Nie będzie kolejnej edycji "Idola". "Nikt już nie chce w niego inwestować"

84
Podziel się

Program miał uratować oglądalność stacji. Niestety, nie przyciągnął widzów przed telewizory...

Nie będzie kolejnej edycji "Idola". "Nikt już nie chce w niego inwestować"

Powrót na antenę Polsatu po 12 latach kultowego programu muzycznego Idol, miał przyciągnąć przed telewizory miliony widzów, którzy z sentymentu i tęsknoty będą nastawiali odbiorniki, by sprawdzić jak radzą sobie uczestnicy z krytyką Elżbiety Zapendowskiej. Tak się jednak nie stało. Idol w nowej odsłonie i z nowym jury, w skład którego wchodziła Ewa Farna, Wojciech Łuszczykiewicz, Janusz Panasewicz i wspomniana wcześniej Elżbieta Zapendowska, przyciągał mniej widzów niż flagowe reality show Top Chef. Gwiazdy od kuchni.

Program nie należał do najtańszych formatów. Z powodu niezadowalającego zainteresowania Idolem, władze stacji podjęły decyzję o zaniechaniu nagrań kolejnej edycji o czym otwarcie mówi się w kuluarach. Szefowa PR-u stacji, Ewa Wojciechowska, stara się dyplomatycznie wybrnąć z sytuacji:

Stacja jest zadowolona z wyników oglądalności "Idola", jak również z debiutu naszej finalistki Karoliny Artymowicz, której przebój "Dalej" gościł przez 10 tygodni na Popliście radia RMF FM. Jeśli chodzi o kolejną edycję, to nie mamy jeszcze planów na jesienną ramówkę - skomentowała plotki w rozmowie z Faktem.

Osoby z produkcji dużo odważniej komentują w rozmowie z tabloidem dalsze losy show:

Wiadomo, że gdyby ten program był hitem to jego kolejne edycje byłyby realizowane jedna po drugiej bez żadnych przerw. Nowy "Idol" nie spełnił oczekiwań Polsatu i nikt już nie chce w niego inwestować. Zamiast niego stacja woli realizować sprawdzone programy, które mimo, że są już emitowane do znudzenia, mają o niebo większą oglądalność od "Idola".

Będziecie tęsknić?

KOMENTARZE
(84)
gość
2 lata temu
tak spiep**yć dobry format to tylko polsat potrafi....
Gość
2 lata temu
Osoba co wygrała nawet kariery nie robi
Gość
2 lata temu
Nawet nie mial przyrownania do pierwszych edycji.... porazka
Gość
2 lata temu
Słaby był ten program
Kapiś
2 lata temu
Idol nie idol kreowanie jednodniowej gwiazdy.
Najnowsze komentarze (84)
gość
2 lata temu
bo interesujące były tylko castingi
Gość
2 lata temu
Must by the music był 100 razy lepszy😘
gość
2 lata temu
I bardzo dobrze wreszcie Pani Ela zejdzie z tej sceny ......
gość
2 lata temu
I bardzo dobrze wreszcie Pani Ela zejdzie z tej sceny ......
aga
2 lata temu
tylko zapendowska tu pasuje reszte do wora kiedys to był IDOL.....teraz jest syf
Gość
2 lata temu
Pamiętam że kiedyś oglądało się ten program m.in. dla błyskotliwego jury, ten program właśnie wykreował Zapendowską czy Wojewódzkiego. Niestety zamiast postawić na mniej znane, charyzmatyczne postacie to wcisnęli tam np. Farnę tylko dlatego że jest sławna... inna sprawa że tych programów tyle już było że się zwyczajnie przejadły. Świadczy o tym popularność Korony królów; jest to telenowela historyczna (teraz właśnie produkcje historyczne, z władcami w rolach głównych są na topie ale widać do pozostałych stacji to jeszcze nie dotarło) i nie tyle jej jakość co świeżość przyciąga ludzi przed ekrany
gość
2 lata temu
wydaje się , że program "położyły" obie jurorki - nudne i przewidywalne
gość
2 lata temu
Bardzo słaby był ten program.
gość
2 lata temu
Zobaczymy co Kuba jutro pokaże ;)
gość
2 lata temu
kiedyś "Idol" był najlepszym programem, ale to było w 2002 roku
Gość
2 lata temu
Bo to nie był Idol, tylko zupełnie nowy twór. Jako fan starego formatu wyczułem sztuczność i różnice, inaczej wróciłbym przed telewizor. W prawdziwym Idolu publiczność miała dużo większą władzę, decydowali niezależnie już na etapie końcowej 35 uczestników. Tutaj jakikolwiek wpływ widzów zaczynał się na etapie 8 (już nie 10) a i nawet wtedy trzeba było zaznaczyć obecność gwiazdeczki Farnej i dać jurorom część głosu.
Maja
2 lata temu
Takie programy już się "przejadły", bo wyłaniają sporo dobrze śpiewających ludzi, którzy jednak nie mogą zrobić kariery z powodu braku nowych, dobrych piosenek! Powinno się robić programy dla ludzi, którzy tworzą utwory i mogą je publicznie zaprezentować! Trzeba szukać osobowości artystycznych.
gość
2 lata temu
nikt tego badziewia nie oglada.
gość
2 lata temu
niech jeszcze 10 stacji w tym samym czasie nada programy rozrywkowe , to oglądalność jeszcze zmaleje . To jest paranoja w jednym czasie kilka stacji nadaje szoł -a potem nic się w TV nie dzieje . Do kogo macie pretensje -chciałoby sie powiedzieć - do siebie !
...
Następna strona