Baby
|

Donald Tusk apeluje DO POLITYKÓW o walkę z kryzysem klimatycznym: "Powinno to stać się jedenastym przykazaniem!"

146 reakcji
0
0
146
Podziel się

Wpis polityka skomentowała też Kasia Tusk. "Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem" - stwierdziła, podzielając zdanie ojca.

Donald Tusk
Donald Tusk (East News)

Gigantyczne pożary, które trawią obecnie florę i faunę Australii, budzą przerażenie na całym świecie. Jednym z powodów skali niszczącego żywiołu jest kryzys klimatyczny i globalne ocieplenie. Wiele osób publicznych zamieszcza na swoich kanałach w mediach społecznościowych zdjęcia i filmy, które obrazują zniszczenia w Australii. Do tragedii odniósł się też Donald Tusk. W swoim instagramowym wpisie zaapelował przede wszystkim do polityków, którzy powinni się jak najszybciej zjednoczyć i wspólnie robić wszystko, by powstrzymać kryzys klimatyczny.

- Nie ma dziś nic ważniejszego niż kryzys klimatyczny. Politycy, bez względu na głoszoną przez siebie ideologię, powinni szanować ustalenia naukowców i działać solidarnie na rzecz ochrony naszej planety. Dla każdego chrześcijańskiego demokraty powinno to stać się jedenastym przykazaniem. Tragedia Australii jest ostatnim ostrzeżeniem - napisał Donald Tusk na Instagramie.

Post polityka skomentowała m.in. jego córka, Kasia Tusk. Celebrytka podziela zdanie ojca.

- Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem i czy będzie to jutro czy pojutrze, zmiany klimatyczne wpłyną na nas wszystkich - stwierdziła przytomnie.

146
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(146)
poirytowany
3 miesiące temu
Co takiego zrobił w tym celu będąc przewodniczącym RE? Co zrobił będąc w Polsce premierem? Jest największym hipokrytą wśród polskich polityków. Alfa i Omega się znalazła.
Bogna
3 miesiące temu
przekręt stulecia. Najpierw największe korporacje różnych branż niszczą środowisko. Ekolodzy trąbią o konsekwencjach minimum od lat 70tych. Korporacje nie słuchają, liczy się zysk. Po latach eksploatacji naszej ziemi, zatruciu oceanów i żywności, zabiciu owadów chemią, wycięciu większości lasów itp, kroporacje zakładają maski eko i wspierają Gretę. Szerzą ideologię typu: przyszłość zależy od was - zwykłych Kowalskich! Nie oglądajcie się na innych, sami wprowadzajcie ograniczenia u siebie w domach. Ok, niby nie zaszkodzi - ale te wszystkie korporacje co dorobiły się zysków kosztem zwykłych kowalskich - ONE TERAZ POWINNY PŁACIĆ. Dlaczego tego nie robią? Bo od "rozmywania" swojej winy mają PRAWNIKÓW. Nic nie udowodnisz, dzisiaj są eko. Obrzydliwi ludzie.
Bogna
3 miesiące temu
Dokładnie, w jaki sposób pan Tusk zmusił największych beneficjentów eksploatacji środowiska by odpokutowały za politykę swoich firm od lat 70-tych? Czyż nie przewodził w EU? Pan Tusk nie ma wstydu, ale to już wiadomo od dawna.
Kol
3 miesiące temu
Najpiew wydali zgody na korporacje, firmy który zadymiaja świat, niszcza powłokę ozonowa, a teraz apelują hahah chyba powinni zacząć rozliczać siebie i swoje błędne decyzje!!! Nie ogarneli władzy nad światem!!! Powinni sie do tego przyznać!!!
gość
3 miesiące temu
ma rację! dawanie kasy na pojedyncze akcje nic nie da, potrzebna jest zmiana systemowa
Najnowsze komentarze (146)
rfv
3 miesiące temu
Tusku adoptuj koale - stać cię!
pinckey
3 miesiące temu
Donald, Donald "Uberales"...?
Azx23
3 miesiące temu
Pożar w Australii?? Wina Tuska 😉
Gniot
3 miesiące temu
Tusku wyjedź z Polski.
Muk
3 miesiące temu
A co z 10-cioma ?
lala
3 miesiące temu
nie rozglądaj się człowieku po Australii, popatrz na własny kraj a zobaczysz staruszkę ,której rejestratorka prawem kaduka odmawia rejestracji do...lekarza rodzinnego, przerażonych rodziców czekających miesiącami na wizytę u ortopedy, starca odchodzącego z apteki bez leków bo go na nie nie stać. Stołkowy celebryto rusz wreszcie głową
Rycerz
3 miesiące temu
Teraz się obudził? Trzeba było przystąpić do Zielonych! Jak zajmował najwyższe stanowiska to nie myślał o ekologii i zmianach systemowych?
Fatima
3 miesiące temu
Ale to siara aby na Pudelku ukazywały sie artykuły o p.Tusku jego córka jak najbardziej pasuje tutaj ale on.
Luis
3 miesiące temu
A co Józef Bąk ma do powiedzenia w tym temacie.
gość
3 miesiące temu
Zmieni kubańskie cygara na "fajkę wodną".
Lolita
3 miesiące temu
A co ma do powiedzenia na ten temat Józef Bąk?!
Dżinks
3 miesiące temu
Donald Tusk i jego wykształcona, inteligentna, pracowita, ambitna, wiarygodna córka Kasia. Dziękujemy my już wszystko wiemy na ten temat . Koń by się uśmiał.
Deluxe
3 miesiące temu
Trolle pisowskie sie obudzili po tanich piwskach z biedry i belkocza za 14 groszy/wpis.
Bob
3 miesiące temu
Amen Panie Tusk .
Pan M.
3 miesiące temu
Oj chyba nie jednemu sie kasa konczy ze tak sie udziela w mediach jak bral pensje za stanowisko szefa to byla cisza
Hrlks
3 miesiące temu
Odezwał siè naczelny chrześcijanin i gada o przykazaniach. A sam palcem nie kiwnął aby coś poźytecznego zrobić
Won
3 miesiące temu
Może tą kasę co masz przeznacz na Australię
Gość
3 miesiące temu
Tusk powinien siedzieć cicho, bo nic do tej pory w tym temacie nie zrobił.
Stop
3 miesiące temu
Zacznij Donald od siebie. I skoro masz takie zajefajne relacje z córunią to namów ją żeby nie jeździła takim czołgiem, który spala hektolitry paliwa i niech przestanie namsaawiać na ciągłe kupowanie ubrań, które szyją dzieci w skandalicznych warunkach. Ile sezonów córunia nosi jeden płaszcz lub buty? Ile ma torebusi? A to tylko wierzchołek góry lodowej... banda hipokrytów.
Autor vidmo
3 miesiące temu
Apocalypse now
Gosc
3 miesiące temu
Wielki dramat... miliardy spalonych istnień a jak by tego było mało Donald Tusk jest wstrząśnięty :(
gosc
3 miesiące temu
niech sam sie wezmie zeby cos zrobic,gadac krytykowac kazdy potrafi
Lenaaaaaa
3 miesiące temu
Oooooooo pomagier się odezwał za dyche!
wow
3 miesiące temu
tuscu tyjestes vzagrozeniem dla klimatu i calego swiata
...
Następna strona