Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Patti Smith wspiera Strajk Kobiet! "Polki wołają do przywódców, którzy cynicznie wykorzystują je jako pionki"

63
Podziel się

Amerykańska gwiazda nazwała polski rząd "opresyjnym" i wyraziła solidarność z protestującymi kobietami.

Patti Smith wspiera Strajk Kobiet! "Polki wołają do przywódców, którzy cynicznie wykorzystują je jako pionki"
Patti Smith wspiera Strajk Kobiet (ONS)
bDHUgcoR

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji doprowadziło do oburzenia społeczeństwa i protestów, jakich Polska nie widziała od lat. Również dziś kobiety walczące o prawo do decydowania o sobie wychodzą na ulice miast i miasteczek. Do największego protestu dojść ma w Warszawie, gdzie kościołów przed kobietami "broni" Żandarmeria Wojskowa...

O sytuacji, która ma obecnie miejsce w Polsce, informują media na całym świecie. Decyzja TK jest szeroko krytykowana i nazywana "nieludzką". The New York Times przeprowadził nawet wywiad z Taco Hemingway'em, w którym muzyk wyznał wprost: "To okropne. To kolejny krok w złym kierunku dla Polski".

bDHUgcoT

Solidarność z Polkami wyraziło wiele zagranicznych gwiazd, takich jak: Miley Cyrus, Zara Larsson, Anne-Marie czy Dua Lipa. Strajk Kobiet wsparła też Patti Smith, wokalistka uważana za jedną z najważniejszych kobiet w historii rocka.

Zobacz także: Strajk kobiet. Małgorzata Trzaskowska: ulicy się nie da wyciszyć

Amerykanka zamieściła na Instagramie grafikę z symbolem Strajku i napisała kilka gorzkich słów na temat władzy w naszym kraju.

bDHUgcoZ

To w solidarności z Polkami, które odważnie jednoczą się, wychodząc na ulice, protestując przeciwko swojemu opresyjnemu rządowi - napisała pod zdjęciem.

Wołają do przywódców, którzy cynicznie wykorzystują je jako pionki w swoim skorumpowanym politycznym turnieju - dodała.

Artystka podkreśliła, że w pełni solidaryzuje się w protestującymi bo "ich obawy są nasze, tak samo jak ich upokorzenia".

bDHUgcpa

Myślicie, że Jarosław Kaczyński jest fanem muzyki Patti Smith?

bDHUgcpb
bDHUgcpu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(63)
Maya
4 miesiące temu
Wyjątkowo urodziwa pani!
asia
4 miesiące temu
Boze,kto to jest?Jakaś straszna postać,ona w ogóle wie,gdzie jest Polska?
Eeee
4 miesiące temu
Ale kto to jest ? Ona coś ciekawego robi ?
bDHUgcpv
Dino
4 miesiące temu
Byłam w Krakowie gdy trwał protest. Myślałam, że większość ludzi biorących w nich udział walczy godnie o rzeczy dla nich ważne, a patologia to margines pokazywany w tvp. Niestety ujrzałam ogrom ludzi: agresywnych, wulgarnych... Niestety miałam wrażenie jakby wypuszczono na ulicę wszystkich ćpunów, więźniów, a młodzież miała przepustkę z poprawczaka. Wielkie rozczarowanie!!!!!!
Bush
4 miesiące temu
To Ona uczy eliksirów w hogwarcie?
Goop
4 miesiące temu
Sorosowe protesty, a Wy to łykacie
Lol
4 miesiące temu
Oplacone protesty
Poeta
4 miesiące temu
Mogłaby w horrach grać!
Poeta
4 miesiące temu
To już nasz Kiepski ładniejszy!
?!
4 miesiące temu
Gdzie są moje komentarze ja się pytam ? Dlaczego jak ktoś się wypowie po innej stronie to jest to usuwane ? Bo niewygodne ? Bo chcecie żeby każdy popierał protesty ? Ja się pytam droga redakcjo ?!
gość
4 miesiące temu
Strasznie głupie komentarze. A prawda jest taka, że ludzie z całego świata solidaryzują się z protestującymi. A o nas i tym co dla nas dobre dalej zabierają głos panowie z rządu w tym kraju.
Blue
4 miesiące temu
Co za tupet!!! Brak Boga, brak szacunku dla siebie i innych, brak kręgosłupa moralnego i taka kobieta wypowiada się na tak ważne sprawy.. Niepojęte! Ile w tym fauszu i obłudy.Nawet nie wie jak jest w Polsce, i jaką wartością jest wiara ..mimo wszystko...więc się nie wypowadaj!
Cytia
4 miesiące temu
Normalnie gwiazda horrorów. Bardzo nie urodziwa kobieta
bDHUgcpn
ola
4 miesiące temu
jaka piekna
...
Następna strona
bDHUgcpP