Trwa ładowanie...
Przejdź na

Córka Bruce'a Willisa mówi, jakie były pierwsze objawy jego choroby: "Od lat wiedziałam, że coś jest nie tak"

30
Podziel się:

Jakiś czas temu rodzina Bruce'a Willisa wydała oświadczenie o jego stanie zdrowia. U aktora zdiagnozowano demencję czołowo-skroniową. Jego bliscy nie ukrywali, że diagnoza była dla nich bardzo bolesna. Teraz jedna z jego córek wypowiedziała się na temat pierwszych oznak jego choroby.

Córka Bruce'a Willisa mówi, jakie były pierwsze objawy jego choroby: "Od lat wiedziałam, że coś jest nie tak"
Tallulah Willis i Bruce Willis (FORUM)

Bruce Willis w 2022 roku usłyszał diagnozę afazji. Od tamtej pory jego stan stale się pogarszał. Niedawno jego rodzina wydała oświadczenie, w którym wyznała, że aktor cierpi na demencję czołowo-skroniową. Po usłyszeniu diagnozy Bruce wycofał się z życia publicznego. Obecnie opiekują się nim specjaliści i najbliżsi.

Bruce Willis cierpi na demencję

Jakiś czas temu rodzina Bruce'a, w tym jego żona Emma, była żona Demi Moore i trzy córki: Rumer Glenn, Scout LaRue i Tallulah Belle, przekazała wieści o stanie zdrowia aktora. Bruce cierpi na demencję czołowo-skroniową i jest to niestety nieuleczalne schorzenie. Rodzina aktora bardzo go wspiera i ma nadzieję, że jego przypadek pomoże w diagnozowaniu innych:

Obecnie nie istnieją żadne metody leczenia tej choroby, ale mamy nadzieję, że w najbliższych latach się to zmieni. W miarę postępu choroby Bruce'a mamy nadzieję skupić uwagę mediów na tej chorobie i zwiększyć świadomość społeczną wokół niej - wyznała rodzina poprzez stronę The Association for Frontotemporal Degeneration.

Jak się okazuje, choroba Bruce'a nie zaczęła się nagle. Jedna z córek aktora Tallulah w felietonie dla "Vogue" opisała pierwsze oznaki choroby ojca:

Wiedziałam, że coś jest nie tak, od lat. Zaczęło się od niedosłuchu, nie reagował na pytania. Żartowaliśmy z tego, mówiąc, że to słynne "hollywoodzkie uszkodzenie słuchu". "Mów głośniej! "Szklana Pułapka" uszkodziła tacie słuch!" - mówiliśmy. Z czasem ten problem się pogłębił.

Tallulah jest córką aktora z jego poprzedniego związku z Demi Moore. Kobieta wyznała, że gdy zaczęły się jego problemy zdrowotne, to aktor budował szczęście w nowej rodzinie. Te momenty były dla Tallulah trudne:

Miał dwójkę dzieci z moją macochą Emmą, myślałam, że stracił mną zainteresowanie. Myślałam, że dla matki nie jestem wystarczająco ładna, a dla ojca - wystarczająco interesująca. Nie mogłam być dalej od prawdy - wyznała Tallulah w felietonie.

Tallulah podzieliła się także najnowszymi informacjami na temat stanu zdrowia swojego ojca. Demencja powoduje stopniową zmianę w świadomości i utratę pamięci. Bruce ma trudności w rozpoznaniu bliskich osób. Jego córka wyznała także, że ją wciąż pamięta, jest w dobrym stanie fizycznym i nie potrzebuje pomocy przy poruszaniu się.

Emma Heming Willis opiekuje się mężem i śledzi badania nad lekarstwem na nieuleczalną jak dotąd demencję. Niestety, jedna z dość obiecujących terapii zakończyła się niepowodzeniem, o czym Emma poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Najbliżsi przygotowują się już na moment, kiedy Bruce całkiem przestanie ich rozpoznawać.

Wygląda na to, że rodzina w obliczu choroby trzyma się razem. Tallulah w felietonie wspomniała także, że stara się gromadzić pamiątki związane z ojcem. Nagrywa jego wypowiedzi, zapisuje krótkie nagrania i robi mu zdjęcia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(30)
Joanna
4 miesiące temu
I pamiętajmy ludzi za ich cale życie a nie to na końcu kiedy są bezradni i odarci z godności.Tata moj profesor mądry na koniec był w pieluchach i nie wiedział ile ma lat i jak ma na imię.Jest rodzina która stoi na sraży i ma pilnować przed wszelkimu atakami drwin i lekceważenia.
Zuza
4 miesiące temu
Dwmencja to choroba umyslu, zanik kory mozgowej, nieodwracalne zmiany w mozgu. Osoba coraz gorzej funkcjonuje. Z czasem rodzina sobie nie radzi. W przypadku tej rodziny, kady jest na tyle ze moze byc 10 opiekunek a oni beda bohaterami. Prawda realna w nirmalnych domach jest taka, ze kts decydujac sie opiekowac taka osobą musi zapomniec o swoim zyciu. Czyli odklada swoje zycie na bok aby zajac sie pielegnacją osoby ktorej zostalo juz tylko cialo, mentalnie chorego nie ma, bo nie ma jego swiadomosci.
Gość
4 miesiące temu
Przeświadczenie, że nie jest wystarczająco ładna dla matki i wystarczająco inteligentna dla ojca chyba świadczy o tym, jakie było życie tych dziewczynek w domu znanych rodziców.
Jadwiga
4 miesiące temu
nie chcę aby moje dzieci zmieniały mi kiedys pieluchy. Chcę żeby mnie pamietali spokojna i wesołą, taka jaka jestem. Gdybym miala demencję nie wolno im zajmować się mną w domu. O moją godność mogą walczyć oddając mnie do sprawdzonego domu opieki, tam mnie odwiedzać. Może nawet i zabierać na weekend jeżeli sobie życzą, i jeżeli ja będę jeszcze na tyle świadoma że odczuję jakąkolwiek radość z tego. Nalezy o takich rzeczach mowić bedac swiadomą osoba aby w przyszlosci nie mieli dylematow, nie wysluchiwali od ciotek sasiadek glupot, tylko z gory powiedzieli, ze Mama sobie zyczyla tak. Dla pewnosci rozpowiadam o tym wszystkim
Przykre
4 miesiące temu
Kiedyś wspomniałam mężowi że może mieć demencję, o mało nie udusił.
Najnowsze komentarze (30)
XYZ
3 miesiące temu
Ależ ta Demi ciągle ładna. Szkoda, ze zadna z córek nie odziedziczyla jej urody.
Magda
4 miesiące temu
Jakież nieładne oni mają te córki!
Ola
4 miesiące temu
Nie oddawajcie chorych z demencja czy altzheimerem do domow opieki jeśli macie możliwość zapewnienia opieki im w domu. Tam tylko szybciej odejdą. Przy tych chorobach przebywanie w znajomym środowisku jest najlepsze. Przeniesienie powoduje ogromny lęk, bo nic nie jest znajome i chory nie wie gdzie jest i dlaczego niczego nie zna. To wzmaga agresję, przyspiesza postep choroby. W domach opieki są zaspakajane tylko podstawowe potrzeby. Tam nikt nie ma czasu na spędzanie czasu z chorymi poza podawaniem posiłków, karmieniem, zmiana pieluch, podawaniem leków. Osoby które mogłyby chodzić i robić różne rzeczy z asystą, są tego pozbawiane. Choroby neurodegeneracyjne mają oczywiście różny przebieg ale jedno jest pewne, przebywanie wśród osób i rzeczy znanych, daje poczucie bezpieczeństwa. Nawet jak chory juz nie potrafi się z nami komunikować, to przecież czuje, widzi i czasem rozpoznaje, tylko my o tym nie wiemy. Jeśli tylko możecie zapewnić opiekę w domu to starajcie się to robić. Za domy opieki tez się płaci a nie ma tam osoby dedykowanej dla Waszego bliskiego.
Bell
4 miesiące temu
Bruce, i tak Cię kochamy.
Elli
4 miesiące temu
Straszna choroba...Boże chroń mnie od takiego nieszczęścia.
;P;P
4 miesiące temu
Nowa żona jest odważna że zdecydowała się na dzieci z nim, patrząc jak wyglądają jego dorosłe córki w życiu bym nie zaszła w ciążę ;)
Vollany
4 miesiące temu
Tallulah ma straszne kompleksy od dziecka. Teraz stara się część uwagi skierować na siebie, zanim Bruce umrze! Smutne!
Mija
4 miesiące temu
Każdy z nas kiedyś będzie stary, młodość to tylko chwila
szczesciara
4 miesiące temu
to się zaczęło po antybiotykoterapii jednocześnie wypadły mu włosy zapewne nie wchłania także żelaza.Wieloletnie deficyty powodują choroby przewlekle a mykotoksyny uszkadzają nerwy.Przez 5 lat musiałam szukać lekarstwa na moja chorobę. Przypadek Bruce'a tylko potwierdza ze nawet mając duże zasoby finansowe nie masz gwarancji. na wyleczenie jeśli nie masz szczęścia do lekarzy. Ja wydałam 30 tyś euro ale się udało i znowu mogę chodzić
Stały gość
4 miesiące temu
PUDELKU i WP, przeginacie już z tą ilością reklam -nie da się artykułu przeczytać, bo z dołu i z góry wyskakują reklamy...to już jest lekka przesada, wystarczą wam reklamy w połowie każdego artykułu..
Dora
4 miesiące temu
Starość jest straszna
Biedna ta Emm...
4 miesiące temu
Nie dość, ze jej mąż i ojciec małych dzieci ma demencję to jeszcze była żona ciagle tam krąży i dorosłe atencjuszki skupiają wszystko na swoich cierpieniach
Ola
4 miesiące temu
Dla mnie zawsze pozostanie niezapomnianym Johnym McClane w białym ubrudzonym podkoszulku, szkoda że już nic zagra żadnej roli...
Niestety
4 miesiące temu
Dziedziczna choroba.Corki i wnuki mogą być w przyszłości chore