Trwa ładowanie...
Przejdź na
Cherry
|

Królowa Elżbieta chce, by podczas panowania Karola księżna Camilla była tytułowana KRÓLOWĄ: "Wiem, że okażecie im takie samo wsparcie"

194
Podziel się:

Z okazji 70. jubileuszu panowania królowa Elżbieta oficjalnie ogłosiła, że gdy jej syn Karol zasiądzie na tronie, jego żona Camilla otrzyma tytuł "królowej małżonki", publicznie akceptując jej przynależność do rodziny królewskiej.

Królowa Elżbieta chce, by podczas panowania Karola księżna Camilla była tytułowana KRÓLOWĄ: "Wiem, że okażecie im takie samo wsparcie"
Królowa Elżbieta nadaje księżnej Camilli tytuł królowej (Getty Images)

Lada dzień Brytyjczycy będą oficjalnie świętować niezwykle ważną datę. Dokładnie 70 lat temu zaledwie 25-letnia wówczas Elżbieta musiała zmierzyć się z objęciem funkcji królowej po śmierci swojego ojca. Aktualnie, po wielu dekadach, władczyni cieszy się ogromną sympatią poddanych i może pochwalić się tytułem najdłużej panującego monarchy Zjednoczonego Królestwa. Mimo dojrzałego wieku i opisywanych od kilku miesięcy w mediach problemów zdrowotnych, 95-latka dokłada wszelkich starań, aby nie zawodzić swoich rodaków.

Nie inaczej było i tym razem, gdy monarchini przemówiła do tłumu z okazji Platynowego Jubileuszu swojego panowania. Elżbieta wygłosiła kilka szczególnie ważnych słów skierowanych do jej syna Karola i jego małżonki, które z pewnością sprostowały krążące od lat plotki dotyczące księżnej Camilli. Wieloletnia kochanka następcy tronu przez lata mierzyła się z nieukrywaną niechęcią ze strony Brytyjczyków, w efekcie czego w ich oczach zasłużyła jedynie na przyszły tytuł księżnej małżonki, a nie, tak jak każe tradycja, królowej.

Zobacz także: Pokazali związek Karola i Diany. Książę William ma żal do Netfliksa

W oświadczeniu Elżbieta uroczyście oznajmiła, że gdy w swoim czasie Karol obejmie panowanie w Zjednoczonym Królestwie, jego małżonka będzie nazywana pełnoprawną królową:

Kiedy nadejdzie czas i mój syn Karol zostanie królem, wiem, że okażecie jemu oraz jego małżonce Camilli to samo wsparcie, które okazaliście mnie. Jest to moje szczere życzenie, aby Camilla otrzymała tytuł Królowej Małżonki w czasie jej służby - ogłosiła.

Co prawda język polski nie oddaje niuansów brytyjskiej nomenklatury w rodzinie królewskiej, ale decyzja Elżbiety jest naprawdę istotna. Królowa Małżonka ("Queen Consort") nie ma władzy politycznej takiej, jaką ma jej mąż, ale jest stawiana z nim na równi. To już nie "tylko" księżna małżonka.

Książę Walii przyznał, że decyzja monarchini to dla niego oraz Camilli ogromny zaszczyt i wyraz uznania:

Jesteśmy świadomi honoru otrzymanego z życzeniem mojej matki. Podczas służenia Jej Wysokości oraz naszym rodakom moja kochana żona bezustannie okazywała mi wsparciepodziękował Karol.

Wyobrażacie sobie świat bez królowej Elżbiety?

W Pudelek Podcast przyjrzymy się teoriom spiskowym o polskich celebrytach krążących w internecie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(194)
Oki
12 miesięcy temu
Elżbieta zaczyna układać sprawy
Gość
12 miesięcy temu
Dziwnie bez niej będzie
Xdd
12 miesięcy temu
Nie wyobrażamy
Kama
12 miesięcy temu
Karol mógłby odpuścić, ani on reprezentacyjny ani młody ani sympatyczny. Zresztą oni sa juz starcami także długo nie posiedzą na tronie
Aaa
12 miesięcy temu
Ona jeszcze będzie żyć z 20 lat
Najnowsze komentarze (194)
Pollyanna
5 miesięcy temu
Boże, chroń Królową. Niech żyje Król.
NIKITA
5 miesięcy temu
Niepotrzebnie był ten cały ślub z Diana to tylko była ustawka bo Camilla była mezata więc nie chcieli skandalu podrzucili mu młoda niedoswiadczona Dianę.. to ona miała być królowa a nie ten bullterier! Karol powinien przekazać koronę Williamowi tak by było sprawiedliwie a zważywszy na to jak długo żył Filip i Elka to Karol też trochę pożyje i Will może się nie doczekać tronu..
amen
12 miesięcy temu
dziwne filip cale zycie byl tylko ksieciem mimo ze chcial byc krolem i mial wiecej powodow by nim zostac
Mithos
12 miesięcy temu
Lepiej by oboje trafili do Tower za zamach na Dianę...Królem zaś powinien zostać William
Marek
12 miesięcy temu
Nie "królową", a "królową małżonką". Różnica jak stąd na księżyc.
Liyah
12 miesięcy temu
Diana przewraca się w grobie! Kochanica nazywana królową to cios w twarz...przykre i żałosne!
dar jarosławs...
12 miesięcy temu
zaprosi,u ja do naszej remizy
roki
12 miesięcy temu
ale dlugo trzeba czekac na korone Karol ma ponad 70 lat
ann
12 miesięcy temu
Widać ją polubiła. Camilla była jawnie przeciwna małżeństwu Harrego z Megan. Nie znosiła jej po prostu. Życie pokazało, że miała rację
Elo
12 miesięcy temu
Oj tam, oj tam! Elżbieta przeżyje Camillę! Jak nic!
Asia
12 miesięcy temu
Nie nasza bajka jaki premier taka przyszła królowa żona
Gosc
12 miesięcy temu
Elka chyba ma demencję ,myli już krolowe
Gosc
12 miesięcy temu
Jaszczurka oblewała krolowa winem a teraz zostanie krolowa żona ,śmieszne to jeszcze krew na rekach ma a teraz pomarszczona swieta
Made
12 miesięcy temu
I bardzo dobrze, Camilli ten tytuł jak najbardziej się należy. Za wszystkie zniewagi i upokorzenia jakich doznała od Królowej. Gdyby Królowa od razu zgodziła się na małżeństwo Karola z Camillą, Diana pewnie by żyła do tej pory, a tych dwoje byłoby szczęśliwych. Przez Królową życie zmarnowała Małgorzata,bo nie wyszła za mąż za tego którego kochała. Tak samo córka Królowej Anna. Oj niejedno nieszczęście ma Elizabeth II na sumieniu. Książę Filip też miał z nią nieszczęśliwe życie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie