Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Miał 74 lata

614
Podziel się

O śmierci Krzysztofa Krawczyka poinformował Andrzej Kosmala, jego wieloletni menadżer i przyjaciel. Piosenkarz zmagał się w ostatnich latach z rozlicznymi problemami zdrowotnymi. Jeszcze wczoraj informowano, że wyszedł ze szpitala...

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Miał 74 lata
Krzysztof Krawczyk nie żyje (AKPA)
bDTJMyid

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Popularny piosenkarz, gitarzysta i kompozytor wylansował przez lata takie przeboje jak Mój przyjacielu, Bo jesteś Ty, Parostatek czy Gdybyś była moja. Wiele jego utworów odnosiło sukcesy nie tylko w kraju, lecz także poza jego granicami, a Krawczyk grał koncerty w całej Europie i za oceanem.

O śmierci Krzysztofa Krawczyka poinformował na Facebooku Andrzej Kosmala, jego wieloletni przyjaciel i menadżer.

Zmarł Krzysztof Krawczyk. R.I.P. - napisał na Facebooku.

bDTJMyif

Jeszcze w Wielką Sobotę informowano, że Krzysztof Krawczyk wyszedł ze szpitala, do którego trafił na sutek zakażenia koronawirusem. Nie martwcie się o mnie, z dnia na dzień czuję się coraz lepiej - mówił piosenkarz.

Smutną wiadomość potwierdziła w rozmowie z Onetem Ewa Krawczyk, zaprzeczyła jednocześnie, że Krzysztof Krawczyk zmarł na koronawirusa.

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk chory na COVID. Paradoks wyjaśniony
bDTJMyil

Krzysztof Krawczyk urodził się w 1946 roku w Katowicach. Charyzmatyczny piosenkarz obdarzony barytonowym głosem występował na scenie przez niemal sześć dekad, a swoją karierę rozpoczynał jeszcze w latach 60. jako członek formacji Trubadurzy. W 1973 roku Krawczyk został artystą solowym i od tej pory wylansował wiele przebojów.

W latach 70. piosenkarz występował nie tylko w kraju, lecz także na zagranicznych festiwalach. W pewnym momencie osiadł nawet w USA, jednak w 1985 roku postanowił wrócić do Polski. W międzyczasie poznał swoją żonę Ewę, dzięki której przeszedł przemianę duchową i ponownie zaczął wierzyć w Boga. Wcześniej przez 20 lat deklarował się jako ateista i zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i leków.

Prywatnie Krzysztof Krawczyk był trzykrotnie żonaty. W latach 70. piosenkarz był mężem Grażyny Adamus i Haliny Żytkowiak, a z drugą z nich doczekał się syna, któremu również dali na imię Krzysztof. W latach 80. związał się z Ewą Krawczyk, która pomagała mu w przedsięwzięciach artystycznych. Artysta wielokrotnie wspominał, że moment, w którym poznał swoją trzecią żonę, był początkiem zupełnie nowego rozdziału jego życia.

bDTJMyim

W październiku 2020 roku Krawczyk ostatecznie zrezygnował z koncertowania ze względów zdrowotnych, a media coraz częściej obiegały doniesienia o jego problemach. Wraz z porzuceniem planów koncertowych zespół Krzysztof Krawczyk Family został rozwiązany, a jego członkowie znaleźli inny sposób na życie. Jednym z powodów tej decyzji była pandemia koronawirusa.

Pudelek składa kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego.

bDTJMyin
bDTJMyiG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(614)
Stef
2 tyg. temu
Aż trudno w to uwierzyć. Człowiek był dzieciakiem i był Krzysztof Krawczyk, był nastolatkiem i gdzieś tam był Krzysztof Krawczyk, był już starym koniem i pan Krzysztof ciągle był i nagle go nie ma. Wielka szkoda. Żegnaj Panie Krzysztofie.
Ania
2 tyg. temu
Sorry, ale powinniście dać tego niusa u góry w ramce. To chyba ważniejsze niż to że jakaś aktorka jest na wakacjach. Trochę byście może oddali mu szacunku. To tak samo jak Paździoch zmarł a w ramce była Włodarczyk, że jest z ciąży. Trochę nieładnie. Są rzeczy ważne i ważniejsze.
pudelkova
2 tyg. temu
No to w końcu udał się parostatkiem w piękny rejs. Dzięki za wszystkie wielkie przeboje!
bDTJMyiH
Ddd
2 tyg. temu
Odeszła legenda...żegnaj Królu 🙏🙏🙏
Ja2
2 tyg. temu
Krawczyk, nie tak dawno Wodecki. Kończy się pewna epoka. Przykre. RIP.
Najnowsze komentarze (614)
Myśliciel
5 dni temu
Zaucha the best
Myśliciel
5 dni temu
Andrzej Zaucha ( 400 utworów) i Gintrowski
Myśliciel
5 dni temu
Mój idol Andrzej Zaucha ( 400 piosenek) i Gintrowski
Stachu
2 tyg. temu
Dziwne dlaczego Ewka nie zaszczepila się Pfizerem
pozdro
2 tyg. temu
Nauka Polska PAP "Szczepionki przeciwko koronawirusom opierają się zwykle na konkretnym białku wirusa - glikoproteinie S, zwaną też białkiem spike. Prowokuje ono układ immunologiczny zakażonego człowieka do produkcji licznych przeciwciał, atakujących wirusa. Niestety powoduje też powstawanie przeciwciał, które mają niski poziom neutralizacji wirusa i łączą się z nim w taki sposób, że wirus łatwiej wnika do niektórych komórek. Zatem zamiast chronić przed infekcją - takie przeciwciała ją napędzają. Tak zaszczepiony człowiek przechodziłby chorobę jeszcze ciężej. Podobny problem dotyczył wycofanej szczepionki przeciwko wirusowi dengi."
pozdro
2 tyg. temu
Nauka Polska PAP 2020: PAP: Patrząc na te wszystkie badania, jak by Pani oszacowała czas, który dzieli nas od powstania pierwszej szczepionki? EK: Trudno na takie pytanie odpowiedzieć, ale raczej nie będzie to za rok (!!!). Po badaniach podstawowych, takich jak np. nasze, prowadzi się testy przedkliniczne, potem konieczne są trzy fazy badań klinicznych. W pierwszej preparat testuje się na niewielkiej grupie zdrowych ochotników, w drugiej fazie biorą udział setki osób, a w trzeciej tysiące. W zwykłym trybie każda faza badania klinicznego trwa średnio dwa lata. Badania podstawowe - jeśli zaczyna się od zera - trwają od 5 do 10 lat. Badania przedkliniczne, zależnie od modelu, obejmują dwie tury po 2 lub po 4 lata. W najdłuższym wariancie otrzymujemy więc ponad 20 lat.
lol
2 tyg. temu
szczepionka pfizer - zachorowanie na wirusa - powikłania - zgon taka kolej rzeczy o czym tu więcej dyskutować taki światowy pan Krawczyk a się dał wkręcić szkoda
OLA
2 tyg. temu
"Jest gdzieś niebo jak len"--właśnie odszedł do niego jeszcze jeden idol naszej młodości.PANIE KRZYSZTOFGIE, już się PAN nie dowie, jak bardzo zasmuciła nas wiadomość o PANA śmierci.
bDTJMyiz
Tina
2 tyg. temu
„ byle było tak ze człowiek bardzo chce ...” [ * ]
Znajoma
2 tyg. temu
Współczuję rodzinie ale inni powinni uszanowac zm.Krzyśka bo albo mowimy dobrze albo wcale Przestancje czarowac jaki byl wiemy wszyscy .... slaby glos z nalogami 😪
Rada
2 tyg. temu
ludzie w tym wieku często już umierają a szczególnie jak na coś przewlekle chorują...cóż nikt nie jest nieśmiertelny ani artysta ani kowalski.Dajcie rodzinie przeżyć tą śmierć a nie robicie zbiorową histerie
Zath
2 tyg. temu
Imprezy szkolne odbywały się z hitami Krzysztofa Krawczyka, ostatni raz zatańczysz ze mną było obowiązkową piosenką [*]
:(((
2 tyg. temu
bardzo mi przykro. lubilam jego piosenki mialam jakis taki sentyment, dodatkowo poczulam sie staro..:( RIP KK
:(((
2 tyg. temu
bardzo mi przykro. lubilam jego piosenki mialam jakis taki sentyment, dodatkowo poczulam sie staro..:( RIP KK
...
Następna strona
bDTJMyjb