Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Mateusz Morawiecki apeluje do strajkujących: "Niech ten gniew SKUPIA SIĘ NA MNIE"

478
Podziel się

"Patrzę na wzrost zakażeń i stąd ten apel, by w odpowiedzialny sposób myśleć, co może stać się z systemem służby zdrowia za tydzień, za dwa, za trzy tygodnie".

Mateusz Morawiecki apeluje do strajkujących: "Niech ten gniew SKUPIA SIĘ NA MNIE"
Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia (East News)
bDpdLnJx

W czwartek wczesnym popołudniem Mateusz Morawiecki zwołał konferencję prasową na Stadionie Narodowym, gdzie powstaje szpital dla zakażonych koronawirusem. Sytuacja służby zdrowia była jednym z tematów wystąpienia premiera, jednak polityk zaczął od omówienia protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Morawiecki postanowił... zaapelować do sumień protestujących i poprosił, by wszyscy zachowani niezbędne środki ostrożności.

Niech ten gniew skupia się na mnie - powiedział wprost, apelując, by uczestnicy protestów pamiętali o osobach, które mogą zarazić koronawirusem.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu premier w sprawie protestów reagował znacznie bardziej emocjonalnie: Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. decyzji TK: "TRZEBA ŻYĆ, ABY POTEM MÓC WYBIERAĆ"

bDpdLnJz
Zobacz także: Premier o strajku kobiet. Zapowiada zdecydowane reakcje na wandalizm

Mateusz Morawiecki podziękował osobom zaangażowanym w proces przygotowania szpitala na Stadionie Narodowym. Przyznał też, że "rozwój pandemii zaskoczył nas swoją siłą". Wtórował mu minister zdrowia Adam Niedzielski, który trzeźwo zauważył, że szpital polowy to "już nie jest opcja rezerwowa", a realna placówka, która pomoże służbie zdrowia w walce z pandemią.

Premier powrócił do protestów, odpowiadając na pytania od dziennikarzy. Mateusz Morawiecki nawiązał do wczorajszej opinii Andrzeja Dudy ws. wyroku TK.

bDpdLnJF

Warto zadać sobie pytanie, o co toczy się ten spór: o to, żeby dzieci z zespołem Downa mogły się urodzić, to pierwsza część, a druga być może tego, że są osoby, które chcą, by było prawo do nieskrępowanej aborcji - powiedział i przyznał, że w tym momencie liczy się dla niego wpływ protestów na epidemię: My z naszej perspektywy patrzymy na wpływ protestów na epidemię. Spór można starać się zakończyć w dialogu, można wejść w dyskusję, i pan prezydent Andrzej Duda wczoraj wyraził swoją opinię.

Ja patrzę na wzrost zakażeń i stąd ten apel, by w odpowiedzialny sposób myśleć, co może stać się z systemem służby zdrowia za tydzień, za dwa, za trzy tygodnie - dodał Morawiecki. Proszę o to ze względu na COVID, COVID, jeszcze raz COVID, bo to zagrożenie dla naszych seniorów, ale przecież umierają też ludzie młodzi. To dobrze, że ludzie młodzi czują się pewnie, ale seniorzy, którzy są zamknięci w domach, jeśli ktoś się z nimi spotka, to tworzy bezpośrednie zagrożenie zdrowia. Chrońmy nasze społeczeństwo.

Mateusz Morawiecki zaznaczył także, że wyrok TK nie oznacza, że życie kobiet jest zagrożone.

bDpdLnJG

Jeśli chodzi o wady płodu, które wpływają na życie kobiety, to ten wyrok tego nie dotyczył - oznajmił nagle. Ta przesłanka dotycząca terminacji ciąży jest cały czas w rękach kobiet. Trzeba być gotowym na doprecyzowanie tego. Wszędzie tam, gdzie życie kobiety jest zagrożone, nie ma zastosowania ta przesłanka.

bDpdLnJH
bDpdLnKa
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(478)
Aldona
miesiąc temu
Specjalnie zroibliście to w pandemii by zwalic winę na strajki. Nie umiecie ogarnąc kraju w pandemii, szukacie kozła ofiarnego.
megg
miesiąc temu
Przypominam, że wniosek o zbadanie konstytucyjności tego zapisu wpłynął do TK ponad rok temu. Dlaczego zdecydowano się go rozpatrzyć w czasie pandemii?! Wiedzieliście, że ludzie wyjdą na ulice! I zrobiliście to z pełną świadomością i premedytacją! A teraz próbujecie przerzucić odpowiedzialność na ludzi?! Nie. Tym razem Wam się to nie uda. Podzielenie ludzi też nie, bo ta sprawa dotyczy wszystkich (niezależnie od wieku, wykształcenia, płci, stanu portfela, poglądów politycznych czy wyznawanej religii). Nie wjeżdża się walcem na kruchy lód!
Olala
miesiąc temu
Po pierwsze tu nie chodzi o downa a o wady LETALNE! DO JASNEJ.... wady, które gwarantują śmierć zaraz po porodzie albo przed. Wady, które skazują na niewyobrażalne cierpienie i dziecko i matkę. I całe rodziny, które czekają na potomka. Dziecko z otwartą czaszką przeciskając się przez kanał rodny może tak uszkodzić narządy kobiety, że nie bedzie zdolna kolejny raz urodzić. Kim oni są, żeby skazywać nas na tortury? Są za życiem?niech dbają o to, które już jest. O seniorów,o niepełnosprawnych.bo wegetacja to nie życie..nie ma u nas podstawowej opieki a co dopiero psychiatrycznej dla takich matek i ojców. Co do samej pandemii to w zeszłym roku mówili, że są przygotowani. Winni są oni każąc ludziom iść na wybory, każąc wychodIc na ulice i zmuszając nas do tego. Winny jest Kaczor wzywający do przychodzenia do kościoła. Dość traktowania nas jak ludzi gorszej kategorii. Dość
bDpdLnKb
Kto
miesiąc temu
Mam brata z zespołem downa i moje życie przez to cierpi jak i życie całej mojej rodziny. Mam 34 lata a dalej jestem samotna bo perspektywa założenia rodziny jest dla mnie mała gdyż nie wiem co sie stanie z moim bratem po śmierci rodZicow. Dodam jesCze ze rodzice nie chcą na ten temat rozmawiać i kompletnie mnie ignorują ......takze tak jestem za aborcja. Ktoś kto tego nie przeżył nie powinien sie nawet kur.....a wypowiadać ....
Ssyla
miesiąc temu
Kraj od początku nieprzygotowany na drugą falę, seniorów nie tak dawno nawoływał żeby licznie szli na wybory, kościoły, gdzie najwięcej seniorów, nadal otwarte, "ruszyli" aborcję w takim krytycznym momencie a przecież byli świadomi że to spotka się z protestami. A teraz bezczelnie zwalają swoją winę na kogoś innego. No ludzie...
Najnowsze komentarze (478)
!!!
miesiąc temu
Nie ma żadnego virusa to jest wymysł z WHO poczytajcie lepiej ile polska dostała za to pieniędzy. Dziwne ze nikt teraz nie umiera na raka na zawał tylko kazdy na COVID . Zastanówcie się i pomyślcie . Chcą z nas sobie podporządkować. Poczytajcie o tym .... jeżeli Trump nie wygra wyborów będzie wojna , już nawet sie zaczęła u nas w Polsce. Nie dajcie się ludzie. Kobiety jestem z Wami.
Sidi
miesiąc temu
Jak czytam wasze komentarze to mam odczucie ze urodziłam się nie w tym swiecie co powinnam.
Ghjkl
miesiąc temu
Panie Premierze. Namawiał Pan seniorów do chodzenia na wybory i wmawiał że wirus w odwrocie. Moja 90 letnia babcia przesiedziała wiosnę w domu, w wakacje zachęcona znów zaczęła chodzić do sklepu, apteki... Teraz nie chce siedzieć w domu, 20000 zakażeń nie jest w stanie jej zatrzymać. I co Pan na to? Trzeba było cały czas dbać o seniorów, zachęcać do odtrożności i ograniczeń. Mają teraz mętlik w głowach i nie uważają! To jest krew na rękach!
K.kowalska
miesiąc temu
Oj Pinokio, tak tylko zacytuję (nie pamiętam słowo w słowo ) ludzie !! Idźcie na wybory !wirus nam nie straszny ! Wirus jest w odwrocie,nie bójcie się go" - ja bym to podsumowała zbiorowym pozwem za celowe rozprzestrzenianie wirusa i narażenie Polaków,ale ja to ja- zwykły Kowalski który ma gówno do powiedzenia w tym kraju i jedynie wyjście to udział w strajkach do skutku aż sami uciekniecie w podskokach.
maria
miesiąc temu
Panie Morawiecki wlasnie tam na zewnatrz na Pana czekaja,trzeba wyjsc,.
Kobieta
miesiąc temu
To wyjdź na ulicę, skupimy na tobie gniew.
Xxx
miesiąc temu
Cieszę się, że ludzie budzą się z tego oglupienia, nie dajcie pomiatać sobą tej pseudo władzy
Barti
miesiąc temu
A kim on jest i o czym decyduje?!?!
bDpdLnJT
Gosc
miesiąc temu
Nie ma żadnego virusa to jest wymysł z WHO poczytajcie lepiej ile polska dostała za to pieniędzy. Dziwne ze nikt teraz nie umiera na raka na zawał tylko kazdy na COVID . Zastanówcie się i pomyślcie . Chcą z nas sobie podporządkować. Poczytajcie o tym .... jeżeli Trump nie wygra wyborów będzie wojna , już nawet sie zaczęła u nas w Polsce. Nie dajcie się ludzie. Kobiety jestem z Wami.
Tak
miesiąc temu
Panie Mateuszu, coś wam z tą akcją anty-covidową nie idzie, zamordyzm, straszenie,karanie, paraliż państwa...i lawinowo przybywa ,,zakażonych,,. Może dajcie już sobie spokój, a ludziom pozwólcie normalnie jak co roku chorować.
Komuh
miesiąc temu
Zabierać banery protestujących kibice do ataku.
Wiki
miesiąc temu
Nie wychodzcie na ulicę za chwilę zabranie respiratorów.
Sędzia
miesiąc temu
Sędzia TK nie może rozpatrywać sprawy ze swojego wniosku. A taka jest sytuacja jeżeli chodzi o Pawlowicz.
Who
miesiąc temu
Szaleńcy próbujący wprowadzić nwo powinni zostać obaleni na całym świecie
...
Następna strona
bDpdLnKv