Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Maciej Dowbor namawia do kupowania kwiatów, krytykując zamknięcie cmentarzy: "Ktoś przegiął, to zwykłe k**estwo"

265
Podziel się

Mąż Joanny Koroniewskiej zwraca uwagę na fakt, że przez decyzję o zamknięciu cmentarzy podjętą w ostatniej chwili mnóstwo ludzi zostanie narażonych na straty finansowe.

Maciej Dowbor namawia do kupowania kwiatów, krytykując zamknięcie cmentarzy: "Ktoś przegiął, to zwykłe k**estwo"
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor zachęcają do kupowania kwiatów na Wszystkich Świętych (Instagram, ONS)
bEhhzzat

Wczoraj po południu premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w związku z pandemią podczas Wszystkich Świętych, a także w dzień poprzedzający Święto i dzień po nim następujący, cmentarze w Polsce będą zamknięte.

Decyzja wywołała poruszenie wśród tej części społeczeństwa, która już ruszyła na groby bliskich. Wiele osób pomstowało na premiera za to, że tak późno poinformował o zamknięciu nekropolii. Część osób uznała, że kilka godzin, jakie zostały do zamknięcie wystarczą, by zadbać o groby najbliższych i ruszyła na cmentarze.

bEhhzzav

Decyzja Morawieckiego jest brzemienna w skutkach nie tylko dla przywiązanych do tradycji Polaków, ale i przedsiębiorców, dla których listopadowe święto to czas największych w roku obrotów. Na szczególnie duże straty zostali skazani ci, którzy przygotowali się do sprzedaży żywych, ciętych kwiatów i wiązanek.

Wkrótce po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu nekropolii prezydent Warszawy oznajmił, że udostępni kilka miejsc w stolicy, gdzie sprzedawcy będą mogli się pojawić ze swoim towarem. W mediach społecznościowych ludzie namawiają do kupowania kwiatów przed cmentarzami, nawet po to, by zabrać je do domu. Do takiego gestu zachęca między innymi Maciej Dowbor.

Zobacz także: Strajk kobiet. Gigantyczny tłum na ulicach Warszawy. Tak wyglądał protest "od środka"
bEhhzzaB

Zróbcie dobry uczynek - kupcie kwiaty i znicze przed cmentarzami. Mnóstwo osób zostało narażonych na olbrzymie straty finansowe! - pisze celebryta i dodaje kilka mocnych słów na temat późnej informacji na temat zamknięcia cmentarzy. - Zdaję sobie sprawę z potrzeby ograniczeń, ale ogłaszanie kolejnych obostrzeń z dnia na dzień jest nie fair - to po prostu brak szacunku dla kolejnych grup zawodowych, ignorancja, arogancja i zwykle ku**stwo!!! Sorry, ale nie mam zamiaru przebierać w słowach. Ktoś kolejny raz przegiął... wiecie co! - pisze wściekły Dowbor.

Jego żona zostaje przy zdecydowanie bardziej pokojowym tonie. Joanna Koroniewska w swoim poście na Instagramie również namawia do kupowania chryzantem, nazywając je "kwiatami rewolucji".

Człowieku. Zamiast zionąć teraz jadem, grać w grę KTO JEST WINNY, włącz myślenie. NASZ KRAJ NIE POTRZEBUJE PODZIAŁÓW. W naszym kraju żyją ludzie, którzy mimo innych poglądów CHCĄ SIĘ ZJEDNOCZYĆ. I to jest naszą SIŁĄ. Kup dziś kwiatek. Zrób z nim pożytek. Pokażmy solidarność z tymi, dla których tak późno podjęta decyzja jest naprawdę nieludzka. Nieważne. Ważne jest to, że my możemy. Możemy pokazać, że w każdej sytuacji będziemy pomagać a nie krzyczeć z nienawiścią i złością. Polecam. Od rana dzień jakiś taki piękniejszy - pisze aktorka.

bEhhzzaC

Kupicie dziś chryzantemy?

bEhhzzaD
bEhhzzaW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(265)
a..
8 miesięcy temu
Popieram akcję kup kwiatek.Sama przed laty pracowałam przy chryzantemach i wiem ile pracy i wysiłku kosztuje ogrodników i ich pracowników wyhodowanie takich kwiatów.
Aaaaj
8 miesięcy temu
A ja uważam,że ten biznes na trupach jest żenujący. Budowanie tych grobów, piwnic, później miliony zniczy, plastikowych kwiatków zatruwają tylko środowisko. W miejscu pochówku krzyż lub tablica, co kto woli i tyle. Pamięć w sercu, a nie na pokaz, kto większego kwiata przyniesie i więcej świeczek zapali.
Fvl
8 miesięcy temu
Dzień wcześniej przed ogłoszeniem zamknięcia mówiono, że się go nie przewidują...
bEhhzzaX
zapobiegliwa
8 miesięcy temu
Mam groby na różnych cmentarzach i nigdy nie zostawiam tego na ostatnią chwilę.
***
8 miesięcy temu
A ja uwazam, ze przedsiebiorcy branzy kwiatowej powinni te wszystkie kwiaty, ktorych nie uda sie sprzedac zawiezdz Jarkowi. Ustawic mu dodatkowy kordon, odgradzajacy od obywateli. On uwielbia takie odgrodzenia.
Najnowsze komentarze (265)
obserwator
8 miesięcy temu
Wszystkich Świętych, to święto katolickie - a tak plują na katolików. Przecież świeczkę zapalić można w każdym innym dniu niekoniecznie w dniu 1.11. kiedy katolicy idą z księdzem na procesji po cmentarzu. Teraz wszyscy zlaicyzowani oburzają się, że nie mogą na cmentarz wejść 1 listopada.
Polka
8 miesięcy temu
Przecież to jest celowe działanie pisu, żeby zrzucić winę za wzrost chorych na protesty. Naród bez pisu i konfederacji jest narodem mniej awanturującym się.
Didi
8 miesięcy temu
Nie rozumiem tego wielkiego oburzenia o zamkniecie cmentarzy w srodku rozwijajcej sie pandemii. Ja zapalilam swieczke w domu a na cmentarz poszłam wcześniej i pójdę za pare dni jak będzie mniej ludzi. W czym problem??? Nie trzeba byc fizycznie na cmentarzu w swieto zmarlych zeby oddac im czesc i powspominac. Mozna to zrobić w domu.
ehh
8 miesięcy temu
Kiedy doczekam świąt bez plastykowych zniczy i kwiatków..
Bela
8 miesięcy temu
My wszyscy o tym wiemy , nic mądrego nie wymyśliła
Duszek
8 miesięcy temu
To jest pandemia, popieram decyzję rzadu grób można odwiedzać cały rok nie trzeba czekać koniecznie na 01 listopada. No chyba że kogoś tylko ta data motywuje. Poza tym msza i modlitwa są ważniejsze niż symboliczną doniczka.
Ola
8 miesięcy temu
Nie przesadzajmy, w poniedziałek spokojnie też można kupić taki kwiatek w końcu jest doniczkowy i nie powinno im nic być. I spokojnie we wtorek można iść na groby. Po za tym o grobach i bliskich powinno się pamiętać cały rok a nie tylko 1 listopada. Ludzie zarabiają na wszystkim, każde swieto to każdy niekiedy niepotrzebny wydatek. Tylko wszędzie pełno plastiku
ten tylko sie
8 miesięcy temu
Na każdej decyzji ktoś zyska a ktoś straci- najważniejszy zysk to zdrowie, tylko, że jak zwykle doceniamy je dopiero jak stracimy.
bEhhzzaP
Iza
8 miesięcy temu
Biznes na zniczach,żenada!
mimi
8 miesięcy temu
Już wszystko o tych celebrytach wiemy i już dziękujemy, jeszcze brakuje, żeby jak idą do kibelka fotografowali się.....,
Ewcia
8 miesięcy temu
Jest za aborcją ana cmentarz to herezja.
Lilia
8 miesięcy temu
Dowborze - Koroniewski jak masz ochotę to kup kwiatek, a nie lansuj się i cykaj fotki na pokaz, bo to jest słabe !!!!!!!
Monika
8 miesięcy temu
Nie rozumiem z czym ten pan "celebryta" ma problem.Wszystkich Swietych to przede wszystkim moglitwa za zmarlych. A kwiaty i znicze mozna zaniesc na cmentarz we wtorek w srode.dlaczego znowu podburza emocje? Cmentarze zostaly zamkniete zeby choc troche chronic ludzi aby zredukowac przemieszczanie sie ludzi z miasta do miasta. A tu protest.gdzie wszystko robi sie odwrotnie. I Pan ze zdjecia go popiera. Czyli jest niewierzacy.wiec Swieto Zmarlych go nie dotyczy!! Wiec dlaczego wklada swoje 3 grosze.Brawo dla pana ze zdjecia i jego zony
Sawa
8 miesięcy temu
Zaden katolik niee czeka na ostatnia chwile z zakupem kwiatów czy zniczy i robi to wczesniej a szczególnie w tym roku były o to prośby do wiernych. Ktos ma problem ? Chyba z głową.
...
Następna strona
bEhhzzbr