Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Kinga Rusin pozdrawia z Malediwów z KONSTYTUCJĄ W RĘKACH i apeluje: "Nie dajmy się OSZUKAĆ PiS-owi"

831
Podziel się

Kinga Rusin postanowiła wystosować ostry apel za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na potrzeby odezwy zapozowała na tle malediwskiej plaży, dzierżąc w dłoniach konstytucję.

Kinga Rusin pozdrawia z Malediwów z KONSTYTUCJĄ W RĘKACH i apeluje: "Nie dajmy się OSZUKAĆ PiS-owi"
Kinga Rusin uderza w PiS, pozując z Konstytucją na Malediwach (Instagram.com, AKPA)
bDZzZrtx

Kinga Rusin już od lat uchodzi za jedną z tych gwiazd, które nie boją się zabierać głosu w sprawie bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Dziennikarka wielokrotnie komentowała poczynania obecnej władzy i nie jest tajemnicą, że ma niezwykle krytyczny stosunek do polityki Prawa i Sprawiedliwości.

Jak wszyscy zapewne wiemy, Kinga Rusin wypowiadała się za pośrednictwem mediów społecznościowych już na niejeden temat. Od lat aktywnie działa na rzecz ratowania środowiska, upomina się o prawa mniejszości i krytykuje dalsze ograniczanie swobód obywatelskich, co nie pozostaje bez echa. Tym razem sposobnością do zabrania głosu stało się dla niej Święto Konstytucji 3 Maja.

bDZzZrtz
Zobacz także: Kinga Rusin wczuwa się w ministra środowiska: "Stworzyłabym parki narodowe"

Na profilu Kingi pojawiła się obszerna odezwa, w której przebywająca obecnie na Malediwach dziennikarka ponownie punktuje szkodliwą politykę PiS-u i wytyka rządzącym hipokryzję. Jak twierdzi, poczynania przedstawicieli partii rządzącej są "tańcem na gronie Konstytucji", a najgłośniej o szacunku do niej mówią ci, którzy traktują zawarte tam zapisy wybiórczo i dla własnych politycznych korzyści. Swoją odezwę do polityków i wszystkich Polaków okrasiła z kolei zdjęciem, na którym pozuje w tle malediwskiej plaży z konstytucją w dłoniach.

bDZzZrtF

Tańce na grobie Konstytucji i Krajowy Program Odbudowy (KPO), czyli nie dajmy się oszukać PiS-owi! Święto Konstytucji najhuczniej obchodzili wczoraj ci, którzy od 6 lat ją niszczą. PiS świętujący Konstytucję 3 maja, tę, która wprowadzała trójpodział władzy i wolne, niezawisłe sądy, to była polityczna hucpa. Dziś czeka nas kolejna odsłona w teatrze absurdu, czyli głosowanie w Sejmie nad Krajowym Programem Odbudowy - o odbudowie finansowanej z europejskiej kasy będą mówić ci, którzy niszczą, kradną, wsadzają beztalencia na najwyższe stołki i... plują na Unię ("wyimaginowana wspólnota", która, zdaniem Kaczyńskiego, jest "na drodze do upadku") - grzmi Kinga.

Dziennikarka podkreśla też, że wspomniany program może stać się dla PiS jedynie sposobnością do dalszego finansowania Telewizji Polskiej i imperium Tadeusza Rydzyka. Apeluje więc, aby uważnie patrzeć politykom na ręce.

PiS przesunie do finansowanego przez Unię "programu odbudowy" projekty do tej pory ujęte w budżecie. Uwolnione w ten sposób środki Skarbu Państwa wyda na swoje cele, np. na TVP czy dla innych "Rydzyków", dzięki którym zagwarantuje sobie propagandę i zwycięstwo w kolejnych wyborach. W międzyczasie polski Trybunał NIEkonstytucyjny uzna, że prawo europejskie nie ma prymatu nad polskim i z europejskiej kontroli praworządności będą nici (odpowiedzialna za to głosowanie w pseudo TK Pawłowicz sprytnie przesunęła jego termin na połowę maja, licząc na to, że do tego czasu PiS z poparciem lewicy przegłosuje KPO). Dlatego zabezpieczmy się skutecznie!!! Żądajmy tego głośno od tych, którzy reprezentują nas w parlamencie - czytamy.

Kinga zwróciła się też do opozycji, prosząc o rozwagę i nieco bardziej krytyczne spojrzenie na zapowiedzi polityków PiS-u.

bDZzZrtG

Politycy opozycji, nie wierzcie PiS-owi! Pamiętajcie, kto co naprawdę robił w przeszłości i nie dajcie się zwieść sprytnym, zakłamanym, pisowskim aktorom, którzy trąbiąc o odbudowie, chcą zapewnić sobie władzę i dostęp do koryta na następne długie lata. Wszyscy chcemy tych pieniędzy dla Polski, ale głosujcie za Krajowym Programem Odbudowy (KPO) tylko wtedy, gdy PiS zgodzi się na zabezpieczenia dla demokracji, praworządności, praw człowieka, praw kobiet, praw mniejszości! To jest możliwe! Odsuńcie głosowanie. Wyszarpcie to tak, jak Solidarność wyszarpała od komunistów Porozumienia Sierpniowe w 1980 roku. P.S. Niech Polska przestanie być krajem maybachów Rydzyka, kucharek Kaczyńskiego w Trybunałach i kobiet gnojonych na ulicach - zakończyła swoją odezwę, dodając hasztagi "wykorzystujmy zasięgi", "masz zasięg nie milcz" oraz "nie milczymy".

Myślicie, że politycy wezmą jej głos pod rozwagę?

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bDZzZrtH
bDZzZrtI
bDZzZrua
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(831)
Maledziwy
1 tyg. temu
Tydzień bez Rusinowych mądrości tygodniem straconym.
LOL
1 tyg. temu
ktos musi jej zablokowac dostep to net'a bo wariuje
Gib
1 tyg. temu
Odciąć internet! Stop nienawiści!
bDZzZrub
Koment
1 tyg. temu
Kinia, daj już spokój.....
co to
1 tyg. temu
Zmizerniała coś
Najnowsze komentarze (831)
gość
1 tyg. temu
Jak to dobrze jest komentować i dawać dobre rady na odległość, przyjedż tu do nas i działaj anie pouczaj , zyjesz w luksusie więc wspomoż ludzi biednych jestes chyba patriotką.....na odległośc ha,ha
Gosc
1 tyg. temu
Okropna kobieta
Janina
1 tyg. temu
NIE DYKTUJ LUDZIĄ CO MAJĄ ROBIC,KAŻDY MA SWOJ ROZUM JESTEŚ NAJGŁUBSZÁ OSOBĄ KTORAIESZAC CHCE LUDZIĄ W GŁOWACH,POUCZAVC ICH CO MAJĄ ROBIC ZNIKNIJ LUDZIĄ Z OCZU NIE DIEJ POSTRACHU SWOIM POGLĄDOM
Aga
1 tyg. temu
Do Kingi: kobieto opamietaj sie i zejdz na ziemie, przestan sie osmieszac. Prawienie farmazonow na wakacjach nie ma dobrego wplywu na ludzi. Zajmij sie plazowaniem, plywaniem i czym kolwiek innym. Powodzenia!
Antykinga
1 tyg. temu
Wiem że jest Wam ciężko pod okupacją ale solidaryzuję się z Wami. Smażąc na plaży, pląpając w lazurowej wodzie i żrąc owoce morza.
Księżna Jorku
1 tyg. temu
Eks kjuz mi, kn ju print yt for mi pliiiz? Koz ama Połlysz ynflułęser and selebrtyti en ej dżornalist en maj gavernment is destrojink ej kąstitjuszyn in maj kantry soł aj gara prołtest nał en ju hef tu help mi. Pliis, hary!
zyczliwa
1 tyg. temu
Pieknie Pani wyglada.!!! Zycze przyjemnego i milego odpoczynku. Frustratami i zazdrosnikami prosze sie nie przejmowac.!!!
Ela
1 tyg. temu
Pani Kinga już niepodobna do siebie . Zaczyna przypominać Natalię Siwiec ( 20 lat później).
bDZzZrtT
Zouza
1 tyg. temu
Nie lubię baby, ale ma rację.
Goska
1 tyg. temu
Wez tam zostan na tych swoich wyspach nikt ciebie kingo tu nie potrzebuje poszukaj sobie mudzki na randkowe wypasy udoj sobie na lace mleka od mudzki podobno dobrze na cere dziala bo dosc ze masz juz tyle zmarszczek to od tych zmartwien i zlosci narobisz sobie jeszcze wiecej..🐄muuuu 🐄muuuuuuu ....szanowala by sie troche
Sara
1 tyg. temu
Szkoda że się nie udzielała jak PO łamało Konstytucję i kradło miliardy !!!
Starsza pani
1 tyg. temu
Co się czepiacie? Ja też zabieram lekturę na urlop. Ile można moczyć nogi w misce.....
ROMAN S.
1 tyg. temu
myślenie nie jest jej mocną stroną,nadzieja, że nie wróci do POLSKI.
real
1 tyg. temu
ale tupet nie wracaj do Polski niech cie tam upieką wyglądasz apetycznie
...
Następna strona
bDZzZruv