Trwa ładowanie...
Paww
|
aktualizacja

Cebula na COVID-19, okulary uchronią od depresji. Oto pseudo-mądrości gwiazd. Pamiętacie, jak Anna Lewandowska wykorzystuje smalec?

282
282
Podziel się

Wiele błyskotliwych wypowiedzi gwiazd na tematy, o których nie mają pojęcia, trafiło nawet do nominacji na Biologiczną Bzdurę Roku. Zapoznajcie się z pseudo-mądrościami gwiazd. Kto waszym zdaniem najbardziej się popisał?

1
 / 11
Cebula na COVID-19, okulary uchronią od depresji. Oto pseudo-mądrości gwiazd. Pamiętacie, jak Anna Lewandowska wykorzystuje smalec?
Cebula na COVID-19, okulary uchronią od depresji. Oto pseudo-mądrości gwiazd. Pamiętacie, jak Anna Lewandowska wykorzystuje smalec?
Celebryci (AKPA)
0
0

"Nie znam się, ale się wypowiem" to chyba ulubiona dewiza sporej części celebrytów. Często w mediach znane osoby są przedstawiane jako eksperci od rozmaitych zjawisk. Niestety, bardzo często bywa tak, że celebryci wypowiadają się na poważne tematy, szerząc zwykłe głupoty. Do czołowych orędowniczek teorii spiskowych należy Viola Kołakowska oraz Edyta Górniak. Celebrytki swoje social media traktują jako przepływ rozmaitych informacji, również tych bardzo szkodliwych. Popis braku wiedzy pokazała niedawno również Beata Pawlikowska, która odniosła się do farmakologicznego leczenia depresji, stwierdzając, że antydepresanty nie leczą, a pogłębiają stan depresji.

Poradami dotyczącymi zdrowia pochwaliła się również Magda Gessler, która przekonywała, że wszelkie dolegliwości wirusowe jest się w stanie pokonać, dzięki spożywaniu cebuli. Swoje pięć minut w nominacji na Biologiczną Bzdurę Roku miała nie tylko restauratorka, ale także Anna Lewandowska i jej gęsi smalec.

2
 / 11
Viola Kołakowska

Viola Kołakowska na swoim koncie ma niezliczoną liczbę kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących szczepień, wojny w Ukrainie czy pandemii. Matka dzieci Tomasza Karolaka zarzucała między innymi Andrzejowi Piasecznemu kłamstwo i symulowanie zachorowania na COVID-19 oraz zachwalała wstrzykiwanie sobie jadu żaby. Kołakowska niebezpieczny rytuał uznała za "prawdziwą, naturalną szczepionkę Kambo":

Jeżeli ludzie szukają prawdziwej szczepionki przeciwko różnym patogenom, wirusom, bakteriom, malarii różnym innym, które są wśród nas i są nam oczywiście potrzebne, ale które mogą być dla nas naprawdę niebezpieczne - a nie tym zaprojektowanym przez człowieka i jest do nich dorobiona cała historia, cały scenariusz - tylko tym prawdziwym, żebyśmy naprawdę wzmocnili swój układ odpornościowy, to to jest najlepsza szczepionka. Kambo naprawdę wzmocni wasz organizm, naprawdę go oczyści i pobudzi wasz układ immunologiczny do działania. I wtedy nie musicie się już naprawdę niczego bać. Jesteście bezpieczni. To mogę wam zagwarantować - zapewniała "ekspertka".

3
 / 11
Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska wyjątkowy popis ignorancji na naukę pokazała w jednym z ostatnich swoich filmów na YouTubie. Pisarka zaczęła powielać szkodliwe i nieprawdziwe teorie dotyczące leczenia depresji. Pawlikowska stwierdziła, że leki przeciwdepresyjne "powodują zmiany w mózgu", mają szereg skutków ubocznych i mogą "zwiększać depresję".

Jako dziennikarka z biegłą znajomością języka angielskiego mam dostęp do najnowszych badań naukowych. (…) Przedstawiam fakty. (…) Leki przeciwdepresyjne nie "naprawiają braku równowagi chemicznej" w mózgu, a raczej powodują zmiany w mózgu, które mają wpływ na emocje, osobowość i funkcjonowanie całego organizmu - przekonywała w filmie opublikowanym na YouTube.

4
 / 11
Ewa Kopacz

Ewa Kopacz w 2019 roku zaskoczyła swoją osobliwą wypowiedzią o walce człowieka z dinozaurami.

Przypomnę strasznie dawne czasy. To jest wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb, nie mieli żadnej broni nowoczesnej, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani co robili? Rzucali kamieniami - powiedziała z przekonaniem.

5
 / 11
Bożena Dykiel

Bożena Dykiel po styczniowej wizycie w śniadaniówce w 2021 roku z pewnością szybko nie dostanie ponownego zaproszenia do "Dzień Dobry TVN". Aktorka kłóciła się z prowadzącymi o covidowe statystyki, a potem... reklamowała na antenie "cudowne okulary", które pomagają rzekomo w walce z depresją...

Wojtek Młynarski też chorował na depresję. To jest brak pierwiastka litu. Nie to, że się go uzupełni, ten lit. Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał. Wiec trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor - mędrkowała na kanapie.

6
 / 11
Anna Lewandowska

Anna Lewandowska za swoje mądrości została nawet nominowana do Biologicznej Bzdury Roku 2020 roku. Przeziębienie córki celebrytka postanowiła leczyć gęsim smalcem.

Nałóż smalec gęsi na klatkę piersiową i powoli wsmaruj w skórę. Przykryj pergaminem i owiń ręcznikiem - instruowała Lewandowska pod zdjęciem na Instagramie.

7
 / 11
Natalia Siwiec

Natalia Siwiec postanowiła zabrać głos w sprawie braku szkodliwości promieniowania UV. Celebrytka stwierdziła, że krążą "legendy" o rakotwórczym promieniowaniu UV, które jest mitem.

Nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że czerniak występuje od słońca. Ani dowodów, że promieniowanie UV zwiększa prawdopodobieństwo raka wystąpienia raka skóry - stwierdziła w social mediach.

8
 / 11
Magda Gessler

Magda Gessler uznała, że w cebuli drzemie niesamowita moc. Na początku 2020 roku restauratorka podzieliła się ze swoimi fanami poglądami na temat koronawirusa. Zdaniem celebrytki w opanowaniu pandemii mogło pomóc wyżej wymienione warzywo. Uchronić przed chorobą miało nie tylko spożywanie cebuli, ale także rozmieszczenie warzywa w różnych zakątkach mieszkania. Według Magdy Gessler trik ten podziałał w 1919 roku, kiedy to wirus grypy "przylepił się" właśnie do cebuli.

9
 / 11
Edyta Górniak

Edyta Górniak w ostatnim czasie głosi rozmaite teorie spiskowego. Piosenkarka w 2022 roku wzięła udział w XIX Zlocie Wolnych Ludzi "Harmonia Kosmosu 2022", gdzie zamiast zaśpiewać, wygłosiła teorię o żyjących na Ziemi "biorobotach, hybrydach i reptilianach". Celebrytka w social mediach dzieli się również przemyśleniami dotyczącymi duchowości. Niedawno przyznała, że jest już na świecie od 4 tysięcy lat.

Z całą pewnością muszę potwierdzić, iż niestety nie każda istota, która wygląda jak człowiek, ma duszę. Temat ten jest ukrywany w historii i jest mocno złożony, więc dla rozpoznania jego najprostszego fragmentu stawiam pytanie – skąd wzięło się określenie uznane przez Kościół i używane w kazaniach jako pouczenie i przestroga – "zaprzedałeś duszę diabłu"? Czy to nie dusza od wieków stanowi najwyższą walutę, o którą toczą się handle we wszystkich zakamarkach naszej Ziemi?

10
 / 11
Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski podzielił się swoją "wiedzą" na temat szczepionek.

Szczepionki? Wiadomo, że zabijają. W znaczącym procencie zawierają trucizny - powiedział w 2019 roku w swoim programie.

11
 / 11
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński otrzymał nominację do Biologicznej Bzdury Roku 2022 przez swoje wywody na temat bezdzietności młodych kobiet oraz ich preferencji do uzależnienia alkoholowego.

Mężczyzna, by popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa. (…) Mężczyźni są nieporównanie bardziej odporni na alkohol – podkreślił w swoim przemówieniu.

KOMENTARZE
(282)
Oczywiście
miesiąc temu
Czosnek, chrzan i cebula naprawdę leczy! Nie powoduje udarów i zakrzepicy!
Nan
miesiąc temu
Syrop z cebuli jest często stosowany na przeziębienie, a Covid u części chorych tak właśnie przebiegał. Gessler dajcie więc spokój.
Mua mua
miesiąc temu
Też używam smalcu, i innych domowych sposobów na lekkie przeziębienia
66+6
miesiąc temu
to o czym piszecie to jest duży skrót tzw medycyny ludowej, którą kiedyś stosowano bo nie było tylu leków co teraz, syrop z cebuli, z młodych pędów sosnowych czy choćby wyśmiewany smalec gęsi, a mikstura orzechowa / zielone orzechy włoskie zalane spirytusem/ leczy każde rzyganko. Najprościej jest się śmiać. Śmiejcie się z glonojadów na dwóch nogach.
Zosia
miesiąc temu
Uwielbiam złote porady celebrytów. Gdyby nie oni - nie wiedziałabym jak żyć
Najnowsze komentarze (282)
Basis
miesiąc temu
Jak ktoś otwarcie publicznie mówi prawdę , to go wyśmiewają i blokują. Tak jestem przeciwna szczepionkom na wszelkiego rodzaju odmiany grypy, jestem przeciwna zamykaniu ludzi na siłę w domach, jestem za naturalnymi metodami leczenia. Brawo Pani Bożenko! Zaś co do okularów, to dlaczego ma ich nie promować, skoro siada obok hipokrytek,które non stop promują szczepionki, sukienki, kosmetyki itd. bo dostają za to pieniądze.
Gina
miesiąc temu
Z tym smalcem Anna Lewandowska to akurat ma racje...
EFW
miesiąc temu
Oczywiście, że gęsi smalec jest niezawodny. Tylko należy dodać odrobinę czosnku i smarować stopy podczas przeziębienia.
gosc
miesiąc temu
Beata Pawlikowska ma akurat pełną rację poczytajcie o pssd
Krzysztof
miesiąc temu
Ona chciała powiedzieć coś mądrego,fajnego, ciekawego.a wyszło jak zawsze
bida
miesiąc temu
Chleb ze smalcem na 100% zabija glod
Bbh
miesiąc temu
Trujący paracetamol ma być lepszy od naturalnego gęsiego smalcu ???? Puknijcie się w swoje głupie naukowe makowki
Franek bez Fi...
miesiąc temu
Cebula moze wyleczyc i nie ma dowodow na powiazanie promieni uv z rakiem, raczej niedoborem vitaminy d. Zdanie naukowcow co do tego czy slonce czy kremy z filterem bardziej szkodza, sa podzielone.
Zenada
miesiąc temu
I wyszlo,ze Cejrowski mial racje... dlaczego jest w tym zestawieniu?
eee?
miesiąc temu
A co w tym smiesznego czy nieprawdziwego co powiedział Cejrowski????
Mama
miesiąc temu
Smalec gęsi działa naprawdę
Receopadaja
miesiąc temu
Doktor Ann …..
Eljana
miesiąc temu
Szkoda że nie wierzycie z tym smalcem, ale to prawda, juz moja prababcia i babcia to stosowała w domu, no ale dla Was to bzdury, skoro mozna sie truć chemią.
Edek
miesiąc temu
mgr Ann
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tak mieszka Anita Werner. Jest elegancko i minimalistycznie (ZDJĘCIA)

Anita Werner jest ulubienicą telewidzów. Prowadzone przez nią "Fakty" w TVN przyciągają rzesze fanów, z którymi prezenterka utrzymuje kontakt przez media społecznościowe. I to właśnie tam pokazuje, jak mieszka.
9.

TYLKO NA PUDELKU: Kulisy 19. urodzin Allana Krupy. Całusy z mamą, papieros przed klubem (ZDJĘCIA)

W sobotni wieczór Allan Krupa z rodziną i przyjaciółmi świętował swoje 19. urodziny. Impreza odbyła się w modnym warszawskich klubie, a wśród gości bawili się między innymi Edyta Górniak.
8.

Magdalena Narożna odsłania płaski brzuch przed studiem "Pytania na śniadanie" (ZDJĘCIA)

W niedzielę Magdalena Narożna gościła w studiu "Pytania na śniadanie". Celebrytka pojawiła się w programie w podkreślającym sylwetkę garniturze i krótkim topie. Na antenie opowiedziała zaś o kulisach swojej przemiany.
7.

Reni Jusis świętuje 49. urodziny z ekipą "Azji Express"! Balowali do białego rana... (ZDJĘCIA)

Reni Jusis w sobotni wieczór zorganizowała swoje 49. urodziny. Na imprezie nie zabrakło gwiazd najnowszej edycji "Azji Express", a wśród atrakcji tego wieczoru znalazło się m.in. wspólne oglądanie czwartego odcinka show. Fajna zabawa?
6.

Marina z Liamem odwiedzili Wojtka Szczęsnego: makijaż w mercedesie wartym FORTUNĘ i torebka za ponad 30 tysięcy złotych... (ZDJĘCIA)

Trenerski debiut Fernando Santosa nie był niestety udany. Polska reprezentacja nie popisała się w meczu pierwszej kolejki eliminacji do Euro 2024. Zawodnicy kilka dni przed spotkaniem z Czechami mogli jednak liczyć na wsparcie pełnych nadziei kibiców i bliskich.
5.

Agustin Egurrola opuszcza studio "Pytania na Śniadanie" z żoną i SYNKIEM! (ZDJĘCIA)

W sobotę Agustin Egurrola pojawił się w studiu "Pytaniu na śniadanie" w towarzystwie żony oraz synka. Opuszczając budynek stacji, choreograf i jego bliscy nie uniknęli spotkania z paparazzi.
4.

Zabiegana Sylwia Bomba daje pokaz POWYGINANYCH min znad karafki z wodą (ZDJĘCIA)

Fotoreporterzy wypatrzyli Sylwię Bombę akurat pod takim kątem, że odgradzające celebrytkę szyby kompletnie zdeformowały obraz. Jedno jest pewne, w takim wydaniu Sylwii Bomby jeszcze na pewno nie widzieliście. Ciekawa selekcja grymasów?
3.

Tak w meksykańskim Tulum urządziła się Natalia Siwiec: dżungla za oknem, własny basen i przestronne pomieszczenia (ZDJĘCIA)

Natalia Siwiec to bez wątpienia jedna z naczelnych fanek meksykańskiej fauny i flory. Miss Euro 2012 jakiś czas temu zakupiła tamtejszą nieruchomość. Jesteście ciekawi, jak się urządziła?
2.

Upokorzona reprezentacja Polski po powrocie do kraju przeprowadza szturm na hotelowy bufet: Wojciech Szczęsny, Jan Bednarek... (ZDJĘCIA)

Przed hotelem na reprezentantów Polski w piłce nożnej czekało zaledwie czterech fanów polujących na podpisy. Według naocznych świadków nikt się nimi nie zainteresował. Kto wyglądał na bardziej rozczarowanego piątkowym spotkaniem? Wojciech Szczęsny czy może Bartosz Bereszyński?
1.

Tak mieszka Dagmara Kaźmierska: egipski salon, SEDES VERSACE i dużo ozdób (ZDJĘCIA)

Dagmara Kaźmierska znana jest z przepychu i uwielbienia do złota. Bohaterka programu "Królowe życia" dzieliła się swoim luksusowym życiem z widzami pokazując przy tym jak mieszka. Co sądzicie o takim stylu?