Trwa ładowanie...
Przejdź na

Matka Natalii Przybysz: "Nie potępiam jej. Powinniśmy mieć wolność do tego, jak dysponujemy swoimi ciałami"

591
Podziel się:

"To jest ich decyzja, tak jak wielu setek tysięcy ludzi. Zawsze ją kocham, wspieram i szanuję jej decyzje".

Matka Natalii Przybysz: "Nie potępiam jej. Powinniśmy mieć wolność do tego, jak dysponujemy swoimi ciałami"

Natalia Przybysz wywołała ogólnopolską dyskusję, udzielając _**Wysokim Obcasom**_ wywiadu, w którym ujawniła, że rok temu przerwała ciążę na Słowacji. Uznała, że nie jest to odpowiedni czas ani warunki na trzecie dziecko. Wyjaśniła, że musiałaby zmienić 60-metrowe mieszkanie na większe. To wyznanie nie spodobało się nie tylko działaczom "pro life" ale i wielu osobom popierającym "czarny protest".

Ze statystyk wynika, że co czwarta Polka ma za sobą zabieg przerwania ciąży, większość zapewne nielegalnie, bo aborcja, za wyjątkiem trzech traumatycznych sytuacji życiowych, jest w Polsce zabroniona od 1993 roku. Oburzenie wywołało także wyznanie piosenkarki, że po zabiegu odczuła ulgę. Zdaniem Małgorzaty Terlikowskiej wkrótce się "rozpadnie" i będzie czuła smutek i żal do końca życia.

W rozmowie z Super Expressem matka Natalii, Anna Przybysz, zapewnia, że cokolwiek się stanie, zawsze będzie wspierać córkę i szanować jej decyzje.

Zawsze jestem z córką. Zawsze ją kochamy, wspieramy szanujemy jej decyzję i jej postawę. Natalia bardzo długo się nad tym zastanawiała, wiedziała, że będzie oblana tym, czym jest - wyjaśnia mama piosenkarki. Postanowiła to zrobić jako osoba publiczna, dała sobie takie zadanie: mówić o sprawach kobiet, o sprawach ważnych, na temat wolności, decydowania o sobie, o swoim ciele, które nie jest tylko przyrządem do noszenia tego czy tamtego. Natalia nie radziła się mnie w sprawie aborcji. Ma swojego chłopaka, z którym decydują, mają dwoje wspaniałych dzieci, mają moc obowiązków, są kochającymi rodzicami. Postanowili tak. To jest ich decyzja, tak jak wielu setek tysięcy ludzi. Postarała się o to, żeby powiedzieć to po jakimś czasie. Przeszła przez cały proces dramatu, który się z tym wiązał. Napisała o tym piosenkę, łączy się z kobietami w tym temacie. Powinniśmy mieć mimo wszystko wolność do tego, jak dysponujemy swoimi ciałami. O tym wszystkim dowiedziałam się wcześniej, przed piosenką. Zaakceptowałam jej decyzję, ona jest dorosła, ona decyduje. Ja zawsze będę ją wspierać, bo w nią wierzę, kocham ją i szanuję.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(591)
Iki
8 lat temu
Jakby tylko nie powiedziała o tym mieszkaniu... to może by to jeszcze jakoś przeszło...
Gość
8 lat temu
Jej sumienie jej decyzja ona z tym żyje. Ja żyje swoim...
gość
8 lat temu
bf A ja siedzac w domu wyciagam lekko tysiac zl dziennie, etat juz sobie odpuscilem, ja zaczynalem tu: airwash.pl ale podobnych mozliwosci jest wiele krzyzy dyktat hokeju naglejchaber geneza klammy
Gość
8 lat temu
Jej cialo, jej sprawa. Dlaczego wiec opowiada o tym publicznie ? Zebralo jej sie na wyznanie akurat teraz, gdy kobiety sa tak szykanowane przez mezczyzn za dokonywanie aborcji. Jak mamy byc wiarygodne ?
gość
8 lat temu
A co z wnukiem lub wnuczką? Nie żal pani?
Najnowsze komentarze (591)
gość
8 lat temu
Szkoda, że mamusia jej nie wyskrobała.....
gość
8 lat temu
Jak matka, taka córka. Nie dośc dobrze ją wychowała
gość
8 lat temu
taką minę ma jak sra w swoim kiblu 4m 2
cytra
8 lat temu
Nie rozumiem dlaczego jest jeszcze na wolności, Popełniła przestępstwo, przyznała się publicznie jej miejsce jest w więzieniu albo w wariatkowie bo kto zdrowy na umyśle przyznaje się do czegoś takiego. W d***e jej się poprzewracało. Wstyd taka stara, a nie wie jak się zabezpieczać.
gość
8 lat temu
super matka, brawo, takiej mądrej matki należy każdemu życzyć
gość
8 lat temu
"Przeszła przez cały proces dramatu, który się z tym wiązał. Napisała o tym piosenkę, łączy się z kobietami w tym temacie. Powinniśmy mieć mimo wszystko wolność do tego, jak dysponujemy swoimi ciałami." a wystarczyło kupic gumke za 4 zł i nie było by dramatu
gość
8 lat temu
Teraz dzieci a później rodzice bo będą ciężarem.
gość
8 lat temu
Babunia zwolniona z obowiązków również odetchnęła?? A gdy moja "matka" zaszła od razu po porodzie mojej siostry i miała mnie wyskrobać w roku 1970 to jej matka obiecała 100% pomocy no i jesteśmy mama *****czka szalona dancingowiczka z awansu lubiła wszystkich panów przez całe życie i nie patolka....Uszanuj prawa dziecka *****czko....kotko masz tabletki!
1970
8 lat temu
Babunia zwolniona z obowiązków również odetchnęła?? A gdy moja "matka" zaszła od razu po porodzie mojej siostry i miała mnie wyskrobać w roku 1970 to jej matka obiecała 100% pomocy no i jesteśmy mama *****czka szalona dancingowiczka z awansu lubiła wszystkich panów przez całe życie i nie patolka....Uszanuj prawadziecka *****czko....kotko masz tabletki!
Beata1970
8 lat temu
Babunia zwolniona z obowiązków również odetchnęła?? A gdy moja "matka" zaszła od razu po porodzie mojej siostry i miała mnie wyskrobać w roku 1970 to jej matka obiecała 100% pomocy no i jesteśmy mama *****czka szalona dancingowiczka z awansu lubiła wszystkich panów przez całe życie i nie patolka....
gość
8 lat temu
Marka Natalii mówi- "są kochającymi rodzicami"!!!! chcą i zabijają kolejne dziecko, ci kochający 'Rodzice". Może ten "chłopak" był ważniejszy od dziecka, tak się niestety ciągle i wiele, wiele razy zdarza.
gość
8 lat temu
napisala o tym piosenke - no naparwde....
??
8 lat temu
Orwa, niektórzy to przygłup - moja macica, moja d**a , moja ci...a a gdzie miejsce na zabijanego człowieka. Moja, moje, mój ....... tylko ja, ja, ja......... TRAGEDIA
gość
8 lat temu
aborcja to zabijanie dziecka w łonie matki jaki jad na twarzy tej matki
...
Następna strona