Trwa ładowanie...
Paww
|

Dariusz Krupa, Beata Kozidrak i Piotr Najsztub. Oto celebryci, którzy usłyszeli ŁAGODNE WYROKI za jazdę lub awantury po alkoholu (ZDJĘCIA)

138
Podziel się:
138
Podziel się:

Zobaczcie, jak wymiar sprawiedliwości potraktował osoby z pierwszych stron gazet za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda po pijanemu.

1
 / 13
Dariusz Krupa, Beata Kozidrak i Piotr Najsztub. Oto celebryci, którzy usłyszeli ŁAGODNE WYROKI za jazdę lub awantury po alkoholu (ZDJĘCIA)
Dariusz Krupa, Beata Kozidrak i Piotr Najsztub. Oto celebryci, którzy usłyszeli ŁAGODNE WYROKI za jazdę lub awantury po alkoholu (ZDJĘCIA)
Dariusz Krupa, Beata Kozidrak i Piotr Najsztub. Oni zostali skazani na bardzo niskie wyroki (ZDJĘCIA) (AKPA)
0
0

Wydawałoby się, że liczne kampanie uświadamiające społeczeństwo o niebezpieczeństwie związanym z piciem alkoholu i prowadzeniem auta

"pod wpływem" pomogą zmniejszyć liczbę pijanych kierowców za kółkiem. Niestety na polskich drogach wciąż nie brakuje pozbawionych wyobraźni osób, które po kilku lampkach wina lub innego mocnego alkoholu wsiadają do auta.

Lekkomyślnych kierowców nie odstraszają również konsekwencje. Przypomnijmy, że karami za jazdę w stanie po użyciu alkoholu jest grzywna od 2,5 do 30 tysięcy złotych lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz przyznanie 10 punktów karnych.

Surowsze kary obowiązują za jazdę w stanie nietrzeźwości, czyli w przypadku stężenia wyższego niż 0,5 promila alkoholu we krwi. Oskarżonym grozi wówczas grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia. Zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat oraz kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Za kółko pod wpływem alkoholu wsiadają również gwiazdy. Ostatnie wyczyny Beaty Kozidrak kolejny raz rozpoczęły dyskusję o adekwatności wyroku do popełnionego przestępstwa. Zobaczcie, jak wymiar sprawiedliwości potraktował osoby z pierwszych stron gazet za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda po pijanemu.

Zobacz także: Wyciek rozmów Cichopek i Kurzajewskiego i kontrowersyjna premiera „365 dni: Ten dzień”
2
 / 13
Beata Kozidrak

We wrześniu ubiegłego roku mediami wstrząsnęła informacja o pijackim rajdzie polskiej piosenkarki ulicami Warszawy. Na jaw wyszło, że za kierownicą znajdowała się Beata Kozidrak, która prowadziła pojazd, mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Skandal mocno odbił się na wizerunku piosenkarki. W tym tygodniu celebrytka usłyszała wyrok w tej sprawie. Sąd wymierzył Kozidrak karę pieniężną o łącznej wysokości 70 tysięcy złotych oraz zakazał jej prowadzenia pojazdów przez pięć lat. Piosenkarka ma również pokryć koszty postępowania. Nie zasądzono jej prac społecznych ani tym bardziej kary ograniczenia wolności, ponieważ sąd znalazł wiele okoliczności łagodzących.

3
 / 13
Dariusz Krupa

W lipcu 2014 roku roku Dariusz Krupa śmiertelnie potrącił na pasach 63-letnią kobietę. Producent muzyczny był wówczas pod wpływem narkotyków. Po trzech latach były mąż Edyty Górniak usłyszał prawomocny wyrok - został skazany na karę sześciu lat pozbawienia wolności. Za dobre sprawowanie Krupa został wcześniej wypuszczony z więzienia.

4
 / 13
Piotr Najsztub

Piotr Najsztub w 2017 roku potrącił potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Prawomocny wyrok w sprawie zapadł dwa lata po zdarzeniu. Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił dziennikarza. Przypomnijmy, że Najsztub był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Biegli ustalili, że dziennikarz prowadził samochód w ciężkich warunkach pogodowych i jechał z prędkością, która nie przekraczała 25 km/h.

5
 / 13
Katarzyna Figura

Katarzyna Figura już dwukrotnie wsiadła za kółko, będąc pod wpływem alkoholu. Za pierwszym razem w 2008 roku w drodze na próbę do teatru wykryto u niej wtedy 0,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W 2012 roku została zatrzymana w Stanach Zjednoczonych. W czasie kontroli policyjnej na miejscu pasażera siedziała jej córka. Katarzynę Figurę, która znajdowała się pod wpływem alkoholu, ukarano wówczas odebraniem prawa jazdy.

6
 / 13
Rafał Maserak

Wy psy, ja wam pokażę pierdo*one pały i skurwi*le, nie wiecie z kim zadarliście - krzyczał w 2014 roku Rafał Maserak. Do jego obezwładnienia został użyty gaz, a we krwi celebryty ponad 0,5 promila alkoholu.

Tancerz za wszczęcie awantury w centrum Torunia, znieważenie sąsiadów i funkcjonariuszy policji dostał wyrok 120 godzin prac społecznych. Musiał też pokryć koszty sądowe w wysokości 210 złotych.

7
 / 13
Joanna Liszowska

W 2014 roku Joanna Liszowska wsiadła do samochodu, mając we krwi 1,2 promila alkoholu. Jej przejażdżka skończyła się wypadkiem, w której na szczęście nikt nie ucierpiał. Aktorka została skazana na pięć miesięcy prac społecznych, w wymiarze 30 godzin na miesiąc. Oprócz tego zapłaciła grzywnę w wysokości 7 tysięcy złotych, przeznaczoną na cel społeczny. Liszowska otrzymała również zakaz prowadzenia samochodu przez dwa lata.

8
 / 13
Tomasz Stockinger

W 2009 roku Tomasz Stockinger wsiadł nietrzeźwy za kółko, mając 2,3 promila alkoholu. Gwiazdor "Klanu" spowodował wypadek, a po całym zajściu postanowił oddalić się z miejsca zdarzenia. Policja zatrzymała go dopiero 12 kilometrów dalej na przygotowanej dla niego blokadzie drogi. Aktor usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Stockinger stracił również prawo jazdy na dwa lata i musiał zapłacić 10 tysięcy złotych grzywny.

9
 / 13
Ilona Felicjańska

Ilona Felicjańska przyznała się do winy i dobrowolnie poddała się karze. Modelka w 2010 roku wsiadła do auta pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Felicjańska została zabrana na izbę wytrzeźwień. Celebrytka została skazana na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i karę finansową. Została też pozbawiona prawa jazdy.

10
 / 13
Borys Szyc

W 2008 roku Borys Szyc stracił prawo jazdy na dwa lata za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Aktor miał wówczas 0,7 promila alkoholu we krwi.

11
 / 13
Ewa Farna

Ewa Farna w maju 2012 roku spowodowała wypadek, a jej auto nadawała się do kasacji. Alkomat wykazał wówczas obecność alkoholu we krwi u piosenkarki. Farna została ukarana utratą prawa jazdy oraz grzywną w wysokości 35 tysięcy koron, czyli niecałych 6 tysięcy złotych.

12
 / 13
Renata Dancewicz

W 2013 roku Renata Dancewicz została zatrzymana przez policję. Okazało się, że prowadziła auto pod wpływem alkoholu. Aktorka miała 0,4 promila alkoholu we krwi. Ukarano ją pozbawieniem prawa jazdy na sześć miesięcy.

13
 / 13
Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski w 2015 roku usłyszał wyrok za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Aktor został zatrzymany przez policję pod Warszawą, mając 0,9 promila alkoholu we krwi. Za przestępstwo został skazany na 10 tysięcy kary oraz pozbawiony prawa jazdy na trzy lata.

KOMENTARZE
(138)
Śzok
2 lata temu
Krupa zabił kobietę byl naćpany... powinien dostać dożywocie
Meg
2 lata temu
Wolne sądy hehe
Jajaj
2 lata temu
Krupa to jakieś przegięcie. Jak naćpany facet prowadzący pod wpływem zabijający człowieka na pasach dostaje 6 lat (!!!???) Wtf, aż takie znajomosci? Koszmar dla Rodziny.
Twój nick
2 lata temu
I kto mi powie, że polskie sądownictwo nie potrzebuje reformy?? Reka rękę myje. Prawo jest dla zwykłych ludzi.
Cyrk
2 lata temu
6 lat za zabicie 😂😂
Najnowsze komentarze (138)
Gosć
2 lata temu
Celebryci?????????????????????Jak można zgodzic sie z tym co zrobili i jeszcze nazywac ich ,,celebrytami"""!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ich miejsce powinno być .........
Julita
2 lata temu
Bezkarni % celebryci !💀💀💀
80+
2 lata temu
Czym innym jest spowodowanie wypadku, czym innym złamanie przepisów.Chociaż wszystkie te czyny są naganne nie można wszystkich "wrzucać do jednego worka".
Kaśka
2 lata temu
Ale jakos lydziom nie przeszkadza jak rzadowe elyty okradaja obywateli. Rozliczyliscie politykow z pijanskich rajdów, nie glosujecie na nich. A tutaj takie raptem zgorszenie.
Miki
2 lata temu
A opuchnięta od alkoholu i zionąca woda żona Kalisza, która wiozła małe dziecko? Kalisz Wam płaci, abyście o tym jie pisali?
Grzywna
2 lata temu
Kara więzienia LUB grzywna . 70 tysięcy i utrata dobrego wizerunku wydaje mi się ze to nie jest mało . Potępiam jazdę po alkoholu ale TO JAK SZCZUJECIE ludzi na siebie to zaczyna robić się portal stalkerski !!!!!
Ann
2 lata temu
Ale porównanie . 0.22 promila do ponad 2 .
Halo
2 lata temu
Krupa i jego wyrok, oczywisicie, zenada. Ale większość, sorry. Żyje w Stanach, w większości z nich dopuszczalne jest 0,8 i szczerze uważam, ze raczej to ok. Umówmy się, ktoś, kto ma we krwi 0,2 nie jest pijany. Nie stwarza, żadnego zagrożenia. Przy takim limicie możesz wypić lampkę wina do kolacji, czy piwo do burgera i wrócić do domu własnym samochodem nadal nie ryzykując zycia swojego i innych. Ok ktoś kto ma 1,2 jest dla mnie potencjalnym morderca ale 0,4?
Gość
2 lata temu
Fakt jest taki,że Królikowskiemu wszystko wypominacie za każdym razem a o niektórych artystach,którzy mają więcej za uszami siedzicie cicho. Figura została dwa razy zlapana na gorącym uczynku i to jeszcze z córką w samochodzie, Najsztub brak słów. Nawet Krupa coś odsiedział a ten chodzi wolno. Maserak- to już właściwie taka pewność,że nic nie mogą mu zrobić,bo jest osobą publiczną. Stockinger- ucieczka z miejsca wypadku.
Gość
2 lata temu
Fakt jest taki,że Królikowskiemu wszystko wypominacie za każdym razem a o niektórych artystach,którzy mają więcej za uszami siedzicie cicho. Figura została dwa razy zlapana na gorącym uczynku i to jeszcze z córką w samochodzie, Najsztub brak słów. Nawet Krupa coś odsiedział a ten chodzi wolno. Maserak- to już właściwie taka pewność,że nic nie mogą mu zrobić,bo jest osobą publiczną. Stockinger- ucieczka z miejsca wypadku.
Gość
2 lata temu
Krupa przynajmniej dostał jakiś wyrok a Najsztub został uniewinniony. Stanowczo za niskie są te kary.
bankowiec
2 lata temu
Gdyby sędzia ukarał Najsztuba, to sam poszedłby siedzieć za antysemityzm
Hehe
2 lata temu
Ci kolesie kolesiów w Brukseli walczą o praworządność w Polsce.
Reforma
2 lata temu
Kolesiostwo à la #wolnesądy. Kumple kumplom pomogą a ręka rękę myje.
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Euro 2024. ODPICOWANE brytyjskie WAGs dopingują ukochanych podczas meczu Anglia-Dania. Robią wrażenie? (ZDJĘCIA)

W czwartek wieczorem rozpoczął się mecz Anglia-Dania. Na trybunach we Frankfurcie nie zabrakło brytyjskich WAGs, które kibicowały ukochanym. Jak wypadły?
9.

Euro 2024. ROZEMOCJONOWANY książę William kibicował rodakom we Frankfurcie podczas meczu Anglia-Dania (ZDJĘCIA)

W czwartek we Frankfurcie odbył się mecz Anglia-Dania. Na stadionie nie zabrakło księcia Williama, który z szerokim uśmiechem na twarzy kibicował rodakom. Sami zobaczcie!
8.

ZASĘPIONA Kim Kardashian odsłania zgrabną sylwetkę w ODWAŻNEJ stylizacji. Robi wrażenie? (ZDJĘCIA)

Kim Kardashian odwiedziła swoich przyjaciół w Beverly Hills. Siedzący jej na ogonie paparazzi sfotografowali celebrytkę posyłającą w ich kierunku mętne spojrzenia. Gwiazda pochwaliła się nie tylko wyzywającą stylizacją, ale też świeżo rozjaśnionymi włosami.
7.

Monika Olejnik wyposażona w dwie LUKSUSOWE torebki zmierza na spotkanie z Ralphem Kaminskim. Na bogato? (ZDJĘCIA)

Monika Olejnik znów prezentuje swoje oryginalne wyczucie stylu. Tym razem dziennikarka wyposażona w dwie luksusowe torebki pojawiła się w centrum miasta, żeby spotkać się z Ralphem Kaminskim. Oczywiście gwiazdy mogły liczyć na towarzystwo paparazzi.
6.

18-letnia Suri Cruise olśniewa na balu maturalnym. Ciężko nie zauważyć podobieństwa do znanej mamy (ZDJĘCIA)

Aż trudno uwierzyć, że córka Katie Holmes i Toma Cruise'a jest już pełnoletnia. Paparazzi zaczaili się na 18-latkę podczas balu maturalnego, na którym zdecydowanie wyróżniała się z tłumu. Skóra zdjęta ze znanej mamy?
5.

Martyna Wojciechowska odpoczywa z koleżankami w kawiarni, po czym drepcze do swojego mercedesa za PÓŁ MILIONA (ZDJĘCIA)

Martyna Wojciechowska raczej nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu, jednak mimo napiętego grafiku znalazła moment na spotkanie z grupą znajomych. Lubująca się w czerni celebrytka tym razem pokusiła się na stylizację utrzymaną w jaśniejszych kolorach.
4.

Agata Duda w białym garniturze uczestniczy w obchodach Święta Służby Ochrony Państwa. Ładnie wyglądała? (ZDJĘCIA)

Agata Duda znów pojawiła się publicznie u boku męża. Tym razem pierwsza dama postawiła na bijącą po oczach biel. Klasa?
3.

Roznegliżowana Bianca Censori i Kanye West w stroju pszczelarza podbijają Paryż (ZDJĘCIA)

Kanye West zabrał ukochaną na pokaz mody do stolicy Francji. Para tradycyjnie zaprezentowała się w stylizacjach, obok których nie dało się przejść obojętnie. Fajnie się na nich patrzy?
2.

Michał Koterski harcuje z synkiem na sopockiej plaży. Wyeksponował OGROMNY tatuaż na brzuchu (ZDJĘCIA)

Michał Koterski przebywa obecnie w mekce celebrytów, za którą w okresie wakacyjnym uchodzi Sopot. Aktor dał się sfotografować podczas szaleństw na plaży z synem Frysiem. Marcela oddawała się w tym momencie relaksowi w hotelowym SPA.
1.

Małgorzata Socha ZASTAWIŁA bramę swoją furą i wybrała się na zakupy wyposażona w torebkę za ponad 16 tys. złotych (ZDJĘCIA)

Małgorzata Socha udowodniła, że przepisy ruchu drogowego nie są jej mocną stroną. Tym razem aktorka zastawiła swoim luksusowym samochodem bramę, aby móc pomaszerować sobie na zakupy do pobliskiego butiku. Zachowała się karygodnie?