Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Ewa Chodakowska namawia do profilaktyki raka piersi. "Zadbaj o najważniejszą osobę w swoim życiu - siebie"

72
Podziel się:

Współpracująca z fundacją OnkoCafe Ewa Chodakowska zapowiedziała, że część zysków ze sprzedaży jej fit batoników zostanie przeznaczona na rzecz podnoszenia świadomości w temacie nowotworów piersi. Trenerka zaprezentowała też filmik instruktażowy, pokazujący jak badać się w domowym zaciszu. Szlachetnie?

Ewa Chodakowska namawia do profilaktyki raka piersi. "Zadbaj o najważniejszą osobę w swoim życiu - siebie"
Ewa Chodakowska zaangażowała się w akcję dotyczącą profilaktyki raka piersi (Instagram)
bETUHGwR

Ewa Chodakowska od lat stara się edukować rodaków w zakresie aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Trenerka, której godna pozazdroszczenia forma jest reklamą samą w sobie, błyskawicznie zjednała sobie rzeszę wpatrzonych w nią fanów, których liczba na samym Instagramie sięga już prawie dwóch milionów.

Zobacz także: Ewa Chodakowska: "Starajcie się być najlepszą wersją siebie"
bETUHGwT

Choć media społecznościowe Chody opływają głównie w zdjęcia jej perfekcyjnej sylwetki, usportowiona sanoczanka niekiedy stara się zdobytą popularność wykorzystywać nie tylko w celu zdobywania kolejnych "lajków" i komplementów.

Ewa od pewnego czasu angażuje się w działania na rzecz profilaktyki raka piersi. Celem uświadamiania w tym temacie Polaków po raz kolejny podjęła się współpracy z fundacją OnkoCafe, która działa w tym zakresie. Celebrytka zdecydowała, że 10 procent ze sprzedaży jej fit batoników zostanie przeznaczone właśnie na rzecz podnoszenia świadomości na temat "najbardziej kobiecego" z nowotworów.

Tegoroczna edycja akcji #ThinkPink przebiega pod hasłem międzypokoleniowości, co ma zwrócić uwagę na to, że choroba może dotknąć kobiety w każdym wieku, a profilaktyka zwiększa szanse na wczesne wykrycie nowotworu.

bETUHGwZ

Temat, który co roku odżywa w mediach w związku z "Różowym październikiem", trenerka poruszyła także na swoim instagramowym profilu. Chodakowska zamieściła instruktażowe wideo, w którym pokazała obserwatorkom, jak samodzielnie badać piersi.

Razem z fundacją OnkoCafe i Purella SUPERFOODS przygotowałam dla Ciebie krótki filmik instruktażowy, jak wykonać badanie piersi samodzielnie w domu - czytamy pod jednym z postów Ewy.

Przekonaj się, że to nic trudnego, a tak wiele może zmienić... I pamiętaj, że to nie zawody. Nie musisz się stresować, że zrobisz to źle. Praktyka czyni mistrza. Zadbaj o najważniejszą osobę w swoim życiu - o siebie. Bo tylko zdrowe i szczęśliwe będziemy mogły zadbać o innych - kontynuuje 39-latka, chcąc zachęcić fanki do samodzielnych badań.

Potraktuj samobadanie piersi jak wyraz najprawdziwszej selflove. To taka randka ze sobą. Zapisz ją w kalendarzu na stałe - raz w miesiącu - pisze w swoim stylu. Jeśli coś wykryjesz, zgłoś się od razu do lekarza. Szybka reakcja może uratować Ci życie. (...)

bETUHGxa

Doceniacie, że stara się wykorzystywać zasięgi w szczytnym celu?

Chcecie wiedzieć, dlaczego jesteśmy jednocześnie najlepszym i najgorszym portalem plotkarskim w Polsce oraz gdzie podziały się Grycanki? Posłuchajcie najnowszego odcinka Pudelek Podcast!

bETUHGxb
bETUHGxc
bETUHGxu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(72)
nika
2 miesiące temu
A ja powiem tak, takie akcje zawsze powinny być nagłaśniane, profilaktyka kobitki, profilaktyka, pamiętajmy!!!
Cjan
2 miesiące temu
Co z tego, że wszędzie trąbią o profilaktyce jak później lekarz sprowadza Cię do parteru i odmawia badań. Ja ze skierowaniem na biopsję po znalezieniu guza w piersi zostałam odesłana z kwitkiem, bo "jestem za młoda na raka piersi" (mam 28 lat), mimo tego, że lekarz posiadał wiedzę, że moja babcia że strony mamy była po nowotworze piersi...
Doctorka
2 miesiące temu
Choć jedną mądra wiadomość dziś.badajcie się kobietki i cytologię róbcie bo to wstyd że tak maly procent z nas się bada i umieralność mamy wysoka !
bETUHGxv
Ola
2 miesiące temu
Dziewczyny, badajcie się na usg/mammografii - zależy co dla Was lepsze. Ja miałam guzka w piersi pod stronie klatki piersiowej - czyli „od wewnątrz”. Nie byłoby nigdy szans na wyczucie go ręką. Dlatego tak ważne jest przejście się raz do roku na badania. Zapytajcie swojego ginekologa. Badanie należy się - dopominajcie się go. Usg jest lepsze dla piersi składających się głównie z gruczołu, a mammograf dla piersi w których jest tkanka tłuszczowa.
Mam
2 miesiące temu
Bosz dlaczego kobieta w ciąży musi się czuć tak nieatrakcyjnie, chodzi się jak kaczka, wszystko Cię boli, benzol wielki, ogolić się nie można. Normalnie jakby się było w mniejszym stopniu kobietą, czekam na rozwiązanie. P.S. Profilaktyka zawsze na propsie :)
Najnowsze komentarze (72)
Ela
2 miesiące temu
Szkoda słów
Ugtkb
2 miesiące temu
Co ona bada na tym zdjęciu? Pytam serio. Jestem po chemii i naświetlaniu klatki i mam badane węzły chłonne i piersi przy każdej wizycie ale nigdy tak.
Ja.
2 miesiące temu
Szlachetne? Promuje batoniki na tej akcji , sprzedaż idzie w górę bo fanki chcą wesprzeć akcję... Tymczasem marne parę groszy idzie na akcję a Choda nabija kieszeń. Gdyby chciała szlachetnie dać , to by dała po cichu jakiś tam procent a nie namawia na batoniki.
kama
2 miesiące temu
a co ona bada? Silikon? Przeciez ona ma sztuczne piersi :(
Ula
2 miesiące temu
Droga Ewo, najważniejsze w życiu jest dziecko, potem ja. Nie zrozumiesz tego.
wielkopolanin
2 miesiące temu
Ta Pani jak zawsze wpierw skutecznie zabiega o siebie, a potem kreuje się na altruistkę i jaki z tego morał. Taki jak zawsze - ....licz wyłącznie na siebie.....
888
2 miesiące temu
Zapraszamy na USG piersi do Szymoński Centrum Medyczne Trzy Ósemki <3 w tą sobotę przyjmuje Radiolog <3 (22) 888 67 11
Hanna
2 miesiące temu
Niebezpieczne dla zdrowia to jest sztuczne powiększanie piersi.
bETUHGxn
Łezka
2 miesiące temu
Tak moze powiedziec tylko ktoś , kto nie ma dzieci i jestw całosci sfokusowany na sobie.Zdrowie jest bardzo wazne ale dla mnie najważniejsze są moje dzieci.
Popieram
2 miesiące temu
Wszystko super. Ale moja mama stosowała wszelką profilaktykę i nikt nic nie widział. Okazało się że ma ogromny zaawansowany nowotwór. W naszym kraju, z tym sprzętem nie ma żadnej profilaktyki. Przykre ale na NFZ jest nijak a prywatnie emerytów nie stać.
Młoda
2 miesiące temu
taaa, ja mam 25 lat i co z tego, że chcę się badać jak wydusić od lekarza jakiekolwiek skierowanie graniczy z cudem bo "jest Pani młoda"
Gość
2 miesiące temu
Ja nie chodzę na badania, bo wstydzę się że nie mam biustu, ledwo co. I myślę że lekarz mnie wyśmieje. A może z takim rozmiarem rak nie ma się gdzie rozwinąć? Pozdrawiam :)
Adeline
2 miesiące temu
Amerykę odkryła wielka propagatorka zdrowia ....
Gość
2 miesiące temu
I tak nie będziesz dzieci rodziła. Jesteś zbyt wygodna i zachłanna aby mieć choć 1 dziecko. Na starość będziesz sama. Samolubna kobieta.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETUHGyg
bETUHGyh
bETUHGyi
bETUHGyj
bETUHGyk
bETUHGxP