Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Barbara Kurdej-Szatan NIE ODBYŁA kwarantanny po powrocie z Zanzibaru?! Fani zaniepokojeni: "VIP-ów NIE OBOWIĄZUJE"

536
Podziel się

Chwilę po powrocie do Polski z zagranicznych wakacji Barbara Kurdej-Szatan zaczęła publikować w sieci zdjęcia ze spacerów po zatłoczonych parkach. Sama przyznaje też, że dni spędza teraz "wożąc dzieci po szkołach i lekarzach". Czy jej sąsiedzi mają powody do obaw?

Barbara Kurdej-Szatan NIE ODBYŁA kwarantanny po powrocie z Zanzibaru?! Fani zaniepokojeni: "VIP-ów NIE OBOWIĄZUJE"
Barbara Kurdej-Szatan nie odbyła kwarantanny? (fot. Instagram, @kurdejszatan)
bDHFDiER

Afera z promowaniem drogich wózków na tle zanzibarskich dzieci nie zdążyła jeszcze na dobre ucichnąć, a Barbara Kurdej-Szatan już zdążyła znaleźć się w centrum kolejnego skandalu. Tym razem internautom nie podoba się fakt, że gwiazda bez pardonu jeździ sobie teraz po stolicy, choć teoretycznie - zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem - powinna poddać się 10-dniowej kwarantannie po powrocie z Zanzibaru.

Należy zaznaczyć, że Barbara Kurdej-Szatan przechorowała już COVID-19. Zgodnie z panującymi regulacjami status "ozdrowieńca" nie zwalnia jednak nikogo z obowiązku kwarantanny przy powrocie na terytorium Polski. W celu ustalenia, czy od tej reguły nie ma pewnych wyjątków, skontaktowaliśmy się z biurem Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W odpowiedzi usłyszeliśmy jedynie, że z kwarantanny wyjęte są te osoby, które posiadają już zaświadczenie o byciu zaszczepionym przeciw koronawirusowi, a Basia, z tego, co nam wiadomo, do takich osób, póki co nie należy.

bDHFDiET
Zobacz także: Wzburzona siostra Barbary Kurdej-Szatan

Tymczasem celebrytka bez skrupułów dodaje na swoim instagramowym profilu relacje ze spacerów po zatłoczonych parkach oraz podróży samochodem.

U mnie rozpoczęła się era szofera. Mąż wyjechał na próby do Łodzi. Będzie tam siedział od poniedziałku do piątku codziennie, a ja wożę dzieci. Do szkoły, ze szkoły, na zajęcia, do lekarza, wte i we wte - mówi z przekąsem aktorka na jednym z ostatnich InstaStory.

bDHFDiEZ

Takie swawole ewidentnie nie przypadły do gustu internautom, którzy swoje niezadowolenie postanowili wyrazić w sekcji komentarzy na profilu Barbary.

VIP-ów kwarantanna nie obowiązuje.

Są równi i równiejsi.

Wczoraj wróciłam po dwóch tygodniach z Zanzibaru i muszę odbyć 10-dniową kwarantannę, jak wszyscy, którzy wracają stamtąd.

bDHFDiFa

Moja znajoma właśnie wróciła i ma 10-dniową kwarantannę i siedzi, więc to jest świetne, że jeden musi, drugi nie.

Ozdrowieńcy po powrocie do Polski lądują na kwarantannie na 10 dni. Przerobiłam ten temat, bo mnie osobiście dotyczył.

Jeśli ktoś odstawia takie cyrki, to logiczne, że ludzie będą wytykać błędy. To, że ktoś rzyga już koronawirusem i ma go dość (jak wszyscy), nie znaczy, że on przestanie istnieć albo że mamy zaprzestać stosować się do zaleceń. Niezależnie czy jest to celebryta, czy pani Grażyna z kiosku - burzą się użytkownicy Instagrama.

Co ciekawe, tym razem celebrytka zrezygnowała z udziału w dyskusji ze swoimi fanami, choć jeszcze kilka dni temu zacięcie broniła swojego dobrego imienia.

bDHFDiFb

Postanowiliśmy zgłębić treść Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku, które dokładnie opisuje, kto powinien udać się na kwarantannę po powrocie do kraju, a kto izolację może sobie odpuścić. Istnieje co prawda zapis dotyczący osób, które nie muszą poddawać się kwarantannie po przylocie do Polski, nie dotyczy on jednak celebrytki ani jej dzieci.

Pośród licznych grup zawodowych, które nie muszą odbywać kwarantanny po przekroczeniu granicy, znaleźli się "opiekunowie uczniów".

Obowiązku, o którym mowa w §2 ust.2 i 18, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej: (...) Przez uczniów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej i ich opiekunów, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki - czytamy w Rozporządzeniu z 21 grudnia.

bDHFDiFc

Tyle tylko, że zapis ten dotyczy uczniów, którzy pobierając naukę w Polsce, znajdują się poza granicami swego kraju - na przykład Brytyjczyków przylatujących do Polski. Wyklucza on jednak obywateli Polski, którzy ze swoimi dziećmi podróżują za granicę i po powrocie do kraju posyłają je do szkoły.

Próbowaliśmy skontaktować się Barbarą Kurdej-Szatan w celu ustalenia, na jakiej podstawie prawnej postanowiła zrezygnować z obowiązkowej kwarantanny. Do momentu publikacji tego artykułu nie uzyskaliśmy jednak odpowiedzi.

bDHFDiFu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(536)
ewa wawa
4 tyg. temu
tak sie konczą sponsorowane zdjecia i brak umiaru plus podstawowej wiedzy
bbb
4 tyg. temu
Przecież na Zanzibarze nie ma corony. Nie wzięli kasy i nie mają, jak na Białorusi. Tylko, że Zanzibar daleko i nie opłaca się robić tam rozruchów.
Nika
4 tyg. temu
Wrzucacie "STOP HEJT" a sami grzejecie....Kilka dni temu czytałam u Was jak Blanka pisze, że wraca z Zanzibaru (czy skąd tam) i na legalu nie ma kwarantanny, bo zgodnie z przepisami nie musi mieć, jeśli max 48 godzin wcześniej miała test na koronkę. Może wystarczy o tym pomyśleć, a nie dorabiać całe historie
bDHFDiFv
Gość
4 tyg. temu
Basia jesteś fajna kobietka......pamiętajcie że każdy odpowiada sam za swoje czyny..... Nie jeden z was gdyby mógł zrobił by to samo co ta fajna blondi..... Chociaż nie przepadam za celebrytami bo są zaklamani, to Basia mi się wyjątkowo podoba..... I zazdroszcze jej mężowi takiej żony.
mil
4 tyg. temu
Niestety bzdurne przepisy zwalniają ją z konieczności odbycia kwarantanny... zwalniają każdego kto podróżuje z dzieckiem w wieku szkolnym....Sorry...
rata uj
4 tyg. temu
Powinna iść do lekarza z kolanem. Tyle sobie w nie wykonała strzałów
osservatore
miesiąc temu
Ciekawe, czy wszyscy tak ochoczo poddają się kwarantannie?? TO ABSURDY JAKIEŚ. CAŁY SAMOLOT Z ANGLII NA ŚWIĘTA I NIKT NIE WRZESZCZAŁ! Dajcie kobicie spokój. Wszyscy roznoszą zarazki, ziemia wszystko wyciągnie
Kordian
miesiąc temu
To jest własnie to... są rowni i rowniejsi. Tak samo z jednej strony gadaja ze PIS jest be ale już pieniążki kurdej-szatany "wzieły" od rządu...
Out
miesiąc temu
W życiu nie kupię tych kocyków. Ani niczego, co ta zareklamuje.
Monia
miesiąc temu
PO raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że ta pani mało myśli. Jest też mało odpowiedzialna, z tego co widzę. Ogólnie to chyba policja powinna się tematem zainteresować. Moja mama miała podejrzenie korony i już raz dwa zrobili jej kwarantannę. Okazało się , że nic jej nie jest. Więc dlaczego policja nie zainteresuje się osobą, która śmiało i publicznie ogłasza, że do kwarantanny się nie stosuje?
Źle
miesiąc temu
A teraz lans na dziecku 😡😡😡
Pipi
miesiąc temu
Przestańcie ją obserwować, może wtedy skuma, że jest niewiele więcej warta od "zwykłego" Kowalskiego
mysz
miesiąc temu
moze z powrotem leciala do Niemiec i stamtad samochodem? wtedy nie obowiazuje kwarantanna.
bDHFDiFn
Cieniutki
miesiąc temu
Nawet, gdyby bez prawojazdy, sampchodem bez badañ tech., w stanie wskazujácym potrácila 76letniá kobieté, nic by jej nie zrobili. Bo to kraj z POwskiej dykty.
...
Następna strona
bDHFDiFP