Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|
aktualizacja

Książę William złożył kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Wiemy, co napisał w dedykacji do wieńca (ZDJĘCIA)

156
Podziel się:

Książę William odwiedził w Warszawie Grób Nieznanego Żołnierza. W asyście wojska złożył honorowy wieniec poświęcony poległym. Dołączył do niego ręcznie napisaną kartkę.

Książę William złożył kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Wiemy, co napisał w dedykacji do wieńca (ZDJĘCIA)
Książę William składa kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie (FORUM)

Wizyta księcia Williama w Polsce okazała się sporym zaskoczeniem dla mediów. Członek brytyjskiej rodziny królewskiej przyleciał w środę na podrzeszowskie lotnisko w Jasionce, a po kilku godzinach był już w Warszawie. Tam spotkał się z Rafałem Trzaskowskim, a wieczorem... poszedł do baru dla społeczności LGBTQ+.

Książę William pod Grobem Nieznanego Żołnierza

Oczywiście taka wizyta jest złożona z szeregu dyplomatycznych spotkań. Zanim książę William spotkał się z Andrzejem Dudą, odwiedził Grób Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego w Warszawie. Tam, w asyście wojskowych, złożył wieniec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kto leży w Grobie nieznanego Żołnierza? Zdecydowało o tym losowanie

Wiązanka kwiatów utrzymana została w biało-czerwonych barwach, przewiązano ją też wstęgą. Co ciekawe, wieniec złożony był między innymi z charakterystycznych w wyglądzie maków - kwiatów, które dla Brytyjczyków są symbolem pamięci o poległych żołnierzach. Maki sprzedaje się w Dniu Pamięci (Poppy Day) obchodzonym co roku 11 listopada, dochód przeznacza na organizacje kombatanckie.

Na Twittera trafiło też zdjęcie wieńca z bliska. Książę William umieścił w kwiatach odręczną dedykację: "Pamięci tych, którzy złożyli największą ofiarę".

Zobaczcie zdjęcia:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(156)
Poeta
2 miesiące temu
I już księcia polubiłem! Szacun!
Lady
2 miesiące temu
Pięknie z jego strony.
Polak
2 miesiące temu
Bardzo trafny wybór, najpierw brytyjski minister zaproponował nam wsparcie militarne, teraz lubiany William okazał sympatię Ukrainie , a Polsce podziękował.
Ola
2 miesiące temu
Ta " korona " na wieńcu wygląda jak pudelek.
'cccf
2 miesiące temu
Piękny wieniec i gest, trzeba pamiętać o bohaterach, to nasz obowiązek!
Najnowsze komentarze (156)
sabra
2 miesiące temu
Będąc w Londynie, w marcu 2013 roku, zatrzymałam się na przejściu dla pieszych i ku memu ogromnemu zaskoczeniu - podjechały dwa oświetlone motocykle, a tuż za nimi ...czarny samochód z OTWARTYM OKNEM, za kierownicą którego siedział uśmiechniety książę Wiliam...
Gratuluje
2 miesiące temu
Powoli Mlodzi za mienia rurki na mundur Anglia zawsze walczy nie Swoim miesem armatnim Lewacy nie czytaja prawdziwej history
Cayt London
2 miesiące temu
To jest herb ksiecia walii
***** ***
2 miesiące temu
Książę William poruszał się swobodnie po Warszawie w obecności tylko kilku ludzi z ochrony. Nasz kacyk jeździ pod eskortą 500 policjantów ! Ciekaw jestem kogo lub czego boi się stary człek ! Najgorsze jest to, że za nasze pieniądze organizuje szopki
slawo
2 miesiące temu
może się powtarzam, nie zabrał ze sobą przedstawiciela LGBT ?
slawo
2 miesiące temu
nie zabrał ze sobą jakiegoś przedstawiciela LGTB ?
kombatant
2 miesiące temu
No to raczej sie nie popisał, karteczke napisał jak do lokaja... Ważniejsze dla niego były zbooki niż polegli w walce z największym zbrodniarzem w dziejach ludzkości.
tak jest
2 miesiące temu
piękny wieniec, niespotykany
Fiołek
2 miesiące temu
Niech Pan się nie daje oszukać. Miłość a wyuzdanie i wykorzystanie to dwie różne rzeczy. Prawdziwa miłość dąży do zbawienia drugiej osoby. Chcę jej dobra, czystości i dotarcia bez grzechu do życia wiecznego.
Kuzyn okulist...
2 miesiące temu
Cześć dziewczyny. Lubicie w oko?
Ubawiony
2 miesiące temu
William byl w klubie, william podał ręke, william spotkał się, william zrobił kloca, william się podraoał. Teraz na dobry tydzień będzie materiału z jednej wizyty w Polsce :D
Pomyśl
2 miesiące temu
Dziękujemy Wielkiej Brytanii za obronę w 1939 oraz za oddanie nas w objęcia ZSRR w Jałcie. To są prawdziwi przyjaciele. Teraz wpychają nas na siłę do nie naszej wojny i jestem głęboko przekonany że znów nas nie zdradzą. Możemy im zaufać.
Robert B
2 miesiące temu
Zrobiłem księciu zdjęcia, jak się schylał, żeby złożyć wieniec. Cudny. Kocham go.
Szok!
2 miesiące temu
Świat oszalał świat płacze nad prześladowaniami LGBT, jakimi pytam jakimi?????? !!!!!! Dlaczego świat nie płacze nad dziećmi głodującymi i umierającymi w Afryce, bo gdyby tak płakał jak nad rzekomo prześladowanymi osobami, które rzekomo nie mogą sobie nawzajem wkładać tego co chcą tam gdzie chcą to nie byłoby głodujących dzieci.To tworzenie sztucznych nie istniejących problemów. Kto im zabrania realizować swoje fantazje. To jest kreowanie sztucznego ucisku to się nazywa neomarksizm!!!! To jest dranstwo! A najlepsze jest to składanie hołdów przez co bardziej znane persony i popieranie tej pseudoucisnionej idei. Kto nie popiera jest faszystą i najgorsza kreaturą i to dopiero jest ucisk i faszyzm- prześladowanie tych ,którzy tej głupocie nie hołdują. A teraz możecie mnie hejtowac!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie