Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
Venus
|

Cezary Pazura prawi o LGBT: "W latach 90. nie było marszów równości, nikt ich nie potrzebował, homoseksualiści też nie"

308
Podziel się:

Podczas sesji Q&A, Cezary Pazura został zapytany o podejście Polaków do gejów w latach 90. Aktor przyznał, że według niego społeczność LGBT nie powinna czuć się prześladowana. Zaskoczył też wypowiedzią na temat marszów równości.

Cezary Pazura prawi o LGBT: "W latach 90. nie było marszów równości, nikt ich nie potrzebował, homoseksualiści też nie"
Cezary Pazura o społeczności LGBT i marszach równości (YouTube)

Cezary Pazura wciąż może cieszyć się tytułem jednego z najpopularniejszych aktorów w kraju. 61-latek nie narzeka na brak zobowiązań, a karierę aktorską sukcesywnie łączy z działalnością w internecie. Gwiazdor chętnie dzieli się kulisami rodzinnego życia u boku żony, Edyty Pazury oraz gromadki dzieci.

Poza aktywnością w mediach społecznościowych, Cezary Pazura prężnie rozwija też swój kanał w serwisie YouTube, na którym zgromadził już ponad 800 tysięcy subskrybentów. Jedną z bardziej lubianych serii nagrywanych przez aktora są sesje Q&A, podczas których prowadzący program "LOL: Kto się śmieje ostatni" odpowiada na przeróżne pytania zadawane przez internautów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Byłem przerażony". Cezary Pazura zdradził kulisy "13 posterunku"

Cezary Pazura zapytany o postrzeganie gejów w latach 90. Zaskakująca odpowiedź aktora

W najnowszym filmie z serii Q&A Cezary Pazura standardowo poruszył tematy różnej maści, próbując zaspokoić ciekawość fanów. Prawdopodobnie najwięcej emocji wśród oglądających wywołała odpowiedź aktora na pytanie, jakie podejście do homoseksualizmu mieli Polacy w latach 90. Nieco kąśliwa odpowiedź mogła nie spodobać się części internautów.

Podejście społeczeństwa polskiego do homoseksualizmu zawsze było i - podejrzewam - jest takie samo, czyli jesteśmy tolerancyjni. Oczywiście są incydenty, zawsze będą. To są incydenty, że jakiś cham cię obrazi. Mnie opluła w sklepie kobieta i co? Mam wyjść z kolegami aktorami i powiedzieć, że jesteśmy prześladowani, że nas opluwają i wyszydzają? To nieprawda... - rozpoczął Czarek.

Cezary Pazura o społeczności LGBT+. Sceptyczna wypowiedź o marszach równości

Następnie aktor przypomniał widzom, że jeszcze kilka dekad temu homoseksualność postrzegana była jako choroba, aby potem wypowiedzieć się o sytuacji społeczności LGBT w dzisiejszych czasach. Wspomniał też o paradach równości, które - według niego - nie są potrzebne.

Dopiero w tych czasach homoseksualizm uważany jest za prześladowany. Ja nie mam takiego wrażenia... W latach 90. nie było marszów równości, nikt ich nie potrzebował, homoseksualiści też nie, bo czuli się dobrze. Oczywiście był element wstydu, czuli się inni. Myślę, że społeczeństwo zostało zaskoczone tym, że osoby homoseksualne wyszły manifestować swoją homoseksualność na ulicę. I myślę, że z tym ludzie mają problem. Teraz pytanie, czy uzasadniony. Ja się na ten temat nie chcę się wypowiadać, bo nie wiem - przyznał aktor.

Po przytoczeniu anegdoty z marszu równości w Belgii, który miał okazję obserwować, Cezary Pazura zakończył wątek o LGBT, podkreślając, że w pełni akceptuje osoby nieheteronormatywne.

Ponieważ ja nie widzę problemu, to mnie nie są potrzebne manifestacje, bo akceptuję osoby nieheteronormatywne. I oceniam człowieka po tym, jaki jest dla innych ludzi, dla zwierząt, dla świata, jaki jest w pracy, co sobą reprezentuje jako człowiek. A jego preferencje seksualne kompletnie mnie nie interesują - podsumował Pazura.

Co sądzicie na temat wypowiedzi Cezarego?

Zobacz także: CZY WARSZAWIACY TO CHAMY? *Q&A*
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(308)
LIROY
10 miesięcy temu
NARESZCIE KTOŚ MĄDRZE GADA !
Ala
10 miesięcy temu
Ma racje, zgadzam się totalnie
Liroy
10 miesięcy temu
Nareszcie ktoś mądrze gada
Aga
10 miesięcy temu
Mądrze powiedziane 👍
Ewelina
10 miesięcy temu
Mieliśmy na osiedlu takiego geja (lata 90), wielki facet, miał motocykl. Był policjantem. Był bardzo męski, nawet pamietam mojej mamy koleżanki się w nim podkochiwały. Chodził w skórach. Mama mimo ze sie śmiała trochę z tata z niego to zawsze miło rozmawiali. Kiedyś pobili go jak wracał ze stacji benzynowej. Właśnie dlatego ze był gejem. Wrócił do domu, na klatce było pełno krwi. Rano jak wychodziliśmy do szkoły, mama zobaczyła krew , na jego drzwiach tez była. Kazała mi iść do mieszkania. Pan A. Umarł w swoim mieszkaniu w łazience, z ręcznikiem w krwi. Za to ze kochał innego mężczyznę.
Najnowsze komentarze (308)
Bdbxbx
10 miesięcy temu
Nie zgodzę się z nim, samo słowo gej czy lesbijka było uważane za obelgę i już to wiele mówi. Teraz się to zmieniło ale dużo czasu upłynęło. Ale oczywiście on problemu nie widział bo jego bezpośrednio ten problem nie dotyczył. Jedno co trzeba przyznać, że o ile mi wiadomo, to homoseksualizm nie był karany więzieniem tak jak np jeszcze do niedawna w UK.
Yas
10 miesięcy temu
4. Przedmiotowe korzyści: Niektórzy ludzie mogą wydawać się przeciwni równości z powodu korzyści, jakie sami czerpią z istniejącej nierówności. Dla nich zmiana równości może oznaczać utratę przywilejów lub zmianę status quo, co może prowadzić do oporu i niezrozumienia.
Asd
10 miesięcy temu
Sami homo robią sobie problemy. powinni zrobić parade równości gdzie wszyscy homo poprzebierają się za lekarzy, adwokatów, kucharzy, drogowców itp zeby pokazali ze to są normalni ludzie z którymi na codzień wszyscy się mijamy idąc np. do pracy. ALE NIE NIE NIE trzeba się poprzebierać za baby w sukienkach, pokazać się wmajtkach i robić wioche i bo myślą że są wyjątkowi... nie w Polsce
Bingo
10 miesięcy temu
Popieram jego wypowiedź. Też tak myślę.
JestemNikim
10 miesięcy temu
tiaa. Piękny jest ten świat... Nie ma co skupiać się na gospodarce, rozwijaniu pracowników, uczenia np. ciężkiej pracy. Lepiej niech się ludzie zastanawiają czy są chłopcami czy dziewczynkami a może ślub z kotwicą?
Lolou
10 miesięcy temu
Za komuny homoseksualiści na ulicy spotykali się z agresją wobec nich, więc tuż po roku 89 nadal bywało podobnie, bo trochę trwa zanim zmiany zobaczy się i odczuje na co dzień, bezpośrednio. Wszystko się wtedy przeobraziło, ludzka mentalność także. Wszyscy uczyliśmy się dopiero nowego życia w innej rzeczywistosci. Do tego są to trudne sprawy, intymne, dotyczące seksualności, więc nie każdy ma siłę wyjść z tym do innych, dokonać coming outu, walczyć nie tylko o siebie, ale i o dobrą innych.
p...
10 miesięcy temu
Zgadzam się.
Sri
10 miesięcy temu
Brawo Cezary nie dajmy sobie prać mózgów przez tą uprzywilejowaną zgraję...
40 latek
10 miesięcy temu
Oczywiście, że ma rację.
majka
10 miesięcy temu
Jedni powiedzą Tak , drudzy powiedzą Nie i obie te grupy mają rację,..poniewaz mają takie prawo swego zdania.....a ja powiem ja tych spraw nie rozumiem.
brawo
10 miesięcy temu
jak zwykle Pan Cezary powiedział w punkt! Uwielbiam Pana Panie Cezary!!!! <3
Pkp
10 miesięcy temu
Sponsor
gosc
10 miesięcy temu
czeresniak filozof
Monika
10 miesięcy temu
A skąd Pan Cezary wie czy geje w latach 90-tych byli prześladowani czy nie byli ???? Trzeba by się chyba gejów zapytać nie ??? Moim zdaniem byli prześladowani, musieli się bardzo ukrywać a świadomość i tolerancja jest teraz większa niż kiedyś.
...
Następna strona