Trwa ładowanie...
Przejdź na

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Kim był mąż Agnieszki Woźniak-Starak?

Podziel się:

Producent filmowy, syn miliardera, partner gwiazdy TVN.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Kim był mąż Agnieszki Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Producent zmarł w wieku 39 lat. 18 sierpnia w nocy doszło do wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. W nocy z soboty na niedzielę policja przyjęła zgłoszenie od wędkarzy, którzy zauważyli motorówkę dryfującą bez załogi. Szybko znaleziono 27-latkę z Łodzi, której udało się dopłynąć do brzegu. W rozmowie z policjantami powiedziała, że ona i jej 39-letni znajomy wypadli z motorówki podczas manewru.

Początkowo policja poinformowała, że rozpoczęła poszukiwania mężczyzny, ale nie potwierdzała tożsamości poszukiwanego. Okazało się, że był to Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy i mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Poszukiwania trwały kilka dni i zakończyły się 22 sierpnia. O znalezieniu ciała poinformował wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński.

Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym - napisał na Twitterze Jarosław Zieliński.

Kim był Piotr Woźniak-Starak? Przyszły biznesmen urodził się 10 lipca 1980 roku. W młodości kojarzony był głównie z rodzinną fortuną, którą szacuje się na 5,9 miliarda złotych. Jego matką jest Anna Woźniak-Starak, właścicielka restauracji Belvedere. W wychowaniu Piotra uczestniczył także Jerzy Starak, potentat na rynku farmakologicznym. Piotr Woźniak-Starak był jego pasierbem. Jerzy Starak jest właścicielem takich przedsiębiorstw jak Polpharma, Polfa oraz Herbabol. Siostrą producenta jest Julia Starak.

Piotr Woźniak-Starak nie chciał żyć w cieniu bogatych rodziców i zaczął pracować na swoje nazwisko. Na początku założył on dwie firmy: odzieżową Kings&Queens oraz studio filmowe Watchout Productions. Po pierwszych sukcesach postanowił skupić się wyłacznie na produkcji filmowej. Piotr Woźniak-Starak wyprodukował takie filmy jak Bogowie czy _**Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej**_, co umocniło jego pozycję w świecie filmu.

Produkcja Bogowie okazała się sporym sukcesem, dzięki niej Piotr szybko wyszedł z cienia swoich rodziców. Inspiracją do rozwijania kariery w filmie był dla niego Janusz Morgenstern, wybitny reżyser i przyjaciel jego rodziców. To właśnie dzięki niemu Piotr Woźniak-Starak rozpoczął swoją działalność. Filmy Piotra Woźniaka-Staraka cieszyły się sporą popularnością, co udowodniło także krytykom, że drzemie w nim duży potencjał.

Wykształcenie Piotra Woźniaka-Staraka również robi wrażenie. Producent ukończył międzynarodową szkołę w Szwajcarii i studiował reklamę i metody komunikacji na Emmerson College w Bostonie. Pobierał także naukę w elitarnej uczelni Parsons School of Design. Po zakończeniu edukacji otrzymywał pierwsze propozycje stażu w Nowym Jorku i pracował między innymi w McCann Worldwide i Young&Rubican.

W późniejszych latach Piotr Woźniak-Starak nadal skupiał się na produkcji kolejnych filmów, takich jak chociażby _**Big Love**_, _**Ukryta gra**_ czy _**Warsaw Dark**_ z udziałem Jana Frycza i Anny Przybylskiej. W mediach głośno było o związku Woźniaka-Staraka z Agnieszką Szulim, prezenterką telewizji TVN. Mąż Agnieszki Szulim wielokrotnie pojawiał się z nią na oficjalnych wydarzeniach. Para często gościła także na Mazurach, gdzie znajduje się pilnie strzeżona posiadłość Staraków.

W 2016 roku Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak wzięli ślub w Wenecji. Od tej pory prezenterka nosiła nazwisko męża. Para nie doczekała się dzieci.

Oferty dla Ciebie