Trwa ładowanie...
Przejdź na
Regina Phalange
|

Król Karol III ZAKAZAŁ podawania francuskiego przysmaku. Co na to książę Jan Lubomirski?

196
Podziel się:

Ani w Pałacu Buckingham, ani w żadnej innej królewskiej rezydencji nie będzie można skosztować przysmaku kuchni francuskiej. Król Karol III twierdzi, że jego produkcja jest nieetyczna. Szkoda, że "nasz" arystokrata nie ma takiego podejścia?

Król Karol III ZAKAZAŁ podawania francuskiego przysmaku. Co na to książę Jan Lubomirski?
Nawet król Karol wie, że foie gras jest nieetyczne (EastNews, Getty Images)

Jak podała organizacja stojąca na straży praw zwierząt, PETA, król Karol III wykluczył z jadłospisów w każdej rezydencji należącej do rodziny królewskiej foie gras. Jest to potrawa z wątroby gęsi i kaczek. Dlaczego jest kontrowersyjna? Chodzi o sposób tuczu ptaków. Półroczne ptaki trzymane są w ciasnych klatkach, na 2-3 tygodnie przed ubojem tuczy się je karmą tłoczoną prosto do żołądków specjalną sondą. Wtłacza się w nie niemal 2 kg karmy dziennie, aż wątroba ptaka jest nawet dziesięciokrotnie patologicznie powiększona. Sposób tego tuczu jest zakazany w wielu krajach (w tym w Polsce). Potrawa jednak wciąż jest importowana, m.in. z Francji.

Karol jeszcze jako książę Walii zabronił zakupu tego towaru do swojej rezydencji. Gdy został królem, rozszerzył ten zakaz na wszystkie monarsze posiadłości. Podkreślmy, że najstarszy syn Elżbiety od zawsze miał na sercu dobro planety. Jest np. entuzjastą ekoupraw. PETA chce iść za ciosem i namawia Karola, by podczas przyszłorocznej koronacji zamiast tradycyjnego futra z gronostajów miał na sobie jego sztuczny odpowiednik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Były mąż Dominiki Kulczyk: "Polacy coraz przychylniej postrzegają rodziny arystokratyczne"

Ciekawe, co na brak foie gras w królewskim menu książę Jan Lubomirski-Lanckoroński? Wraz z żoną Heleną rok temu udzielili wywiadu magazynowi VIVA!, w którym bez mrugnięcia okiem opowiadali o frykasach, jakie zagoszczą na ich arystokratycznym stole. Nie mylicie się: wśród nich było foie gras, zwane inaczej "torturą w puszce".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(196)
MAG
2 miesiące temu
Rozśmieszyło mnie zdjęcie z WIELKIEJ GALI LIDERÓW POLSKIEGO BIZNESU. Cóż to za biznesmen, który urodził się arystokratą? Liderem biznesu można nazywać kogoś kto doszedł od zera do milionera własną ciężką pracą i know-howem, a nie dzieci bogatych rodziców, arystokracje i innych niesłusznie uprzywilejowanych.
Mirka
2 miesiące temu
Oczywiście, to bardzo dobra decyzja. A Lubomirski rozumem nie grzeszy.
Princessa
2 miesiące temu
Brawo Karol. Zyskałeś mój szacunek
Agt
2 miesiące temu
Brawo królu, chapeau bas! A pan Lubomirski to prowincjusz z wielką żądzą zaistnienia i siedemnastowiecznymi poglądami na kuchnię i życie.
odwet
2 miesiące temu
Lubomirskiemu tak nawpychać
Najnowsze komentarze (196)
Andrzej
2 miesiące temu
W tym wypadku popiera Króla. Mój wielki szacun Królu.
Tom
2 miesiące temu
To jest narodowa potrawa we Francji, wpisana na listę dziedzictwa narodowego. Swoją droga bardzo smaczna! We Francji jej nikt nie zakaże !
666
2 miesiące temu
mam nadzieje, ze ksiaze Lubomirski-Lanckoroncki rzuci sie z tego powodu z mostu do Wisly, dzieki czemu nie bedziemy musieli dluzej ogladac jego watpilwej urody facjaty
Mniam_Mniam
2 miesiące temu
A ja dzisiaj zamorduję pięć ziemniaków i zrobię placki, ha! Możecie mi już zazdrościć!
frania007
2 miesiące temu
To futro z gronostajów już dawno spłaciło dług planecie i jego dalsze użytkowanie jest w duchu zero waste. Bo w końcu nowe-sztuczne trzeba by wyprodukować na specjalne zamówienie, zużyć nowe surowce itd itp, a trwałe bardziej nie będzie
Zdzichu
2 miesiące temu
Nie rozumiem dlaczego Lubomirskiego tytułuje się księciem. Konstytucja marcowa zniosła te wszystkie śmieszne tytuły.
Pablo
2 miesiące temu
Szkoda, że nie miał na sercu dobra swojej pierwszej żony ...
Luiza
2 miesiące temu
Dlaczego Lankorcinskiego nazywanie go księciem ?? W Polsce nie ma tytułów.
Yolo
2 miesiące temu
Bardzo dobrze.
85ty
2 miesiące temu
Już myślałem, że zakazał podawania bułek z szynką. Stąd książę de'Buła 🤣🤣🤣
Hunting
2 miesiące temu
A co powiemy o polowaniach, Camila w tym tak czesto uczestniczy i co. Dla lubej krol Karol..... jest tak wyrozumialy .Aha
ViKi VERONA
2 miesiące temu
To wszystko pokazuje, że mając "tytuł", przodków i pieniądze jedyne czego się nie ma to ROZUMU. Ten cały "Książę" to tylko z nazwy. W Pl już tylko pojęcie, a nie status społeczny. Więc proszę zlecieć na ziemię, bo pan trochę odleciałeś i zapoznać się z tematem "Foie Gras" nie tylko od strony talerza.
Ania
2 miesiące temu
Ej dobrze rozumiem ze Lubomirski podał info o tym daniu, powiedział tylko ze było a wy go obwiniacie jakby sam je przyrządził i zaserwował ?
gość
2 miesiące temu
Razem z zoną upasieni na tych frykasach?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie