Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

Katarzyna Grochola zarzuca rządzącym manipulację: "Żadna kobieta nie marzy o tym, żeby BYĆ SKROBANA"

153
Podziel się:

Katarzyna Grochola odniosła się do budzącej ogromne emocje ustawy antyaborcyjnej. Pisarka uważa, że rządzący zakłamują sytuację i działają na szkodę kobiet.

Katarzyna Grochola zarzuca rządzącym manipulację: "Żadna kobieta nie marzy o tym, żeby BYĆ SKROBANA"
Katarzyna Grochola o aborcji: Żadna kobieta nie marzy o tym, żeby być skrobana (AKPA)
bEToSJOt

Katarzyna Grochola była gościem programu "Newsroom" w wp.pl. Rozmowa z pisarką dotyczyła między innymi konsekwencji wyrokuTrybunału Konstytucyjnego, który w październiku uznał obowiązującą wówczas ustawę antyaborcyjną za niezgodną z konstytucją. Pod koniec stycznia opublikowano uzasadnienie wyroku, a następnie sam wyrok. W efekcie zaczęła obowiązywać bardziej rygorystyczna ustawa, zabraniająca na usuwanie ciąży w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Zaostrzenie prawa aborcyjnego wciąż budzi ogromne emocje. Zdaniem Katarzyny Grocholi rządzący i podporządkowane im media dopuszczają się manipulacji.

bEToSJOv

To nie jest kwestia światopoglądowa, to jest przykład głębokiej manipulacji, bo w określonych informacyjnych programach, których ja nie oglądam – od czasu do czasu, żeby cokolwiek wiedzieć, ale potem odchorowuję, kobiety są przedstawiane jako te, które żądają skrobanek - mówi Grochola, po czym w mocnych słowach komentuje ten przekaz.

Zobacz także: Grochola o podziemiu aborcyjnym w Polsce

Żadna kobieta nie żąda i nie marzy o tym, żeby być skrobana. Natomiast ochrona poczętego dziecka to są badania prenatalne, to jest pomoc kobiecie w podjęciu okropnej decyzji, jeżeli się okazuje, że to coś, co ma serce, nie ma mózgu, nie ma rąk, nie ma nóg, umrze, może umrzeć jej w brzuchu. To jest trauma, której ci ludzie jakoś kompletnie nie rozumieją - mówi pisarka.

bEToSJOB

Grochola zwraca uwagę, że to, co dzieje się wokół prawa aborcyjnego, działa nie tylko na niekorzyść kobiet, ale i duchowości.

Moim zdaniem działają na szkodę duchowości, katolicyzmu w Polsce, który zaczyna się chwiać, ponieważ ludzie nie wiedzą, do jakiego kościoła iść, żeby wysłuchać coś mądrego. Zaczyna się walka o dusze, z tym że walka szatana na przykład o moją duszę, ja nie chcę, żeby moja dusza należała do tak złych ludzi, którzy jednocześnie nie kupują 15 milionów szczepionek, bo zapomnieli, albo byli zajęci kupowaniem własnej ziemi, albo byli zajęci hodowaniem zwierząt futerkowych - mówi Grochola, nawiązując przy okazji do biznesów Tadeusza Rydzyka.

bEToSJOC
bEToSJOW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(153)
Moim zdaniem
10 miesięcy temu
Nic dodać nic ująć. 100% racji. To są tragiczne decyzje. Niech rząd zajmie się tymi dziećmi które już są i wymagają opieki.
Liz
10 miesięcy temu
Pani Kasiu, dobrze to Pani przedstawiła, uważam podobnie. Chcą z Kobiet zrobić puszczalskie Lafiryndy które pragną skrobanek na żądanie, to podle!!!!
lola
10 miesięcy temu
Bardzo mądra wypowiedź!
bEToSJOX
Ewo
10 miesięcy temu
Ma kobieta raceje, dziwi mnie to ze pomimo tego ze w polityce są kobiety i członkowie rzadu maja dzieci fundują innym takie traumy tak naprawdę do końca życia !!! To jest bardzo nie w porządku. Kościół i tak już przechodzi do lamusa już tylko ludzie którzy nie myślą samodzielnie wierzą w bzdety z ambony niestety
Anita
10 miesięcy temu
Powinni ją z tym na każdej antenie puścić od TVP po TVN itp
Najnowsze komentarze (153)
riis
10 miesięcy temu
Jakie skrobanie? Skończcie z tym kłamstwem bo aborcja to nie jest żadne skrobanie. Zabieg łyżeczkowania jest szkodliwy i przynosi więcej wad niż zalet, a w Polsce jest bardzo nadużywane przez bezmyślnych lekarzy w przypadku naturalnych poronień czy po porodzie gdy łożysko nie wyszło w całości. Obecnie aborcja to albo bezpieczne i skuteczne tabletki poronne, albo zabiegi próżniowego odsysania płodu.
Kiki
10 miesięcy temu
Powiedz to Lempart które chce skrobanek na życzenie. To ona i jej agresja jest tu większym problemem.
Radzę
10 miesięcy temu
To niech dziewuchy od Lempart uzywaja prezerwatyw.
kasia
10 miesięcy temu
Nie można już słuchać tego bełkotu pani pożal się Boże pisarki. Córka też ma ubogie słownictwo. To co mówi to: wow, fajnie, pięknie. Żadnej wiedzy, dygresji, odniesień do historii sztuki. Nic. Pustka.
Życie
10 miesięcy temu
To jak maja sie do tego hasla typu: "hej hej aborcja jest ok!"??????????????????????
Dana
10 miesięcy temu
Nie lubię i już. Literatura niskich bardzo lotów i ten straszny głos...Córka śliczna.
gosc
10 miesięcy temu
a moze by tak pomyslec przed stosunkiem o antykoncepcji a nie walczyc o skrobanki
gosc
10 miesięcy temu
przeciez to nie zgodne z konstutucja, bo zdeformowany plod szkodzi matce a gdzie ochrona zycia matki?
bEToSJOP
Życie
10 miesięcy temu
To jak maja sie do tego hasla typu: "hej hej aborcja jest ok!"??????????????????????
gosc
10 miesięcy temu
to co sie dzieje w polsce to dzialalnoc przestepcza, wbrew interesom spolecznym i rasizm w stosunku do kobiet . obecny trybunal i konstytucja to przestepcy, ten kraj sie sam niszczy
jan
10 miesięcy temu
ma pani temat do napisania nowej książki które są super
Julia
10 miesięcy temu
popieram panią
normal
10 miesięcy temu
Proszę pani a my znamy takie kobiety. I co?
jaja
10 miesięcy temu
Słyszała pani te okrzyki strajkujących j..bać PIS? Aborcja bez granic ,aborcja OK . Czy to znaczy że najpierw j..bać, a następnie aborcja .Czego ma nauczyć się młodzież, jaki przykład? ponoć te panie są wykształcone ,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEToSJPI
bEToSJPJ
bEToSJPK
bEToSJPL
bEToSJPM
bEToSJPr