Trwa ładowanie...
Przejdź na
Koba
|

Ewa Minge apeluje o pomoc szpitalom zamiast protestów: "Śmierć w razie czego bohaterska, w odróżnieniu od tej idiotycznej na ulicy"

118
Podziel się

Upragniony głos rozsądku w czasach zarazy?

Ewa Minge apeluje o pomoc szpitalom zamiast protestów: "Śmierć w razie czego bohaterska, w odróżnieniu od tej idiotycznej na ulicy"
Ewa Minge (Instagram, Instagram)
bCxbGpGZ

Pandemia koronawirusa w kilka tygodni sparaliżowała właściwie wszystkie obszary życia. Imprezy masowe odwołane, miejsca publiczne zostały chwilowo zamknięte, a obywatele zmuszeni do przebywania w domach.

Kolejnym zmartwieniem jest wprowadzona przez partię rządzącą nielegalna poprawka do kodeksu wyborczego, która umożliwia przeprowadzenie wyborów w zaplanowanym terminie, czyli w maju. Na PiS spadła lawina krytyki i oburzenia ze strony obywateli, którzy słusznie zauważają hipokryzję działań władzy.

bCxbGpHb

Swoje trzy grosze dorzuciła właśnie ekspertka od każdej "palącej" sprawy w Polsce, czyli niezawodna Ewa Minge. Projektantka oznajmiła, że w obliczu ostatnich wydarzeń dochodzi do niej sporo głosów o "wyjściu na ulicę" i planowanych protestach. Jej zdaniem tak dużo energii można spożytkować w rozsądniejszy sposób, niż wystawiając się na pożarcie drobnoustrojom.

Nadal jestem apolityczna. Jest afera - robić wybory czy nie? Ba, zapowiadają już niektórzy, że tak bardzo nie, że wola zginąć na ulicy w proteście przeciw utrzymaniu daty! Po co ginąć w kolejnym proteście? Po co zdzierać głos, kłaść się na chodniku krzyżem i umierać z powodu średnio zrozumiałego? - dopytuje Minge. Nie wiemy, czy wybory się odbędą, bo nawet sam obwrzeszczany rząd nie wie. Na razie ten stan daje mi złudzenie, którym się karmię codziennie na śniadanie, żeby nie zwariować, że w maju wyjdziemy z domów. Na zakupy do galerii, na spacer do parku, do kina i na wybory wówczas z przyjemnością też.

Okazuje się, że projektantka znalazła doskonałe wyjście z sytuacji. Wszystkich chcących protestować zaprosiła do wolontariatu w szpitalach, które w tym trudnym czasie potrzebują wiele pomocy.

bCxbGpHh

Zapraszam do skutecznej i pięknej pomocy szpitalom poprzez wiele inicjatyw społecznych, czysto charytatywnych - zachęciła Minge. Wszystkie ręce i nogi przyjęte będą z błogosławieństwem i wdzięcznością, a śmierć w razie czego bohaterska, w odróżnieniu od tej idiotycznej na ulicy. Wzruszona jestem faktem, ze większość posłów ma maseczki jakich nie ma nikt, bo większość nas ma z gaci i to nie tylko w Polsce.

Ewa odniosła się też do komentarzy na temat niesprawiedliwości dotyczącej prowadzenia kampanii wyborczej. Wiele osób krytykuje bowiem fakt, że jedyną, która nie ucierpiała przez pandemię, jest ta prowadzona przez Andrzeja Dudę. Projektantka doradziła politykom, by pechową sytuację obrócili na swoją korzyść.

Nie wyobrażam sobie lepszego czasu na kampanię! Czas czynów, nie słowa! Czas, w którym zamiast zdobywać maseczki dla siebie, zadziwić naród szczodrością partyjną. Ograjcie ten rząd za swoje partyjne pieniądze i pomóżcie sprawie. Tak jak my, mali obywatele, bez elektoratu pomagamy każdego dnia! - namawia Ewa.

bCxbGpHi

Minge zasugerowała kandydatom na prezydenta, by pomogli obywatelom w realny sposób, a nie tylko używając wzniosłych, ale pustych słów.

Dajcie ludziom wymierny przykład, jak wasza partia wspiera społeczeństwo w terenie, nie na wiecach - jak nas przyzwyczailiście! Dajcie chleba zamiast igrzysk, bo te już mamy. Wyścig ze śmiercią, który temu rządowi póki co nieźle wychodzi - oceniła projektantka. Czy ktoś w opozycji zrozumie, że pomagając rządowi i nie tracąc czasu na protesty w tej sytuacji wygra głównie szacunek dla siebie?

Trzeba przyznać, że apel Minge jest wyjątkowo sensowny i szczerze liczymy na to, że trafi do polityków.

Też jesteście pod wrażeniem zdroworozsądkowego podejścia Ewy?

bCxbGpHj
bCxbGpHk
bCxbGpHC
KOMENTARZE
(118)
Anna
2 miesiące temu
Brawo. Zamiast walk politcznych nalezy pomagac. Brawo dla Pani Ewy.
Viankumi
2 miesiące temu
Brawo Pani Ewo, bardzo mądre słowa w tych niepewnych czasach. Zdrowia dla wszystkich:)
Szlachta
2 miesiące temu
W warszawie na bulwarach wislanych tysiace spacerowiczow. Do warszawy zjechalo sie widac pelno ciemnoty robiacej dzis za szlachte.
bCxbGpHD
Ona
2 miesiące temu
Mądra kobieta. Zgadzam się z nią praktycznie we wszystkim, poza postem dotyczącym Chodakowskiej
Chore🤦‍♀️
2 miesiące temu
Dlaczego to celebryci pomagają Lewandowscy itd a nie rząd? Chyba oni pobierają na coś od nas kase?ja podatków na500+ nie płace a chyba tylko na to idą. No a 2 miliardy powinny iść właśnie na szpitale a nie na tv
Najnowsze komentarze (118)
Janosik
2 miesiące temu
Jak mawiał starożytny góral '' bryzgając na kogoś gnojem zawse kawołek gówna pzyklei ci sie do łapy
Gkg
2 miesiące temu
Co za wytwór silikonu i botoksu
Bananowa
2 miesiące temu
"Smierc w razie czego bohaterska" ? To moze sie zamien babo bo moj maz akurat jest na 1 linii. Najlepiej pier...c z daleka.
cccc
2 miesiące temu
Brawo pani Ewo wykazała się pani dużą mądrością i tak trzeba trzymać
Asia 13
2 miesiące temu
Brawo Ewa! Wszyscy powinni wziąć sobie do serca Pani słowa ❤️
jag 8
2 miesiące temu
Gdyby nie wybory,które i tak NIE WIADOMO czy się odbędą(tego nie wie NIKT)opozycja by leżała i kwiczała a tak ma POŻYWKĘ.
jag 8
2 miesiące temu
Gdyby nie wybory,które i tak NIE WIADOMO czy się odbędą(tego nie wie NIKT)opozycja by leżała i kwiczała a tak ma POŻYWKĘ.
ika
2 miesiące temu
super
bCxbGpHv
won
2 miesiące temu
następna lanserka niema to jak trzasnać sobie fotkę z ratownikami, żenada.gdyby naprawdę robiła to bezinteresownie i nie dla lansu ale ciemnota łyka wszystko
gosc
2 miesiące temu
No dobrze, ale na zdjęciu z przekazania darów jest zbiegowisko więcej niż 2 osób, bez sprzętu zabezpieczającego i bez zachowania bezpiecznej odległości
Edi
2 miesiące temu
Wielki szacunek za postawę.Szybko zaczęła Pani działać i szyc maseczki.Brawo!
Ehe
2 miesiące temu
Mhm juz lece👍
Juli
2 miesiące temu
Pani Ewo, zgadzam się z panią, w dobie pandemii powinnismy skupić się na tym, co jest najbardziej istotne.
emily
2 miesiące temu
musze to napisac - jak ona fantastycznie wyglada na twarzy!!! w koncu.
...
Następna strona
bCxbGpHX