Trwa ładowanie...
Paww
|

Dariusz Krupa, Beata Kozidrak i Piotr Najsztub. Oto celebryci, którzy usłyszeli ŁAGODNE WYROKI za jazdę lub awantury po alkoholu (ZDJĘCIA)

138
Podziel się:
138
Podziel się:

Zobaczcie, jak wymiar sprawiedliwości potraktował osoby z pierwszych stron gazet za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda po pijanemu.

1
 / 13
Dariusz Krupa, Beata Kozidrak i Piotr Najsztub. Oto celebryci, którzy usłyszeli ŁAGODNE WYROKI za jazdę lub awantury po alkoholu (ZDJĘCIA)
Dariusz Krupa, Beata Kozidrak i Piotr Najsztub. Oto celebryci, którzy usłyszeli ŁAGODNE WYROKI za jazdę lub awantury po alkoholu (ZDJĘCIA)
Dariusz Krupa, Beata Kozidrak i Piotr Najsztub. Oni zostali skazani na bardzo niskie wyroki (ZDJĘCIA) (AKPA)
0
0

Wydawałoby się, że liczne kampanie uświadamiające społeczeństwo o niebezpieczeństwie związanym z piciem alkoholu i prowadzeniem auta

"pod wpływem" pomogą zmniejszyć liczbę pijanych kierowców za kółkiem. Niestety na polskich drogach wciąż nie brakuje pozbawionych wyobraźni osób, które po kilku lampkach wina lub innego mocnego alkoholu wsiadają do auta.

Lekkomyślnych kierowców nie odstraszają również konsekwencje. Przypomnijmy, że karami za jazdę w stanie po użyciu alkoholu jest grzywna od 2,5 do 30 tysięcy złotych lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz przyznanie 10 punktów karnych.

Surowsze kary obowiązują za jazdę w stanie nietrzeźwości, czyli w przypadku stężenia wyższego niż 0,5 promila alkoholu we krwi. Oskarżonym grozi wówczas grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia. Zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat oraz kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Za kółko pod wpływem alkoholu wsiadają również gwiazdy. Ostatnie wyczyny Beaty Kozidrak kolejny raz rozpoczęły dyskusję o adekwatności wyroku do popełnionego przestępstwa. Zobaczcie, jak wymiar sprawiedliwości potraktował osoby z pierwszych stron gazet za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda po pijanemu.

Zobacz także: Wyciek rozmów Cichopek i Kurzajewskiego i kontrowersyjna premiera „365 dni: Ten dzień”
2
 / 13
Beata Kozidrak

We wrześniu ubiegłego roku mediami wstrząsnęła informacja o pijackim rajdzie polskiej piosenkarki ulicami Warszawy. Na jaw wyszło, że za kierownicą znajdowała się Beata Kozidrak, która prowadziła pojazd, mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Skandal mocno odbił się na wizerunku piosenkarki. W tym tygodniu celebrytka usłyszała wyrok w tej sprawie. Sąd wymierzył Kozidrak karę pieniężną o łącznej wysokości 70 tysięcy złotych oraz zakazał jej prowadzenia pojazdów przez pięć lat. Piosenkarka ma również pokryć koszty postępowania. Nie zasądzono jej prac społecznych ani tym bardziej kary ograniczenia wolności, ponieważ sąd znalazł wiele okoliczności łagodzących.

3
 / 13
Dariusz Krupa

W lipcu 2014 roku roku Dariusz Krupa śmiertelnie potrącił na pasach 63-letnią kobietę. Producent muzyczny był wówczas pod wpływem narkotyków. Po trzech latach były mąż Edyty Górniak usłyszał prawomocny wyrok - został skazany na karę sześciu lat pozbawienia wolności. Za dobre sprawowanie Krupa został wcześniej wypuszczony z więzienia.

4
 / 13
Piotr Najsztub

Piotr Najsztub w 2017 roku potrącił potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Prawomocny wyrok w sprawie zapadł dwa lata po zdarzeniu. Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił dziennikarza. Przypomnijmy, że Najsztub był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Biegli ustalili, że dziennikarz prowadził samochód w ciężkich warunkach pogodowych i jechał z prędkością, która nie przekraczała 25 km/h.

5
 / 13
Katarzyna Figura

Katarzyna Figura już dwukrotnie wsiadła za kółko, będąc pod wpływem alkoholu. Za pierwszym razem w 2008 roku w drodze na próbę do teatru wykryto u niej wtedy 0,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W 2012 roku została zatrzymana w Stanach Zjednoczonych. W czasie kontroli policyjnej na miejscu pasażera siedziała jej córka. Katarzynę Figurę, która znajdowała się pod wpływem alkoholu, ukarano wówczas odebraniem prawa jazdy.

6
 / 13
Rafał Maserak

Wy psy, ja wam pokażę pierdo*one pały i skurwi*le, nie wiecie z kim zadarliście - krzyczał w 2014 roku Rafał Maserak. Do jego obezwładnienia został użyty gaz, a we krwi celebryty ponad 0,5 promila alkoholu.

Tancerz za wszczęcie awantury w centrum Torunia, znieważenie sąsiadów i funkcjonariuszy policji dostał wyrok 120 godzin prac społecznych. Musiał też pokryć koszty sądowe w wysokości 210 złotych.

7
 / 13
Joanna Liszowska

W 2014 roku Joanna Liszowska wsiadła do samochodu, mając we krwi 1,2 promila alkoholu. Jej przejażdżka skończyła się wypadkiem, w której na szczęście nikt nie ucierpiał. Aktorka została skazana na pięć miesięcy prac społecznych, w wymiarze 30 godzin na miesiąc. Oprócz tego zapłaciła grzywnę w wysokości 7 tysięcy złotych, przeznaczoną na cel społeczny. Liszowska otrzymała również zakaz prowadzenia samochodu przez dwa lata.

8
 / 13
Tomasz Stockinger

W 2009 roku Tomasz Stockinger wsiadł nietrzeźwy za kółko, mając 2,3 promila alkoholu. Gwiazdor "Klanu" spowodował wypadek, a po całym zajściu postanowił oddalić się z miejsca zdarzenia. Policja zatrzymała go dopiero 12 kilometrów dalej na przygotowanej dla niego blokadzie drogi. Aktor usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Stockinger stracił również prawo jazdy na dwa lata i musiał zapłacić 10 tysięcy złotych grzywny.

9
 / 13
Ilona Felicjańska

Ilona Felicjańska przyznała się do winy i dobrowolnie poddała się karze. Modelka w 2010 roku wsiadła do auta pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Felicjańska została zabrana na izbę wytrzeźwień. Celebrytka została skazana na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i karę finansową. Została też pozbawiona prawa jazdy.

10
 / 13
Borys Szyc

W 2008 roku Borys Szyc stracił prawo jazdy na dwa lata za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Aktor miał wówczas 0,7 promila alkoholu we krwi.

11
 / 13
Ewa Farna

Ewa Farna w maju 2012 roku spowodowała wypadek, a jej auto nadawała się do kasacji. Alkomat wykazał wówczas obecność alkoholu we krwi u piosenkarki. Farna została ukarana utratą prawa jazdy oraz grzywną w wysokości 35 tysięcy koron, czyli niecałych 6 tysięcy złotych.

12
 / 13
Renata Dancewicz

W 2013 roku Renata Dancewicz została zatrzymana przez policję. Okazało się, że prowadziła auto pod wpływem alkoholu. Aktorka miała 0,4 promila alkoholu we krwi. Ukarano ją pozbawieniem prawa jazdy na sześć miesięcy.

13
 / 13
Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski w 2015 roku usłyszał wyrok za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Aktor został zatrzymany przez policję pod Warszawą, mając 0,9 promila alkoholu we krwi. Za przestępstwo został skazany na 10 tysięcy kary oraz pozbawiony prawa jazdy na trzy lata.

KOMENTARZE
(138)
Śzok
rok temu
Krupa zabił kobietę byl naćpany... powinien dostać dożywocie
Meg
rok temu
Wolne sądy hehe
Jajaj
rok temu
Krupa to jakieś przegięcie. Jak naćpany facet prowadzący pod wpływem zabijający człowieka na pasach dostaje 6 lat (!!!???) Wtf, aż takie znajomosci? Koszmar dla Rodziny.
Twój nick
rok temu
I kto mi powie, że polskie sądownictwo nie potrzebuje reformy?? Reka rękę myje. Prawo jest dla zwykłych ludzi.
Cyrk
rok temu
6 lat za zabicie 😂😂
Najnowsze komentarze (138)
Gosć
rok temu
Celebryci?????????????????????Jak można zgodzic sie z tym co zrobili i jeszcze nazywac ich ,,celebrytami"""!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ich miejsce powinno być .........
Julita
rok temu
Bezkarni % celebryci !💀💀💀
80+
rok temu
Czym innym jest spowodowanie wypadku, czym innym złamanie przepisów.Chociaż wszystkie te czyny są naganne nie można wszystkich "wrzucać do jednego worka".
Kaśka
rok temu
Ale jakos lydziom nie przeszkadza jak rzadowe elyty okradaja obywateli. Rozliczyliscie politykow z pijanskich rajdów, nie glosujecie na nich. A tutaj takie raptem zgorszenie.
Miki
rok temu
A opuchnięta od alkoholu i zionąca woda żona Kalisza, która wiozła małe dziecko? Kalisz Wam płaci, abyście o tym jie pisali?
Grzywna
rok temu
Kara więzienia LUB grzywna . 70 tysięcy i utrata dobrego wizerunku wydaje mi się ze to nie jest mało . Potępiam jazdę po alkoholu ale TO JAK SZCZUJECIE ludzi na siebie to zaczyna robić się portal stalkerski !!!!!
Ann
rok temu
Ale porównanie . 0.22 promila do ponad 2 .
Halo
rok temu
Krupa i jego wyrok, oczywisicie, zenada. Ale większość, sorry. Żyje w Stanach, w większości z nich dopuszczalne jest 0,8 i szczerze uważam, ze raczej to ok. Umówmy się, ktoś, kto ma we krwi 0,2 nie jest pijany. Nie stwarza, żadnego zagrożenia. Przy takim limicie możesz wypić lampkę wina do kolacji, czy piwo do burgera i wrócić do domu własnym samochodem nadal nie ryzykując zycia swojego i innych. Ok ktoś kto ma 1,2 jest dla mnie potencjalnym morderca ale 0,4?
Gość
rok temu
Fakt jest taki,że Królikowskiemu wszystko wypominacie za każdym razem a o niektórych artystach,którzy mają więcej za uszami siedzicie cicho. Figura została dwa razy zlapana na gorącym uczynku i to jeszcze z córką w samochodzie, Najsztub brak słów. Nawet Krupa coś odsiedział a ten chodzi wolno. Maserak- to już właściwie taka pewność,że nic nie mogą mu zrobić,bo jest osobą publiczną. Stockinger- ucieczka z miejsca wypadku.
Gość
rok temu
Fakt jest taki,że Królikowskiemu wszystko wypominacie za każdym razem a o niektórych artystach,którzy mają więcej za uszami siedzicie cicho. Figura została dwa razy zlapana na gorącym uczynku i to jeszcze z córką w samochodzie, Najsztub brak słów. Nawet Krupa coś odsiedział a ten chodzi wolno. Maserak- to już właściwie taka pewność,że nic nie mogą mu zrobić,bo jest osobą publiczną. Stockinger- ucieczka z miejsca wypadku.
Gość
rok temu
Krupa przynajmniej dostał jakiś wyrok a Najsztub został uniewinniony. Stanowczo za niskie są te kary.
bankowiec
rok temu
Gdyby sędzia ukarał Najsztuba, to sam poszedłby siedzieć za antysemityzm
Hehe
rok temu
Ci kolesie kolesiów w Brukseli walczą o praworządność w Polsce.
Reforma
rok temu
Kolesiostwo à la #wolnesądy. Kumple kumplom pomogą a ręka rękę myje.
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

TOTALNIE ODMIENIONA Danuta Martyniuk robi furorę na pokazie mody! Metamorfoza na plus? (ZDJĘCIA)

Danuta Martyniuk coraz śmielej podbija show-biznes. Ostatnio żona "króla disco polo" brylowała na pokazie mody polskiej projektantki. Pozowała nie tylko na okolicznościowej ściance, ale też na wybiegu. Ma zadatki na modelkę?
9.

Uma Thurman, Ivonne Strahowsky, Scarlett Johansson... Te gwiazdy mają POLSKIE korzenie! Wiedzieliście? (ZDJĘCIA)

W światowym show biznesie znajdziemy wiele sławnych osób, których przodkowie urodzili się w kraju nad Wisłą. Niektóre gwiazdy z polskimi korzeniami potrafią mówić po polsku i z dumą opowiadają w wywiadach o swoim pochodzeniu.
8.

Kourtney Kardashian wyprawiła BAJKOWE baby shower. Było NA BOGATO: tort z myszką Miki, łódź wypełniona szampanem... (ZDJĘCIA)

Kourtney Kardashian i Travis Barker, wkrótce powitają na świecie pierwsze wspólne dziecko. Zgodnie z obowiązującymi trendami również oni zorganizowali wyjątkowe przyjęcie celebrujące zbliżające się narodziny pociechy. Oczywiście, jak bywa w zwyczaju u Kardashianów — było na bogato!!
7.

Tłum celebrytów WDZIĘCZY się na gali: Dominika Gwit, Jacek Borkowski z ukochaną, Sylwia Bomba... (ZDJĘCIA)

Tłum gwiazd rywalizował w konkursie o tytuł Businesswomen Awards. Gala zgromadziła całą plejadę znanych osobistości ze świata mediów i biznesu. Zobaczcie, kto zaszczycił swoją obecnością!
6.

50-letnia Kate Beckinsale w stroju meduzy zakrywa POZBAWIONĄ BOTOKSU (?) twarz na gali w Los Angeles (ZDJĘCIA)

Kate Beckinsale może pochwalić się aparycją, której pozazdrościć mogłaby jej niejedna dwudziestoparolatka. W czwartek aktorka odsłoniła swoje wdzięki w oryginalnej kreacji, która upodobniła ją do galaretowatego żyjątka morskiego.
5.

Gwiazdy disco polo uwielbiają pławić się w luksusach. Ich samochody warte są FORTUNĘ (ZDJĘCIA)

Muzyka disco polo od wielu lat święci triumfy na imprezach, weselach oraz w licznych stacjach telewizyjnych i rozgłośniach radiowych. Najpopularniejsi przedstawiciele tej muzyki to już milionerzy, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na wystawne życie i zakup drogich gadżetów. Zasobność ich portfeli widać m.in. po wyborze aut, jakimi poruszają się na co dzień.
4.

Ewa Farna uczęszczała na prawo, Rodowicz na AWF, a Cleo jest architektką krajobrazu. Na jakich kierunkach studiowali polscy artyści? (ZDJĘCIA)

Robią karierę muzyczną, mają rzesze fanów i niezliczone koncerty na koncie, ale co robili zanim zostali gwiazdami muzyki? Specjalnie dla Was postanowiliśmy sprawdzić, jakie kierunki studiowali polscy piosenkarze i piosenkarki.
3.

Modelka, mecenaska sztuki, właścicielka hotelu... Kim są żony i partnerki polskich milionerów? (ZDJĘCIA)

Żony najbogatszych Polaków najczęściej nie są tylko wizytówkami swoich mężów, a prowadzą własne mniejsze lub większe biznesy. Zobaczcie, czym na co dzień zajmują się kobiety milionerów.
2.

Młodsza o 17 lat Amal bryluje u boku posągowego George'a Clooneya na gali charytatywnej w Nowym Jorku. Zjawiskowi? (ZDJĘCIA)

George Clooney i Amal Clooney zadali szyku podczas gali rozdania nagród Albie. Wydarzenie jest organizowane przez fundację aktora i honoruje "odważnych obrońców sprawiedliwości, którzy są narażeni na wielkie ryzyko za to, co robią." Inicjatorzy imprezy prezentowali się imponująco.
1.

Gwiazdy stawiły się na premierze "Bez retuszu": Dawno niewidziana Czartoryska, Foremniak w garniturze, odważna Gałązka (ZDJĘCIA)

Ewa Ewart stworzyła film dokumentalny poświęcony nowotworowi piersi. Na premierę obrazu przybyło kilka znanych i lubianych, m.in. Małgorzata Foremniak, Paulina Gałązka czy Anna Czartoryska. Która wypadła najlepiej?