawną to dwie rozne rzeczy
Monika
6 dni temu
To, że ktoś bierze udział w strajku kobiet nie oznacza, że chce zabijać każde chore dziecko wokół . Po prostu sama Anka nie chciałaby mieć chorego dziecka i chce mieć wybór, ale ma serce i szacunek do takich ludzi.
ToJa
6 dni temu
Chyba niektórzy nie wiedzą na czym ten strajk aborcyjny polega... Chodzi o to, że chcą usuwać płody, które umrą niedługo po urodzeniu z ciężkimi wadami genetycznymi. Osoby z Zespołem Downa żyją niewiele krócej od zdrowych ludzi, średnio 50 parę lat. Są jeszcze gorsze wady genetyczne jak np Zespół Pataua czy Zespół Edwardsa. Oczywiście są też takie dzieci z Zespołem Downa co nie mówią, jeżdżą na wózku, trzeba się nimi zajmować 24h. Wszystko zależy od stopnia nasilenia choroby.
bDmJMQpT
gość
6 dni temu
Pracuję z chorymi dziećmi i nie afiszuje się Pani Aniu co za hipokryzja i jestem po stronie kobiet żenada.
Jula
6 dni temu
Idzie tam gdzie jej zapłacą
Nck
6 dni temu
A co ma bycie za wolnością decydowania o swoim ciele i życiu do wspierania słabszych, którzy już są na tym świecie? Zreszta to ze ktoś jest za wolnością wyboru w przypadku uszkodzonych płodów, nie znaczy ze jest za aborcja. Ludzie myślcie.
Aniu
6 dni temu
Żeby odbiorcy czytali ze zrozumieniem, to nadawca treści powinien pisać z sensem :-) Do tego, oprócz fikania koziołków i pocenia się na macie proponuje sesje z psychologiem. Pozwolą one poradzić sobie z krytyka wyrażana przez czytających że zrozumieniem.
Meg
6 dni temu
Widzę, że ktoś kompletnie nie rozumie strajku kobiet. To że jest się na nim nie oznacza ze chce się aborcji, tylko broni się PRAW dla kobiet . Same powinny podejmować decyzje czy są w stanie wychowywać chore dziecko. Dlaczego? Dlatego , że później same z tym zostają . Ten kto nie ma blisko siebie takiej osoby nie zrozumie do końca . Każdy ma inna sytuacje, przeszłość , psychikę itd. Polak na Polaka, szok! Ale to tylko w Polsce jest możliwe .
Lamai
6 dni temu
Najwiekszy paradoks Polski – osoby niepelnosprawne nie moga liczyc na pomoc panstwa, tak walecznie chroniacych ich rozwoj w macicach, natomiast moga liczyc na zwyklych ludzi, w wiekszosci popierajacych strajk kobiet (bedacych za wolnym wyborem)
...
Następna strona
bDmJMQqv