Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Marta Lempart wyróżniona przez "Financial Times" jako jedna z NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH KOBIET roku!

367
Podziel się

Na łamach brytyjskiego dziennika ukazał się tekst Marty Lempart, w którym działaczka wyznaje, że stała się "wrogiem państwa". "Publiczna telewizja prowadzi kampanię, by mnie zdyskredytować" - pisze aktywistka.

Marta Lempart wyróżniona przez "Financial Times" jako jedna z NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH KOBIET roku!
Marta Lempart jedną z najbardziej wpływowych kobiet roku według "Financial Times" (East News)
bDJpmLrF

W październiku przez całą Polskę przeszły masowe protesty po tym, jak Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na wady płodu ma być zakazana. Na czele protestów nieoficjalnie stanęła Marta Lempart - działaczka i jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Ponieważ to ona najczęściej pokazywała się i wypowiadała w mediach, stała się też głównym celem ataków prawicowców.

Lempart dzielnie znosi ciosy wychodzące ze strony jej przeciwników. Choć język, którego używa, może niektórych oburzać, nie da się odmówić jej charyzmy i determinacji.

bDJpmLrH
Zobacz także: Strajk Kobiet. Marta Lempart o policji: poczuli kłamstwo na własnej skórze

Działalność społeczna Marty została właśnie doceniona przez brytyjski dziennik Financial Times, który ogłosił aktywistkę jedną z najbardziej wpływowych kobiet 2020 roku. W środę na łamach FT ukazał się tekst autorstwa Lempart, w którym działaczka wspomina m.in., że przed protestami "była osobą ze zwykłą pracą i życiem, obywatelką przestrzegającą prawa, która ufała państwu".

bDJpmLrN

Lempart pisze, że odkąd zaczęła zaciętą walkę o prawa kobiet, znalazła się "na celowniku" władzy.

Teraz, po ostatnich protestach w całym kraju zostałam oskarżona o ponad 40 wykroczeń za to, co robię. (...) Jako wróg państwa znalazłam się na okładkach prorządowych gazet i magazynów, a publiczna telewizja prowadzi kampanię, by mnie zdyskredytować. Boję się, każdy by się bał na moim miejscu - wyznaje.

Działaczka zapewnia jednak, że "czuje też spokój", bo wie, że "nie jest jedynym wrogiem państwa, które nienawidzi swoich obywateli".

Wszyscy jesteśmy. My, ludzie. Żyjemy z tym i wygramy, bo niezależnie od tego, jak wielu policjantów, żołnierzy i najemników mają, nas, których domagają się wolności, jest więcej. Ja to wiem, oni to wiedzą i wiedzą to tysiące młodych ludzi, którzy tańczą i śpiewają na ulicach polskich miast. Dlatego właśnie tańczą - podkreśla.

bDJpmLrO

Wyróżnieniem od Financial Times Marta pochwaliła się w mediach społecznościowych. W komentarzach internautki gratulują jej i dziękują.

"Nie odpuszczamy, walczymy do końca", "Marta! Jesteś wspaniała", "Odważna kobieta", "Walcz dalej, wpieramy cię" - piszą.

bDJpmLrP
bDJpmLsi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(367)
madry
2 miesiące temu
a bylo kupic wiewiorke
Poldek
3 miesiące temu
Lempart powinna odwiedzić endokrynologa, bo zarówno wybrzuszona szyja, wytrzeszczone oczy, postępująca łysina czołowa i agresywne zachowanie świadczą o przewlekłych problemach z tarczycą. Ta furiatka - wyjec pospolity, koronawirusa złapała jako chorobę towarzyszącą!
Ewunia53
3 miesiące temu
Przed strajkami była ok wobec prawa😂 poczytajcie o tej pani ,wujek Google pomoże😎
bDJpmLsj
Amia
3 miesiące temu
Brak słów. A miała tak dużo zrobić dla kobiet. 😂
Pewna
3 miesiące temu
Nagrodzona, to niech się cieszy, i pora ze sceny zejść. Nic nie osiągnęła i sądzę że nic nie osiągnie. Bo to nie tędy droga.
ona
3 miesiące temu
Lempart to kijowski w spódnicy tylko on był kulturalny .....chce obalic rząd ale od tego są wybory pociągła za sobą z trądzikiem nastolatki co nie mają na dermatologa a chcą się na fundusz skrobać... mięso armatnie dla koranowirusa obrzydliwe to jest niegdy nie zagłosuje za PO czy lewicą tylko utwierdziłam się
Lukson
3 miesiące temu
Teraz jeszcze nominacja do Oscara za grę aktorską. W kategorii najlepszy upadek
Edzia
3 miesiące temu
A może tak od razu UNIA powinna wpłacić na konto Trzaskowskiego fundusze po co do samożądów.
Obserwatorzy
3 miesiące temu
Faceci zmiewieścieli i tu maja największy problem sami ze sobą..a tacy męscy. W grupie. I dawaj wyzywać kobiety od wyskrobanych suk od najgorszych i tak dalej i tak dalej można wyliczać wasz słownik w obec kobiet bez końca
Wilhelm
3 miesiące temu
Hahaha poszczeka poszczeka i zniknie w tłumie rozgoryczonych
Paradoks
3 miesiące temu
Tyle co ona zrobiła dla kobiet, czyli nic, nazywa się wpływową kobietą.
Dela
3 miesiące temu
Ona to już niech zejdzie ze sceny. Namieszała, narobiła zadymy i taka to ona jest wpływowa.
Katolicy
3 miesiące temu
No iGratulacje. No a gdzie ci prawdziwi faceci. Sa. Chęć chleja piwsko i narzekaja. I z pięsciami do kobiet.
bDJpmLsb
Xxx
3 miesiące temu
Pani, która jest finansowana przez "fundację" G. SOROSA. zero autentyczności. Podobnie było z Komitetem obrony demokracji, kto finansowal? Ta pani nie walczy o nas o kobity, ta pani jest tu po to, żeby destabilizowac sytuację w kraju. Oni wszyscy grają do jednej bramki a my żyjemy w zaklamaniu
...
Następna strona
bDJpmLsD