Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Książę William pracował jako SEKRETNY WOLONTARIUSZ linii kryzysowej. Wymieniał wiadomości z potrzebującymi wsparcia obywatelami

41
Podziel się

Książę zdradził swoją małą tajemnicę podczas internetowego spotkania z członkami brytyjskiej organizacji Shout.

Książę William pracował jako SEKRETNY WOLONTARIUSZ linii kryzysowej. Wymieniał wiadomości z potrzebującymi wsparcia obywatelami
Książę William w tajemnicy pracował jako wolontariusz (ONS)
bCIEzKEl

Książę William zdecydowanie należy do grona najbardziej lubianych przez Brytyjczyków członków rodziny królewskiej. W przeciwieństwie do Harry'ego i Meghan Markle książę i jego rodzina rzadko kiedy są obiektami ataków ze strony tamtejszych mediów. Nic dziwnego, przyszły dziedzic brytyjskiego tronu zdaje się w pocie czoła pracować na swój nienaganny wizerunek. Jego popularności wśród poddanych nie są już w stanie zagrozić nawet pogłoski o rzekomym małżeńskim kryzysie.

Nie jest tajemnicą, że książę William i Kate Middleton aktywnie angażują się w działalność charytatywną. W obliczu epidemii koronawirusa najstarszy syn księcia Karola i jego małżonka czynnie wspierali brytyjską służbę zdrowia. Para chętnie angażowała się również w szczególnie bliski sercu Williama temat zdrowia psychicznego.

bCIEzKEn

Z okazji kończącego się w najbliższą niedzielę Tygodnia Wolontariuszy, książę William i Kate Middleton spotkali się ostatnio z przedstawicielami brytyjskiej organizacji Shout. W trakcie specjalnej internetowej wideorozmowy przedstawiciel rodziny królewskiej podzielił się ze swoimi rozmówcami sensacyjnym nowiną.

Zdradzę Wam mały sekret, tak naprawdę sam jestem wolontariuszem na tej platformie - ogłosił William.

bCIEzKEt

Organizacja Shout to rodzaj linii kryzysowej, umożliwiającej potrzebującym wsparcia obywatelom wymianę wiadomości SMS z wolontariuszami. Inicjatywa powstała w ubiegłym roku i od początku była wspierana zarówno przez Williama i Kate, jak również Sussexów - za pośrednictwem swojej fundacji "royalsi" wsparli organizację kwotą 3 milionów funtów.

Liczby pokazują, że organizacja była niezwykle potrzebna Brytyjczykom. Od momentu rozpoczęcia jej działalności wolontariusze odbyli już ponad 300 tysięcy SMS-owych rozmów z obywatelami zmagającymi się z osobistymi problemami. Większość z nich stanowili ludzie młodzi, przed 25. rokiem życia.

Każdy z wolontariuszy organizacji Shout musi ukończyć obowiązkowe, trwające 25 godzin szkolenie. Przedstawiciele rodziny królewskiej potwierdzili, że książę William został odpowiednio przeszkolony, zanim rozpoczął rozmowy z potrzebującymi wsparcia obywatelami. Podczas pracy wolontariusza używał natomiast specjalnego pseudonimu.

bCIEzKEu

Aby uczcić Tydzień Wolontariuszy podczas internetowej rozmowy William i Kate połączyli się również z członkami dwóch innych organizacji charytatywnych - pracującą z mniejszościami etnicznymi Conscious Youth oraz Machynlleth Community Corona Response, skupiającej się na wsparciu poszkodowanych w czasie epidemii.

Mam problemy z matematyką na poziomie drugiej klasy - żartował.

W przypływie szczerości książę postanowił również zadać rozmówcom ważne pytanie związane z czasami pandemii.

Czy ktokolwiek z Was może mi wytłumaczyć, dlaczego wszyscy kupowaliśmy tak duże ilości papieru toaletowego? - dopytywał dziedzic brytyjskiego tronu.

bCIEzKEv

W sobotę z kolei Pałac Kensington pokazał niepublikowane dotąd zdjęcie autorstwa księżnej Kate, przedstawiające Williama ze starszymi pociechami: 6-letnim Georgem i 5-letnią Charlotte. Cała rodzina w kwietniu była zaangażowana w przygotowywanie i dostarczanie posiłków dla potrzebujących.

Spodziewaliście się, że książę William spełniał się jako sekretny wolontariusz?

bCIEzKEw
bCIEzKEO
KOMENTARZE
(41)
Soleil
miesiąc temu
No i dobrze. Znam wielu ludzi, którzy mają kupę forsy i 5 minut innym nie poświęcą (bo uważają, że nie muszą). Jeśli facet robi lub robił coś fajnego dla innych, jeśli komuś pomógł, to zrobił ogromne dobro. Byłam kiedyś wolontariuszką w pewnej grupie wsparcia. Któregoś dnia rozmawiałam z załamaną dziewczyną. Rozmawiałyśmy chyba 4 godziny. Na koniec ta dziewczyna powiedziała, że chciała popełnić samobójstwo (słowem o tym wcześniej nie wspomniała) i to miała być ostatnia próba proszenia kogoś o pomoc i że po naszej rozmowie zrozumiała, że warto żyć i podziękowała mi za uratowanie jej życia. Byłam w totalnym szoku. Uświadomiłam sobie, że nawet nie wiedziałam, że czyjeś życie było w moich rękach. Uratowanie życia tej dziewczynie jest najwspanialszą rzeczą, jaka mi się przydarzyła. Jeśli William choć jednej osobie uratował życie, albo jeśli ta rozmowa dała komuś nadzieję , to zrobił świetną robotę. Może inni dzięki temu odważą się pomagać potrzebującym, a potrzebujący zgłoszą się po pomoc.
Brk
miesiąc temu
Istota sekretu polega na tym, by nikt się o tym nie dowiedział. Jeżeli ktoś coś robi, a następnie to ogłasza, to traci to sens. Fajnie, że się udzielał, ale tak to już nie wiadomo, czy robił to z potrzeby serca czy od początku miał zamysł, by się tym później pochwalić i jest to po prostu kolejny z zabiegów PR.
Ania
miesiąc temu
Super :) to milo z jego strony
bCIEzKEP
Twój Nick
miesiąc temu
I pomysleć, że jako nastolatek zapowiadał się na superprzystojnego faceta....Echhhh
Bambi
miesiąc temu
Oni sekretnie nie odbywaja wolontariuszy. I tak sie pozniej tym chwala publicznie ;p
Najnowsze komentarze (41)
Town Crier
miesiąc temu
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego wszyscy kupowaliśmy tak duże ilości papieru toaletowego? "Wszyscy", William? Poważnie?
Nice&Warm
miesiąc temu
Nudni ludzie, przejęli specjalistkę od imagu po Harrym i Meghan, więc wydają się trochę luźniejsi, niby patrzą na siebie, uśmiechają się do siebie wzajemnie, i nawet okazują trochę czułości fizycznej, PDA, ale w środku to drętwe i zimne jak mrożone ryby.
Ann
miesiąc temu
To jest mason i niczego nie robi bezinteresownie. Buduje PR. Ludzie obudźcie się.
Ryba Morska
miesiąc temu
@Hhhh, upublicznienie jego/ich działalności charytatywnej jest głównie "morale boost" dla brytyjskiego społeczeństwa, szczególnie niższych klas. Royal Family daje im poczucie tożsamości i spójności, dlatego min., po krótkim okresie entuzjazmu, odtrącili Meghan.
Ola
miesiąc temu
I musiał się pochwalić? A poza tym w jego przypadku powiedzenie że mężczyźni się starzeją ładniej od kobiet absolutnie nie ma zastosowania.
ratunkuuu
miesiąc temu
tak sekretnie, że teraz bedzie o tym tweetował w celu ocieplania wizerunku
Ida
miesiąc temu
Łaski nie robi. Zyje za pieniadze podatników, to może tez od czasu do czasu coś pożytecznego zrobić a nie tylko na bale chodzić i business Klasa po świecie podróżować.
Gość
miesiąc temu
Czynnie wspierali służbę zdrowia? Niby jak? Byli wolontariuszami w szpitalu? Aaa wykonali parę tel. I wysłali smsy. No tak wielkie poświęcenie.
bCIEzKEH
Gość
miesiąc temu
Co za ściema. Nie znam innych bardziej proznych ludzi jak rodzina królewska.
Gvb
miesiąc temu
Nie sekretnie, tylko odczekal, kiedy spece od PR każą mu się pochwalić. Sympatyczny chłopak, ale umówmy się, to jest biznes, a oni robią to, co im każą.
Giermek
miesiąc temu
Niestety, ale William i jego połowica nie cieszyli się jak dotąd zbytnią popularnością. Po królowej Elżbiecie, najbardziej popularny by Książę Harry. Gdyby Piers Morgan nie poczuł się wzgardzony przez Meghan, którą spotkał jedynie raz w życiu, i nie postawił sobie za cel anihilacji tej kobiety, możliwe że byliby super popularni jako para. William i Kate obecnie w dużej mierze naśladują Sussexów, starając się stworzyć pozory luzu, ciepła, i bezpośredniości (opowieści o porodach, trudach ojcostwa, PDA, wolontariat telefoniczny, etc.). Rozkręcona została cała machina mająca przekonać lud że zawsze wielbił, cenił, i szanował Księcia i Księżną Cambridge.
Matka
miesiąc temu
Ojoj, jak sie napracowal...ze az sie zaraz musial pochwalic jaki to on wspanialy.
Twój Nick
miesiąc temu
I pomysleć, że jako nastolatek zapowiadał się na superprzystojnego faceta....Echhhh
Arbiter ele
miesiąc temu
Kate jest bardzo ładną dziewczyną, buzie ma kształtna, włosy ma gęste, ząbki ma ładne, nosek ma kształtny.
bCIEzKFj