Trwa ładowanie...
Przejdź na

Światowy Dzień Zespołu Downa: Bartek Królik opublikował rozczulające zdjęcie z córką. "Dziś dzień tej pani!"

382
Podziel się:

W 2017 roku muzyk znany z zespołu Sistars doczekał się córki, Jagody. Dziewczynka urodziła się z zespołem Downa.

Światowy Dzień Zespołu Downa: Bartek Królik opublikował rozczulające zdjęcie z córką. "Dziś dzień tej pani!"
bECorVed

Obchodzony co roku Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa to doskonały przykład tego, że warto walczyć z uprzedzeniami w każdej dziedzinie życia. Przykładem tego, jak skutecznie przełamywać społeczną stygmatyzację jest postawa Bartka Królika, muzyka niegdyś związanego z zespołem Sistars, którego córka Jagoda urodziła się właśnie z zespołem Downa. Mimo otrzymania informacji o niepełnosprawności jeszcze w trakcie ciąży i początkowych rozważań na temat ewentualnej aborcji, ojciec jest wyjątkowo dumny ze swojej pociechy, a narodziny Jagody sprawiły, że jego podejście do świata diametralnie się zmieniło.

Mimo kryzysu w życiu prywatnym, Bartek Królik i jego żona doskonale spisują się jako rodzice małej Jagody, a z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa postanowili podzielić się ze światem swoim szczęściem. Muzyk opublikował na Instagramie poruszające zdjęcie z córką, które opatrzył podpisem: _**"Dziś światowy dzień tej pani!"**_. Jego obserwujący szybko ruszyli z komplementami i wyrazami uznania za to, że nie poddał się w kryzysowym momencie i otoczył Jagodę opieką i prawdziwym, ojcowskim uczuciem.

bECorVef

_**"Cudna jest ta pani"**_, _**"Piękna, uśmiechnięta dziewczynka... widać, że emanuje miłością"**_, _**"Świętuję i wspieram!"**_, _**"Jesteście super"**_ - to tylko niektóre z opinii, które pojawiły się pod jego zdjęciem.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzony jest 21 marca i jego celem jest zwrócenie uwagę na stygmatyzację i uprzedzenia, z jakimi wciąż często spotykają się osoby niepełnosprawne. Niestety z tym typem niepełnosprawności wciąż wiąże się wiele krzywdzących stereotypów, które udowadniają, że jako społeczeństwo nadal mamy wiele do zrobienia w temacie równego traktowania. Tego dnia w ramach solidarności z osobami z zespołem Downa zakłada się kolorowe skarpetki, często nie do pary, co ma symbolizować tolerancję i niedopasowanie społeczne oraz genotypowe.

Zobaczcie zdjęcie, które opublikowali w sieci Bartek Królik z córką. Uroczo wyglądają?

bECorVel
bECorVeG
KOMENTARZE
(382)
Gość
2 lata temu
Super czlowiek, szczescia rodzince.
Gość
2 lata temu
Miliony rodzicow mierza sie codziennie z trudami opieki nad chorymi dziecmi
Ewa
2 lata temu
A ta z sistars usunela swoje dziecko bo miala za małe mieszkanie... Brawo dla tego Pana i jego żony.
bECorVeH
Gość
2 lata temu
Super dziewczynka!
gość
2 lata temu
dużo sil i szczęscia im życze !!! a wam kochani wiecej współczucia i radości w zyciu bo tylko nieszczesliwy czlowiek moze zle pisac o takich dzieciach !
Najnowsze komentarze (382)
Vvv
2 lata temu
[cytat komentarz="" autor="Gość"][cytat komentarz="" autor="gość"]Tak, mała dziewczynka z zespołem downa pewnie dla rodziców jest taka fikuśna, zabawna i całuśna tylko szanowni rodzice zapominają, że jednak będzie zapewne na tym świecie żyła dłużej niż oni i w wieku 40-50 lat czeka ją zamknięcie w zakładzie opieki, bo kto inny się nią zajmie? Malutkiemu dziecku nie problem zaspokoić wszelkie potrzeby w tym emocjonalne, ale później malutka słodka dziewczynka staje się kobietą i ma potrzeby kobiety. A ta dziewczynka nigdy się jako kobieta nie spełni, czeka ją smutna przyszłość, ale co tam, ważne, że rodzice mogą się pocieszyć swoją małą dziewczynką. Najwazniejsze, że potrzeby emocjonalne rodziców zostały zaspokojone.[/cytat]Tak! W 100% się zgadzam z tym komentarzem.[/cytat]Dokładnie to chciałam napisać!!
Gość
2 lata temu
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęścia
gość
2 lata temu
[cytat komentarz="" autor="Gość"][cytat komentarz="" autor="gość"]Tak, mała dziewczynka z zespołem downa pewnie dla rodziców jest taka fikuśna, zabawna i całuśna tylko szanowni rodzice zapominają, że jednak będzie zapewne na tym świecie żyła dłużej niż oni i w wieku 40-50 lat czeka ją zamknięcie w zakładzie opieki, bo kto inny się nią zajmie? Malutkiemu dziecku nie problem zaspokoić wszelkie potrzeby w tym emocjonalne, ale później malutka słodka dziewczynka staje się kobietą i ma potrzeby kobiety. A ta dziewczynka nigdy się jako kobieta nie spełni, czeka ją smutna przyszłość, ale co tam, ważne, że rodzice mogą się pocieszyć swoją małą dziewczynką. Najwazniejsze, że potrzeby emocjonalne rodziców zostały zaspokojone.[/cytat]Tak! W 100% się zgadzam z tym komentarzem.[/cytat]ja również :(
Gość
2 lata temu
taki ma byc ojciec. opoka. murem za swoim dzieckiem.
Gość
2 lata temu
Cudowna dziewczynka (-;
gość
2 lata temu
Ona jedna cudowna a nas miliony normalnych.... Taka prawda :)
gość
2 lata temu
śliczna dziewczynka, aż się chce radować
Gość
2 lata temu
[cytat komentarz="" autor="Gość"][cytat komentarz="" autor="Gość"][cytat komentarz="" autor="gość"]Tak, mała dziewczynka z zespołem downa pewnie dla rodziców jest taka fikuśna, zabawna i całuśna tylko szanowni rodzice zapominają, że jednak będzie zapewne na tym świecie żyła dłużej niż oni i w wieku 40-50 lat czeka ją zamknięcie w zakładzie opieki, bo kto inny się nią zajmie? Malutkiemu dziecku nie problem zaspokoić wszelkie potrzeby w tym emocjonalne, ale później malutka słodka dziewczynka staje się kobietą i ma potrzeby kobiety. A ta dziewczynka nigdy się jako kobieta nie spełni, czeka ją smutna przyszłość, ale co tam, ważne, że rodzice mogą się pocieszyć swoją małą dziewczynką. Najwazniejsze, że potrzeby emocjonalne rodziców zostały zaspokojone.[/cytat]Tak! W 100% się zgadzam z tym komentarzem.[/cytat]Wy tak nå serio? Myslicie ze zdecydowali sie urodzic to dziecko ze wzgledu nå zaspokojenie wlasnych rodzicielskich potrzeb? To jest ogromne wyzwanie dla rodzicow i pieknie ze sie zdecydowali![/cytat]Tak, zdecydowali ze względu ma zaspokojenie rodzicielski potrzeb. Poczytaj wywiady z nimi. Ona bardzo chciała dziecka więc urodziła.
bECorVez
Gość
2 lata temu
A ty? To niestety temat dość znany. Takie osoby w wieku dojrzałym to dramat...
gość
2 lata temu
[cytat komentarz="" autor="Gość"][cytat komentarz="" autor="gość"]Tak, mała dziewczynka z zespołem downa pewnie dla rodziców jest taka fikuśna, zabawna i całuśna tylko szanowni rodzice zapominają, że jednak będzie zapewne na tym świecie żyła dłużej niż oni i w wieku 40-50 lat czeka ją zamknięcie w zakładzie opieki, bo kto inny się nią zajmie? Malutkiemu dziecku nie problem zaspokoić wszelkie potrzeby w tym emocjonalne, ale później malutka słodka dziewczynka staje się kobietą i ma potrzeby kobiety. A ta dziewczynka nigdy się jako kobieta nie spełni, czeka ją smutna przyszłość, ale co tam, ważne, że rodzice mogą się pocieszyć swoją małą dziewczynką. Najwazniejsze, że potrzeby emocjonalne rodziców zostały zaspokojone.[/cytat]A ty skąd to wiesz? Jesteś wróżką? Cóż za wspaniała mentalnosc: społeczeństwo ma się składać z samych silnych i zdrowych ludzi i pozbywać się słabszych jednostek bo tylko przeszkadzają! Ale żeby nie było, będziemy twierdzić że to z empatii wobec tych biedaków! Zrozum, łaskawa pani, że to nie ty decydujesz o tym czy ktoś będzie szczęśliwy czy nie, nie jesteś Bogiem ani jasnowidzem. I nie masz prawa decydować o tym kto ma żyć, a kto nie.[/cytat]Oj, oj... dlaczego tak ostro, z krzykiem i bezczelnie. Przecież powyższy komentarz to zdanie wypowiedziane całkiem spokojnym językiem. Ale Twój komentarz świadczy o tym, że nie wiesz o czym mówisz. Nie spotkałaś się z tą chorobą i nie musiałaś podejmować decyzji...
Gość
2 lata temu
Pieknie wygladaja. Super. Wszystkie dzieci sa cudowne a kazdy z nas wyjatkowy.
Gość
2 lata temu
[cytat komentarz="" autor="Gość"][cytat komentarz="" autor="gość"]Tak, mała dziewczynka z zespołem downa pewnie dla rodziców jest taka fikuśna, zabawna i całuśna tylko szanowni rodzice zapominają, że jednak będzie zapewne na tym świecie żyła dłużej niż oni i w wieku 40-50 lat czeka ją zamknięcie w zakładzie opieki, bo kto inny się nią zajmie? Malutkiemu dziecku nie problem zaspokoić wszelkie potrzeby w tym emocjonalne, ale później malutka słodka dziewczynka staje się kobietą i ma potrzeby kobiety. A ta dziewczynka nigdy się jako kobieta nie spełni, czeka ją smutna przyszłość, ale co tam, ważne, że rodzice mogą się pocieszyć swoją małą dziewczynką. Najwazniejsze, że potrzeby emocjonalne rodziców zostały zaspokojone.[/cytat]Tak! W 100% się zgadzam z tym komentarzem.[/cytat]Wy tak nå serio? Myslicie ze zdecydowali sie urodzic to dziecko ze wzgledu nå zaspokojenie wlasnych rodzicielskich potrzeb? To jest ogromne wyzwanie dla rodzicow i pieknie ze sie zdecydowali!
Gość
2 lata temu
Matka nie ma obowiązku tłumaczyć się dziecku z takich decyzji. To tylko i wyłącznie sprawa między dwojgiem ludzi których ta ciąża dotyczy. Nikogo więcej.
gość
2 lata temu
Ciekawe, jak byś się z tym usunięciem czuła mając 40, 45 czy więcej lat i czy powiedziałabyś o tym, tak lekko swojemu narodzonemu, dorosłemu, dziecku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECorVfs
bECorVft
bECorVfu
bECorVfv
bECorVfw
bECorVfb