Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Koronawirus w Polsce. Szkoły ZAMKNIĘTE do 24 maja. Jest decyzja ws. terminów egzaminów maturalnych

157
Podziel się

Minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas konferencji podał również termin egzaminu ósmoklasisty.

Koronawirus w Polsce. Szkoły ZAMKNIĘTE do 24 maja. Jest decyzja ws. terminów egzaminów maturalnych
Łukasz Szumowski, Dariusz Piontkowski (East News)
bEhttHud

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień. Obecna sytuacja w kraju i na świecie wymaga od władz zastosowania szczególnych środków. Dlatego też od kilku tygodni rząd na czele z Mateuszem Morawieckim regularnie wprowadza kolejne obostrzenia względem obywateli.

bEhttHuf

W czwartek po godzinie 12 odbyła się specjalna konferencja z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego oraz ministra szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka.

Decyzją rządu placówki edukacyjne, w tym szkoły, żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte do 24 maja.

Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca i potrwają aż do końca miesiąca. W tym roku ze względów bezpieczeństwa nie odbędzie się matury ustne. Minister Piontkowski zapowiedział również dodatkowe terminy egzaminów dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie będą mogły podejść do nich w wyznaczonych dniach.

W dniach 16-18 czerwca odbędzie się za to egzamin ósmoklasisty.

bEhttHul

Do 24 maja wstrzymana jest również działalność uczelni wyższych. Wojciech Murdzek zapowiedział, że istnieją duże szanse, aby kolejny rok akademicki rozpoczął się zgodnie z planem.

Podczas konferencji głos zabrał również minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Mieliśmy święta Wielkiej Nocy i dzięki temu, że Polacy zachowali się niezwykle odpowiedzialnie, nie obserwowaliśmy istotnego wzrostu zachorowań po tym wydarzeniu. Dzięki temu mogliśmy ogłosić niedawno pierwsze luzowanie tych ograniczeń, które dla wszystkich były uciążliwe, ale konieczne - mówił minister zdrowia.

Szumowski zapowiedział, że w najbliższych dniach rząd będzie uważnie monitorował rozwój epidemii.

bEhttHum

Minister zdrowia zapewnił, że wszystkie tegoroczne egzaminy zostaną przeprowadzone z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Dariusz Piontkowski podkreślił jednak, że dalsze losy uczniów i studentów będą zależne od rozwoju wydarzeń związanych z epidemią.

Nasze decyzje wynikają z oceny, jak wygląda sytuacja epidemiczna. Powrotu do szkół przynajmniej masowego nie może jeszcze być, stąd wyznaczyliśmy tę odległą datę. Gdy będziemy zbliżali się do tej daty, to z kilkudniowym wyprzedzeniem poinformujemy, jakie będą dalsze decyzje - ogłosił minister edukacji.

bEhttHuG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(157)
Vix
rok temu
Skoro ustne egzaminy odwołane to zlikwidować je całkiem i zostawić tylko maturę pisemną. Dlaczego jeden rocznik ma mieć taki przywilej. Tymbardziej że ustne egzaminy nie wpływają na decyzje co dalej więc to niepotrzebny coroczny ogromny stres.
Mega
rok temu
Szumowski 👍👍👍
Miloscpatoli
rok temu
Napiszcie lepiej, jak to Barus poruchal I juz porzucil Blanie... a ona wszystkie durne ich post z insta juz usunela
bEhttHuH
Magma
rok temu
Minister Szumowski ♥♥♥♥♥
Polaczek
rok temu
Bardzo podoba mi się to, co nasz rząd robi w sprawie epidemii. Wystarczy spojrzeć na statystyki. Jesteśmy ponad miesiąc w koronie z liczbą zgonów, o ktorych inne kraje mogłyby tylko pomarzyć. U nas przez półtora miesiąca umarło tylu ludzi ile w innych krajach umiera jednej doby. Brawa dla rządu za szybką reakcję i dla większości Polaków, że potrafią się zachować.
Najnowsze komentarze (157)
EWE.
rok temu
A CO Z OTWARTYMI GRANICAMI???? PANIE MORAWIECKI CZEKAM ŻEBY PRZYJECHAĆ DO DOMU. PRZEDŁUŻACIE GRANICE JUŻ PARĘ RAZY!!!! CHCĘ DIE DOSTAĆ Z NIEMIEC! PRZESTAŃCIE JUŻ BAWIĆ SIĘ LUDŹMI!!!!!! Z NIEMIECKIEJ STRONY Z KONSULATU W BERLINIE DOWIEDZIALAM SIE ŻE ZNÓW Z 3 MAJA NA 12.06 JEST PRZEDŁUŻONE! CZY TO NORMALNE?????
Basia
rok temu
Gdzie szumowski ma maske i dlaczego nie zachowuja odstepu???
Kokoko
rok temu
Szkoda tylko ze zasilek opiekuńczy bedzie do 3 maja. Ciekawe co mam zrobić z 7 latką....
Irek
rok temu
Jeżeli od 4 maja dzieci idą do świetlicy to na 0kac zabaw również. Koniec akcji zostań w domu. Nareszcie.
Jerzy
rok temu
Te całe egzaminy jak i matura to jest wielka bzdura potrzebna tylko pedagogom tak jak wojna generałom , .Skoro nie potrafią ocenić uczni przez cały rok to do czego są potrzebni ???
Lol
rok temu
Od rana zapierdzielam przy małym dziecku i chorym ojcu.Starszy syn ma 5 -6 lekcji dziennie ,łeb mnie już boli od wysłuchiwania nauczycieli i dzieci .Jeszcze robię wszystko żeby maluch mu nie przeszkadzał,w tym czasie nie moge zrobić kompletnie nic obiadu prania...cały dom stoi na głowie.przez tego powalonego Teamsa pytają,robią kartkówki testy,czasami nie wiemy nawet jak to uruchomić.i wtedy robi się nerwowo .3 godziny dziennie robimy notatki kartty pracy plakaty mapy myśli i tony zadań,które jak świeże bułeczki przesyłamy na maile Messengery telefony...czuję się jak zombie.zaniedbuję młodsze dziecko chałupa brudna.jeszcze miesiąc i psychiatry albo zawał.nawet z religii i wf mamy pracę domową.pytam ile jeszcze tej pseudo pandemii? Co te dzieci będą wiedzieć z okresu tej e szkoły?kto mi za to zapłaci?
ala
rok temu
pora skoczyc wreszcie z tym koronawirusem i wrocic do normalnego funkcjonowania. Wszystko to jest wielka sciema. Wprowadzili rezym w kraju. Inne kraje juz otwieraja sie na swiat i wiadomo ze wszystko to przesadzone bylo. Dosc kwarantanny! Do roboty nieroby!
oso
rok temu
Szczepionka na koronawirusa wyprodukowana w wyścigu i przy "maksymalnie okrojonych" procedurach wdrożenia na rynek NIE MOŻE BYĆ OBOWIĄZKOWA OD RAZU! Muszą minąć lata zanim będzie wiadomo, jakich skutków ubocznych można się po niej spodziewać. Zwłaszcza w przypadku młodych osób, kobiet w ciąży i dzieci skutki mogą być tragiczne, i to odbije się na całym społeczeństwie. Niewielki procent społeczeństwa przechodzi wirusa ciężko, ale czy to usprawiedliwia narażenie zdrowia znaczącej większości osób, które przechodzą wirusa lekko? Tej szczepionki zaraz po wprowadzeniu na rynek NIE MOŻNA aplikować nikomu siłą! A obawy przed tą konkrenie szczepionką nie czynią z nikogo antyszczepionkowca ani mieszkańca Ciemnogrodu (pozostałe szczepionki obowiązkowe w Polsce sa na rynku od lat!!!). Nie można aplikować nowej, niedokładnie przepadanej, zrobionej na prędce szczepionki zdrowym osobom nie pozostawiając im prawa do wątpliwości i do odmowy. Kto chce, niech się szczepi. Osoby starsze i słabe należy izolować od reszty w "sezonie", reszta stopniowo do pracy (kto może zdalnie niech dalej tak pracuje) i niech przechodzi wirusa i nabywa odporności, nawet co roku. W międzyczasie kasę ładować w opracowywanie skutecznej terapii/leku. A o obowiązku szczepień na ten moment nie myśleć. Niezmiernie ważne jest, aby traktować słabszych i chorych najlepiej jak potrafimy i starać się im pomagać. Ale zasady muszą pozostać takie jak podczas wypadku na drodze - zanim udzielisz pomocy osobie pokrzywdzonej, upewnij się że jesteś bezpieczny. Osoby przechodzące wirusa łagodnie muszą być bezpieczne, bo muszą pracować jeszcze przez wiele lat i utrzymywać ten kraj w ruchu by dla osób słabszych była pomoc i pieniądze na leczenie, i byśmy wszyscy mieli co jeść. I nie mówię tu, że osobom starszym trzeba przymusowo wcisnąć tę nową szczepionkę - NIKT nie powinien być zmuszany do testowania na sobie żadnych leków i szczepionek. I w przypadku komplikacji po tej szczepionce nie liczcie na odszkodowania od rządu w przyszłości - podciągną ten obowiązek szczepień pod Specustawę a ona sama mówi że rząd nie bierze odpowiedzialności za skutki działań mających na celu zwalczenie epidemii koronawirusa.
bEhttHuz
jagi
rok temu
Brawo Pan Minister i dr . sa wspaniali 💗
Veganka.
rok temu
W końcu. Cieszę się. Trzymam kciuki za maturzystów i zdających egzaminy ośmioklasistów. Jestem z Wami. Przy zachowaniu ostrożniści można wiele zrobić. W Gnieźnie starsze osoby nic sobie nie robiły z zaleceń. A jak prosiłam żeby odsuneły byłam wyzywana od k. Brak instyktu zachowawczego.
Anna
rok temu
Dzieci 8 klasie nie chodzą do szkoły, lekcje prowadzi i odrabia z dzieckiem rodzic. Po co te egzaminy dla kogo. Nauczyciele teraz więcej zadawaja do odrabiania niż jak chodziły do szkoły. I jak dziecko źle zrobi to dostaje palę za co pytam się czy ta pani wytłumaczyła o co chodzi w zadaniu. Chore to e _szkoła.
obłęd
rok temu
@ Monika - mówimy o zgonach, w konsekwencji rozwoju choroby. Liczba testów jest nieważna, bo zazwyczaj ktoś kto ma ciężki przebieg choroby i nie może samodzielnie oddychać, jest zabierany do szpitala prawda? A więc rzekłbym, że statystyki zgonów są całkowicie miarodajne bez względu na to ile testów się wykonuje. Zgonów mamy póki co bardzo mało w porównaniu z innymi krajami. I to zasługa szybkiej reakcji naszego rządu. Niektórzy tutaj niezbyt ogarnięci nie rozumieją dlaczego teraz luzują obostrzenia. No nie dogodzisz! No to w końcu chcecie tej kwarantanny czy chcecie totalną samowolkę? Bo niektórzy mają w tej kwesti jakieś rozdwojenie jaźni. Obostrzenia łagodzą, bo lepiej poznaliśmy dynamikę rozpsrzestrzeniania się wirusa w Polsce. Sprowadziliśmy sprzęt, placówki powstały, polscy naukowcy wymyślili szybkie testy, które produkowane są na miejscu. Sytuacja jest bardziej ogarnięta niż miesiąc temu. Logiczne, że mając jakieś zaplecze i więcej danych rząd może zaczynać luzować niektóre obostrzenia i odblokowywać pewne sektory. No co tu jest nielogiczne? Z jednej strony strach o gospodarkę, z drugiej wonty o luzowanie zakazów. Mam wrażenie, że chodzi tylko aby dje***ć PISowi czymkolwiek. @Paulina - Prawdy w statystykach jest 99,9% Nad czym jest tu myśleć skoro liczone są zgony osób chorujących na covid19 i umierające w wyniku infekcji i powikłań z nią związanych. Tak się składa, że liczba zgonów zgadza się wszędzie na świecie (oprócz Chin, bo tam od początku tuszowano sprawę) i te same dane podają wszystkie media bez względu na sympatie polityczne. Wszyscy kłamią, tylko Stefan z Cześkiem w domowym pseudo studio na kanale you tube posiedli całą tajną wiedzę i tylko oni są nośnikiem prawdy. Przecież to ręce opadają od ludzkiej głupoty. Ja rozumiem antysystemowość, ale na miłość Boską, trochę krytycznego myślenia by się przydało. Opamiętajcie się z tymi teoriami spiskowymi bo człowiek się zastanwia czy żyje w totalnie zidiociałym społeczeństwie. Ludzie palą maszty 5G bo powodują wirusa (no debilizm!!!), ludzie piszą, że nie wiedzą po co te maseczki.... nosz ku***wa!!! Maseczki nie chronią osoby ją noszącej, tylko blokują tą która zaraża. No co tu jest niejansego? Wiele osób przechodzi zakażenie bezobjawowo, ale są nosicielami wirusa, to znaczy, że rozseiwają go naokoło nie mając tej świadomości. Jak mają na mordzie maseczkę to zarażają mniej. Jeszcze coś jest niejasne?
Goddc
rok temu
Ona jest transwrką.??
11111
rok temu
Ordo ab chao
...
Następna strona
bEhttHvb