Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Emilian Kamiński miał z nią córkę, a poznali się, gdy była nastolatką. Co wiemy o jego pierwszej żonie, Izabelli Jarskiej? (FOTO)

84
Podziel się:

Emilian Kamiński był mężem Justyny Sieńczyłło i to z nią współtworzył Teatr Kamienica. Zanim jednak pojawiła się w jego życiu, cieszył się małżeńskim szczęściem u boku innej kobiety. Za młodu jego miłością była Izabella Jarska.

Emilian Kamiński miał z nią córkę, a poznali się, gdy była nastolatką. Co wiemy o jego pierwszej żonie, Izabelli Jarskiej? (FOTO)
Emilian Kamiński poznał pierwszą żonę, gdy była jeszcze nastolatką. Kim jest Izabella Jarska? (AKPA)

Ostatnie święta przyniosły smutne wieści o śmierci Emiliana Kamińskiego. Uznany aktor i współzałożyciel Teatru Kamienica odszedł po długiej chorobie, pozostawiając pogrążonych w żałobie żonę i troje dzieci. U jego boku do końca trwała Justyna Sieńczyłło, z którą prowadził scenę. Kilka dni temu wdowa oddała mu hołd na teatralnej scenie, którą tak oboje kochali.

Emilian Kamiński i kobiety jego życia. Justyna Sieńczyłło nie była jego pierwszą żoną

Emilian Kamiński był związany z ukochaną żoną aż do śmierci, a swego czasu para chętnie pokazywała się na ściankach i podczas teatralnych premier. To z Justyną Sieńczyłło doczekał się synów Kajetana i Cypriana, a oni sami uchodzili za zgrane małżeństwo. Niewiele osób może jednak pamiętać, że życiowa partnerka Kamińskiego nie była jego pierwszą miłością, gdyż tą poznał nieco wcześniej.

Przed laty pierwszą ukochaną i późniejszą żoną aktora była Izabella Jarska. O ich relacji wiadomo stosunkowo niewiele, jednak rąbka tajemnicy uchylono w 1993 roku przy okazji premiery książki Krystyny Gucewicz "Kto jest z kim, czyli jak się kochają". Wówczas ujawniono, że aktor wpadł Jarskiej w oko podczas wyprawy do Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie Kamiński grał Horacego w sztuce "Szkoła żon".

Emilian Kamiński był kiedyś mężem Izabelli Jarskiej. Utrzymywali dobre relacje także po rozwodzie

Z informacji opublikowanych we wspomnianej książce wynika, że do pierwszego kontaktu 27-latka z przyszłą małżonką doszło, gdy ta chodziła jeszcze do liceum. Ich uczucie rozkwitło dopiero kilka lat później, gdy jej krewny pracował w Teatrze Ateneum, z którym związany był także Emilian. Wkrótce zostali parą i stanęli na ślubnym kobiercu, a Jarska wprowadziła się do wyremontowanego przez niego domu w Józefowie. Wspólnie doczekali się córki Natalii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pudelek robi wielkie podsumowanie 2022 roku

Niestety w ich małżeństwie wkrótce doszło do pierwszych zgrzytów, a przyczyną miały być m.in. ambicje Jarskiej, która nie chciała jedynie zajmować się mężem i domem. Zapracowany aktor miał spędzać z nią coraz mniej czasu, a Izabella chciała wrócić do pracy i też robić karierę. Gdy doszło do spotkania Kamińskiego z Justyną Sieńczyłło podczas prób do jednego ze spektaklów, ich małżeństwa nie udało się już uratować.

Jarska wkrótce wyprowadziła się z domu aktora wraz z córką, jednak, według relacji mediów, mieli potem utrzymywać dobre relacje. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo Izabella mogła się poświęcić swojej największej pasji, czyli dziennikarstwu.

Nie tylko przeprowadzała wywiady ze wpływowymi postaciami polskiej kultury, lecz także współtworzyła książkę "Polska na filmowo". W otoczeniu aktora pojawiała się już jednak bardzo rzadko i ponoć sporadycznie bywała na premierach we współprowadzonym przez niego teatrze. Wciąż łączyła ich też córka.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(84)
Miko
9 miesięcy temu
Oj będziecie dla kasy wywklekać co chwilę szczegóły z życia? A dajcie mu spokój chociaż po śmierci. Miał żony dwie jak i inni i co z tego??
Zal.pl
9 miesięcy temu
Rozmienianie na drobne życia p Kamińskiego. Dajcie spokój!!!!
Katarzyna63
9 miesięcy temu
Czy tak trudno uszanowac zmarlego i jego rodzine ??? Dosc tego.
Gość
9 miesięcy temu
Wszystkiego najlepszego w nowym roku ludziska
Kejt
9 miesięcy temu
po co to wywlekacie? Dajcie człowiekowi odejść.
Najnowsze komentarze (84)
Bulik
9 miesięcy temu
Nigdy Izabela Jarska nie była żoną Kamińskiego! Ludzie, sprawdźcie wiadomości a potem puszczajcie w eter!
Zorientowany
9 miesięcy temu
Niewiem o czym jest właściwie ten artykuł ponieważ ta pani jest panną.
Bbbb
9 miesięcy temu
Obie piękne kobiety. Takie szlachetne. Nie porobione.
dobrerady
9 miesięcy temu
Miał szczęście dzielić życie z dwiema świetnymi kobietami, a one z fantastycznym,mądrym facetem. Dajmy im spokój.
Justa
9 miesięcy temu
Na pewno nie ma tam złych emocji. Izabella Jarska bardzo przychylnie wypowiada się o Justynie Sieńczyłło na FB, opisując ją jako kobietę o wielkim sercu.
Gość
9 miesięcy temu
Atrakcyjna kobieta z tej Jarskiej.
Magda
9 miesięcy temu
"ze wpływowymi"???? Pudel, wstyd!
Ema
9 miesięcy temu
On był kiedyś niezłym ciachem. Pamiętacie go w Pana Kleksa w kosmosie? "Sztywno równo i posłusznie, a do tego bez wahania dyscyplina, dyscyplina to podstawa wychowania“ Kochalam się w nim jak byłam dzieckiem.
Adam
9 miesięcy temu
Aktorskie życie to jak każdy z każdym a o jednej zimie czy mężu trzeba by szukać ze świecą szukać
Pola
9 miesięcy temu
Good for her
234
9 miesięcy temu
1 źona od Boga . Klasa
678
9 miesięcy temu
A co wam powie kobieta pierwsza Zona co przezyla to nikt nie wie ile nocy przeplakala z malym dzieckiem zostala a teraz go z honorami zegnaja z jakiej racji . Pracowal jak kazdy na chleb to i Janda czy karolak czy englert na chleb pracuja to jakie honory ze rodziny porozwalali
456
9 miesięcy temu
To byl tez kubus zone pierwsza zostawił malym dzieckiem jak wielu innych Stary Cugowski Englert a mial sliczna zonę boze kochany Srary ramus Konrat krolik Krawczyk ten od Zając Hyzy . Boze kochany jak tak mozna . Karma wróci
vann
9 miesięcy temu
Pudel chociaż czasem pomyśl zanim coś nabazgrzesz, to naprawdę nie boli.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie