Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Edyta Górniak mętnie tłumaczy się z udziału w propagandowym koncercie TVP: "W każdym miejscu na świecie dzieją się tragedie"

218
Podziel się:

Edyta Górniak postanowiła podywagować o panujących w Polsce nastrojach, odnosząc się do koncertu "Murem za polskim mundurem" zorganizowanego w obliczu kryzysu humanitarnego na granicy. "Dziękuj sercu za wszelkie fragmenty łagodności i normalności. To już nie potrwa długo" - wieszczyła "oświecona" celebrytka.

Edyta Górniak mętnie tłumaczy się z udziału w propagandowym koncercie TVP: "W każdym miejscu na świecie dzieją się tragedie"
Edyta Górniak filozofuje na Instagramie (AKPA)

Mamy nieodparte wrażenie, że Edyta Górniak uzależniła się od wywoływania medialnego szumu, nieważne jakim kosztem. Na jej profilu instagramowym systematycznie pojawiają się coraz to bardziej osobliwe dywagacje diwy, które mogą budzić niepokój. Zapalnikiem do rozpętania kolejnej burzy w sieci okazał się dla naczelnej przeciwniczki szczepień koncert "Murem za polskim mundurem".

Po tym, jak na Edi spadła lawina krytyki po zaprezentowaniu dwóch piosenek na scenie, swoim zwyczajem waleczna diwa próbowała się bronić. Górniak nie przemilczała komentarzy na temat jej wplecionego w polityczny kontekst występu i nie czekając, aż Polacy wyprą z pamięci trudną do udźwignięcia aranżację utworów "Czerwone maki" i "Dziwny jest ten świat" , 49-latka postanowiła sprowokować kolejną dyskusję na swoim profilu.

We wtorek "oświecona" piosenkarka udostępniła swoje zdjęcie ze słynnego już występu, pod którym dywagowała o nastrojach panujących w kraju i radziła, jak uleczyć skonfliktowany naród. Edzia zaleca, by "patrzeć na wszystko sercem".

Zobacz także: Edyta Górniak: "Nigdy nie twierdziłam, że ludzie nie chorują"

Bądź Pokojem i nieś Pokój - zaczęła swój wywód Górniak. W obecnej sytuacji na całym świecie, w tym również w Polsce, agresja i złość wabi nas mocniej niż kiedykolwiek. Wielu nieświadomie łapie się w te pułapki. Wielu wręcz codziennie szuka ujścia swojego wewnętrznego potargania. Nie dla uleczenia którejkolwiek sytuacji, nie dla uleczenia nawet samych siebie. Wygląda na to, że kiedy okoliczność daje ludziom szanse być podłym, wielu z tego korzysta...

Czy wyciągnęliśmy wnioski z obolałej historii, czy powtórzymy błędy naszych przodków zależy tu i teraz - od wszystkich nas. Kolektywnie. Nie - "kiedyś" powinniśmy zmienić i uleczyć wiele wątków - lecz teraz. Jeśli w korzeniu swojej duszy pragniemy szczerze doświadczać życia w obfitości, radości, szczęściu, spokoju i pięknie, to taki świat zobowiązani jesteśmy stworzyć, bo takiego świata obecnie nie ma. Nie ma od dawna. To my musimy uleczyć wszystko i ustanowić od podstaw nowe struktury dla prawie wszystkich aspektów. Patrzmy na wszystko sercem.

Post gwiazdy jak zwykle wywołał u jej fanów sporo emocji i skłonił ich do przemyśleń, którymi podzieli się z idolką w licznych komentarzach. Na kilka z nich Edyta udzieliła wyjątkowo absurdalnych odpowiedzi.

Oczywiście doceniamy pani wielkie serce! Ale zastanawiamy się, czy oby na pewno to dobry czas na organizowanie wielkich imprez, gdzie na granicy dzieje się jak dzieje? - pytali internauci.

W każdym miejscu na świecie dzieją się tragedie. Dziękuj sercu za wszelkie fragmenty łagodności i normalności. To już nie potrwa długo - filozofowała Górniak.

Wyparcie jest wygodne. Ale niczego nie zmieni to, że myślimy, że czegoś nie ma. Po czynach ich poznacie. Nie po wersach o miłości, ładnych sukienkach i fryzurach - pisali komentujący.

Do czego namawiasz i nawołujesz zatem? Do walki? - dopytywała wokalistka. Stań się nią, jeśli pragniesz. Lecz wtedy stajesz się tym samym, z czym walczysz. A wtedy na profil będzie dla ciebie nudny. Nie znajdziesz tu przestrzeni dla siebie i swojej złości. Są inne profile do tego celu. Pokój tobie.

To prawda - takiego świata obecnie nie ma. Od dawna. Zmierzamy ku zniszczeniu. Dobrze, że ma pani śmiałość mówić to, co pani myśli. Każdy z nas płaci za to słono. Taką cenę płacą wolne od manipulacji umysły...

Posługa dla światłości nie zna miary ani granic - podsumowała Edzia. Tak jak jej kreator. Żaden to wysiłek być zauważonym/skarconym przez ciemność. Jedynie komplement i dowód słuszności wskazanych działań. Przytulam.

Zrozumieliście coś z "natchnionych" rozważań Edyty?

Dlaczego nie piszemy o Dodzie?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(218)
Sylwia
2 miesiące temu
Edzia odleciałas ale tam gdzie Ci cieplo i wygodnie.powiedz te same wersety ludziom koczującym w lesie ....
Ann
2 miesiące temu
Przytuliła kase a teraz ma wyrzuty sumienia Troche za poźno
To Ja
2 miesiące temu
Pudel (mam tu na myśli redakcję portalu i politowania godnego autora powyższego artykułu) opanuj się!!!!! - piszecie STOP HEJT, a sami szczujecie jednych na drugich, kategoryzujecie, zaglądacie w gacie, na talerze i do portfeli ... szkoda słów na was, czas pożegnać się na stałe z tym coraz gorszym portalem !!!!! bay bay
ANNA_WRocLaw
2 miesiące temu
Eileen ma 4 lata. Dziś w nocy została rozdzielona od rodziców. Oni zostali odepchnięci na białoruską stronę, a ona prawdopodobnie z jakimś obcym dorosłym znajduje się w Polsce, w okolicy Nowego Dworu. Dziewczynka ma na sobie czerwoną kurteczkę. Telefony rodziców zostały zniszczone, więc nie mogą przesłać nam żadnych jej zdjęć. Razem z lokalnymi mieszkańcami z Grupa Granica szukamy jej. Termometr pokazuje -12 stopni.
Nicky
2 miesiące temu
Edzia jest bez serca wobec imigrantów. A narzekała, że sama była szykanowana z powodu pochodzenia.
Najnowsze komentarze (218)
Edzio
miesiąc temu
Edzia, niezła z ciebie patriotka, za grubą kasę, hahahahah.
Kminek
miesiąc temu
Ty trujesz ludzi tym swoim bełkotem Edyta. Zacznij zmianę od siebie. Matce lepiej byś pomogła, nawet jeśli doznałaś od niej pewnych krzywd. Albo chociaż przestań ględzić o wybaczaniu, jeśli sama nie potrafisz wybaczyć temu, kto cię urodził, ale cię skrzywdził. To najlepiej innych uczyć, a samemu smolić.
Feres
2 miesiące temu
Odwaliła siarę na koncercie.
Alek
2 miesiące temu
Chyba jej pieniędzy zabrakło i znowu się ośmieszyła swoim występem żenada
iva
2 miesiące temu
Brawo Edyta
tyk
2 miesiące temu
Kasa kasa kasa zero kręgosłupa
gość
2 miesiące temu
CZAS ABY POSZŁA NA EMERYTURĘ GDZIE ONA NIE BYŁA SZUKA SPONSORA ALE NIKT JEJ NIE CHCE LIPA TOTALNA
Molly
2 miesiące temu
❗,,Kolejna odsłona dramatu, który obserwujemy od wielu tygodni, miała miejsce w nocy z 6 na 7 grudnia. W strefie po polskiej stronie granicy zaginęła kolejna osoba – tym razem pochodząca z Iraku czteroletnia Eileen. Dziewczynka wraz z rodzicami i grupą dorosłych przekroczyła polską granicę z nadzieją na bezpieczne schronienie w Europie. Rodzina doświadczyła przemocy ze strony białoruskich funkcjonariuszy – zabrano im telefon i zniszczono kartę SIM. Dodatkowych cierpień przysporzyła im polska Straż Graniczna – pomimo złego stanu zdrowia rodzice Eileen zostali wywiezieni na teren Białorusi. Choć strażnicy mieli świadomość, w jak nieludzkich warunkach migranci zmuszeni są koczować po białoruskiej stronie, rodzinie dziewczynki nie udzielono ochrony. Obecne warunki pogodowe (nocą temperatura spada do –11 stopni Celsjusza), brak pomocy oraz narażanie migrantek i migrantów na przemoc w Białorusi stanowią bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Dziewczynka po raz ostatni widziana była po polskiej stronie w okolicach Nowego Dworu. Podczas gdy SG wywoziła jej rodziców do lasu, Eileen znajdowała się pod opieką innej osoby, która pomagała ją nieść. Nie wiadomo, gdzie jest teraz. To w wyniku działań funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej oddzielono małe dziecko od rodziców, czego skutkiem jest zaginięcie dziewczynki i narażenie jej życia. Domagamy się podjęcia przez polskie służby natychmiastowych działań poszukiwawczych, odnalezienia Eileen i pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które dokonały wywózki. Gdyby sytuacja dotyczyła polskiego dziecka, zostałyby zaangażowane wszelkie służby poszukiwawcze. Eileen nie szuka nikt ze służb. Obecnie robi to jedynie grupa mieszkanek strefy zamkniętej. W ciągu 60 minut możemy uruchomić nawet 100 wolontariuszek i wolontariuszy do przeczesywania lasu i szukania dziecka. Potrzebujemy tylko zgody na wejście do strefy. Od wielu miesięcy alarmujemy, że polityka nastawiona głównie na militaryzację granic, przy jednoczesnym niewszczynaniu procedur wobec osób przekraczających granicę, będzie skutkować kolejnymi ofiarami. Ponownie wzywamy polskie służby do zaprzestania nielegalnych wywózek do Białorusi osób poszukujących w Polsce ochrony. Nieustannie apelujemy też o dopuszczenie organizacji humanitarnych do zamkniętej strefy przygranicznej"
Ania
2 miesiące temu
Czy w innych krajach też jest takie przyzwolenie na hejtowanie? Ktoś raz pisał że w Szwecji? bodajże takiego czegoś nie ma.. Nie może tak być, to już przestaje być śmieszne i staje się toksyczne i destrukcyjne nie tylko dla samych celebrytów ale też dla wszystkich pozostałych, którzy to czytają..
Polka
2 miesiące temu
Pani Edyto, dziękuję za wsparcie dla naszych chłopaków na granicy. Śpiewała Pani wspaniale i idea koncertu rewelacyjna.
nick
2 miesiące temu
A to trzeba się tłumaczyć z występu ? Wykon fantastyczny. Godny Niemena. PS Pudel zaraz dotrze do Niemenówny, która powie że jej się nie podoba. :)
Barnaba
2 miesiące temu
Pani Edyto, zamiast snickersa i krokodylich łez, proponuję przejechać się na granicę i spojrzeć niewinnym cierpiącymludziom, w oczy.
Ooop
2 miesiące temu
Czego wymagać o wybotoksownej foliary bez matury? Dla kurskiego im głupszy „artysta” tym lepszy - dobór pod wyznawców pislamu…Macie to co chcieliście. Chleb i igrzyska. Zamiast lwów rozszarpujących chrześcijan - uchodźcy zamarzający po lasach…
Nicky
2 miesiące temu
Edzia jest bez serca wobec imigrantów. A narzekała, że sama była szykanowana z powodu pochodzenia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie