Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz-gej: "Kiedy zakochałem się w mężczyźnie, POCZUŁEM, ŻE JESTEM LEPSZYM KSIĘDZEM"

551
Podziel się:

Krzysztof Charamsa wyjaśnia, dlaczego duchowni "czują pogardę do kobiet". Zapowiada też wydanie książki. Kupicie?

Ksiądz-gej: "Kiedy zakochałem się w mężczyźnie, POCZUŁEM, ŻE JESTEM LEPSZYM KSIĘDZEM"

Dziś na okładkach dwóch popularnych tygodników znalazł się mało znany jeszcze kilka dni temu duchowny. Ksiądz Krzysztof Charamsa, watykański urzędnik i wykładowca, w miniony weekend ogłosił, że jest gejem w szczęśliwym związku i przedstawił dziennikarzom swojego partnera. Szybko okazało się, że z propozycją "ekskluzywnego" wywiadu zgłosił się do kilkunastu różnych redakcji, również zagranicznych. Skutkiem tego są dwie niemal identyczne okładki Wprost i Newsweeka. Zobacz: Ksiądz Charamsa CHCE BYĆ SŁAWNY? Obiecał "wywiady na wyłączność" "Newsweekowi" i "Wprost"...

Obydwu tygodnikom Charamsa udzielił wywiadu "na wyłączność". Opowiada w nim o swojej wieloletniej, wewnętrznej walce, godzeniu się z własnym homoseksualizmem i ostrej postawie kościoła w tej sprawie. Zapowiada też wydanie książki, która jest już gotowa do druku.

Kiedy zakochałem się w mężczyźnie, poczułem, że jestem coraz lepszym księdzem. Że mówię coraz lepsze kazania, że coraz lepiej potrafię pomagać drugiemu człowiekowi, że jestem coraz szczęśliwszy - wyznaje w Newsweeku. Zawsze wiedziałem, że jestem gejem. Przyjąłem receptę, którą dał mi Kościół. "O homoseksualności nie wolno ci mówić, bo ona nie istnieje. A jeśli istnieje, musi być zdławiona i zniszczona. Nigdy nikomu nie powiesz o tym słowa". W świetle obecnej doktryny katolickiej osoby homoseksualne powinny całkowicie wyrzec się życia seksualnego.: nie tylko aktów intymnych, relacji miłości, ale także myśli i pragnień. Wybierając kapłaństwo, miałem świadomość, że muszę zdławić moją homoseksualność. Dziś zastanawiam się, jak to wytrzymałem przez tyle lat.

- No właśnie, jak? - pyta dziennikarka.

- Jeszcze nie chcę o tym mówić. Opowiem o wszystkim w mojej książce, jest już gotowa do druku - zapowiada. Nie nalegaj, proszę...

Jesteście ciekawi?

43-letni kapłan rozwija temat we Wprost:

- Homoseksualność to w środowisku księży obsesja. Panuje silna presja, by nienawidzić gejów, pokazywać, że się czuje do nich wstręt. Większość prywatnych żartów księży to dowcipy o Żydach i gejach.

- Opowiadał ksiądz?

- Nigdy. Ale musiałem się z nich śmiać. Jak ktoś opowiadał homofobiczny dowcip, oblewał mnie pot, bo się zastanawiałem, czy ktoś się nie domyśla i mnie nie testuje.

- A w kongregacji? Podczas dyskusji?

- Gdy padały homofobiczne słowa, milczałem i z bólem kiwałem głową na tak. Godziłem się na psychologiczny gwałt. Księża mówią o "geniuszu kobiet", ale tak naprawdę czują do nich pogardę. Bierze się to ze strachu i niezdolności do partnerstwa. Dla homospołeczności kobieta musi być otoczona troską jako istota niższa, mniej zdolna. Oczywiście ma do spełnienia rolę: rodzić dzieci. Czasem jeszcze pozamiatać w kościele, przygotować ołtarz i przede wszystkim siedzieć cicho.

Na koniec wyznaje, że życie poza kościołem - nie tylko w wymiarze duchowym, ale przede wszystkim materialnym - nie będzie dla niego łatwe.

- Ma ksiądz jakiś plan B?

- Nie mam. Prawdę mówiąc, nie mam też oszczędności, a zawodu teologa nie wykonuje się raczej poza Kościołem. Choć chciałbym się oddać badaniom nad człowiekiem na pograniczu teologii i filozofii, bioetyki. Fascynują mnie studia nad gender. Ale cóż... tracę dom, pracę, prawdopodobnie też przyjaciół. W pewnym sensie tracę powietrze, którym oddycham. Ale w pewnym momencie człowiek zaczyna już czuć, że nie ma wyjścia. Nie może dłużej żyć w kłamstwie. Przychodzą mu do głowy myśli, że inną decyzją mogłoby być na przykład samobójstwo.

KOMENTARZE
(551)
gość
7 lat temu
On robi szopki, bo wydaje książkę i chce mieć darmową reklamę. Normalny gej nie robiłby przedstawienia
gość
7 lat temu
hmmm...ciekawe.księża gardzą kobietami. Od zawssze wiedziałam, że pozycja kobiety jest beznadziejna i w zasadzie całe życie ma gorzej niż mężczyzna...
Gość
7 lat temu
Czy dostał już propozycję z Tańca z gwiazdami?
gość
7 lat temu
Po co to ogłasza wszem i wobec?
gość
7 lat temu
Mi to naprawdę lotto jaką ksiądz ma orientację, dla mnie może być w związku i nawet mieć rodzinę, byle nikomu krzywdy nie robił
Najnowsze komentarze (551)
ja
7 lat temu
gnoju ile bierzesz za to g****o którym plujesz
gość
7 lat temu
z tego jasno wynika iz wolal sie przyznac ze jest gejem, by nie popelnic samobojstwo szok;/
Moonshiner
7 lat temu
Ty księziuniu nie tylko gejem jesteś lecz również żydem , a to wszystko wyjaśni.
gość
7 lat temu
nie od dziś wiadomo, że w Kościele również są tacy, co z Boga wcale nie są,,,nie tylko mowa o kapłanach....;)w tej sytuacji mamy do czynienia z którymś tam kapłanem, który poddał się woli diabła, jest na jego , że tak powiem posłudze, a nie Boga i dobra, bo jakby z Boga był, to by nie taki słaby był,,,ten człowiek to człowiek słaby duchem, wolą, o wierze nie wspomnę,,,żal takich ludzi, kapłanów m.in., tak własnie wygląda bycie malutkim kimś..
gość
7 lat temu
niech zrezygnuje z bycia księdzem bo to wbrew religii chrześcijańskiej.
Gośćnanu
7 lat temu
P******i to narod dziwologow,potrafia oceniac i dokopac innym,tylko nie sobie samym.Spojrzcie na wlasne podworko i w siebie samych,ciekawe ile negatywnych rzeczy znajdziecie u siebie?widze,ze w ocenie ksiezy jestescie na pierwszym miejscu w swiecie.
Gość
7 lat temu
Człowieku, jaką czystość? Księża nie ślubują czystości, a jedynie mają dochować celibatu... czyli nie mogą się ożenić. Celibat to bezżeństwo, a nie czystość... najpierw poczytaj, a później się wypowiadaj...
Gość
7 lat temu
Człowieku, jaką czystość? Księża nie ślubują czystości, a jedynie mają dochować celibatu... czyli nie mogą się ożenić. Celibat to bezżeństwo, a nie czystość... najpierw poczytaj, a później się wypowiadaj...
gość
7 lat temu
Niech już lepiej zamilknie.
gość
7 lat temu
Nie jestes ksiedzem,jestes NIKIM !!!
gość
7 lat temu
Ciekawe kto mu tak kazał mowić to wszystko jest takie sztuczne i nieprawdziwe
Eva Braun
7 lat temu
Redaktorzy gazet takich jak Wprost i Newsweek, bardzo sprawnie odwrócili uwagę od problemu tuszowanego przez Watykan od wielu, wielu lat . Od księdza pedofila. O co ten cały wrzask ? Przyznał się, zrezygnował z funkcji i to wszystko. Podobno homoseksualizm jest ok, nieprawdaż ? ;) Po co tak teraz wszyscy wrzeszczą ? ____ Ksiądz-pedofil to jest problem a nie jakiś tam gej... ja pie*dolę...Manipulacja śmiechu warta....____Faceta wystawili na 'odstrzał', żeby od innych odwrócić uwagę. ;)))
gość
7 lat temu
"Dla homospołeczności kobieta musi być otoczona troską jako istota niższa, mniej zdolna. "- czyli tylko księża geje uważają, że kobieta to nie człowiek, to istota w dodatku niższa, mniej zdolna. Nie od dziś wiadomo, że geje gardzą kobietami.
gość
7 lat temu
Nie tylko księża na całym świecie i w każdej religii tak jest, że faceci uważają się za mądrzejszych i lepszych od kobiet, a kobiety wg nich powstały tylko po to by rodzić dzieci i im usługiwać...A prawda jest taka, że to oni są główną przyczyną zła i cierpienia na tym świecie, wojen, przeludnienia, prześladowania kobiet i dzieci, dewastacji naszej planety - w końcu to oni rządzą światem a my tylko rodzimy dzieci...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie