Trwa ładowanie...
Przejdź na

Polski biskup poucza kobiety: "Każda jest powołana do macierzyństwa"

1367
Podziel się:

Te, które nie zostały matkami, mogą wstąpić do zakonu. "Jeśli kobieta nie zrealizuje się fizycznie jako matka, wtedy jest wezwana do oddania się Bogu".

Polski biskup poucza kobiety: "Każda jest powołana do macierzyństwa"

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywają, że jednym z głównych celów ich polityki społecznej jest realizacja marzeń Kościoła Katolickiego oraz organizacji Ordo Iuris, by kobiety rodziły jak najwięcej dzieci, za wszelką cenę. Wprawdzie projekt, całkowicie zakazujący aborcji, również w przypadkach, gdy zagrożone jest życie matki, ciąża jest wynikiem przestępstwa: gwałtu lub kazirodztwa lub gdy badania prenatalne wykażą, że dziecko urodzi się nieuleczalnie chore i umrze w męczarniach kilka dni po narodzinach, został wycofany pod wpływem masowych protestów, jednak ciągle trwają prace na wprowadzeniem „kuchennymi drzwiami” przynajmniej zakazu aborcji w przypadku nieuleczalnej wady płodu.

Zresztą nie tylko politycy PiS-u chcą pozbawiać rodziców możliwości decyzji, czy chcą całe swoje życie poświęcić nieuleczalnie choremu dziecku. Szef PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz również popiera ten pomysł.

Nikt jednak nie wpadł jeszcze na pomysł, by całkowicie wyeliminować kobiety z życia publicznego. Może dlatego, że, chociażby ze względów podatkowych, byłoby to mało rozsądne.

Tymczasem coraz pewniejsi siebie biskupi snują jeszcze dalej idące pomysły. Jednym z nich postanowił podzielić się z wiernymi biskup Mieczysław Cisło w kazaniu z okazji uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w lubelskiej archikatedrze.

Jego zdaniem kobieta w XXI wieku ma jedynie dwie drogi realizacji: macierzyństwo lub służbę Bogu.
Każda kobieta jest powołana do macierzyństwa. Jeśli nie zrealizuje się fizycznie jako matka, wtedy jest wezwana do macierzyństwa duchowego - przekonywał biskup.

Czyli zasadniczo kobiety powinny wybić sobie z głowy tak niepoważne pomysły jak wykształcenie czy praca zawodowa i skupić się na tym, co naprawdę istotne.

Oczywiście, na wydaniu dziecka na świat „powołanie” się nie kończy. Jak wyjaśnia katolicki tygodnik Niedziela, matka powinna całkowicie zrezygnować z własnego życia i w całości poświęcić się dziecku.

Nie wystarczy dziecko urodzić, trzeba w miłości ofiarować mu siebie. Dać mu wszystko, co potrzebuje do pełnego rozwoju - poucza biskup.

Nie wiadomo, jaka w tym wszystkim rola ojca i czy w ogóle jest do czegoś potrzebny. Niestety, biskup tego nie wyjaśnia, za to mnoży kobietom kolejne obowiązki. Te, które nie zostały matkami, powinny realizować się w zakonie.

Ci, którzy nie założyli swoich rodzin, nie żyją tylko dla siebie - tłumaczy hierarcha. Jeśli kobieta nie zrealizuje się fizycznie jako matka, wtedy jest wezwana do macierzyństwa duchowego, do oddania się Bogu i ludziom.

_

_

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1367)
gość
5 lata temu
A każdy facet powinien być powołany do dbania o rodzinę, czynny udział w wychowaniu i pracy, a nie leżeniu z doooopą i oglądaniu za innymi babami spod wielkiego brzucha.
gość
5 lata temu
Nie każda. A co z tymi co nie mogą? Na stos?
agata
5 lata temu
Wolę tego nie komentować, bo jako kobieta, człowiek i katoliczka cycki mi opadają jak coś takiego słyszę!
gość
5 lata temu
A co z mężczyznami? Też muszą zostać ojcami, albo księżmi? Podwójne standardy.
gość
5 lata temu
Średniowiecze!
Najnowsze komentarze (1367)
Lubin_dźwigi9...
5 lata temu
Jeśli pragniesz wypożyczyć podnośnik osobowy, zalecam odwiedzać stronicę www:Zabiegamy o doświadczonych pracowników
gość
5 lata temu
ZAPOMNIAŁ DODAĆ INKWIZYCJO WRÓĆ!
Gość
5 lata temu
No to podniosłam sobie ciśnienie...
i.
5 lata temu
ksieżulki niech zajma się odprawianiem mszy .....
gość
5 lata temu
Oj klecho szkoda, że słuchają was tylko kobiety 70+
gość
5 lata temu
Ojjjj ta twarz.... muszę sprawdzić w spisie pedofilii czy aby nie widnieje
gość
5 lata temu
generalnie ten artykuł to bzdura. Kilka zdań to słowa księdza, a reszta to kompletnie bzdurna interpretacja pudelka.Przede wszystkim ksiądz nie powiedział co kobiety powinny, a czego nie powinny, nie wspomniał też o pracy i wykształceniu. Kilka zdań z wypowiedzi księdza, a pod spodem chaotyczna interpretacja jego słów, bo przecież pudelek wie lepiej co staruszek miał na myśli. Nie bronię księży jako całość, ale bądźmy obiektywni. Nie cierpię jak dziennikarze wmawiają nieprawdziwe słowa i nieważne czy to ksiądz, lekarz czy jakaś celebrytka.
galopada
5 lata temu
" Każda kobieta jest powołana do macierzyństwa. Jeśli nie zrealizuje się fizycznie jako matka, wtedy jest wezwana do macierzyństwa duchowego - przekonywał biskup ". Rozbiór logiczny wypowiedzi: 1) Każda kobieta powołana jest do macierzyństwa- logiczne, gdyż na dzień dzisiejszy to kobiety rodzą....2)Jeżeli nie... ( czytaj wyżej). wynika, że najpierw ma się zrealizować jako matka, NAJPIEW, później, gdy jej to nie wypali ląduje w zakonie. Czyli do zakonu nie powinno przyjmować kobiet , które nie próbowały być matkami. Logiczne=jeżeli nie zrealizowała się - wtedy wzywana jest gdzie indziej. Więc pytam, co w zakonach robią młode panienki?? Takie niczego nie świadome?? Coś się pan biskup zagalopował :)
gość
5 lata temu
lepiej niech pouczy klerykow pedofilow i ksiezy ta sekte lajdakow laza pokolendzie i zebrza a za kase zebrana wczasuja i sie lajdacza dziecioroby nie wpuszczac do domow tych naciagaczy pogonic ich
gość
5 lata temu
A klery wypoczywaja nad morzem iwlucza sie po lazy nudystow nago klery i purpurowcy to najwieksza niebezpieczna sekta lajdakow stare pedofile wstydu nie maja
gość
5 lata temu
w sumie ma rację o co ten krzyk?
gość
5 lata temu
Ah te mądrości szkoda ze słuchają was już tylko kobiety które przez swój wiek już nie są powołane
Pytam z cieka...
5 lata temu
a co ksiądz Biskup może wiedzieć o macierzyństwie? tyle co stułbia o Marsie? Przesłanie Biskupa wydaję się jasne , lecz despotyczny i bezwarunkowy tryb tej wypowiedzi jest co najmniej Mało elegancki i wskazujący na brak ludzkiej empatii
Głogów#podnoś...
5 lata temu
O ile pragniesz wydzierżawić podnośnik koszowy, rekomenduję wejść na stronicę internetową:Wyszukujemy wprawnych pracobiorców
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie