Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Dua Lipa wspiera Strajk Kobiet w Polsce! "Jak można pomóc?"

115
Podziel się

Gwiazda pokazała dziesiątkom milionów swoich followersów, w jaki sposób mogą wesprzeć kobiety w Polsce.

Dua Lipa wspiera Strajk Kobiet w Polsce! "Jak można pomóc?"
Dua Lipa wspiera Strajk Kobiet (Instagram, Twitter.com)
bDHHqLCd

W czwartek Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Orzeczenie TK wywołało oburzenie większości społeczeństwa i doprowadziło do protestów, jakich Polska nie widziała od lat. Pozbawione prawa do decydowania o sobie kobiety tłumnie zbierały się m.in. pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i siedzibą PiS. W poniedziałek strajk zablokował centra wielu polskich miast i miasteczek. Protesty przeniosły się też do kościołów po tym, gdy hierarchowie tej instytucji wyrazili wielkie zadowolenie z orzeczenia TK.

Z wielkim uznaniem przyjąłem dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego, uznającą aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją Rzeczypospolitej - stwierdził Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

bDHHqLCf
Zobacz także: Magdalena Biejat o oświadczeniu Julii Przyłębskiej: skandaliczne

Wyrok jest szeroko komentowany nie tylko w Polsce. Krytykują go media na całym świecie, a solidarność z Polkami wyrażają gwiazdy światowego formatu.

O tym, co dzieje się w naszym kraju informowała m.in. Miley Cyrus, Zara Larsson, piosenkarka Anne-Marie czy muzyk Yungblud. Polki wsparła też jedna z największych gwiazd młodego pokolenia, Dua Lipa.

bDHHqLCl

Artystka, która od początku kariery głośno mówi o prawach kobiet oraz mniejszości, udostępniła na swoim profilu grafikę instagramowego profilu "Cielesne". Można na niej przeczytać, co kilka dni temu wydarzyło się w Polsce. Jest też slajd zatytułowany "Jak mogę pomóc?".

Tysiące maszerują w Polsce w obronie praw człowieka po tym, jak w zeszłym tygodniu ogłoszono, że aborcja zostanie prawie całkowicie zakazana w tym krajugłosi grafika, którą Dua pokazała swoim 54 milionom followersów.

Jak myślcie, jak rządzący poradzą sobie z gigantycznym kryzysem, który spowodowali?

bDHHqLCm
bDHHqLCn
bDHHqLCG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(115)
gość
4 miesiące temu
Odezwała się ta,co o niczym innym nie śpiewa tylko o roochaniu na prawo i lewo. Lepiej napisz jakąś ambitną piosenkę dla odmiany.
Oscar
4 miesiące temu
A Meghan Markl aktywistka i feministki nie popiera chyba jest rasistka
feldmarszałe
4 miesiące temu
Jak można pomóc. Odp.... się. Teraz od tygodnia takie słowa są oklaskiwane brawami
bDHHqLCH
Ola
4 miesiące temu
Oni to robią żeby nas podzielić, żeby Polki wyszły na ulicę i będą mogli mówić że wzrost zakażeń jest przez protesty. Dlaczego niby w środku pandemii podjęli taka decyzje o aborcji? To było dawno temu zaplanowane nie dajmy się! W jedności siła #stopplandemii
Buuu
4 miesiące temu
Ludzie walczą o prawo do legalnego zabijania innych ludzi a cały świat kibicuje. Panie Boże, już czas, kończmy ten ziemski cyrk.
polka
4 miesiące temu
Dua Lipa brawo! Fajna dziewczyna i świetna wokalistka
Europejczyk
4 miesiące temu
Jak powiedział Kargul " mataczy jak magazynier nawozami w GS-ie ". Świetnie pasuje do tłumaczeń PIS-u. Jak za komuny. Jeden wódz, jedna partia, jedna myśl.
oliwka
4 miesiące temu
szacunek dla wszystkich strajkujących kobiet jesteście WIELKIE
Wierząca
4 miesiące temu
Brawo! Ja dziś będę spacerować po swoim mieście Rawa Maz z innymi Polkami i Polakami walcząc o wolną Polskę. Nikt kie zmusi mojej córki do urodzenia chorego dziecka!!
Ola
4 miesiące temu
Syn Pani Kaji będzie tak gnębiony w szkole... nie ważne czy jest muminkiem czy nie. Czy ona w ogóle pomyślała o tym, że dzieci uczą się od rodziców, słuchają rozmów, często przejmują pewne zachowania. A w wielu domach na pewno mówi się o tej... pani. Tak więc muminek nie będzie miał życia:) może wtedy Pani Kaja się opamięta
hahaha
4 miesiące temu
Spytajcie się jej gdzie leży Polska?
www
4 miesiące temu
a rządzący mają ten kryzys w głębokim poważaniu
!!!
4 miesiące temu
Godek! To Ty rozpętałaś to piekło!
bDHHqLCz
co wy na to
4 miesiące temu
Kaczyński zdradził brata
...
Następna strona
bDHHqLDb