Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|

Jan Komasa walczy z nietolerancją: "Skręca mnie na samą myśl, że komuś można powiedzieć, że jest gorszy. TO OBRZYDLIWE"

110
Podziel się

Reżyser w rozmowie z Pudelkiem przyznał, że rozumie problemy, z jakimi zmagają się mniejszości, gdyż jako artysta również należy do tej grupy.

Jan Komasa walczy z nietolerancją: "Skręca mnie na samą myśl, że komuś można powiedzieć, że jest gorszy. TO OBRZYDLIWE"
Jan Komasa (East News, East News)
bDnwIEut

Jan Komasa to obecnie jeden z najbardziej cenionych reżyserów w Polsce. Najpierw nominacja "Bożego Ciała" do Oscara, a później aż 11 (!) Orłów. Obecnie Komasa promuje swój najnowszy film, czyli drugą część obsypanej nagrodami "Sali samobójców".

Zobacz także: Jan Komasa: "Jako obywatel skręca mnie na myśl, że komuś można powiedzieć, że jest gorszy"
bDnwIEuv

W czwartek wieczorem odbyła się uroczysta premiera filmu "Sala samobójców. Hejter", podczas której na ściance dumnie pozowała cała plejada gwiazd. Rzecz jasna nie zabrakło też reżysera - Jana Komasy.

W rozmowie z Pudelkiem Komasa opowiedział o tym, jak obecnie na świecie postrzegana jest Polska. Odniósł się zarówno do budzących niemałe emocje kwestii politycznych, ale też i społecznych - jak strefy wolne od LGBT. Reżyser przyznał, że sam rozumie, co to znaczy być w mniejszości, ponieważ do tych mniejszości należą też artyści.

Kiedy jeździ się z filmem, spotyka się podobnie myślących ludzi. Z moim filmem wylądowałem w Nowym Jorku, Kalifornii, we Francji, Hamburgu itd. To są duże miasta, w których ludzie nadają na podobnych falach. Wszyscy mają tam takie poczucie, że nie tyle, co nas nie potrafią zrozumieć, ale bardziej widzą, że tak naprawdę się niczym nie różnimy - mówi Jan Komasa.

bDnwIEuB

Reżyser dodaje natomiast, że jego osobiście jako obywatela Polski bardzo dotykają kwestie nierówności społecznych, które niewątpliwie dotykają niestety mniejszości.

Skręca mnie na samą myśl, że komuś można powiedzieć, że jest gorszy albo inny. Albo, że jak nie myślisz tak jak ja, to nie jesteś Polakiem. To jest obrzydliwe - przyznaje.

bDnwIEuC
bDnwIEuW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(110)
Marysia
9 miesięcy temu
Ludzie leczą swoje kompleksy i braki dosrywając innym, kto jest szczęśliwy i pewny siebie nie poniża innych
osa
9 miesięcy temu
tolerancja zawsze działa w obie strony.
gość
9 miesięcy temu
Oczywiście , proszę Pana. Tolerancja tak- ale afirmacja nie. Nie oceniam ludzi według upodobań seksualnych, ale oni nie mogą na bazie swojego np. homoseksualizmu żądać więcej tylko z tego tytułu. Geje nie mogą każdego krzywego spojrzenia traktować jako atak ich seksualność. Swoje kompleksy i złości nie powinni leczyć atakiem na ludzi, którzy tak naprawdę nie interesują się kto z kim i dlaczego.
bDnwIEuX
Zzz
9 miesięcy temu
Oby więcej filmów z takim przekazem! Tolerancja i akceptacja
equality
9 miesięcy temu
On ma rację, nikt nie jest lepszy ani gorszy, wszyscy jesteśmy równi!
Najnowsze komentarze (110)
Mateusz
9 miesięcy temu
Można powiedzieć komuś,że jest lepszy?Chyba nie,bo to oznacza,ze inny jest gorszyTo można wogóle się jeszcze odzywać?
Szok
9 miesięcy temu
Szanuję osoby lgbt ale już ideologi lgbt nie.
Adam
9 miesięcy temu
Czy to film o sokuzburaka? Bo ta historia kojarzy mi się z ich hejtem
Klik
9 miesięcy temu
Msm nadzieje ze pan reżyser zgodzi się ze mną że większości również nie można mówić że jest gorsza. Tak jak to robi Janda mówiąc to o Polakach którzy wybrali PiS i prezydenta
Chyba_ty
9 miesięcy temu
Straszna ma te twarz, widać ze niebiescy fajnym facetem prywatnie
Pit
9 miesięcy temu
Przecież lgtb to ideologia. Czym innym jest krytyka chorej ideologii a czymś innym atakowanie ludzi
......
9 miesięcy temu
głoopota Polaków poraża, ręce opadają....
swiatlo
9 miesięcy temu
komosa to potomek ochotnika dr mengele
bDnwIEuP
pegaz
9 miesięcy temu
komosa czy ty masz lustro a te jego dziela to beznadzieja i to nie jest nienawisc tylko zwyczajna prawda
Gość
9 miesięcy temu
Mówimy o tolerancji selektywnej. Powiedzieć coś na homo to fobia, ale zwyzywać kogoś od zacofanców i nazioli to już wyraz wolności wypowiedzi. A ja powiem i mówić będę, że ideologia LGBT to wyższy poziom obłędu i spaczenia. Zdania nie zmienię. I mogę być naziolem, fobem i co tam chcecie ped...!
Lolek
9 miesięcy temu
To że ktoś jest gejem nie znaczy że ma narzucać wszystkim swój światopogląd mniejszości niestety muszą się dostosować do ogółu a nie odwrotnie .
kolo
9 miesięcy temu
Panie Komasa, bądźmy konsekwentni. Jeżeli zabraniasz mi oceniać innych, to dlaczego Pan ocenia innych? Dlaczego inaczej myślący niż Pan, są do Pana gorsi? Skręca mnie jak słyszę tego typu dyrdymały.
C'est moi
9 miesięcy temu
Wszystko rozumiem, ale nie ten kij ma 2 końce. Czy nazywanie innych mocherami, ciemnogrodem, katolami, albo pisowskimi ku... jest rzeczywiście drogą do naprawy tej sytuacji? A może prawdziwym źródłem napięć, które POdzieliły Polaków? Na pewno - dolewaniem oliwy do ognia! O "ciemnogrodzie" czytałem w GW już na początku lat 90. Odpowiedź na pytanie, kto i co nas dzieli, wcale nie jest tak oczywista. I wcale bym nie przesądzał, że "salonowa" interpretacja p. Komasy jest czymś więcej, niż jednym z wielu punktów widzenia...
am52
9 miesięcy temu
nie rozumiem dlaczego ten pan podał Polskę jako przykład, to raczej ta mniejszość terroryzuje większość w Polsce poprzez profanację ich świętości, a może podałby przykład z krajów muzułmańskich gdzie jest prawdziwa tolerancja, tylko tam najpierw sprawdzą czy osoba o takiej orientacji seksualnej jak ten pan umie fruwać.
...
Następna strona
bDnwIEvr