Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Michał Wiśniewski tłumaczy się z nadawania dzieciom ORYGINALNYCH imion: "Przecież JESTEŚMY W EUROPIE"

177
Podziel się

Michał Wiśniewski, który najmłodszego syna nazwał równie nietuzinkowo, co jego starsze rodzeństwo, zapewnia, że żadna z pociech "nie ma pretensji o to, że ma tak, a nie inaczej na imię". Wyrozumiałe dzieciaki?

Michał Wiśniewski tłumaczy się z nadawania dzieciom ORYGINALNYCH imion: "Przecież JESTEŚMY W EUROPIE"
Michał Wiśniewski tłumaczy się z imion dla dzieci (AKPA)
bDIbmnNN

Przeszło tydzień temu Michał Wiśniewski po raz piąty został tatą. Czerwonowłosy muzyk, który znany jest za sprawą słabości do stawania na ślubnym kobiercu, powitał na świecie drugiego syna. Choć 48-latek z pewnością nie jest już najmłodszym ojcem, dopatruje się w późnym ojcostwie pewnych zalet. Artysta jest zdania, że pojawienie się nowego członka rodziny odmładza mężczyznę.

bDIbmnNP

Tak jak w przypadku czwórki starszych pociech, tak i tym razem Michał nie zamierzał nadawać dziecku zwyczajnego imienia. Synka, którego doczekał się z Polą, nazwał więc Falco Amadeus.

W rozmowie z Faktem Wiśniewski odniósł się do swojej słabości do oryginalnych imion, tłumacząc ją między innymi tym, że... "jesteśmy w Europie".

A dlaczego miałby być Jaś, bo dziadek był Jan, wujek Jan? Daję imiona obcobrzmiące, bo przecież jesteśmy w Europie - tłumaczy piosenkarz, zaznaczając: Gdybym miał ochotę na Świętopełka, to bym dał. Taka rola rodzica, by wybrać imię dziecku, ale każde imię potrafię wytłumaczyć.

Gwiazdor, który poza Falco Amadeusem doczekał się Xaviera MichałaFabienne Marty ze związku z Mandaryną oraz Etiennette AnnyVivienne Vienny, którą są owocem małżeństwa z Anną Świątczak, zapewnia, że żadne z jego latorośli nie narzeka na nadane przez pomysłowego tatę nietuzinkowe imiona.

bDIbmnNV

Uzgadniałem to z każdą żoną i ona albo się zgadzała, albo nie. Każdy, kto mnie zna, wie, dlaczego syn ma na imię Falco Amadeus. Poza tym rozmawiałem wielokrotnie z dziećmi, czy mają do taty pretensje, że mają tak, a nie inaczej na imię i nigdy nie usłyszałem zarzutów - twierdzi.

Najmłodszy Wiśniewski swoje pierwsze imię zawdzięcza austriackiemu muzykowi, tworzącemu pod pseudonimem Falco - Johannowi Hölzelowi, którego twórczość od dawna inspiruje lidera Ich Troje.

Myślicie, że Falco będzie równie wdzięczny za oryginalne imię, co jego starsze rodzeństwo?

bDIbmnNW
bDIbmnNX
bDIbmnOq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(177)
Żanna
2 tyg. temu
To ciekawe pan Wiśniewski może dać na imię dzieciom jak chce .....bo jesteśmy w Europie ale zwykłego zjadacza chleba to nie dotyczy ?!?!
Ewa
2 tyg. temu
Jak ten utwór i wykonawca .....matko
Loli
2 tyg. temu
Wydaje mi się że te żony nie bardzo miały coś do powiedzenia . Albo były tak zauroczone Michałem ,że tylko na wszystko się zgadzały . Jakoś nie chce mi się wierzyć ,że każda z tych trzech pań od zawsze marzyła o takich imionach dla swoich dzieci .
bDIbmnOr
Tola
2 tyg. temu
Albo się zgadzała albo nie... I wszystkie oczywiście się zgodziły, aby dzieci miały imiona takie, jak chce tatuś...
yyyyyyyyy
2 tyg. temu
Czemu Amadeus a nie Amadeusz ? Jakieś niemieckie te wszystkie imiona..
Julia
2 tyg. temu
A co Was to obchodzi jak , kto i komu nadał imię? Mnie sie nie podobają i nie pasuja do nazwiska Wiśniewski ale Wy jesteście chorzy z nieanwiści i cholernie nieszczęśliwi. Do roboty, odsnieżać to idiotyzmy uleca od razu.
ola
2 tyg. temu
europa europa ale my w naszym kraju mamy mnostwo pieknych imion
Ania
2 tyg. temu
Ale to sa chyba po prostu francuskie imiona tak? Co za problem
Rok 53
2 tyg. temu
Gość miał w szkole problemy z jezykiem Polskim dlatego dał takie imiona swoim dzieciom.Żenujący beznadziejny artysta
ajakże
2 tyg. temu
nazwisko też bardzo europejskie
emerytka
2 tyg. temu
nie wazne co sadza dzieci wazna ambicja tatusia
emerytka
2 tyg. temu
nie wazne co sadza dzieci wazna ambicja tatusia
DobregoDnia
2 tyg. temu
A ja dałam dziecku imię wymyślonego przez polskiego poetę i bywa rzadkie, ale nasze rodowe, zatem i europejskie. Chciałam uczcić pracę poety, a dodatkowo wszyscy wokół byli mile zaskoczeni, że to nie kolejne oklepane imię. Widocznie Michał Wiśniewski wolał uczcić świętej pamięci austriackiego artystę, którego ksywka to właśnie Falco Amadeus. Takie stworzył sobie pseudo tamten piosenkarz. Wola Michała, że tak nazwał syna. Gratulacje, niech tylko pamięta, iż dzieci najszczęśliwsze są, gdy ich rodzice są szczęśliwi i razem. Mnie bliżej do bliższych nam twórców, stąd całkowicie polskie imię, ale obcokrajowcy nie mają z nim problemu. Zresztą bez granic. Pamiętacie? Wszyscy jesteśmy Europejczykami.
bDIbmnOj
Basia
2 tyg. temu
Co nas obchodzi jakie imiona daje dzieciom matki tych dzieci wstydu nie mają
...
Następna strona
bDIbmnOL