Trwa ładowanie...
Przejdź na

Papież Franciszek: "Niech KAŻDA PARAFIA PRZYJMIE RODZINĘ UCHODŹCÓW!"

512
Podziel się:

Zaczyna od Watykanu, w którym zamieszkają dwie rodziny imigrantów. Co na to polscy hierarchowie?

Papież Franciszek: "Niech KAŻDA PARAFIA PRZYJMIE RODZINĘ UCHODŹCÓW!"

Od kilku tygodni kraje Europy nie potrafią poradzić sobie z narastającym problemem imigrantów napływających z państw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz ogarniętej wojną domową Syrii. Niemal codziennie media relacjonują niebezpieczne wyprawy tysięcy ludzi, którzy za wszelką cenę usiłują dostać się do Unii Europejskiej. W tym tygodniu świat obiegły zdjęcia 3-letniego chłopca wyrzuconego na brzeg morza w Turcji. Zginął też jego starszy brat i matka. Wyprawę przeżył tylko ojciec, Abdullah.

Los uchodźców był także tematem dzisiejszego kazania Papieża Franciszka, który na Anioł Pański zaapelował, by... każda katolicka parafia przyjęła jedną rodzinę starającą się o azyl w Europie.

Niech każda parafia, każda wspólnota zakonna, każdy klasztor, każde sanktuarium w Europie udzieli gościny jednej rodzinie poczynając od mojej diecezji rzymskiej - powiedział.

Franciszek podkreślił, że w Watykanie zamieszkają dwie rodziny uchodźców. Apel Franciszka dotyczy wszystkich parafii oraz klasztorów i sanktuariów.

Zwracam się do moich braci biskupów Europy, ażeby w swoich diecezjach wspierali ten mój apel, przypominając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości - zaapelował Franciszek. W obliczu tragedii dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią z powodu wojny i głodu i znajdują się w marszu ku nadziei na życie, Ewangelia wzywa nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych, byśmy dali im konkretną nadzieję, a nie mówili tylko: Odwagi, cierpliwości!

Papieskie kazanie skomentował już Szymon Hołownia, który napisał, że apel papieża dotyczy każdej rodziny imigrantów, bez względu na ich pochodzenie i religię.

Ale numer wykręcił Papież na dzisiejszym Anioł Pański. KAŻDA parafia i KAŻDE sanktaurium i KAŻDY klasztor (a więc Częstochowa, Licheń, Święta Lipka oraz dominikanie, franciszkanie i redemptoryści) ma przyjąć co najmniej jedną rodzinę uchodźców (bez dookreślenia religii i pochodzenia). Jeśli księża tego nie zaanimują, mają to zrobić parafianie - napisał. Zaczyna od dwóch parafii w Watykanie. W Polsce jest ok. 10 tys. parafii. ROBIENIE Ewangelii.

Jak sądzicie, co na to polscy hierarchowie kościoła?

KOMENTARZE
(512)
Gość
6 lat temu
Franciszek to człowiek o dobrym sercu ale to nie jest dobry pomysł. Dlaczego oni nie emigrują do krajów arabskich ale bezpiecznych? Powiedzmy Maroko.
Gość
6 lat temu
Haha juz widze ksiezy w Polsce którzy sie dziela domem.. No moze jakis ulamek by to zrobil ale 90 procent woli brac niz dawac
gość
6 lat temu
I dobrze. Kosciol jako pierwszy powinien pomagac potrzebujacym, ma wystarczajaco majatku.
gość
6 lat temu
Franciszek jest wcieleniem czystego dobra, uwielbiam go! (jestem niewierząca)
gość
6 lat temu
wiesz, wiekszosc panstw, ktore ma przyjac imigrantow jest przeciwna.. chca tego jedynie niemcy i francja.... i dwa kraje naciskaja na kilka innych... ot, demokracja...
Najnowsze komentarze (512)
Tomek444916
4 lata temu
Wyszukałam ciekawa oferte z fake ID :P clubcard.com.pl , po co robic prawo jazdy to wyglaaada OK
gość
6 lat temu
Ciekawe ile przyjmie Watykan?
gość
6 lat temu
sam ich bierze do watykanu!
roma
6 lat temu
Parafia to ludzie nalężący do danego kościoła , myślę że Papież mial na myśli te piętrowe plebanie w których to mieszka paru księży.
parafianin
6 lat temu
parafie mają przyjąć czyli ludzie ,a ja proponuję umieścić ich na plebaniach są jak pałace kilka rodzin się spokojnie zmieści...
gość
6 lat temu
Ja slyszalem niech kazda plebania przyjmie uchodzcow.
gość
6 lat temu
Najlepiej gdy ich wezmie do Watykanu ! Znowu cos chca robic CUDZYMI REKOMA !!
gość
6 lat temu
99 procent polskich ksiezy dostalo napewno szoku. Oni mieliby brac ludzi do siebie o nie oni tylko lubia dostawac. Juz widze jak sa zli,na Franciszka.
gość
6 lat temu
co za populista nie wierze w tego typa. Ratzinger był moim ulubionym papieżem.
gość
6 lat temu
"W 2010 roku trafił do Sejmu RP obywatelski projekt ustawy repatriacyjnej, podpisany przez 215 tysięcy osób. Wydawało się wtedy, że RP wreszcie ułatwi powrót tysiącom naszych rodaków, deportowanych do azjatyckiej części Związku Sowieckiego. Po pięciu latach od złożenia projekt ten nadal jest w sejmowej "zamrażarce"." nie potrafią zadbać o rodaków, a imigrantów chcą sprowadzać
Gość
6 lat temu
Niech spierdalają do bogatych krajów kuwejt itp tam gdzie islam a nie jak robactwo chcą nas zalać w*********ć do swoich pobratynców z islamu nikt nie chce się szczerze odezwać żeby nie być skrytykowanym ale prawda jest taka że są islamistami niech ich przyjmą drugie brudasy w szlafmycach mieszkający w pałacach a nie my którzy sami nie mamy tylko każdy się boi powiedzieć bo jak by to wyglądało więc ja mówię s********ć do swoich ziomków w pałacach bo jak ja was spotkam to będę bardzo k***a niemiły i nie bójcie się swojego zdania niech spierdalają do swoich
Gość
6 lat temu
Papież jest super ale na każde 10osob jest tam na bank jakiś p*****l z państwa isl i będziemy mieli na własne życzenie terror później niech wypierdalają do krajów gdzie jest islam a nie pchają się do nas i jeszcze zadać będą świadczeń za które ja płacę moja matka ma 50zl emerytury z jakiej racji jakieś brudasy mają coś dostawać ludzie cZy was pogielo żebyśmy my i nasi bliscy nie mieli a mamy sponsorować jakiś nierobów którzy się tylko domagają a jakiej k***a racji niech wypierdalają
Polka
6 lat temu
OK ale na obszerne i wielopiętrowe plebanię,a tak to zgoda
gość
6 lat temu
na caly watykan tylko 2 rodziny a 102 to nie laska?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie