Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nie będzie apelu smoleńskiego w rocznicę Powstania Warszawskiego! Pomysł skrytykowała Marta Kaczyńska...

261
Podziel się

"Bohaterowie każdej z ważnych dat zasługują na to, by mieć własne święto" - napisała córka pary prezydenckiej w prawicowym tygodniku "wSieci". Macierewicz musiał zmienić plany.

Nie będzie apelu smoleńskiego w rocznicę Powstania Warszawskiego! Pomysł skrytykowała Marta Kaczyńska...
bEpUgxOt

Kilka dni temu w mediach zrobiło się głośno o nowej decyzji ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza, który stwierdził, że podczas tegorocznych obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego razem z apelem poległych należy odczytać też tzw. apel smoleński. Pomysł Macierewicza wzbudził oburzenie i sprzeciw nie tylko środowisk kombatanckich: wiele osób zauważyło, że łączenie oddawania czci poległym za ojczyznę z tymi, które zginęły w wypadku lotniczym, jest nie na miejscu. Politycy PiS-u tłumaczyli zaś, że i powstańcy, i pasażerowie TU-154M "polegli".

Dzisiaj okazało się, że do odczytania apelu smoleńskiego jednak nie dojdzie. Przedstawiciele kombatantów spotkali się z władzami Warszawy i wspólnie ustalono, że treść apelu powstańczego nie ulegnie zmianie. Zamiast wojskowego, odczyta go wybrany przez kombatantów aktor.

bEpUgxOv

Nam bardzo zależy, żeby wojsko brało udział w tych uroczystościach. Wojsko zawsze było z nami. Ale jeśli jest taka sytuacja, to musieliśmy jakieś wyjście znaleźć - powiedziała Halina Jędrzejewska, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich. Musimy zrobić wszystko, żeby obchody były godne.

Co ciekawe, decyzja o odwołaniu apelu smoleńskiego zostać prawdopodobnie podjęta z uwagi na… Martę Kaczyńską. Córka pary prezydenckiej w felietonie w prorządowym tygodniku wSieci jednoznacznie opowiedziała się przeciwko pomysłom Antoniego Macierewicza. Minister musiał więc zmienić plany.

Wspominanie zasłużonych dla historii Polski zarówno tej dawnej, jak i najnowszej nie powinno się odbywać "przy okazji" obchodzenia rocznic wydarzeń, z którymi nie byli bezpośrednio związani - napisała Kaczyńska. Pamięć historyczna nie znosi chaosu. Bohaterowie każdej z ważnych dat zasługują na to, by mieć własne święto - z uwagi na swoją godność i troskę o dobrą pamięć pokoleń.

Ta sytuacja przypomina zamieszanie wokół filmu o katastrofie w Smoleńsku. Zaledwie trzy tygodnie przed premierą Antoni Krauze ogłosił, że "nie jest jeszcze gotowy". O zaskakującej decyzji reżysera zadecydowała opinia najważniejszego widza.

bEpUgxOB
bEpUgxOC
Zobacz także: Beata Szydło o apelu smoleńskim: piękny gest ze strony Antoniego Macierewicza
Zobacz także: Zobacz też:
bEpUgxOW
KOMENTARZE
(261)
gość
5 lata temu
Szacun, ma rację.
gość
5 lata temu
to była granda, żeby w takim dniu wspominać ofiary katastrofy lotniczej
Gość
5 lata temu
No chwałę ją. Nie wierzę samej sobie
bEpUgxOX
Gość
5 lata temu
Nie krytykuje PiS, ale z tym powinni odpuścić. Tak poprostu.
gość
5 lata temu
No to chociaż raz coś mądrego powiedziała ,brawo
Najnowsze komentarze (261)
cap2192
4 lata temu
Jak zwykle dużo znaków mało treści jedkan co zrobić tak już musi wyglądać u nas dziennikarstwo ;-)
GośćDanka
5 lata temu
Tych PISOWCOW p***********o. W takim razie inni POLACY ktorzy zginęli w katastrofach lotniczych powinni też mieć swoje święto. Jeszcze trochę to będą żadać od Watykanu żeby ich ŚWIĘTYMI ZROBIĆ. To już paranoja czas żeby skończyć ten cyrk KACZORA .
Anna z Legion...
5 lata temu
Mądrze powiedziała
UNFUCKINBELIE...
5 lata temu
Apel smoleński? Seriously?! 😂
gość
5 lata temu
Marta wyrocznią RP. Może rzeczywiście szykują ją na urząd jako prezydentową żonż maliniaka.
gość
5 lata temu
Z całym szacunkiem dla smoleńska i jego ofiar. To dobra decyzja. Głosowałam na PIS i mam nadzieję. że nie będą popełniać za wiele błędów w rządzeniu. Trzeba zachować umiar. Dobrze, że p. Marta interweniowała. Musi pilnować, aby z tej tragedii nie zrobiono farsy. To ważne.
gość
5 lata temu
O nareszcie mądrze się p. Marta odezwała.
stan zolwiki
5 lata temu
Naprzód Antoni! zolwiki.blog.pl/2016/07/20/w****t/
bEpUgxOP
ona
5 lata temu
Brawo Marta. Dałaś czadu! Nie pozwól by wuja grał na Twojej tragedii i stracie rodziców.
gość
5 lata temu
wuj się wk....wi
gość
5 lata temu
wuj się w****i
gość
5 lata temu
chociaz ona nie wdycha
gość
5 lata temu
powinna to przetłumaczyć swojemu wujkowi może na starość zmądrzeje
gość
5 lata temu
Ma rację, popieram
...
Następna strona
bEpUgxPr