Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Działaczka pro-life dywaguje o KARANIU kobiet za aborcję: "To źle, że nie podlegają ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ"

573
Podziel się:

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, działaczka pro-life, postanowiła pochylić się nad ewentualnym karaniem kobiet za aborcję w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". "Należałoby się zastanowić nad karą. Ale jaką? Nie mam gotowej odpowiedzi" - duma w rozmowie z dziennikarką.

Działaczka pro-life dywaguje o KARANIU kobiet za aborcję: "To źle, że nie podlegają ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ"
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk chce karać kobiety za aborcję? (Dziennik Gazeta Prawna, Materiały prasowe, Facebook.com)

W zeszłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie kontrowersyjnego orzeczenia w sprawie aborcji. Głośna decyzja sędziów z Julią Przyłębską na czele sprawiła, że możliwość przerywania ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zostało uznane za niezgodne z konstytucją.

Efektem decyzji Trybunału była fala protestów zorganizowanych przez wzburzone kobiety i wspierających je mężczyzn. Strajk Kobiet tym samym stał się przewodnim tematem w Polsce, a prawicowe media regularnie próbują oczerniać osoby walczące o swoje prawa. Mówiło się nawet, że sprawy mogą zajść jeszcze dalej, a samo uznanie aborcji płodów z wadami letalnymi za niezgodne z konstytucją to dla działaczy pro-life wciąż za mało.

Zobacz także: Senator Chybicka: "Chcemy żeby kobiety miały wybór. Jesteśmy za kompromisem"

W czwartek na stronie Aborcyjny Dream Team na Facebooku pojawił się post, w którym na tapet wzięto zapowiadany wywiad z Magdaleną Korzekwa-Kaliszuk, działaczką pro-life, która zgodziła się na rozmowę z Dziennikiem Gazetą Prawną. Na łamach gazety antyaborcyjna aktywistka rozprawia na temat ewentualnego karania kobiet za aborcję, co, jak sama twierdzi, ma być oczywiście dla ich własnego dobra.

(Depenalizacja aborcji - przyp.red.) to zły pomysł. Podobnie jak złe jest to, że kobieta w polskim prawie nie podlega odpowiedzialności karnej. Tak sformułowane przepisy jej nie chronią, tylko narażają na presję ze strony najbliższego otoczenia. Mając świadomość braku konsekwencji, kobieta bierze całą winę na siebie i w ten sposób np. kryje bliskich, którzy jej w tej aborcji pomogli - grzmi działaczka pro-life na łamach dziennika.

Jaką karę nałożyłaby na kobiety w takim przypadku? Otóż jak twierdzi sama zainteresowana, niestety jeszcze tego nie wie. Dobrodusznie stwierdziła jednak, że w sumie nie chciałaby wtrącać potencjalnych winnych do więzienia.

Więzienie dla matki za aborcję budzi mój sprzeciw. Należałoby się zastanowić nad inną karą. Ale jaką? Nie mam gotowej odpowiedzi. Pewne jest to, że ten artykuł kodeksu karnego w dzisiejszym brzmieniu nie służy kobietom - próbowała wybrnąć Korzekwa-Kaliszuk.

Też macie wrażenie, że minęliśmy już średniowiecze i cofamy się jeszcze dalej?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(573)
Bronka
2 lata temu
To jest upadlajace i upokarzajace ze Polki nie maja takich samych praw jak pozostale Europejki. Wyjdzie taka fanatyczka jedna z druga i chce narzucac innym swoja ciemnote. Odliczanie do wyborow czas zaczac.
😈😈😈😈
2 lata temu
Ona ma obłęd w oczach
Omg
2 lata temu
Szokujące, Polacy bardzo lubią wsadzać swój nos w nie swoje sprawy i dyktować innym jak mają żyć.
Yaa
2 lata temu
Proszę się zająć swoją macicą
Xxx
2 lata temu
Chorzy z nienawiści do ludzi
Najnowsze komentarze (573)
GPO
2 lata temu
TY JESTEŚ KOBIETĄ OGLĄDNIJ SOBIE FILM PATRYKA VEGI - OCZY DIABŁA. I WTEDY ZABIERAJ GŁOS. CHYBA ŻE JESTEŚ ZA TYM CO SIĘ DZIEJE Z NIECHCIANYMI DZIEĆMI.
Itriso
2 lata temu
Widzę po komentarzach że 95 procent z was krytykuje dywagacje tej działaczki pro-life, ale zastanawia mnie czy również 95 procent z was nie zagłosuje na PiS za 2 lata. Głosowanie na PiS to jakby ją popierać, bo oni mają takie same poglądy.
Gość
2 lata temu
Skoro pani "działaczka" jeszcze nie wymyśliła jak ukarać kobiety za to, że mają czelność podejmować decyzje, niech się zastanowi, jak karać mężczyzn. Nie jesteśmy wiatropylne ani nie zachodzimy w ciążę przez spojrzenie ani trzymanie się za ręce. Niech zaproponuje coś za to, że panowie "sprzedają" wadliwy materiał genetyczny. I biorą nogi za pas, gdy pada lekarska diagnoza, że płód jest uszkodzony albo po porodzie stwierdza się, że dziecko będzie wymagało stałej opieki, rehabilitacji i całkowitej rezygnacji rodzica z pracy zawodowej i życia. Często na wiele, wiele lat. Skoro do stworzenia potomka potrzeba dwojga, to niech dwoje ponosi konsekwencje.
lol
2 lata temu
Kobiety kobietom wilkiem! a może zła kobieta?
Kaja
2 lata temu
Ale ma demoniczny wzrok 😵
henio
2 lata temu
moze na stos? to by sie paniusi podobalo? wystarczajaca kara?
#ToTylkoJa
2 lata temu
Cześć Magda, chciałam tylko powiedzieć, że nie znosiłam siedzieć koło Ciebie na zajęciach. No nie było to przyjemne szczególnie. 🙈. Życzę Ci dobrze! Jednak pliiiis zostaw nasze macice w spokoju. Koleżanka Katoliczka z UW.
Ada
2 lata temu
Jak ją spotka ciąża z ciężką wadą legalną co zrozumie
Abc
2 lata temu
Dziennik Gazeta Prawna- ile teraz dostaniecie na reklamę ze spółek skarbu państwa? Każda normalna firma powinna się wycofać ze sponsorowania Was i tego bulszitu!
ONAzeWsi
2 lata temu
ja mieszkam na wsi i spotykam się z koleżankami w wieku od 20 do 35 to co pani mówi to jest zacofanie i moje koleżanki ze wsi by paniom wyśmiały ze plecie pani głupoty i nich by z paniom nie chciał się zadawać my tu na wsi mamy internet chodzimy do szkoły A PANI POGLĄDY SA Z CZASÓW BORYNY Z CHŁOPÓW
ONAzeWsi
2 lata temu
pewno ta pani niema chłopa męża ani dzieci i jest zgorzkniała i zdziwaczała i chce ludzą zaglądać do majtek bo nie jest zbyt mądrą i nie ma zajęcia to plecie głupoty
ONAzeWsi
2 lata temu
ta pani to chyba niema zajęcia
Andrzej
2 lata temu
Dlaczego za wszelka cenę chcecie pozbawiać prawa do życia kobiety które zaszły w niechcianą ciążę? Gdzie tu ochrona życia? Przecież Adolf Hitler przy was to święty!!!!!!!
***** ***
2 lata temu
fanatyzm religijny w połączeniu z polityką to BOMBA !!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie