Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

Marta Lempart wyprosiła dziennikarzy TVP z konferencji Strajku Kobiet: "Wypie***lać!"

563
Podziel się:

"Jak TVP zacznie zatrudniać dziennikarzy, a nie "funkcjonariuszy", to bardzo proszę - będą mile widziani" - wyjaśniła aktywistka.

Marta Lempart wyprosiła dziennikarzy TVP z konferencji Strajku Kobiet: "Wypie***lać!"
Marta Lempart wyprosiła dziennikarzy TVP z konferencji Strajku Kobiet (East News)

22 października Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej wydał orzeczenie w sprawie tzw. aborcji eugenicznej, skazujące kobiety na rodzenie nawet ciężko zdeformowanych płodów.

Wyrok wywołał ostrą reakcję społeczeństwa. Pomimo zagrożenia epidemicznego Polki i Polacy jeszcze tego samego wieczoru wyszli na ulice, aby wyrazić swój sprzeciw wobec barbarzyńskiej decyzji. W kolejnych dniach w całym kraju trwały protesty, które gromadziły tysiące ludzi.

Fala gniewu i oburzenia przeszła także przez media społecznościowe.

Sytuacja w Polsce odbiła się również szerokim echem za granicą, a po stronie Polek opowiedziało się wiele światowych gwiazd.

Zobacz także: Strajk kobiet w Warszawie. Reporter WP relacjonuje akcję z "zadymiarzami"

Na czele protestów stanęły aktywistki z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Najbardziej znana z nich to Marta Lempart, z wykształcenia prawniczka, która była również współorganizatorką "czarnego protestu" w 2016 roku.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Pojawiła się na niej m.in. dwójka dziennikarzy z Telewizji Polskiej. Lempart wyprosiła ich z sali. Zrobiła to, używając słowa, które stało się również hasłem strajku.

Wypie***lać! Ja już powiedziałam na poprzedniej konferencji, że macie spie***lać, nie rozumiem, dlaczego tu ciągle przychodzicie - powiedziała.

W rozmowie z dziennikarzem PAP działaczka wyjaśniła powód swojego zachowania.

Jak TVP zacznie zatrudniać dziennikarzy, jak TVP stanie się telewizją, to bardzo proszę - oczywiście będą mile widziani. Natomiast teraz nie ma dla nas żadnej różnicy, czy to jest policja PiS-owska, czy to jest prokuratura PiS-owska, czy to jest PiS-owska ABW, czy to jest PiS-owska telewizja. Bo tam nie ma żadnych dziennikarzy i zawsze będą słyszeli od nas, że mają wypie***lać - wytłumaczyła.

Lempart sprawę skomentowała również później na Twitterze.

Dziwi mnie to wielkie zdziwienie po stwierdzeniu przeze mnie faktu, że konferencje prasowe są dla dziennikarek i dziennikarzy. Natomiast funkcjonariusze TVPiS mogą dźwięk, wizję i inne informacje pobierać od swoich kolegów z innych monitorujących nas rządowych służb. I robią to - napisała.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska, relacjonując protesty, robiła to w taki sposób, aby przedstawić protestujących jako grupę agresywnych wandali demolujących kościoły.

Rozumiecie decyzję Lempart o wyproszeniu dziennikarzy TVP z konferencji?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(563)
Daniel
3 lata temu
Trudno jest się solidaryzować z tak wulgarnymi osobami, mimo najszczerszych chęci...
TRAMPOLINA
3 lata temu
Wśród osób, które obecnie znajdują się w składzie tak zwanej Rady Konsultacyjnej, są: Barbara Labuda, Beata Chmiel, Danuta Kuroń, Robert Hojda, Mirka Makuchowska, Jacek Wiśniewski, Bożena Przyłuska, Dorota Łoboda, Monika Płatek, Michał Boni, Katarzyna Bierzanowska, Sebastian Słowiński, Piotr Szumlewicz, Paweł Kasprzak, Kinga Łozińska, Dominika Lasota i Nadia Oleszczuk. AŻ SZEŚĆ OSÓB z tego towarzystwa to ludzie, którzy w ostatnich latach stracili koryto posła/ europosła/ senatora/ w rządzie, lub o takie stanowisko walczyli i nie uzyskali mandatu – Labuda, Płatek, Szumlewicz, Kasprzak, Boni, no i oczywiście szefowa Lempart, która startowała gdzie się da, nawet do posady prezydenta Wrocławia! CZY TERAZ ROZUMIECIE, po co powstało to stricte POLITYCZNE ugrupowanie? Jest trampoliną do dobrego, luksusowego życia na koszt podatników, najlepiej byłoby w Brukseli…
RADA MARTY L.
3 lata temu
Oto ważny CZŁONEK tak zwanej Rady Konsultacyjnej, obok szefowej businesswoman, deweloperki Marty Lempart – trzykrotnie żonaty Michał Boni. Człowiek pozbawiony krzty honoru! Gdy cała już Polska wiedziała o tym, że współpracował z SB w latach 80-ych (TW „Znak”), to „bohatersko” w 2008 roku potwierdził ten fakt. Tłumaczył się, iż został do współpracy zmuszony psychologicznym terrorem i groźbami – między innymi SB zakomunikowała podobno Boniemu, iż jego dziecko zostanie przymusowo odebrane rodzicom i umieszczone na stałe w sierocińcu! Kto pamięta tamte faktycznie ponure czasy ten wie, że SB stosowała różne brudne metody. To jednak, o czym mówił Boni, było równie prawdopodobne jak stwierdzenie, że za brak zgody na kapowanie swoich przyjaciół zostanie on publicznie rozstrzelany pod Kolumną Zygmunta w Warszawie, a jego żona (konkubina?) do końca życia będzie siedziała przykuta łańcuchami w celi bez okien, np. w Braniewie! Ten człowiek, w czymkolwiek co mówi i robi, jest tak wiarygodny, jak jego bratnia dusza w godności i honorze – niejaki Lesław Maleszka….
Grudi
3 lata temu
Dość Dyktatury Kobiet hehe!!!!. Słowa Pani która stoi w tle to są przecież .
OLESer
3 lata temu
Fundacja k. Jandy dostała dopłatę w wys. 1,8 mln zł z rządowego Funduszu Wsparcia Kultury . A tak narzekała na rząd PIS-u, ciekawe czy weźmie kasę z obrzydzeniem :))))))
Najnowsze komentarze (563)
Nick
2 lata temu
Dlaczego bała się trudnych pytań od TVP ? Prawdziwy przywódca potrafi stawić czoła
Polak
2 lata temu
Dlaczego te pseudopolke jeszcze nie osadzono do wiezienia za nielegalne burdy i wulgaryzm
Gość
2 lata temu
A mówią, ze To Kaczyński niebezpieczny ,tyle wulgaryzmów to ja od żadnego faceta nie słyszałam .Malo tego zrobiono jeszcze z tej osoby bohaterkę. Co na Staśko?
Gość
2 lata temu
Nosił wilk razy kilka i ponieśli wilka ,raczej wilczyce.
justyna
3 lata temu
No nie no, tak nie powinna się zachować, niezależnie dla kogo by pracował dany dziennikarz. W tej sposób podbija tylko negatywne nastroje
Ziom
3 lata temu
Ty najpierw spójrz na siebie kobieto parę kilo by się przydało zrzucic
Edyta
3 lata temu
Nie przystoi politykowi tak się zachowywać. Ja rozumiem, że ktoś może być sfrustrowany, ale nie należy tej frustracji wyładowywać na innych.
Adi
3 lata temu
prosze pracowników TVPiS nie nazywac "dziennikarzami". Tam nie ma dziennikarzy. Goebells też nim nie był.
majka90
3 lata temu
I co jej to dało....lepiej się poczuła wyzywając się na dziennikarzu tvp... Jeśli tak, to tylko świadczy źle o niej.
ramka
3 lata temu
Taka agresja nie służy nikomu. Rozumiem walkę za sprawę, ale wyładowanie złości na osobach które tylko wykonują swoją pracę? Nie tędy droga
katarzyna
3 lata temu
też nie toleruję tego co robią i mówią w tvp ale no bez przesady. każdy dziennikarz ma prawo w takiej konferencji uczestniczyć skoro nie była zamknięta tylko dla wąskiego grona. zły ruch Pani Marto, wrogów sobie Pani dokłada
Monika
3 lata temu
Ty jesteś normalna kobieta o co ty walczysz gadasz o aborcji A teraz chcesz obalić rząd Ty lepiej zajmij się sobą i ta tęcza chora
Ola
3 lata temu
Trochę kultury by się sprzydalo
Kamil35
3 lata temu
wyprosiła? ale to delikatnie ujęliście ;) naprawdę żałośnie się kobieta zachowała i mówie to ja - osoba nie przepadajaca za tvp totalnie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie