Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Janusz Korwin-Mikke komentuje szokujący wyrok sądu w sprawie gwałtu na 14-latce: "Jeśli nie krzyczy, to widać CHCE TEGO"

183
Podziel się:

Polityk postanowił w wyjątkowo obrzydliwy sposób wypowiedzieć się na temat tej poruszającej sprawy.

Janusz Korwin-Mikke komentuje szokujący wyrok sądu w sprawie gwałtu na 14-latce: "Jeśli nie krzyczy, to widać CHCE TEGO"
Janusz Korwin-Mikke komentuje sprawę gwałtu na 14-latce (East News)
bEUSMlOZ

W historii polskiego sądownictwa niestety wciąż nie brakuje szokujących, a czasem wręcz absurdalnych wyroków. W ostatnim czasie najgłośniej mówi się jednak o szokującym wyroku wrocławskiego sądu w sprawie gwałtu na 14-latce.

Do zdarzenia doszło w 2016 roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to dziewczynka wraz z bliskimi udała się z wizytą do rodziny. W nocy 14-latka miała spać wraz ze swoimi kuzynami, przez niewygodę zmieniła jednak miejsce, kładąc się w łóżku wujka - który nad ranem wrócił z dyskoteki i oglądał akurat filmiki na komputerze. Po pewnym czasie 26-letni mężczyzna położył się na dziewczynce i zaczął się do niej dobierać. Mimo wyraźnych protestów nastolatki - odpychała go i płakała, mówiąc "nie chcę tego" - jej krewny nie przestał.

14-latka dopiero po kilku miesiącach zdecydowała się powiedzieć rodzicom o traumatycznym przeżyciu. Sprawa trafiła na policję, a niedługo później do sądu. Wcześniej wujek dziewczynki miał kontaktować się z nią za pośrednictwem internetu - namawiał do milczenia, w zamian oferując wycieczkę do zoo. Później wypierał się natomiast tego faktu.

bEUSMlPb

Wrocławski sąd okręgowy oskarżył mężczyznę o gwałt i skazał na 3 lata więzienia. Sprawa trafiła jednak do sądu drugiej instancji - ten z kolei orzekł, że do gwałtu wcale nie doszło, ponieważ ofiara... nie krzyczała.

Sąd ocenił, że nie było gwałtu, bo moja klientka nie krzyczała, a to znaczy, że sprawca nie używał przemocy. Poza tym sąd zwrócił uwagę, że sama położyła się do niego do łóżka. A przecież gwałt jest zawsze kiedy jedna ze stron nie wyraża zgody na współżycie. A z relacji pokrzywdzonej wynika jasno, że nie chciała i odpychała sprawcę. Ona i jej matka bardzo to wszytko przeżywają - skomentowała szokującą decyzję pełnomocniczka ofiary, Justyna Beni.

bEUSMlPh

Ostatecznie oskarżonego skazano zaledwie na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu. Sąd Apelacyjny zmienił kwalifikację czynu z gwałtu na współżycie z nieletnią i zastosował przy tym nadzwyczajne złagodzenie kary. Powodem miał być fakt, że nastolatka zwlekała ze zgłoszeniem sprawy, a niedługo po zdarzeniu skończyła 15 lat.

Szokujący wyrok wrocławskiego sądu odbił się szerokim echem w mediach.

To, co robią sądy woła o pomstę do nieba. Sędzia, który uznał, że gwałcona dziewczyna nie krzyczała, jako powód do obniżenia kary powinien natychmiast mieć wszczęte postępowanie dyscyplinarne i stracić możliwość orzekania. Państwo musi stać po stronie ofiar! - napisał na Twitterze oburzony dziennikarz Andrzej Gajcy.

bEUSMlPi

Jego wpis postanowił w wyjątkowo obrzydliwy sposób skomentować Janusz Korwin-Mikke.

P. Gajcy zwariował. To kryterium działa od 6000 lat!! Jeśli nie krzyczy, to widać tego chce. Jak bez tego odróżnić ofiarę od dziewczyny, która owszem, chętnie... ale potem oskarża o gwałt, bo boi się taty? To jakiś ruch WPM - White P*ssy Matters, możliwość dowolnych oskarżeń - stwierdził polityk.

Zobaczcie wpis Janusza Korwin-Mikkego.

bEUSMlPj
bEUSMlPk
bEUSMlPC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(183)
Gość
rok temu
Sorry, ale w normalnym kraju, ten pan w życiu publicznym byłby "persona non grata". Wypowiedź jest obrzydliwa, poniżej wszelkiej krytyki. Przecież on ma żonę, jakieś kobiety w rodzinie... Masakra. 🤦 Jak ofiary przestępstw mają wierzyć w sprawiedliwość, jak mają się zgłaszać, słysząc takie wstrętne komentarze i wyroki? Ofiara jest ofiarą, sprawca sprawcą. Przemoc jest przemocą, obojętnie jaką przybierze formę. Koniec, kropka.
Emla
rok temu
Przerażające jest to ilu zwolenników ma ten człowiek i jego partia
Jolene
rok temu
Pomijając bezsprzeczną winę „wujka”, uważacie, że 14 łatki generalnie nie są zainteresowane sexem? Bo tak piszecie w komentarzach- dzieci. W dzisiejszych czasach przyzwolenie jest na to, że dzieci robią co chcà, a wszechobecna epatacja sexem robi swoje
bEUSMlPD
!!!
rok temu
Do tych, którzy piszą, że sama jest sobie winna i pewnie sama chciała seksu, a biedny facet myśli przecież nie tą częścią ciała i nie mógł się powstrzymać... Skoro tak, skoro, mężczyźni to takie zwierzęta, które nad sobą nie panują i trzeba uważać przy nich na każdy ruch to może trzeba odebrać im prawa albo ubezwłasnowolnić skoro nie potrafią zachowywać się jak cywilizowalni ludzie, nie potrafią używać mózgu i nie mogą powstrzymac się na widok krotkiej spódniczki????
Monikk
rok temu
Radzę wam z własnego doświadczenia jak i opinii innych osób byście dzwonili najlepiej nie na policję a 112 tam ludzie bardzo szybko działają i wysyłają służby policji w mig gorzej jest w przypadku wzywania pomocy ratowników do ważnych przypadków- nie polecam😁😁😁😁😁.
Najnowsze komentarze (183)
Nie to znaczy...
3 miesiące temu
Jak nikogo nie ma dookola, a agresor mi trzaśnie w łeb i ogłuszy, to też mam krzyczeć, żeby dowodzic swojej niewinności???? Przecież ta logika z kata robi ofiarę. Ciche czy głosne, Nie to NIE.
Olo
11 miesięcy temu
nic nie piszą o dziewictwie dziewczyny. Moze już wcześniej nią nie była
hipek
11 miesięcy temu
Wstydziłbym się takiego ojca jak JK Mikke, współczuję jego córkom. Jak człowiek o takich poglądach mógł być europosłem, czy jakimkolwiek posłem. Kto na niego głosuje? To niewiarygodne.
aaaa
11 miesięcy temu
korwin niejednokrotnie zgwałcił kobiete kiedyś dostał za to kosę w brzuch od jej partnera o czym nie chce teraz mówić
Gość 222
rok temu
Mnie próbował zgwałcić pijany facet na kempingu. W szpitalu, gdzie zbierano ślady z mojego ciała,lekarz stwierdził,że sama jestem sobie winna,bo nie paraduje się w bikini....Przesluchiwano mnie już w tym samym dniu ....czułam się upokorzona i winna. Sprawę umorzono
To ja
rok temu
Jakoś sobie nie wyobrażam, że mając 14 lat wchodzę do łóżka 26 letniego wujka, bo mi nie wygodnie. Wolałabym już spać na podłodze.
RudaMałpa
rok temu
Korwin jak zwykle:oglada, kultura, empatia i inteligencja.
Kate
rok temu
Dziewczyna przez to ,że nie było miejsca spała w jego łóżku, to był kuzyn więc chyba mu ufała. Poza tym on po powrocie z dyskoteki oglądał jakieś filmiki na necie wiec domyślam się jedynie co mogło to być. Nakręcony wykorzystał dziewczynę...najczęściej sprawcami wykorzystan seksualnych są najbliżsi których znamy tj. grono rodzinne, grupa rówieśnicza. Wartościowe są jedynie te komentarze,które coś wnoszą a nie oskarżają.
bEUSMlPv
gghcdghv
rok temu
Ja też nie krzyczałam. Sparaliżował mnie strach, bałam się że coś mi zrobi jak będę stawiać opór. Obiecał że mnie wypuści... Miałam 18 a on chyba z 50. Nie zgłosiłam ze wstydu i wiedziałam że konsekwencji nie poniesie za to mnie upokorzą i zeszmacą. Dziękuje, dobranoc.
ewa
rok temu
A ja myślę, że Korwin-Mikke użył dość wyrafinowanego sarkazmu. Dzięki temu sprawę rozdmucha się jeszcze bardziej ukazując jakimi kryteriami 'od 6000lat' sądy się kierują i jak bardzo to się nie zmieniło. Przecież niedawno pisano, że sąd nie uznał gwałtu bo 'ofiara miała zamknięte oczy'
Dro
rok temu
Ludzie, to był jej WUJEK!! samo to wystarczy żeby kolesia zlinczowac
TakaSytuacja
rok temu
Widać że Korwin i jego Konfederacja z innymi posłami np. z PiSu stara brygada polityczna uznaje że ma pozwolenie na takie słowa a w szczególności widać że na zachowania wobec nieletnich. Dziwne że kościelni wypowiadają sie podobnie lub nie uznają wykorzystywania seksualnego za pedofilię. Brawo wyborcy Konfederacji i Pisu. Lepiej nie mogliście wybrać dla Polski.
Gość
rok temu
Zauważyliście, ze to faceci są głównymi sprawcami przestępstw, wojen. Czas odebrać im prawa, bo zachowują się gorzej niż zwierzęta.
Gość
rok temu
Tu nie chodzi tylko o gwałt, to była osobą małoletnie, czyli do tego dochodzi jeszcze pedofilia, w dodatku sprawca był wujek, więc kazirodztwo. Nie wiem jak można bronić takich potwrow.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUSMlQo
bEUSMlQp
bEUSMlQq
bEUSMlQr
bEUSMlQs
bEUSMlPX