Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|
aktualizacja

Internauci krytykują gwiazdy Earth Festival 2022: "KONCERT HIPOKRYZJI"

266
Podziel się:

Podczas koncertu "Gwiazdy dla Czystej Polski" w ramach Earth Festival 2022 wielu artystów na scenie - w tym Andrzej Piaseczny czy Julia Wieniawa - promowało ekologiczne postawy. Niestety, nie do wszystkich internautów trafiły ich apele: "Nikt nie patrzy na to, ile energii pożera scena przez trzy dni koncertów".

Internauci krytykują gwiazdy Earth Festival 2022: "KONCERT HIPOKRYZJI"
Internauci zarzucają hipokryzję gwiazdom Earth Festival 2022 (AKPA, Piętka Mieszko)

W miniony weekend w Uniejowie odbył się Earth Festival 2022. Wydarzenie odbiło się szerokim echem w polskich mediach, a zwłaszcza kończący festiwal niedzielny koncert pod hasłem "Gwiazdy dla Czystej Polski". Ostatniego dnia wydarzenia na scenie mogliśmy podziwiać m.in. Andrzeja Piasecznego, Michała Szpaka, Małgorzatę Ostrowską czy Anię Rusowicz. Sporo emocji wzbudziły także występy Julii Wieniawy, które spotkały się z mieszanymi reakcjami ze strony internautów.

Główną ideą Earth Festival jest promowanie ekologii i uświadamianie w kwestii zmian klimatycznych zachodzących obecnie na naszej planecie. Podczas niedzielnego koncertu "Gramy dla Czystej Polski" wielu artystów ze sceny apelowało do publiczności o zaangażowanie w ochronę środowiska, a nawet podpowiadało zgromadzonym, co mogą robić, by lepiej dbać o matkę Ziemię. Julia Wieniawa prosiła na przykład uczestników festiwalu o wyzbycie się egoizmu i szacunek dla "naszego domu". Na kilka proekologicznych słów przed występem pozwolił sobie także Andrzej Piaseczny.

Dzisiaj gramy dla czystej Polski, dla czystego świata, dla czystego nieba, choćby burzowego, także, żeby mogły powstawać choćby takie piosenki - powiedział ze sceny.

Choć spora część widzów niedzielnego koncertu doceniła promowane podczas wydarzenia przesłanie, w sieci nie zabrakło także mniej przychylnych głosów. Wielu internautów wprost zarzuciło bowiem gwiazdom imprezy hipokryzję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Celebryci walczą z inflacją, a Pazurowie łamią prawo przez kabanosy

Wielu komentujących na oficjalnym facebookowym profilu Polsatu nie było przekonanych, że artyści i prowadzący Earth Festivalu na co dzień żyją zgodnie z duchem ekologii, którą tak ochoczo promowali wśród publiczności w Uniejowie. Niektórzy zwrócili na przykład uwagę, że choć ze sceny padły słowa zachęcające do ograniczania kupowania nowych ubrań, gwiazdy, które się na niej pojawiały oraz prowadzące Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska, kilkakrotnie zmieniały kreacje...

Trąci mega hipokryzją. Jestem ciekawa, kto z występujących faktycznie zamienił samochód na motocykl czy rower, ile osób kupuje ubrania z drugiej ręki?;

Trzeba oszczędzać wodę na ubrania, a nie co 5 minut inna kreacja, parodia, wstyd;

Hipokryzja galopująca płynęła z tego programu. Zacznijcie od siebie drodzy prowadzący i pseudo gwiazdki;

Koncert hipokryzji;

Zadbajcie o swoje chałupy i przestańcie pouczać innych. Hipokryci;

Oszczędzać i być eko, a Panie prowadzące co chwilę w innym ubraniu;

Zdaniem wielu internautów organizacja dużego muzycznego wydarzenia nie należała raczej do najbardziej przyjaznych środowisku inicjatyw. Niektórzy w komentarzach zwracali uwagę m.in. na ogrom energii zużytej do zasilenia sceny oraz telewizyjnej transmisji wydarzenia. Wielu widzów wprost przyznało także, że pełne wzniosłych haseł gwiazdorskie apele niekoniecznie trafiły do ich serc.

Ziemia powiedziała, że czuje się o wiele lepiej po tej biesiadzie;

Niech powiedzą, ile zużyto energii na tę biesiadę i jak zatruto Ziemię. Najlepiej, żeby ci wszyscy hipokryci przesiedli się na rowery, zamiast zatruwać Ziemię luksusowymi samochodami, jachtami, willami, ciuchami i innymi zbędnymi du*erelami;

Wszystko ładnie, pięknie, festiwal dla czystej Ziemi itp., ale nikt nie patrzy na to, ile energii pożera scena przez 3 dni koncertów (oświetlenie, nagłośnienie, cała technika, praca kamer). Na teren festiwalu zapewne widzowie nie mogli wnieść własnego jedzenia i picia w swoich opakowaniach, więc musieli zakupić napoje i posiłki w opakowaniach plastikowych (...). Nie wspominając już, o prowadzących i wykonawcach, którzy raczej do nurtu zerowego konsumpcjonizmu nie należą. Trąci lekko hipokryzją. Dlatego apele ze sceny, że my mamy coś robić, jakoś do mnie nie przemawiają - można było przeczytać pod nagraniem występu Andrzeja Piasecznego.

Niech pokażą swoje rachunku za wodę, prąd i gaz, to wyjdzie na jaw, kto dba o środowisko. Ludzie biedni oszczędzają na wszystkim, a celebryci tylko ładnie mówią, bo tak trzeba i taka moda. Na każdym kroku obłuda i kłamstwo;

Ile to ton węgla trzeba było spalić, ile wody zużyć do wytworzenia pary napędzającej turbiny, aby zasilić ten Earth Festival? Także ta wasza fałszywa troska o środowisku to tak raczej żenada jest;

Niby koncert dla Ziemi, a ile prądu, wody itp. idzie na organizację tego? Ile śmieci dodatkowo i nadprogramowo zostało wytworzonych? - zwracali uwagę w komentarzach internauci.

Rozumiecie głosy krytyki wobec gwiazd Earth Festival?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(266)
xxx
miesiąc temu
Bo ich apel o oszczędzanie nie dotyczy...
robert
miesiąc temu
Marcelina śmiga mustangiem 5,0, 10 razy w roku na wakacjach. 21 wiek jest wiekiem HIPOKRYZJI. Żeby ulżyć planecie trzeba by zlikwidować: Nestle, Coca Colę, Black Rock itp
Ekko
miesiąc temu
Rozumiemy głosy krytyki, bo zwykli ludzie chcą czy nie chcą żyją ekologicznie, bo tak jest oszczędniej, bo tak jest rozsądniej, bo nie stać nas by ciuchy kupować na raz! Pouczają nas niestety ludzie, którzy są zaprzeczeniem ekologii, umiaru, dbania o środowisko! Dlatego tak to mocno razi! Mówić komuś - nie kupuj nowych ubrań, a samemu każdorazowo pokazywać się w nowych! Fatalnie słucha się takich rad i zaleceń od ludzi, którzy nawet nie udają, że ich to dotyczy i interesuje. Zakłamanie i fałsz, a do tego konsumpcjonizm pełna parą!
lila
miesiąc temu
Daliby spokój z tymi koncertami, festiwalami, ilez mozna słuchać tego samego, gwiazdy jak z koziej...trąbka. Wieniawa aktorka, piosenkarka, malarka bez żadnego wykształcenia, słuchać sie tego nie da
tmc
miesiąc temu
Hipokryzja do kwadratu. Nie życzę sobie aby te pseudo gwiazdki pouczały mnie w sprawie ekologii.Jak otwierają usta, to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że głupota nie ma granic. Więc niech je zamkną.
Najnowsze komentarze (266)
motti
miesiąc temu
MARCELINA z wyrokiem czy nie?
Anka⁵
miesiąc temu
Żygam tymi naszymi "cebrytami".....
kuba
miesiąc temu
nie dotyczy milionerów
mariusz
miesiąc temu
a szafy pełne ciuchów a na koncerty jeździ sie wielkim samochodem albo leci prywatnym samolotem
tymianek
miesiąc temu
I co tam gwiazdki różnego formatu??? Głoszenie ideologii to nie taki lekki kieliszek chleba?
PL.
miesiąc temu
warszafka POtrzebuje kasy...
zoo
miesiąc temu
Artyści ,sami nie wiecie co już na siebie włożyć, te wasze kreacje są śmieszne i raczej nie ekologiczne.
brednie
miesiąc temu
już widzę, jak biegała po altanach śmieciowych i zbierała zawleczki od puszek, potem biegusiem do krawcowej... nie mam wątpliwości, że ta kreacja kosztowała fortunę u najdroższej/go projektantki/ta i nie ma nic wspólnego z ekologią... może tylko z manifestem... nie w obronie ziemi, ale w celu lansu tej celebrytki... jak jej tam?
gosc
miesiąc temu
marcelina jaki wiesniacki styl, a wieniawa no comment...
Dominika
miesiąc temu
Ehh, ekologia jak i dzisiejszy węgiel. Obudzili się wszyscu
Lucek
miesiąc temu
Śpiewający przestępcy witani owacjami, ludzie zastanówcie się kogo oglądacie
***** PO
miesiąc temu
Same gwiazdy
Aaa
miesiąc temu
Oni i ekologia to oksymoron. Najwięcej latają, posiadają kilka samochodów, plus niewiarygodne ilości ciuchów kupują.
Gość
miesiąc temu
Najlepsza była DODA ❤
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie