Trwa ładowanie...
Przejdź na

Córka Wajdy walczy o spadek po ojcu! Majątek zostanie przekazany czwartej żonie reżysera?

280
Podziel się:

Karolina Wajda na prośbę reżysera zrzekła się prawa do dziedziczenia. Tymczasem wszystko odziedziczyła Krystyna Zachwatowicz.

Córka Wajdy walczy o spadek po ojcu! Majątek zostanie przekazany czwartej żonie reżysera?

Andrzej Wajda, zmarły w październiku 2016 roku reżyser filmowy i teatralny, laureat Oscara za całokształt twórczości, pozostawił po sobie co najmniej osiem testamentów.

Jak udało się ustalić, minione kilkanaście lat upłynęło mu na zmienianiu treści ostatniej woli, usuwaniu spadkobierców i dopisywaniu nowych.

W jednej z wersji reżyser zapisał prawa autorskie do swoich dzieł jedynej córce, Karolinie, zaś majątek - fundacji, która miała przyznawać stypendia uzdolnionej młodzieży.

Testament zakładał, że poza zapisanymi mi prawami autorskimi cały majątek przejdzie na rzecz fundacji, której celem miało być przyznawanie stypendiów uzdolnionej młodzieży - oznajmia Karolina w wywiadzie w najnowszym wydaniu Gali.

Potem, jak ujawnia w Fakcie Karolina, ojciec wpadł na pomysł, by całkowicie zrzekła się swoich praw, żeby więcej przypadło młodym talentom.

Kilka lat temu na życzenie ojca zrzekłam się praw do dziedziczenia - przyznaje córka reżysera. Chodziło mi tylko o środki dla fundacji.

Jednak gdy otwarto testament, okazało się, że Karolina zrzekła się spadku nie na rzecz fundacji, tylko macochy...

Gdy testament został otwarty, okazało się, że zakłada przekazanie całego majątku czwartej żonie, czyli Krystynie Zachwatowicz - wyjaśnia w tabloidzie. Byłam tym zdziwiona, dlatego sprawę oddałam do sądu.

Pierwszy testament nie był tajemnicą. Tata zaprosił mnie do Krakowa, by mi go wręczyć - uzupełniła w Gali Karolina. Wiedziałam o wszystkim, bo utrzymywałam z tatą bliskie kontakty aż do jego śmierci.

Chociaż odbyło się już 10 rozpraw i zeznania złożyło kilkunastu świadków, Karolina nie wierzy w szanse na odzyskanie pieniędzy dla fundacji.

Jestem prawie pewna, że sąd uzna, że ostatnia wersja jest obowiązująca, czyli majątek zostanie przekazany pani Krystynie - przepowiada ponuro w Fakcie. Uznam decyzję i *nie będę się od niej odwoływać. *

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(280)
Gość
4 lata temu
Smutne, w końcu to jego córka
Gość
4 lata temu
No niezły Tatuś...
gość
4 lata temu
Beznadziejna sytuacja, współczuję jej, bo to musi być frustrujące
Gość
4 lata temu
Nie pierwszy i nie ostatni taki ojciec.... Jak facet tylko sledzie poczuje to zapomina o swiecie
Gość
4 lata temu
To była jego córka krew z krwi to ona powinna dziedziczyc majątek a nie któraś tam z kolei żona. Przykra sprawa.
Najnowsze komentarze (280)
Gość
4 lata temu
Zapraszamy Archiwum X do rozwikłamia śmierci Frykowskiego w domu Karoliny Wajdy!!!!!!!
gość
4 lata temu
Straszne, przecież to było jego jedyne dziecko
Gość
4 lata temu
Twoja mama też jest obcą babą dla twojego ojca... O wiele glebsze wiezi lacza czasem kobiete i mezczyzne, bo skoro sa sobie obcy, a bardzo sie kochaja, potrzebuja, patrza na siebie z miloscia, znaczy to, ze ich relacje sa na wyzszym poziomie emicjonalnym. Swoje dzieci kochamy, bo to nasze geny, podobne charaktery, nasza krew, trudniej natomiast pokochac ta sama miloscia obce dziecko...
Gość
4 lata temu
rfhhgdd
gość
4 lata temu
Faktycznie beneficjentami będą spadkobiercy pani Zachwatowicz, która też osiągnęła już słuszny wiek 88 lat.
gość
4 lata temu
Faktycznie beneficjentami będą spadkobiercy pani Zachwatowicz, która też osiągnęła już słuszny wiek 88 lat.
Gość
4 lata temu
Aaa
Gosia
4 lata temu
Zapominajcie o chyba najważniejszym aspekcie tej sprawy. Pani Krystyna nie była tylko żona reżysera ona aktywnie uczestniczyła we wszystkim co robił, była częścią prawie każdego jego przedsięwzięcia. Pracowała przy jego filmach i nie tylko. Jest szanowana osobą. Razem zrobili bardzo dużo dla rozwoju kultury i sztuki w Krakowie. Zwróćcie uwagę że na większości dostępnych zdjęć z imprez, premier, czy wydarzen kulturalnych Wajda pojawia się z żoną. To o czymś świadczy. Przypuszczam że uznał że to żona będzie kontynuować zapoczątkowane projekty i realizować ich wspólne cele. Kazdny kto ma choc troche znajomosci tematu nie jest zdziwiony ze to zona ma sie opiekowac jego spuścizną. Do żony miał zaufanie a nie do córki... pewnie z jakiegoś powodu. Co nie zmienia faktu że podstępny sposób załatwienia sprawy jest naganny i pozostawia niesmak w całej sytuacji. Stawia też wdową dość kłopotliwym położeniu
gość
4 lata temu
Zachowek się należy,ale jest na to ustawowy okres...prawnicy o tym wiedzą....
Gość
4 lata temu
Przykre że jedynej córce nic nie zostawił. Szkoda mi jej
Gość
4 lata temu
Biedna nie jest nie rozczulajcie sie nad nią
gość
4 lata temu
Cwana ta Zachwatowicz, zgarnęła wszystko ( prawdziwa fortuna ) a rodzona córka nie dostanie nic. Żal mi tej Karoliny, bo byłam w takiej samej sytuacji.
Gość
4 lata temu
Podobna do Rozenek przed tuningiem.
TakTylkoPytam
4 lata temu
Karolina Wajda to ta co napisała scenariusz do "Noża w kuchni" Polańskiego?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie