Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|
aktualizacja

Mateusz Morawiecki apeluje do strajkujących: "Niech ten gniew SKUPIA SIĘ NA MNIE"

490
Podziel się:

"Patrzę na wzrost zakażeń i stąd ten apel, by w odpowiedzialny sposób myśleć, co może stać się z systemem służby zdrowia za tydzień, za dwa, za trzy tygodnie".

Mateusz Morawiecki apeluje do strajkujących: "Niech ten gniew SKUPIA SIĘ NA MNIE"
Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia (East News)

W czwartek wczesnym popołudniem Mateusz Morawiecki zwołał konferencję prasową na Stadionie Narodowym, gdzie powstaje szpital dla zakażonych koronawirusem. Sytuacja służby zdrowia była jednym z tematów wystąpienia premiera, jednak polityk zaczął od omówienia protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Morawiecki postanowił... zaapelować do sumień protestujących i poprosił, by wszyscy zachowani niezbędne środki ostrożności.

Niech ten gniew skupia się na mnie - powiedział wprost, apelując, by uczestnicy protestów pamiętali o osobach, które mogą zarazić koronawirusem.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu premier w sprawie protestów reagował znacznie bardziej emocjonalnie: Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. decyzji TK: "TRZEBA ŻYĆ, ABY POTEM MÓC WYBIERAĆ"

Zobacz także: Premier o strajku kobiet. Zapowiada zdecydowane reakcje na wandalizm

Mateusz Morawiecki podziękował osobom zaangażowanym w proces przygotowania szpitala na Stadionie Narodowym. Przyznał też, że "rozwój pandemii zaskoczył nas swoją siłą". Wtórował mu minister zdrowia Adam Niedzielski, który trzeźwo zauważył, że szpital polowy to "już nie jest opcja rezerwowa", a realna placówka, która pomoże służbie zdrowia w walce z pandemią.

Premier powrócił do protestów, odpowiadając na pytania od dziennikarzy. Mateusz Morawiecki nawiązał do wczorajszej opinii Andrzeja Dudy ws. wyroku TK.

Warto zadać sobie pytanie, o co toczy się ten spór: o to, żeby dzieci z zespołem Downa mogły się urodzić, to pierwsza część, a druga być może tego, że są osoby, które chcą, by było prawo do nieskrępowanej aborcji - powiedział i przyznał, że w tym momencie liczy się dla niego wpływ protestów na epidemię: My z naszej perspektywy patrzymy na wpływ protestów na epidemię. Spór można starać się zakończyć w dialogu, można wejść w dyskusję, i pan prezydent Andrzej Duda wczoraj wyraził swoją opinię.

Ja patrzę na wzrost zakażeń i stąd ten apel, by w odpowiedzialny sposób myśleć, co może stać się z systemem służby zdrowia za tydzień, za dwa, za trzy tygodnie - dodał Morawiecki. Proszę o to ze względu na COVID, COVID, jeszcze raz COVID, bo to zagrożenie dla naszych seniorów, ale przecież umierają też ludzie młodzi. To dobrze, że ludzie młodzi czują się pewnie, ale seniorzy, którzy są zamknięci w domach, jeśli ktoś się z nimi spotka, to tworzy bezpośrednie zagrożenie zdrowia. Chrońmy nasze społeczeństwo.

Mateusz Morawiecki zaznaczył także, że wyrok TK nie oznacza, że życie kobiet jest zagrożone.

Jeśli chodzi o wady płodu, które wpływają na życie kobiety, to ten wyrok tego nie dotyczył - oznajmił nagle. Ta przesłanka dotycząca terminacji ciąży jest cały czas w rękach kobiet. Trzeba być gotowym na doprecyzowanie tego. Wszędzie tam, gdzie życie kobiety jest zagrożone, nie ma zastosowania ta przesłanka.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(490)
Anonim
2 lata temu
Ja nie chce w przyszłości urodzić dziecka z zespołem Downa. Nie chcę poświęcać całego życia nad opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem. I prawo do tej decyzji właśnie zostało mi odebrane.
Aldona
2 lata temu
Specjalnie zroibliście to w pandemii by zwalic winę na strajki. Nie umiecie ogarnąc kraju w pandemii, szukacie kozła ofiarnego.
megg
2 lata temu
Przypominam, że wniosek o zbadanie konstytucyjności tego zapisu wpłynął do TK ponad rok temu. Dlaczego zdecydowano się go rozpatrzyć w czasie pandemii?! Wiedzieliście, że ludzie wyjdą na ulice! I zrobiliście to z pełną świadomością i premedytacją! A teraz próbujecie przerzucić odpowiedzialność na ludzi?! Nie. Tym razem Wam się to nie uda. Podzielenie ludzi też nie, bo ta sprawa dotyczy wszystkich (niezależnie od wieku, wykształcenia, płci, stanu portfela, poglądów politycznych czy wyznawanej religii). Nie wjeżdża się walcem na kruchy lód!
Olala
2 lata temu
Po pierwsze tu nie chodzi o downa a o wady LETALNE! DO JASNEJ.... wady, które gwarantują śmierć zaraz po porodzie albo przed. Wady, które skazują na niewyobrażalne cierpienie i dziecko i matkę. I całe rodziny, które czekają na potomka. Dziecko z otwartą czaszką przeciskając się przez kanał rodny może tak uszkodzić narządy kobiety, że nie bedzie zdolna kolejny raz urodzić. Kim oni są, żeby skazywać nas na tortury? Są za życiem?niech dbają o to, które już jest. O seniorów,o niepełnosprawnych.bo wegetacja to nie życie..nie ma u nas podstawowej opieki a co dopiero psychiatrycznej dla takich matek i ojców. Co do samej pandemii to w zeszłym roku mówili, że są przygotowani. Winni są oni każąc ludziom iść na wybory, każąc wychodIc na ulice i zmuszając nas do tego. Winny jest Kaczor wzywający do przychodzenia do kościoła. Dość traktowania nas jak ludzi gorszej kategorii. Dość
anonimka
2 lata temu
Ludzie mają problem bo na strajkach skanujemy wulgaryzmy. PiSowi się to należy!! Po tym co zrobili w kraju im się należy. Jarek może wyzywać od holoty i używać innych przekleństw których nie będę wymieniać żeby mnie ktoś nie zglosil. A my co? Gorsi jesteśmy że nie możemy? Prawa powinny być równe więc mozemy! Nie mówię że nam wszytko wolno, nie zrozumcie mnie źle wyznawcy czcigodnego prawa i sprawiedliwości
Najnowsze komentarze (490)
!!!
2 lata temu
Nie ma żadnego virusa to jest wymysł z WHO poczytajcie lepiej ile polska dostała za to pieniędzy. Dziwne ze nikt teraz nie umiera na raka na zawał tylko kazdy na COVID . Zastanówcie się i pomyślcie . Chcą z nas sobie podporządkować. Poczytajcie o tym .... jeżeli Trump nie wygra wyborów będzie wojna , już nawet sie zaczęła u nas w Polsce. Nie dajcie się ludzie. Kobiety jestem z Wami.
Sidi
2 lata temu
Jak czytam wasze komentarze to mam odczucie ze urodziłam się nie w tym swiecie co powinnam.
Ghjkl
2 lata temu
Panie Premierze. Namawiał Pan seniorów do chodzenia na wybory i wmawiał że wirus w odwrocie. Moja 90 letnia babcia przesiedziała wiosnę w domu, w wakacje zachęcona znów zaczęła chodzić do sklepu, apteki... Teraz nie chce siedzieć w domu, 20000 zakażeń nie jest w stanie jej zatrzymać. I co Pan na to? Trzeba było cały czas dbać o seniorów, zachęcać do odtrożności i ograniczeń. Mają teraz mętlik w głowach i nie uważają! To jest krew na rękach!
K.kowalska
2 lata temu
Oj Pinokio, tak tylko zacytuję (nie pamiętam słowo w słowo ) ludzie !! Idźcie na wybory !wirus nam nie straszny ! Wirus jest w odwrocie,nie bójcie się go" - ja bym to podsumowała zbiorowym pozwem za celowe rozprzestrzenianie wirusa i narażenie Polaków,ale ja to ja- zwykły Kowalski który ma gówno do powiedzenia w tym kraju i jedynie wyjście to udział w strajkach do skutku aż sami uciekniecie w podskokach.
maria
2 lata temu
Panie Morawiecki wlasnie tam na zewnatrz na Pana czekaja,trzeba wyjsc,.
Aaa
2 lata temu
Dlaczego w Afryce nie ma swirusa????😂
Kkk
2 lata temu
Pomyślcie dlaczego swirusa nie ma w Afryce????
Kobieta
2 lata temu
To wyjdź na ulicę, skupimy na tobie gniew.
Xxx
2 lata temu
Cieszę się, że ludzie budzą się z tego oglupienia, nie dajcie pomiatać sobą tej pseudo władzy
Barti
2 lata temu
A kim on jest i o czym decyduje?!?!
Gosc
2 lata temu
Nie ma żadnego virusa to jest wymysł z WHO poczytajcie lepiej ile polska dostała za to pieniędzy. Dziwne ze nikt teraz nie umiera na raka na zawał tylko kazdy na COVID . Zastanówcie się i pomyślcie . Chcą z nas sobie podporządkować. Poczytajcie o tym .... jeżeli Trump nie wygra wyborów będzie wojna , już nawet sie zaczęła u nas w Polsce. Nie dajcie się ludzie. Kobiety jestem z Wami.
Tak
2 lata temu
Panie Mateuszu, coś wam z tą akcją anty-covidową nie idzie, zamordyzm, straszenie,karanie, paraliż państwa...i lawinowo przybywa ,,zakażonych,,. Może dajcie już sobie spokój, a ludziom pozwólcie normalnie jak co roku chorować.
Komuh
2 lata temu
Zabierać banery protestujących kibice do ataku.
Wiki
2 lata temu
Nie wychodzcie na ulicę za chwilę zabranie respiratorów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie