Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

BTS z kolejnym sukcesem. Zmieniono dla nich PRAWO W KOREI POŁUDNIOWEJ

83
Podziel się:

Po rozlicznych osiągnięciach BTS zdecydowano się na zmianę prawa, które wcześniej wymagało od mężczyzn odbycia 2-letniej służby wojskowej przed 30. rokiem życia.

BTS z kolejnym sukcesem. Zmieniono dla nich PRAWO W KOREI POŁUDNIOWEJ
BTS odnosi w ostatnim czasie ogromne sukcesy na całym świecie (Getty Images)

Według wielu BTS to obecnie najpopularniejszy zespół na świecie. Przyczyniły się do tego zarówno chwytliwe piosenki, jak i ciężka praca samych zainteresowanych, a K-Pop skutecznie przebił się do mainstreamowych mediów. Ma to szczególne znaczenie na rynku amerykańskim, gdzie BTS odnoszą ostatnio ogromne sukcesy.

W drugiej połowie listopada premierę miał najnowszy album BTS Be, który niemal z miejsca stał się bestsellerem. Ma to zresztą miejsce po tym, jak ich piosenka Dynamite spędziła kilka tygodni na 1. pozycji amerykańskiego Billboardu, co samo w sobie było już ogromnym osiągnięciem. Ich wysiłki doceniają też ustawodawcy Korei Południowej, którzy podjęli właśnie ważną decyzję.

Zobacz także: Koncert hologramów w Korei Południowej

Zgodnie z doniesieniami wielu światowych mediów, w tym The New York Times czy The Guardian, BTS stali się inspiracją dla południowokoreańskich polityków, aby zmienić tamtejsze prawo dotyczące obowiązkowej służby wojskowej. Do tej pory młodzi mężczyźni w Korei Południowej musieli odbyć 2-letnią służbę przed 30. rokiem życia, a więc najpóźniej w dniu 28. urodzin.

W przeszłości wiele grup musiało zrobić sobie z tego powodu przymusową przerwę w karierze. Było to o tyle problematycznie, że niejednokrotnie były to bardzo popularne zespoły przynoszące ogromne zyski dla branży i samych wytwórni. W dobie mediów cyfrowych minimum dwuletnia przerwa w karierze to zresztą spora przeszkoda w utrzymaniu dotychczasowego grona fanów, które na nowości reaguje dość dynamicznie.

Zupełnie inaczej będzie jednak w przypadku BTS, którzy przynoszą swojej ojczyźnie 4 miliardy (!) dolarów rocznie. 1 grudnia ustanowiono bowiem, że w uzasadnionych przypadkach granica wieku na odbycie służby wojskowej może wynosić 2 lata więcej, a więc 30 lat w momencie jej rozpoczęcia. Warto wspomnieć, że jeden z członków grupy, Jin, w piątek kończy właśnie 28 lat. Jak twierdzą media, nie bez powodu taka decyzja zapadła więc teraz.

Jesteście pod wrażeniem?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(83)
Gala
rok temu
Najlepiej jakby poszli wszyscy razem. W dodatku z ekipa filmującą, wojsko zarobiłoby miliony na filmie „BTS w koszarach” 😅
grace
rok temu
Wojsko nigdy nie powinno być przymusowe. Nie każdy ma predyspozycje i nie każdy coś z wojska wyniesie. Nawet argument "nie bo nie" powinien wystarczyć, bo żyjemy w XXI wieku i jeśli miałoby do wojny dojść, to z pewnością nie wyglądałaby jak wojny XX wieku (mówię o krajach rozwiniętych).
Olaboga
rok temu
Rozumiem, że jak za dwa lata dalej będą tak popularni, to przesuną o kolejne dwa lata 😂
Itriso
rok temu
Ta zmiana nie jest zbyt mądra. Dla osób szczególnie zasłużonych dla kraju powinno być całkowite zwolnienie ze służby wojskowej. Ewentualnie 10 lat, a nie jakieś 2 lata. Widać że Korea Południowa tak się boi Korei Północnej, że zmusza swoich obywateli do służby wojskowej.
musclekook
rok temu
Oni są bardziej męscy niż każdy Seba czy Janusz spotykany na osiedlu... ale dla was to Oni są odzwierciedleniem męskość xD Ponieważ nie ubierają się dobrze, nie noszą make up, nie występują przed milionami, nie śpiewają... Jin (najstarszy) powiedział, że gdy kraj go wezwie to pójdzie do wojska. Żaden z nich nie ma z tym problemu. Dużo innych artystów i zespołów jak BTS odbyli swoją służbę i są tacy jak byli. Nic się nie zmieniło w tym jak się ubierają, tańczą czy śpiewają. W dodatku BTS są bardziej umięśnieni i wysportowani niż większość waszych facetów xD To że nie mają zarostu jak drwal i piwnego brzucha, czy im żyły nie wychodzą na głowie nie znaczy, że nie są męscy xD A makijaż nosi większość piosenkarzy i aktorów gdy wychodzi na scenę czy na galach rozdania nagród. Nie znaczy że Oni sami malują się na codzień.
Najnowsze komentarze (83)
🤷🤷🤷
11 miesięcy temu
Wojsko obowiązkowe dla wszystkich facetów!!!!!! 2 lata to może nie. Ale pół roku siedzieć w koszarach!
EXO-L
rok temu
Osobiście uważam że coś jest nie tak, czemu inne zespoły musiały iść do wojska przed 30 rokiem życia a oni nie?
Andzixx
rok temu
Przecież BTS podpisali umowę z Koreą Płd że w 2027 roku zawieszają karierę i idą do wojska
Foczka
rok temu
Super ze zmienił Prawo w Korei BTS 🇰🇷🎹🎶🎼🤔😉
Natalcia
rok temu
Serio ich nie lubię jak dla mnie ich muzyka jest zwyczajnie nudna .
Slabaplec
rok temu
Tak jak napisała poprzedniczka,są super a w ich teledysk przynajmniej ni ma tych wszystkich golych dup i w większości jakichś belgijskich podtekstów. Ale niestety u nas się przyjęło że jak tego nie ma to już coś jest nie fajne. A co do wojska to albo wszyscy razem albo żadna.
hmm
rok temu
Ciekawe czy to naturalny wygląd czy operacje plastyczne. Większość Koreańczyków tak nie wygląda
hmm
rok temu
Ciekawe czy to naturalny wygląd czy operacje plastyczne. Większość Koreańczyków tak nie wygląda
UwU213769
rok temu
Aaa to dlatego w killing stalking była jakaś wzmianka z wojskiem a ja nie wiedziałam dlaczego
Annn
rok temu
Chyba mi coś umknęło .bo widzę ich 1 raz,nazwy zespołu też nie słyszałam....słyszałam tylko o K.popie czy jak mu tam ale nie wiem co o nim było....idę na yt zobaczyć co mnie omija
Hotelowa
rok temu
Każdy, kto choć trochę interesuje się kulturą Koreii Południowej wie, że to nie jest żaden sukces. Chłopaków czeka ostra fala krytyki, dla mnie-Europejki zupełnie nie zasłużona. Bo jeżeli sportowcy czy muzycy klasyczni, odnoszący duże sukcesy na arenie światowej mogą bez ekscesów zostać całkowicie zwolnieni ze służby, to dlaczego nie członkowie gigantycznej machiny, która przyciągnęła do Koreii rzesze fanów i turystów? No właśnie. Dlatego, że opinia publiczna i wyborcy oraz ich 'cudowna' fala zawiści i hejtu zaleje cały kraj. Bardzo im współczuję, bo nie zasłużyli na ani jedno złe słowo pod swoim adresem :(
Tae
rok temu
Bts, obiektywnie zasłużyli na miano najlepszego zespołu na świecie. A nie jak te odrażające gwiazdeczki z Ameryki.
Alkso
rok temu
Najlepiej jak osoby z europy, wypowiadają się na temat, o którym nie mają pojęcia i który ich nie dotyczy
Man-mi
rok temu
Ściskam wszystkie ARMY<3
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie