Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Katarzyna Warnke komentuje sytuację kobiet w Polsce: "To jest NIEHUMANITARNE"

128
Podziel się:

"Stosunek do kobiety jako do reproduktora zezwierzęca nas" - mówi aktorka.

Katarzyna Warnke komentuje sytuację kobiet w Polsce: "To jest NIEHUMANITARNE"
Katarzyna Warnke o decyzji Trybunału Konstytucyjnego (ONS, East News)
bEDoDnUB

Minęły trzy tygodnie od dnia, w którym Trybunał Konstytucyjny wydał szokującą decyzję, niszczącą obowiązujący przez wiele lat tak zwany kompromis aborcyjny. Orzeczenie TK wywołało falę protestów w całej Polsce. Każdego dni na ulice nie tylko metropolii, ale i mniejszych miast wychodziły kobiety sprzeciwiające się decyzji organu, który tylko z teorii jest niezależny. Efektem protestów było wstrzymanie wejścia w życie decyzji TK i rozpoczęcie procedowania nad nowym projektem ustawy zaproponowanym przez prezydenta.

Protesty, choć na mniejszą skalę, wciąż mają miejsce. Temat powraca też w wypowiedziach i komentarzach celebrytów, którzy w większości mocno zaangażowali się w aktualne wydarzenia. W czasie wywiadu dla agencji informacyjnej Newseria swoimi odczuciami na temat protestów kobiet podzielił się Piotr Stramowski.

bEDoDnUD

Wciąż funkcjonują patriarchalne wzorce, według których mężczyzna to jest ten „powyżej” kobiety. Ja się z tym nie zgadzam i uważam, że powinniśmy dążyć do równości. Kobiety nie mają i nie miały łatwo – podejrzewam przez setki i tysiące lat, a teraz się to może zmienić. To nie jest oczywiście zmiana nagła (...) ale takimi działaniami osób publicznych – też mężczyzn, którzy wypowiadają się na ten temat, my możemy tym trafić do młodych ludzi, którzy może zmienią swój sposób patrzenia patriarchalny, niestety jeszcze panujący - zauważył partner Katarzyny Warnke.

Zobacz także: Katarzyna Warnke: "Stosunek do kobiety jako do reproduktora nas zezwierzęca"

Zdaniem aktorki skala protestów kobiet pokazała, że potrafią się one zjednoczyć mimo, iż wyznają często różne poglądy.

bEDoDnUJ

Mnie się wydaje, że to jest taka forma rewolucji, która się do tej pory nie zdarzyła - zauważyła Warnke. Ta decyzja Trybunału bądź pseudotrybunału konstytucyjnego jest dla mnie bolesna, jak nic dotąd, co się wydarzyło w trakcie mojego dorosłego życia. To jest taki zamach - powiedziała.

Warnke zwróciła uwagę, że decyzja TK wpisuje się w szersze działania wymierzone nie przeciw kobietom.

To jest po prostu niehumanitarne, to co się wydarza. Jest to zamach w ogóle na rodzinę, jest to kompletnie jakieś nienowoczesne podejście, tak jakby medycyna się nie rozwinęła przez te kilkadziesiąt lat. Razem z tym blokuje się też edukację seksualną, antykoncepcję. Nie wiem, do czego to ma prowadzić i ta wizja podręcznych z tego popularnego serialu jest adekwatna i wydaje mi się, że ten stosunek kobiety jako do reproduktora naprawdę nas zezwierzęca. I ten zryw jest po prostu zrywem młodych ludzi nareszcie i oni mają powód, żeby wyjść na ulice - stwierdziła Warnke.

Jest to zryw kobiet, widać, że dotknęło to kobiety o różnych poglądach i to też jest bardzo fajne. I widać, że ta siła, wydaje mi się, że się nie zatrzyma, i bardzo się z tego cieszę, że właśnie z tego powodu dojdzie do jakichś zmian - podsumowała aktorka.

bEDoDnUK

Też w to wierzycie?

bEDoDnUL
bEDoDnVe
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(128)
Oiros
10 miesięcy temu
Jakby pomyśleć logicznie, to właśnie mężczyznom powinno najbardziej zależeć na tym żeby aborcja była legalna. To dla nich korzystne. W większości przypadków to mężczyzna nie chce dziecka, a nie kobieta. Praktycznie nie zdarza się, że chłopak jest w związku z dziewczyną, ona zachodzi w ciążę i chce usunąć mając gdzieś jego zdanie. Kobieta wtedy chce usunąć kiedy jest sama, albo jej chłopak nie chce dziecka. W innym przypadku by raczej nie usunęła. Chociaż oczywiście to jej decyzja, bo najbardziej zmienia jej życie.
Fabruka kitów
10 miesięcy temu
Granie u Vegi też zezwierzęca
Ulryk
10 miesięcy temu
Następna ekspertka od wszystkiego. Ale, gdyby ja zapytać o historię Pilski, kiedy i jakie rozbiory BP. były, jak Polska walczyła o prawdziwą wolność to pewno sni me ani be.
bEDoDnVf
True
10 miesięcy temu
Dokąd ten świat zmierza? Fakt, że kobieta jest płodna i może urodzić dziecko zezwierzęca Ją? I to mówi kobieta,która niedawno urodziła. Nawet nie chcę myśleć o tym, co czytając to czują kobiety,które własnych dzieci mieć nie mogą.
Agata
10 miesięcy temu
Oglądałam zdjęcia tych zdeformowanych płodów, bez czaszki albo z mózgiem na wierzchu. Dramat. Za nic bym czegoś takiego nie urodziła. W dodatku kiedyś takie dzieci zaraz po urodzeniu umierały, a dzisiaj dzięki postępowi medycyny one leżą w szpitalu i się męczą nawet przez kilka miesięcy zanim umrą, często bez obecności rodziców, którzy już nawet nie odwiedzają ich w szpitalu bo oglądanie takich potworów jest jednak zbyt dużym obciążeniem psychicznym. Psychicznie dla kobiety to jest wyniszczające. Ja się na to nie godzę, ale ja mam kasę i mogę sobie jechać za granicę na zabieg czy szczegółowe badania, ale wy skoro jesteście tak głupie i rodziców się na taki stan rzeczy to będziecie cierpieć. Nawet już mi nie szkoda takich kobiet.
Najnowsze komentarze (128)
daisy
10 miesięcy temu
Nie cierpię tej pary.Typowe "celebryctwo".Wszędzie tam gdzie i co należy mówić,dowyglądać,dopowiedzieć
Oświecony
10 miesięcy temu
Patrząc na nią i słuchając jej faktycznie jestem za późną aborcja, nawet w jej wieku.
to prawda
10 miesięcy temu
niehumanitarne jest żerowanie tej pani i jej podobnych na polskim społeczeństwie opluwanie go i żebranie o dotacje
Rozsądny
10 miesięcy temu
Nie chodzi o zabijanie dzieci, ale o skrócenie ich cierpienia i cierpienia matki. Mamy litość dla zwierząt- jak pies, czy kot jest ciężko chory, z bólem serca pomagamy im umrzeć, jak poczęty człowiek nie ma szans na przeżycie, musi się urodzić...aby ktoś musiał na tym zarobić. Kto? Odpowiedź nasuwa się sama.
jej
10 miesięcy temu
Ona jest wielka, wielka aborcjonistka. Rozumiem ją.
?????
10 miesięcy temu
Niech mi ktoś to wytłumaczy ,tylu ludzi chodzi bez mózgu i jakoś żyją i głupoty wypisują ,i nikt ich nie morduje , dziwne
Rozwiedziony
10 miesięcy temu
Z jednym się zgadzam. Nie ma równouprawnienia. Pan Piotr przekona się o tym boleśnie po rozwodzie.
Gość
10 miesięcy temu
Niehumanitarnie to mały kobiety w obozach i to było piekło kobiet prawdziwe. Kobiety w Indiach mają piekło . Ale nie to tutaj mają najgorzej nie szkoda mi was
bEDoDnUX
mmmmmm
10 miesięcy temu
Ma rację i nie traktujmy seksu hakodazenia do reprodukcji bo seks to przyjemność i zdrowie a ciąża to wybor a nie koniecznosc
Dana
10 miesięcy temu
Przepraszam bardzo...ale chyba nie ma lub jest mało samic wśród zwierząt, które zabijają swoje młode. Raczej walczą o nie za cenę swojego życia. Porównanie wyjątkowo niedopasowane.
Kawo
10 miesięcy temu
Jakie to szczęście że lampart nie będzie mieć dzieci. Gdyby tak się stało, to to dziecko samo się wyskrobie
Hmm
10 miesięcy temu
Aborcja płodu bezmózgoca to to samo co odłączenie od urzadzen podtrzymujących zycie motocyklisty po wypadku gdy stwierdzono jego śmierć mózgu. W jednym i drugim to tylko zywe tkanki bez świadomości. Po stwierdzeniu faktu nie przedluza się sztucznie życia. Pytanie czemu kler ma inne podejście do tych dwóch żyć? W pierwszym krzyczy ze to morderstwo a w drugim przyzwala na wykorzystanie organow z tego ciała na przeszczepy?
facet
10 miesięcy temu
System prawny z polek uczynił nieautonomiczne samobieżne inkubatory... Kwestia aborcji powinna być nieuregulowana przez prawo, a w najgorszym przypadku powinno być rozpisane w tej sprawie referendum. Narzucanie woli kilku osób całemu społeczeństwu jest najdelikatniej to ujmując niedemokratyczne.
dorotka
10 miesięcy temu
Widocznie czuje się jak zwierzę,po urodzeniu dziecka-ot i cała prawda ,po co było się rozmnazać,pani Katarzyno?Została pani matką,a więc reproduktorką.Wg pani reprodukcja to domena zwierząt,czyli ludzie mają się nie rozmnazać,bo są wyzszymi istotami?Uprawiać seks,ale dzieci nie rodzić-logika jak Wiolki Kołek.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDoDnVQ
bEDoDnVR
bEDoDnVS
bEDoDnVT
bEDoDnVU
bEDoDnVz