Trwa ładowanie...
Przejdź na
Emzy
|

Miley Cyrus i Isabella Rossellini solidaryzują się ze Strajkiem Kobiet w Polsce

115
Podziel się

Piosenkarka udostępniła zdjęcie z piątkowego protestu dodane przez Anję Rubik. Do demonstracji odniosła się też gwiazda włoskiego kina.

Miley Cyrus i Isabella Rossellini solidaryzują się ze Strajkiem Kobiet w Polsce
Miley Cyrus i Isabella Rossellini wspierają Strajk Kobiet (Instagram, ONS)
bErseVxh

Piątkowy protest w Warszawie wywołany orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Swoje poparcie dla Strajku Kobiet wyraziły międzynarodowe gwiazdy.

Już kilka dni wcześniej do sprawy odniosła się Miley Cyrus, której fundacja opisała to, co dzieje się w Polsce, a gwiazda udostępniła ten przekaz na swoim instastory.

bErseVxj

Po piątkowym wydarzeniu pod hasłem Na Warszawę, zorganizowanym przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, piosenkarka ponownie odniosła się do sytuacji kobiet w Polsce, udostępniając zdjęcie z demonstracji opublikowane przez Anję Rubik. Modelka natychmiast zareagowała na ten gest solidarności.

Miley Cyrus też jest z nami - napisała Rubik.

Zobacz także: Strajk kobiet. Gigantyczny tłum na ulicach Warszawy. Tak wyglądał protest "od środka"
bErseVxp

Protesty w Polsce postanowiła skomentować również gwiazda włoskiego kina, Isabella Rossellini, zamieszczając zdjęcie demonstracji w centrum Warszawy.

Polska. Kobiety demonstrują przeciwko wyrokowi uniemożliwiającemu przerywanie ciąży nawet w przypadku śmiertelnych i nieodwracalnych wad płodu, takich jak brak narządów wewnętrznych, który nie dawałby szans na życie po urodzeniunapisała Rossellini.

W dalszej części postu gwiazda odniosła się do sytuacji kobiet we Włoszech, które przed laty również musiały wywalczyć sobie prawo do aborcji.

bErseVxq

Myślę o wszystkich demonstracjach na rzecz praw kobiet, jakie działy się we Włoszech w latach 70-tych. Nie miałyśmy prawa do rozwodu, stosowania środków antykoncepcyjnych, nie było przepisów chroniących kobiety przed molestowaniem i gwałtem, nie było też aborcji. Aborcja jest rzeczywiście trudnym wyborem moralnym, ale wszystkie te prawa nie uczyniły Włoch „złymi”. Wręcz przeciwnie, uczyniły go lepszym krajem. Czuję wielką solidarność z kobietami w Polsce i myślę o mojej koleżance Anji Rubik - zakończyła, zwracając się do modelki.

Dzielimy tę planetę i dobrze jest mieć świadomość, że możemy liczyć na siebie nawzajem! - odpowiedziała Rubik.

Zobaczcie, jak gwiazdy wspierają Strajk Kobiet.

bErseVxr
bErseVxK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(115)
Anna
9 miesięcy temu
Niech cały świat wie jakie średniowiecze Jarek robi
Bydgoszczanka
9 miesięcy temu
Dziękujemy!!!
Epidemiolog
9 miesięcy temu
A dzisiaj w TVPiS można było przeczytać, że wygrywamy walkę z pandemią, bo jest 4 tys. mniej chorych niż wczoraj. Tylko szkoda, że zapomnieli dodać, że zrobiono 15 tys. mniej testów niż poprzedniej doby. Propaganda trwa. W rzeczywistości to jest 100 tys. nowych zakażeń, bo w Polsce do statystyk podaje się jedynie zakażenia objawowe lub skąpo objawowe.
bErseVxL
wolnoscprosze
9 miesięcy temu
zaraz zlot wykupionych komentarzy,że co to za kiepskie autorytety . Prawda jest taka,że to są kobiety. I to jest głos kobiet. Obojętnie czy są celebrytkami czy nie.
Nie😳
9 miesięcy temu
Nie pani Isabelli Polska nie walczy tylko o to ale przede wszystkim żeby został kompromis który już był ustalony. Nie chodzi tylko o płody bez mózgu głowy, płuc etc. Najwiecej aborcji to były płody z zespołem downa, wiec logiczne ze kobiety nie chcą tego, teraz będą zmuszone donosić taka ciąże. Tylko co dalej prezydent te wszystkie dzieci zaadoptuje? Bo niby jak to ma wyglądać? I dlaczego posłanki pisu mówię ze wolność kobiety kończy się kiedy zaciąży? A co z wolnością faceta?! Chyba ktoś ten brzuch zrobił!
Najnowsze komentarze (115)
katon
9 miesięcy temu
publiczne negowanie wirusa to kara do 5 lat wiezienia
100%ZA
9 miesięcy temu
Ciesze sie ,ze jestem kobietą i jestem dumna z tego...Chce miec prawo wyboru i wolnosc slowa ...Nie jestem rzeczą tylko pełno wartosciowym czlowiekiem ,ktory płaci podatki w tym katolickim kraju ,ktory dąży do wladzy absolutnej I NIC NIE MA WSPOLNEGO Z WIARĄ a my na to nie mozemy pozwolic !!!Całym sercem jestem z Wami ludzie...A najlepsza KACZKA TO JEST DUSZANA Z JABŁKAMI TYLKO W TAKIEJ POSTACI JĄ LUBIĘ...
hhhh
9 miesięcy temu
Cyrus teraz jak Trojanowska kiedys...
hhhh
9 miesięcy temu
Cyrus teraz jak Trojanowska kiedys...
Bleee
9 miesięcy temu
O matko, kto jak kto ale Cyrus to nie jest żaden autorytet 🤨🤨🤨wstyd
♥️♥️♥️
9 miesięcy temu
Już ten temat nudny się robi, to portal plotkarski czy polityczny? 🤷
Dorit
9 miesięcy temu
Wygląda trochę jak młoda Trojanowska.
Ble
9 miesięcy temu
J. Cusack i M. Ruffalo też wspomnieli o tym na Twitterze
bErseVxD
aser
9 miesięcy temu
Miley jest piękna
Koszyk
9 miesięcy temu
A one wiedzą gdzie leży Polska
Matka
9 miesięcy temu
Hahaha! Niech ktoś je zapyta gdzie leży Polska i czy wiedzą czego domaga się strajk
Nickola
9 miesięcy temu
Czym tzw. prawa kobiet się różnią od praw mężczyzn, dzieci, i starców, co? ;-)
Omega
9 miesięcy temu
Mordują nas. Zaczeło się!
....
9 miesięcy temu
Pewnie panie nie wiedzą jakie są postulaty
...
Następna strona
bErseVyf