Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Łódzka marka drwi z Jessiki Mercedes: "My NAPRAWDĘ szyjemy w Polsce"

202
Podziel się:

Firma Oddity twierdzi, że motyw kolorowych grzybów z najnowszej kolekcji Veclaim jest łudząco podobny do ich produktów.

Łódzka marka drwi z Jessiki Mercedes: "My NAPRAWDĘ szyjemy w Polsce"
Łódzka marka komentuje aferę Veclaim (ONS, Instagram@oddity.pl)
bEUYGukB

W piątek Jessica Mercedes znalazła się w centrum medialnej afery. Okazało się bowiem, że produkty starannie promowanej autorskiej marki blogerki Veclaim nie są produkowane wyłącznie w polskich zakładach, jak wcześniej zapewniała.

Za sprawą odkrycia jednej z instagramerek na jaw wyszła współpraca firmy z tanią marką Fruit of The Loom, do której później ekipa Jess doszywała własne "luksusowe" metki.

bEUYGukD

Kontrowersje wokół produkcji ubrań Mercedes już zdążyły odbić się szerokim echem wśród internautów. W obliczu wielokrotnych zapewnień Jess o najwyżej jakości projektów jej marki, wielu fanów poczuło się zwyczajnie oszukanych. W efekcie postanowili otwarcie zbojkotować firmę blogerki.

bEUYGukJ

Medialne zamieszanie związane z projektami Veclaim postanowiła także wykorzystać firma Oddity. Przedstawiciele łódzkiej marki odzieżowej już od jakiegoś czasu są zdania, że promowana niedawno przez Jessikę nowa kolekcja z motywem kolorowych grzybów przypomina ich własne projekty.

Ostatnio dość dużo naszych projektów zostało dziwnym trafem powielanych. Bardzo nam oczywiście miło, że w jakiś sposób my, Oddity, mała Łódzka marka streetwearowa wyznaczamy jakieś trendy, którymi potem podążają inne marki, ale jest to dla nas tez zarazem dziwne (...) Projektowi @jemerced wyjątkowo blisko naszego Eat Me, gdzie ideologia jest taka sama, wykonanie i układ również taki sam - możemy przeczytać na profilach firmy w mediach społecznościowych.

W odpowiedzi na komentarze internautów firma podkreśliła, że nie rości sobie żadnych praw do wspomnianego haftu. Podobieństwo projektów Veclaim do swoich własnych traktują natomiast jak komplement.

Nigdzie nie piszemy, że mamy prawa do grafiki, ani nie oskarżamy Jessiki o kopiowanie. Nawet sami się cieszymy, że coś, co zrobiliśmy pół roku temu, powiela się aktualnie u innych. Oznacza to dla nas, że idziemy dobrym tropem. Wiadomo, grzybki istnieją w subkulturze od dawna, ale śmieszny jest zbieg okoliczności, że w tak krótkim czasie w podobnym układzie, my i Jessica wydajemy koszulkę z haftowanymi grzybami - pisali przedstawiciele marki.

bEUYGukK

Łódzka firma pokusiła się nawet o skomentowanie afery z udziałem Jessiki i jej marki odzieżowej. W piątek na ich Insta Story pojawiły się zdjęcia grzybowych haftów opatrzone wymownym podpisem.

My NAPRAWDĘ szyjemy w Polsce - czytamy na profilu Oddity.

Dobre wyczucie czasu?

bEUYGukL
bEUYGukM
bEUYGule
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(202)
Gość
2 lata temu
Kupiła za 10 zł sprzedawała za 200 zł 😂😂😂😂
Sss
2 lata temu
W jakim celu ludzie kupują t shirt za 180zł? Tak ten świat się kręci bluzka warta 25 zł z przesyłką a i tak ktoś kupi za 180zł.
321
2 lata temu
Kto to kupił ?😂
bEUYGulf
gosc
2 lata temu
To lekcja dla wszystkich żeby nie kupować niczego co polecają i produkują szafiarki, blogerki, instagramerki itd.
Emi
2 lata temu
Te z oddity są o wiele ładniejsze grzybki
Najnowsze komentarze (202)
Była Klientka
2 lata temu
To jest tak szalenie nieuczciwe co zrobiła ta dziewczyna, że nawet brakuje słów. Najbardziej mnie jednak martwi, że wszystkie jej cheerleaderki - mamaginekolog, Ania Skura i inne bronią tego procederu, usprawiedliwiając całe zajście 'wpadką' ... nosz kuźwa... ja przestaje kupować zarówno u Jess jak i w Nusa i wszędzie z instagrama... Tak nas robią w bambus, że szkoda się teraz zastanawiać kto jest w porzo a kto nie ... :-(
Kasik
2 lata temu
Dostosowala produkt do klienta ktory chce i moze zaplacic wiecej........
Anka
2 lata temu
Wszystkiemu sami nadajemy wartość. Rzeczy materialne są warte tyle ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić.
ona
2 lata temu
Klientki powinny wytoczyc sprawe zbiorowo, powinna zaplacic za oszustwo.
Krystyna
2 lata temu
Grzyby są brzydkie i nieważne czyje.
Saicentojess
2 lata temu
Oszustwo, wyłudzenie – przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Uzzi
2 lata temu
A Jess się ciesz że wałek roku zrobiła. Wepchnijmy jej ten wałek do gardła, niech go sama przelknie. Oszukała klientki, fanki, firmy, ukradła produkt innej marki i wzornictwo innej firmie. Obrzydliwa fałszywa baba.
Piko
2 lata temu
Mało znana i naprawdę polska firma ma wzór naszywek o wiele bardziej dopracowany niż wielką ściema Veclaim i Jessica biznesu. I pewnie ceny o wiele niższe.
bEUYGukX
Konsument
2 lata temu
Kobitki przestańcie obserwować profil tej oszustki i kupować produkty które reklamuje. To będzie najgorsza kara dla takiej hipokrytko i oszustki. Tyczyła się na oszukiwaniu ludzi.
uuuu
2 lata temu
Od poczatku zastanawialam sie skad wziela sie ta dziewczyna , wszedzie mozna bylo ja spotkac i tojej ksywa Jesica i w dodatku Mercedes musiala czym mlodziezy za imponowac i stalo sie .Oj nie ladnie nie ladnie
yxxyxyx
2 lata temu
haha kupowała za 10 zł, sprzedawała za 200 zł, no i mieszkanko ma, a wy pustaki się na to złożyliście.
jamci
2 lata temu
dno
Aliexpresss
2 lata temu
Dizajn godny przedszkolaka. Gratuluję tej tandety
Gosc
2 lata temu
Jakby to nie wyszlo to nadal by ta chinszczyzne sprzedawala za 200 zl
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUYGulQ
bEUYGulR
bEUYGulS
bEUYGulT
bEUYGulU
bEUYGulz