Czwartek 21.03.2019 17:30

Światowy Dzień Zespołu Downa: Bartek Królik opublikował rozczulające zdjęcie z córką. "Dziś dzień tej pani!"

Bartek Królik Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa Sistars

Światowy Dzień Zespołu Downa: Bartek Królik opublikował rozczulające zdjęcie z córką. "Dziś dzień tej pani!"

Obchodzony co roku Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa to doskonały przykład tego, że warto walczyć z uprzedzeniami w każdej dziedzinie życia. Przykładem tego, jak skutecznie przełamywać społeczną stygmatyzację jest postawa Bartka Królika, muzyka niegdyś związanego z zespołem Sistars, którego córka Jagoda urodziła się właśnie z zespołem Downa. Mimo otrzymania informacji o niepełnosprawności jeszcze w trakcie ciąży i początkowych rozważań na temat ewentualnej aborcji, ojciec jest wyjątkowo dumny ze swojej pociechy, a narodziny Jagody sprawiły, że jego podejście do świata diametralnie się zmieniło

Mimo kryzysu w życiu prywatnym, Bartek Królik i jego żona doskonale spisują się jako rodzice małej Jagody, a z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa postanowili podzielić się ze światem swoim szczęściem. Muzyk opublikował na Instagramie poruszające zdjęcie z córką, które opatrzył podpisem: "Dziś światowy dzień tej pani!". Jego obserwujący szybko ruszyli z komplementami i wyrazami uznania za to, że nie poddał się w kryzysowym momencie i otoczył Jagodę opieką i prawdziwym, ojcowskim uczuciem.

"Cudna jest ta pani", "Piękna, uśmiechnięta dziewczynka... widać, że emanuje miłością", "Świętuję i wspieram!", "Jesteście super" - to tylko niektóre z opinii, które pojawiły się pod jego zdjęciem. 

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzony jest 21 marca i jego celem jest zwrócenie uwagę na stygmatyzację i uprzedzenia, z jakimi wciąż często spotykają się osoby niepełnosprawne. Niestety z tym typem niepełnosprawności wciąż wiąże się wiele krzywdzących stereotypów, które udowadniają, że jako społeczeństwo nadal mamy wiele do zrobienia w temacie równego traktowania. Tego dnia w ramach solidarności z osobami z zespołem Downa zakłada się kolorowe skarpetki, często nie do pary, co ma symbolizować tolerancję i niedopasowanie społeczne oraz genotypowe.

Zobaczcie zdjęcie, które opublikowali w sieci Bartek Królik z córką. Uroczo wyglądają?

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

DZIŚ ŚWIATOWY DZIEŃ TEJ PANI 🍀 #zespoldowna #liniaprosta #wiosna

Post udostępniony przez Bartek Królik (@bartekkrolik)Mar 21, 2019 o 1:42 PDT

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (477)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 477
Odpowiedz
713 45
zgłoś
Gość 21.03.2019 17:31
Super czlowiek, szczescia rodzince.
Odpowiedz
50 19
zgłoś
Gość 21.03.2019 17:32
Super
Odpowiedz
83 13
zgłoś
Gość 21.03.2019 17:32
Ważne, aby być szczęśliwym. To najważniejsze. :)
Odpowiedz
184 28
zgłoś
Gość 21.03.2019 17:33
Super dziewczynka!
Odpowiedz
548 24
zgłoś
Gość 21.03.2019 17:33
Miliony rodzicow mierza sie codziennie z trudami opieki nad chorymi dziecmi
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 477