Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Elon Musk ma zespół Aspergera: "Czasami publikuje albo mówię dziwne rzeczy, ale właśnie tak DZIAŁA MÓJ MÓZG"

117
Podziel się

Miliarder i założyciel Tesli dokonał "coming outu" jako osoba z zespołem Aspergera w ostatnim odcinku Saturday Night Life, gdzie powierzono mu rolę prowadzącego. "Dziś tworzę historię jako pierwsza osoba z zespołem Aspergera, która będzie gospodarzem SNL" - powiedział Elon Musk.

Elon Musk ma zespół Aspergera: "Czasami publikuje albo mówię dziwne rzeczy, ale właśnie tak DZIAŁA MÓJ MÓZG"
Elon Musk ujawnił, że ma zespół Aspergera (Getty Images)
bEhuaASt

Elon Musk jest jednym z najbogatszych i najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorców na świecie. Inżynier rozwinął takie marki jak PayPal, SpaceX i Tesla Motors, które znane są chyba wszystkim.

Miliarder jest też stałym bywalcem kolumn plotkarskich ze względu na swoje "barwne" życie uczuciowe: kilka lat temu Musk rozwiódł się z żoną i zostawił piątkę dzieci, by krótko potem nawiązać płomienny romans z Amber Heard. Aktualnie Elon związany jest z piosenkarką Grimes, z którą doczekał się synka o oryginalnym imieniu X Æ A-12.

bEhuaASv

Teraz o pochodzącym z Południowej Afryki dyrektorze Tesli znów zrobiło się głośno, a wszystko za sprawą jego szeroko komentowanego w mediach występu w ostatnim odcinku Saturday Night Life, gdzie powierzono mu rolę prowadzącego. Oprócz Muska w studiu pojawiły się również jego matka oraz Grimes, która wzięła udział w jednym ze skeczy. Podczas swojego przemówienia 49-latek nieoczekiwanie ujawnił, że ma zespół Aspergera, czyli zaburzenie rozwojowe należące do spektrum autyzmu.

Zobacz także: Fiasko Elona Muska. Wartość jego firmy spadła o ponad 50 miliardów dolarów

Nie zawsze moduluję głosem, co jak mi powiedziano, jest doskonałym materiałem na żart - zaczął swój monolog. Dziś tworzę historię jako pierwsza osoba z zespołem Aspergera, która będzie gospodarzem SNL.

bEhuaASB

Wiem, że czasami publikuje albo mówię dziwne rzeczy, ale właśnie tak działa mój mózg - przyznał Musk. Każdemu, kto poczuł się urażony, chcę tylko powiedzieć, że wymyśliłem na nowo elektryczne samochody i wysyłam ludzi na Marsa w statkach kosmicznych. Czy spodziewaliście się, że będę normalnym kolesiem?

Osoby z Aspergerem mają trudności w nawiązywaniu relacji społecznych (ograniczona mimika twarzy, kłopoty z kontaktem wzrokowym), trudno akceptują zmiany, cechują je również rutynowe, powtarzalne zachowania. W porównaniu do cięższych odmian autyzmu, osoby te nie mają problemów z rozwojem mowy i procesów poznawczych. Takie osoby są często są geniuszami w kilku dziedzinach.

bEhuaASC
bEhuaASW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(117)
gosc
miesiąc temu
Mam meza z Aspergerem. W zawodzie jest geniuszem, to prawda. W zwyklym zyciu to wyzwanie.
Asix
miesiąc temu
A co jeśli ludzie z Aspergerem/Autyzmem tak naprawdę nie są chorzy tylko są następnym etapem ewolucjj ludzi🤔
Felicja
miesiąc temu
Ja też mam Aspergera, dlatego u niego od razu podejrzewałam tę przypadłość. W dzieciństwie bardziej mi to doskwierało, ale nauczyłam się funkcjonować w społeczeństwie i teraz mało kto zauważy na pierwszy rzut oka, że jestem w spektrum autyzmu. Moim "geniuszem" są języki obce, mając 13 lat znałam już biegle 4, niestety nie można tego przekuć w tak dochodowy biznes jak Elon ze swoim umysłem... A szkoda :(
bEhuaASX
MMA
miesiąc temu
Mam córkę z zespołem Aspergera, podejrzewam, że mój mąż też ma niezdiagnozowanego Aspergera i teść . Podobno zazwyczaj dziedziczy się to w linii ojca . Można nauczyć się żyć z takimi osobami . Jest to ciężka praca , ale jeśli ktoś jest wytrwały to poradzi sobie . Trzeba rozmawiać , ustalać zasady , reguły . My mamy takie zapisane na tablicy i każdy z nas je przestrzega . Córka nie ma problemów z nauką , ma świetną pamięć , szybko uczy się języków obcych . Ma koleżanki , jest bardzo oddana koleżanka . Ma czasem problem z odczytywaniem intensji innych osób, nie potrafi rozpoznać jak ktoś nią manipuluje , wykorzystuje jej naiwność , ale uczymy ja jak ma reagować na takie zachowania . Jeździliśmy po wielu specjalistach , w głowie jestem wielki chaos . Jeden mądrzejszy od drugiego . Powiedziałam STOP . Zaakceptowalismy ten fakt , jakim jest zaburzenie że spektrum . Nie robimy z tego problemu , cieszymy się że jest wyjątkowa , dużo uczymy się od niej . Innego spojrzenia na świat . Takie osoby potrzebują dużo cierpliwości , spokoju , ustalonego rytmu , a przede wszystkim bezwarunkowej miłość i akceptacji !
wwww
miesiąc temu
Wcale mnie to nie dziwi. Od dawna można było to podejrzewać.
Najnowsze komentarze (117)
lol909
miesiąc temu
taaa... taka sama prawda, jak tesla Motors zbija kokosy na samochodach elektrycznych. LOL dopłacają do biznesu żeby naiwniacy "modni tacy i ekologiczni' reklamowali to dalej, potem bedą tylko (nieekologiczne) auta na prąd, za których ładowanie będziemy płacić krocie. Wystarczy poczytać o wynikach tesli i zobaczyć, na czym Elon zbija hajs, bo nie na tym.
Matka
miesiąc temu
Mam syna z Aspergerem, geniusz informatyki, człowiek kompletnie niestandardowy, prostolinijny, uparty, taki trochę Filip z konopi.
Gosia
miesiąc temu
Poczytałam komentarze i jestem pod ogromnym wrażeniem , zwłaszcza rodziców mających dzieci z Aspergerem ! Dziękuję Wam . Tak pięknie i z taką miłością piszecie o swoich dzieciach , o absolutnej akceptacji . Pozdrawiam Wszystkich i życzę tylko najlepszego 🌹
Lui
miesiąc temu
Od szczepionki na pewno
Raketa 5g
miesiąc temu
Musk ma fikum dyrdum
Gbb
miesiąc temu
A ja nie mam aspergera ani innych zboczen i zaburzen. Na dzien dzisiejszy to chyba odchyl od normy...
Www
miesiąc temu
Jak to cudownie mieć chorobę i na niej zarabiać. Cudoo.
🤣😂😅😁🤪
miesiąc temu
To się popielnica ucieszy z opieki na przemiennej
bEhuaASP
Psycholog
miesiąc temu
Asperger aspergerem ale wiele jego zachowań to zaburzona psychopatyczna osobowość po bardzo dużych traumach z dzieciństwa w których uczestniczył i był świadkiem, przemoc agresja ojca bezwolna matka przeniesienia odpowiedzialności I bezsilność dziecka to są następstwa zaburzeń osobowości. Niech podziękuję matce która go "wykastrowała "isię gloryfikuje na jego plecach....
HOP SIUP!
miesiąc temu
Musk jest niebezpiecznym świrem! Co kilka tygodni, miesięcy odpala w Kosmos rakiety, które mają tę przypadłość, że natychmiast eksplodują lub spadają po kilkudziesięciu sekundach. Teraz planuje wysłać za kilka miesięcy w swoich rakietach ludzi, w kosmiczną przestrzeń, co oznacza raczej pewną śmierć dla tych, których Musk wybierze do swojej zabawy. Jak to dobrze, że podobnie zdiagnozowana Grecia Thunberg nie interesuje się nitrogliceryną, Semtexem i innymi produktami do wysadzania ludzi w powietrze…
Nerdy girl
miesiąc temu
Elon wyglada jak evil brother of Seth MacFarlane 😆😆😆 oboje geniusze zreszta 😏🥰❤️
ddd
miesiąc temu
Tez mam, zycie w szkole bylo okropne, nie bylam rozumianym dzieckiem czy nastolatka, zostalam zdiagnozowana jako dorosla kobieta, bo kobiety sa ciezsze w diagnozowaniu Aspergera.
Doświadczona
miesiąc temu
Błagam, nie gloryfikujmy zespołu Aspergera. Tak zdarzają się wybitne jednostki, ich logika i umiejętność fanatycznego skupienia na zadaniu bardzo w tym pomaga. Ale zwróćcie też uwagę na dramat , jaki przeżywają ich rodziny, najpierw rodzice, a potem partnerzy ( a najgorzej ci, którzy nie wiedzą o syndromie męża czy żony) . Piszę to jako bardzo doświadczona osoba w temacie, której relacja z taką osobą prawie złamała i zniszczyła życie. Uważajcie na siebie i nie dajcie się ponieść zachwytowi nad ich umysłem. Umysł jest być może wielki i piękny, ale bez uczuć w domu i rodzinie żyć się nie da. A jeśli zdecydujecie się na taki związek, to musicie być świadomi, ze będziecie w nim sami. Zupełnie sami.
Ania
miesiąc temu
Współczuję . Jeśli jest mądrym człowiekiem i świadomym tej przypadłości, to z pewnością stara się to jakoś sobie poukładać i okiełznać. Ja mam doświadczenie w wieloletnim związku z taką osobą, ale nieświadomą tego ( diagnoza w wieku dojrzałym) i to był koszmar. Nie wiedziałam, skąd brało się jego okrucieństwo, brak zachowań społecznych , brak empatii. Jestem dziś już byłą żoną. Ten długi czas spędzony razem to zdecydowanie był a długi czas.
...
Następna strona
bEhuaATr